Jump to content

Dowdy

Üyeler
  • İçerik sayısı

119
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Harika
    Dowdy got a reaction from Saginar in Yemek Yapmayı Seviyor Muyuz?   
    Sadece makarna diyip geçme :D Sanat haline getir  :full-onion-head-emoticon: (Salçalı yap daha güzel olur)  :ragecomic01:
  2. Beğen
    Dowdy reacted to ClownDeity in Fairy Tail [Gray Fullbuster] Bleach [Tensa Zengetsu & Kurosaki İchigo]   
    Çok teşekkürler ^^ zaman buldukça eklemelerde bulunacağım bugün içerisinde =)
  3. Beğen
    Dowdy reacted to Mileydi in Gangsta. [2015 Yaz Sezonu En Çok Beklenen Serisi] Düşünce ve Bölüm Tartışma Alanı   
    İlk bölüm izlenimi  :rolleyes:

Açılış müziğine bayıldım uzun zamandır bu kadar güzel bir op dinlememiştim kapanış müziği biraz durağan olsa da güzeldi, bir çok arkadaş bazı serilere benzetmiş ama ben aralarında bir bağlantı göremedim belki silahlar ve mafya olgusu yüzünden kafalarda bu benzerlik oluşmuş olabilir, lakin tam anlamıyla kıyaslama yapılabilecek bir anime serisi piyasa da yok bana göre, hele ki son zamanlarda ortaya çıkan yapımları görünce, elbette bu mangayı takip eden ve ilerleyen kısımlarda nasıl bir işleyiş olabileceğini bilen biri olarak bu benim görüşüm, henüz mangasına bakmamış izleyiciler için bu kıyaslama belki doğru olabilir. Son dönem animeleri gibi pırıl pırıl, ışıl ışıl karakterler görmeyi beklemeyin zaten ilk bölüm bu beklentinizin ne kadar yanlış olduğunu kanıtlar nitelikte, klişelerden uzak durulmuş, şiddet, kan, aksiyon, uyuşturucu, cinsellik, yeri geldiğinde dram konusunu işlemekten sakınca görmeyen, en önemli etkenlerden biri de sansürlenmeden piyasaya sürülen ve beni tam anlamıyla tatmin eden bir seri, 23 dakikanın nasıl geçtiğini anlamadım desem yeridir, tam gaz izlerken ana bitti mi bu şimdi daha yeni başlamıştı nerede 2.bölüme geçeyim diye düşünürken serinin daha yeni başladığı ve benim haftaya kadar nasıl bekleyeceğim diye saç baş yolduğum ruh halimi konu dışı bırakıyorum  :ph34r: Seslendirmeler süper, sonunda Nick in sesi duyduğumda zaten karizma olan karakteri benim için tavan yaptı on numara beş yıldız, tabi onu konuşurken duymanın verdiği his paha biçilemez, işte bu sebeple anime izliyorum diye düşündüren etkenlerden biri, mangasını okuyup sevdiğiniz karakterlerin hareketli hallerini ve seslerini duymak ayrı bir zevk oluyor B) İlk bölüm bize kısaca Benriya yı tanıtan, çoğunlukla şehrin yapısını ve karanlığını ortaya çıkaran, polislerin ve mafyanın iç içe geçtiği şehrin yapısını anlatan bir ön giriş yapıyor, duyduğuma göre 12 bölüm olacakmış benim tahminim 24 bölümdü çünkü ilerleyiş ve hikaye anca sığar diye düşünmüştüm, umarım 12 bölüme sığdıracağız diye olaylarda atlama yada değiştirme yoluna gitmezler  :unsure:

Kısaca, neredeyse animelerden soğuma noktasına gelen benim için bu seri daha ilk bölümden gönlümde taht kurmuş, bu sektöre dair içimde umut beslememe sebep olmuştur. 

Açılışı da paylaşayım  :rolleyes:

Kapanışı da paylaşayım madem   :rolleyes:

4. Beğen
    Dowdy reacted to Mileydi in En Etkileyici Sona Sahip Anime ve Mangalar-Charapedia Anketi   
    Sao nun olmadığı bir bir Charapedia anketi  :what-crazy-rabbit-emoticon:

Emel 'in dediği gibi Kuroshitsuji 2 'nin anime sonu, aynı şekil de Özkan 'ın bahsettiği Cowboy Bebop, ayrıca son zamanlarda izlediğim en iyi serilerden biri olan Zankyou no Terror tabi bunda her iki seriye de el atan Shinichiro Watanabe 'nin etkisi de olabilir  :love-you-crazy-rabbit-emoticon: Ayrıca son dönem filmlerinden Hal 'da bu listede olmalıydı, izlediğim en çarpıcı ve ters köşe sonlardan biridir. Buraya bir de sonunda hadi leynn başlarım sizin yapacağınız animeye diye beni sinir ve üzüntü krizlerine sokan  Phantom Requiem for the Phantom bırakayım ve gideyim.   

