Jump to content

Lizardon

Üyeler
  • İçerik sayısı

433
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

Durum güncellemeleri bölümüne Lizardon kullanıcısının eklediği dosyalar

1. forum kültürünün öldüğü gerçeği 

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. ZeroTwo2

ZeroTwo2

Daha yeni keşfettim. Ölmesin be

3. Heimatlos

Heimatlos

Forumlarda kaçınılmaz olarak bu soşıl medya dan etkilendi ama 10 15 sene sonra forumlar yine eski rabetine kavuşur sanırsam belki inşallah @Barış D. Baryshx patron selamlar bu arada ?

4. Lizardon

Lizardon

Bu yazıma neredeyse 1 hafta sonra geri dönüp bakmam bile bunun bir kanıtı :) eskiden olsa post yağmuru olurdu bildirim için baka dururdum

2. Zavallı myanimelist :/ Günlerdir ne halde...

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

He ya şifre değiştir diye yazı çıkıyor. Değiştirdim gelmedi maili adresine

2. sShoguNn

sShoguNn

Şuanda da bakıma girmiş :scared-onion-head-emoticon:

3. Lizardon

Lizardon

@Barış D. Baryshx çünkü site maalesef bakımda. ilk başta biz de şifre değiştirmiştik şimdi komple site açılmıyor

3. Çok şımarık bir nesil yetişiyor. 

4. Gintama'nın yeni sezonu 2017 başlığı altında mı devam edecek yoksa ayrı bir sezon başlığı mı açılacak acaba? Mangadan animeye henüz uyarlanmamış kısımlar uyarlanacakmış buna da Porori Arc demişler.

2. Lizardon

Lizardon

@Pelin 1 Ekimde başlıyor. Uyarlanmamış komedi manga bölümleri de animede yayınlanacakmış.

5. Şöyle fena dram hatta trajedi oiçeren animeler önerebilecek var mı?

1. Leffwn

Leffwn

Barefoot Gen, Rainbow bu ikisi uzun süre dram isteğini idare eder. :D 

2. Lizardon

Lizardon

Rainbow'u izledim. Diğerine bakayım hemen

6. @jans09 Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu animeyi izleyip bitirdim 2 sezonuyla birlikte de ilk sezonunun izleme seçeneklerinde odnok ve vk açılmıyor. Güncellenebilir mi acaba? 2-3 kişiye önerdim sırf bu yüzden izleyemediler. İnterneti de yavaş maalesef dediğim arkadaşların, ancak şu iki seçenekten izleyebiliyorlar.

1. jans09

jans09

Güncelleriz tabii. Bildirdiğin için teşekkürler..

2. Lizardon

Lizardon

Rica ederim. Ben teşekkür ederim emeğiniz için :)

3. Ookami-kai

Ookami-kai

Evet yenilenirse iyi olur bende çok büyük zorluklar altında izlemiştim. :D Bende teşekkür ederim şimdiden

7. Shoujo animeler hakkında iyi bilgisi olan var mı acaba? 

8. Müdahale edilmezse animeler.et öneriler/favoriler çöplüğüne dönüşecek yakında.

1. sShoguNn

sShoguNn

Aynen kesinlikle çok gıcık ve saçma yazılar yazıp duruyorlar sürekli ya

9. Initial D. tam bir efsane. Senaryo asla sıkmıyor, kötü şarkısı neredeyse yok, bir sürü stüdyo hazırlamış seriyi ama o klasik çizgisini hiç bozmamış. Cidden harika. En iyi Seinen serilerde ön plana çıktı benim için artık.

10. En iyi Live Action Rurouni Kenshin'in dediler. İzledim, hak verdim. Adamlar yapmış. Müthişti.

11. Bu Kingdom başyapıt bir mangaymış. Haftalık yayınlanan seriler içinde çizim ve konu olarak en iyi seri olabilir. Seinen bu arada. Shounenleri karıştırmıyorum.

2. Lizardon

Lizardon

Rica ederim. 2. sezonu bitirince mangaya başla direkt 260'dan. Hatta arada yaz yorumlayalım teoriler yapalım. 

