Jump to content

Blue Aquila

Üyeler
  • İçerik sayısı

89
  • Son ziyareti

2 Takipçi

Blue Aquila hakkında

• Doğum günü 11/07/1995

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

2702 profil görütülenme

Blue Aquila üyemizin başarıları

Hakkında

200.gif

Basket oynarken ki halim: ore ni kateru no wa, ore dake da  :cool-onion-head-emoticon:

Ore wa namae, Can desu, yoroshiku onegaishimasu. Çok çabuk öğrenen ancak ilgimi çekmiyorsa da çok çabuk unutan biriyimdir. Tabi çok çabuk unutmanın hem iyi hem kötü tarafı var mesela dersler, çok çabuk öğrendiğim halde kaç kere tekrarlarsam tekrarlıyayım bir türlü aklımda kalmıyor çünkü huyum batsın ilgimi çekmiyor :rolleyes:. Öte yandan kaç kere spoiler yersem yiyeyim hiç ilgimi çekmediğinden bende pek bir etkisi olmuyor, bu yönden de çok iyi bir şey :D

Not: Aşağıdaki uzun yazıyı okumak istemeyen arkadaşlara kısaca özetlemem gerekirse, aslında staj ve stajyer kelimelerinin sözlükteki anlamlarıyla pek bir alakası olmadığını kanıtlayan hayat hikayemdir...böyle söyleyince de merak etmediniz mi?

Bu da merak edenlere: Üşengeçliğimin Doğuşu

Hatırladığım kadarıyla mevsimlerden sonbahar, aylardan ise eylül idi. Dışarı çıktığımda, yağmur yeni dinmiş ve yağmurun etkisiyle havadaki o yaprak kokusu...lan okula gidiyordum işte <_<. Zeki, pratik, el becerisi çok iyi olan biriyimdir ancak derslerim iyi olmadığından meslek lisesine başladım. Çok büyük hedef ve heveslerle ve tabi birazda zorlanmayla 3 seneyi atlattım ancak zulüm daha yeni başlayacakmış da benim haberim yokmuş. Son sene staj var dediler, o zamana kadar staj kelimesini hiç duymuşluğum yoktu ama merak edip araştırdım ve araştırdığım kadarıyla da çok iyi bir şey olduğunu, geleceğim için attığım adımlarda bana çok faydalı olabileceğini düşündüm. Sonra, başladık işte staja, firma patronuyla konuştuk ve işe koyulma vakti gelmişti, başlarda çok iyiydi yeni şeyler öğreniyor ilgim daha da artıyordu ancak sonradan, bana çok iş yüklediklerini fark ettim ve bende kişiliğim gereği yardım isteyen birilerine hayır diyemeyecek kadar saf biriyimdir. Bundan dolayı söyleme tarzları her ne kadar kaba olsa da hayır demeden yapıyordum ve çok yoruluyordum. Saat 8:30 da başlar akşam 5 de biterdi ancak bazen 7'ye kadar durduğumu da hatırlıyorum. Eve gittiğim de ise yemek yiyemeden koltukta uyur kalırdım asıl sorunsa yarın tekrar gidecek olmamdı. Aslında yorulmak bile sorunlarım arasından en iyi olanıydı, eve yorgun gittiğim gibi iştede yoruluyordum ve hızlı çalışamıyordum, bana emir veren insanlar bu durumdan rahatsız olup daha çok üzerime geliyordu, sürekli olarak iş veriyorlardı, daha biri bitmezken başka biri "onu bırak, gel buraya" diyordu ve bu şekilde 8, 9 iş binerdi, o da yetmezmiş gibi "bu iş neden yarım kaldı?" deyip azarı da ben yerdim ama hep dayandım hedeflerime ulaşmak için dişimi fena halde sıktım. Ancak bir noktada canıma tak etti, işçilerden birinden haksız yere dayak yedim ve karşılık versem olan yine bana olacaktı bu yüzden sakinlikle karşıladım. Sonrasında mesleğimden nefret eder bir hale gelmiştim, staja gitmemek için elimden geleni yapıyordum: Kışın kısa kollu ile gezer hasta olmayı beklerdim o derece delirmiştim ^_^ ve bir kere bile hasta olamamıştım :blink:. İşe 8:30 da gider ancak 1 saat giyinme ile oyalanırdım, her ne kadar azar yesem de alışmıştım ve takmıyordum. "Malzeme alınacak" derlerdi ve beni gönderirlerdi 2, 3 saat sonra gelirdim. Rapor alamıyordum hasta olmadığımdan dolayı anlayışsız aile doktorum rapor vermiyordu ki durumu ona da anlatmıştım  :angry:. Aralarından en kötü ama yinede birkaç gün rapor alabildiğim olaysa köpek ısırmasıydı  :wacko: . Okulun bitmesine 1 ay kala hocama gitmiştim ve "ben okulu bırakacağım" diye masasına vurup yardım istemiştim ve beni bu kararımdan vazgeçirerek iş yerimi değiştirmişti. Yinede her gün beddua edip, nefret ederek ve aynı zamanda yorucu ve çok sıkı çalışarak stajımın bitmesini arzulamıştım, sonrasını hiç düşünmemiştim ve bir gün staj bitti, okul bitti...sanki bir an havalancam sandım  :o o derece üzerimden bir yük kalktı ve rahatladım diye düşünürken işte ondan sonra üşengeçliğim başlamış oldu. Okul bittikten sonra hiçbir şey yapasım yoktu, sadece yatıyordum ve düşüncelerime boğulmuştum, kimseyi umursamak istememiştim, resmen depresif olmuşum ya la...  :ph34r:

En ilginç olansa staja başlamadan önce 85 kg, tombik yanaklı, bıngıl bıngıl bir yapıya sahiptim :) , staj bittikten sonra belki inanmayabilirsiniz ama 65 kg, kaslı, fit bir yapım olmuştu, evet bir nevi zayıflama tavsiyesi olarak görebilirsiniz bu yazdıklarımı  :P

Bu kadar uzun yazdığım için üzgünüm ve olur da okuyup buradaki yazıyı görürseniz, okuduğunuz için çok teşekkür ederim :)

Bu arada aklınızdaki bir soruyu gidereyim, bölümüm makine(cnc) idi, gerisini hayal gücünüze bırakıyorum...

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.