Zaten şu caponlar ile hiç anlaşamıyoruz  :hate-crazy-rabbit-emoticon:
  5. Beğen
    Dowdy reacted to sadece okan in Ne Yapıyorsun? (ne yapmıyorum ki...)   
    her gece yatmadan arkadaşların oyununu izleyerek uyurum yenilmeleri oyunu satmalarını izlemeden rahat uyuyamıyorum .s huzurlu uyuyorm onlar sayesinde her gece. şimdi de izleyici pozisyonuma geçtin onlar yenilirken bende yavaştan uykuya dalarım :D
  6. Beğen
    Dowdy got a reaction from OrangeBox in Yemek Yapmayı Seviyor Muyuz?   
    Sadece makarna diyip geçme :D Sanat haline getir  :full-onion-head-emoticon: (Salçalı yap daha güzel olur)  :ragecomic01:
  7. Beğen
    Dowdy got a reaction from Cold Dewil in Forum üyeleri anime karakteri olursa...   
    O zaman ilk fikir benden çıksın :D
    Abla, sen tsunade-sama olurdun galiba :D
  8. Beğen
    Dowdy got a reaction from LucisTenebris in Ne Yapıyorsun? (ne yapmıyorum ki...)   
    Eğer başlarsan beklerim :D mesela bugün, gece yani :D (Uykusuzluktan gecem gündüzüm karıştı) Pc ye format attım tekrar csgoyu yüklüyorum şaşırtıcı bişeye tanık oldum 

4.3MB ile çektiğini gördüm :D Ne ara oldu kaç saniye oldu bilmiyorum ama 1 saatden 24 dakikaya düştü :D
  9. Beğen
    Dowdy reacted to HolySpirit in Yemek Yapmayı Seviyor Muyuz?   
    hmm çok güzel yemek yaparım ben hihi ^-^ Arkadaşımın evinde az yemek yapmadım ya onlarda kalırken :D

Bi keresinde değişik bişey denemiştik ama çöpe gitmişti tabi 

Severim ama 
    en sevdiğim şey ise Mantı bayılırımmm :D annem bilse keşke yapmayıı :(
  10. Beğen
    Dowdy got a reaction from HolySpirit in Nickinizin anlamı?   
    Çok yaratıcı beğendim :D ben iki ismimi birleştirince hiç bişeye benzemiyor :D
  11. Beğen
    Dowdy reacted to Oduncunun Çırağı in Anime Dünyasındaki Karakterlerin Benzerlikleri   
    Bence sadece görünüş olarak değilde, davranış olarakta birbirlerine benziyorlar.
  12. Beğen
    Dowdy got a reaction from Laetitia in Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?   
    Sonunda izledin mi :D sakın spoiler verme :D

Bugün Rokka no yuusha 4.bölümü izledim :D
  13. Beğen
    Dowdy got a reaction from OneAutmnLeaf in Türkanime.tv RPG severler kulübü   
    Knight'ın nesi varmış ? 10 yıllık gayet güzel bir oyun hala oynuyorum pvp :D 9 yılır oynuyorum :D hala bıkmadım o pk sevdasından :D
  14. Beğen
    Dowdy got a reaction from Tsubaki-Chan in Nickinizin anlamı?   
    dowdy pasaklı demek :D
  15. Beğen
    Dowdy reacted to Madao in En Çok Sevdiğiniz Anime veya Animeler?   
    Gintama , her esprisi hayatımda :pretty-onion-head-emoticon:
    Ekleme: GTO ve Nodame Cantabile de vazgeçilmezlerimdendir . İkisi de güzel bir bakış açışı kattı hayatıma : :)
    Ek2: Kaiji cidden iyisin :)
  16. Beğen
    Dowdy reacted to Mersaigen in En Çok Sevdiğiniz Anime veya Animeler?   
    Buraya bir sürü anime yazabilirim. Ama en öne çıkanlar; Code Geass, Death Note, Zankyou no Terror üçlüsü.
  17. Beğen
    Dowdy reacted to Witch in Kitaplardan Sevdiğiniz Alıntılar   
    Kötü talihe bakın ki bu kadar insanın arasında tek bir doktor vardi, o da bir göz doktoruydu, yani burada en az gerek duyulan tıp dalını temsil ediyordu.
    ...Ölmeye yazgılı olduğumuzu doğduğumuzdan beri biliyoruz, İşte bu yüzden, bir bakıma hepimiz ölü doğmuş sayılırız...
    Körlük - José Saramago
  18. Beğen
    Dowdy reacted to Witch in En çok gurur duyduğunuz şey   
    Gurur mu? Gurur ve gururlu insanlardan nefret ederim. ^-^
    Onurdan bahsedecek olursak, simdiye kadar cahil ot gibi yasayan biri olmadigim icin ve 2 sene once tumblr'a kaydoldugum icin onurluyum. XD
  19. Beğen
    Dowdy reacted to Efsanuranides in (Anket) En Sevdiğiniz Anime Türleri?   
    tabikide romantizm,komedi ve okul >-<
  20. Beğen
    Dowdy reacted to Krep in Eğer Gumball Anime Olsaydı ...   
    Çok tatlı olmuş.
    Tek sorun gumball'ı kötü çizmiş daha iyi neko erkek yapabilirdi. *-*
  21. Beğen
    Dowdy got a reaction from HolySpirit in En çok gurur duyduğunuz şey   
    Öyle deme kuzenime vura vura ders çalıştırıyodum :D Biraz yaratıcı olursan daha neleri çalıştırabilceğimi anlarsın :D :D
  22. Beğen
    Dowdy got a reaction from sage in En çok gurur duyduğunuz şey   
    Öyle deme kuzenime vura vura ders çalıştırıyodum :D Biraz yaratıcı olursan daha neleri çalıştırabilceğimi anlarsın :D :D
  23. Beğen
    Dowdy reacted to HolySpirit in En çok gurur duyduğunuz şey   
    Gurur duyacak birseyim olmadı daha :(
  24. Beğen
    Dowdy reacted to Hokage_Minato in Birini animeye başlatırken ilk hangi anime izletilmelidir ?   
    Faily Tail değil mi? :Dİlk naruto olmalı benim arkadaş animeye bailadı ilk narutoyu izledi hala dilinden düşmüo Narutoda Naruto :D
  25. Beğen
    Dowdy reacted to Hera in İtiraf Köşesi   
    İtiraf ediyorum burdaki itirafları okurken çok eğleniyorum :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.