3. Leffwn

Leffwn

Tabi ki mangaya başlayacağım. :D Ben bu seriyi yarıda bırakmam. :D 

4. Gallardo

Gallardo

Başları da çevrilseydi Allah ne verdiyse dalacaktım da çevrilmemiş.

12. Bu adam Türkiye'de anime ve mangalar hakkında video hazırlayan en iyi youtuber. Umarım kitlesi artar ve destek olanı olur. https://www.youtube.com/channel/UCo7zbjQ1e-U2GVez8nXg7cQ

1. Gallardo

Gallardo

Birkaç videosuna baktım güzel seçimleri var gerçekten. Anlatımı da samimi :)

13. Kyoto Animation'un neredeyse hiçbir serisini sevmem de Koe no Katachi'yi güzel yapmışlar. 

14. Bu sezonun en iyi Opening'i Berserk'in diyebilirim. Sözleri de harikaymış.

15. 2 Sezonluk toplam 50 bölüm bir anime indirdim, bu berbat denecek internetimle ve ve acı sonuç. Altyazı fontu leş, kayma var ve bazı sahneler piksel piksel çözülüyor :( Ah be ismini söylemek istemediğim çeviri ekibi ah. Kaliteli fansub, vazgeçilmezim dediğim insanlara yakıştıramadım. 

16. Bu Joker Game adlı animeyi güncel takip edip izlemiştim yayınlandığı zaman. Ve son zamanlarda Japon anketlerinde "en beğenilen animeler"de hep ön planda görünüyor. Cidden iyiydi ona sözüm yok. Ama bu seriyi ne yurt dışında ne bizde bu kadar beğenen var. Eleştirildiğini bile gördüm. Karakterleri birbirine benziyor, çizimi tuhaf vb. Konuya bakmayan, sadece çizime bakan kitle artmış. Üzücü.

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Bende izledim de öyle aklımda bir şey kalmadı. Casusluk üzerine olduğunu hatırlıyorum bir, birde bastonlu şeflerini, yaman adamdı :)

2. FeeLing7d

FeeLing7d

Konuların birbirinden ayrık olması ve açık uçlu biteceğini düşündürmesi pek sevilen bir şey değil. O sebepten sevilmemiş olabilir. 

3. jans09

jans09

Karakterin ayrı ayrı bölümlerde ayrı ayrı geçmiş maceraları içinde tanıtılması olmadı üstelik konular gayet iyi. Ama işte insan beraber bir iki bölüm bari macera yaşayıp ve hatta bir kaçının ölmesi vb gibi bir son beklentisi içine giriyor. Sanki 12 bölümlük bir OVA gibi falan oldu. Dogs: Bullet & Carnage'in 4 bölümlük OVAsı gibiydi animedeki hava. Filmi var (live action) tanıtma olayına derinlemesine girmeyip bir maceralarını anlatıp bitiyor... En azından baştan sona bir macera filmi izlemiş oluyor insan.

17. Ginga Eiyuu Densetsu'nun sadece 110 bölümlük OVAsını izlemek yeterli mi?

2. Gallardo

Gallardo

Hayır. Zaten öyle ''şunu izlesem yeterli mi'' denecek türden bir anime değil emin ol. A Conquest Sea of Stars seriden hemen öncesini anlatıyor bir nevi giriş niteliğinde. Overture to a New War ilk 2 bölümün daha genişletilmiş - düzenlenmiş hali (gene de ilk 2 bölüme de bakmanı öneririm bazı eğlenceli espriler var). Gerisi gaiden serileri ana karakterlerin gençliklerini anlatıyor onları sonra da izleyebilirsin.

3. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Ginga Eiyuu Densetsu Gaiden: Rasen Meikyuu'nun (Legend of the Galactic Heroes Gaiden: Spiral Labyrinth) ilk 14 bölümünü izle birde.

4. Lizardon

Lizardon

Teşekkürler. 

18. Keijo diye leş bir seri bitiyor. Milleti Boku no Pico ile kandırırlardı ilk zamanlar, şimdilerde Keijo ile kandırıyorlar müthiş anime diye.

1. Gallardo

Gallardo

Spor animesi ha...

2. Lizardon

Lizardon

Dünyada sadece bu seride olan bir spor (ki spor değil)

19. Souten Kouro, Kingdom, Shigurui, Arslan Senki, Onihei vb. gibi tarihi seri bilen var mıdır? Baktım bayağı çok var da yine de bir tavsiye almak isterim

2. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Juuni kokuki ve Magi serileride iyidir. 

Ayrıca anime öneri bölümüne yazsaydın süper olurdu.

3. Lizardon

Lizardon

Genelde yabancı sayfalar dahil direkt kendim arar bulurum da bu aralar profilden sorasım geldi. Güzel de geri dönüş yapıldı sağolsunlar. 

4. Lizardon

Lizardon

Magi'yi de yeni bitiriyorum bu arada cidden iyiymiş.

20. Shigurui tarzında anime bilen var mıdır? 

2. Gallardo

Gallardo

Ninja Scroll (movie), Rurouni Kenshin: Tsuioku-hen

3. Lizardon

Lizardon

Kenshin uzun diye başka bir zamana ayırdım ama Ninja Scroll'a bakayım. Teşekkürler

4. Rofh

Rofh

Manga olarak sana Blade Of the İmmortal'ı öneririm.

Anime olarak Afro Samurai, Blood + , Brave 10, Claymore, Crying Freeman aklıma gelen bunlar.

21. Aslında öyle sağlam anime, manga, görsel romanlar falan var ki... Millet hâlâ Death Note, Naruto, One Piece, Fairy Tail gibi aşırı popüler serileri biliyor ve seviyor sadece.

1. Red-King

Red-King

Onlar da özel olsunlar artık, hem ayrıcalıklı olmak güzel bir şey. :hihi:

Bu arada saydıklarına Light Novelleri de ekleyebiliriz. ;)

22. İyi-dürüst biri oldun mu yandın. Öyle yaşamak zor bu zamanda.

1. LeornKayn

LeornKayn

Bana karşı hiç dürüst olmuyorsun arkadaşım.

-iyi peki olayım bakalım.

şu yeni çektiğim fotoğraf nasıl olmuş 

-biraz ışıkta problem var sanki

(sessizlik)

ertesi gün

ya şu Kemal'de kendini bir şey sanıyor ha geçek fotoğraf gösterdim bir tane çekememişsin diyor bak ya

eeee dürüst ol dedin ya :DS:DASD:A 

dürüstlük böyle değişik bir şey 

2. Lizardon

Lizardon

Biri o tarz bir soruyu soruyorsa beklentisi yüzde 80 iyi olduğundan soruyordur. Karşısındaki dürüst olunca yani kötü yorumlamış ise hemen şaşırıyor çoğu insan. 

23. Bazı insanlar niye hep uzakta? Tam da yanında olması gerekenler hem de :/ 

2. Lizardon

Lizardon

@Hoshirama Bunca yıllık hayatımda sadece 2-3 kez olmuştur o dediğin. O da şans

24. Anime, manga vb. ile ilgili youtube kanalı olan, inceleme yapan kanal falan bilen var mı? 

2. Lizardon

Lizardon

Hâlbuki o kadar izleyici var nasıl bu kadar az kişi olur anime,manga youtuberlarımız hayret.  

3. Lizardon

Lizardon

Gerçi az önce figurex kanalını izledim. bir süredir ara vermişlerdi, yeniden başlamışlar. yine inceleme tanıtım sohbet karışık bir şeyler yapıyorlar

4. Lizardon

Lizardon

Biz mi başlatsak. birilerini teşvik etme niyetindeyim daha doğrusu da zor iş vakit istiyor 

25. Gece yarısı kahve veya nescafe içip ardından uyuklamak. Normalde uyku kaçırır bunlar :/

1. Amygirl

Amygirl

Aksine seratonin geri çekilmesi yaptığı için bu etkisi fazla olduğunda uyku getirir. Uykun kaçsın ve dinç olmak istiyorsan minoset plus iç içinde 500 mg kafein var normal bir kupa neskafeden üç kat daha fazla kafein almış olursun misss

2. Lizardon

Lizardon

Uykuyla ilgili sorunum yok da normalde halk arasında tersi biliniyor. Ama önerin için teşekkür @Amygirl 

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.