Jump to content

pegasusejder

Kayıtlı Üye
 • Content Count

  1,195
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  73

Status Updates posted by pegasusejder

 1. Bu gece 10 yılda bir görülen @Lycaenidae tutulması yaşandı. Bu tutulma sırasında Lyca'ya maruz kalmış bütün forumdaşlardan özür diliyoruz.  :uhuhuh-onion-head-emoticon:Bundan sonra ki tutulmalarda dikkat edin. :D :D Unutmayın Lyca anlık bir meltem gibidir, herkesi mutlu eder ama sonra unutulur. :) :) :evil-smile-onion-head-emoticon:

   

   

  Spoiler

  Bu gece iyi çıvdırdık ama Lyca, tebrik ederim seni. :D Senin tutulmana bende yakalandım şu an kafam çok kötü, dünden kalma gibiyim. :D :D :noooo-onion-head-emoticon:

   

  Spoiler

  Ne zamandır böyle çıvdırmamıştık güzel oldu. :) :wow2-onion-head-emoticon:

   

   

  1. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Sizi de öyle fişek ederim ki aklınızı alırım. Hadi oradan! Unutulurmuş, peh!

  2. pegasusejder

   pegasusejder

   @Akamine artık adını ne koyarsan. :uhuhuh-onion-head-emoticon:

    

    

   @Lycaenidae ben seni unutmam sis merak etme. :waiting-onion-head-emoticon:

 2. Toei Animation Slam Dunk'ın filmini çıkaracakmış. 2021'in güzel haberlerinden birisi. :) İnşallah güzel bir şey çıkarırlar da bu güzelim seriyi batırmazlar. :) 

  https://myanimelist.net/forum/?topicid=1887205

  1. Show previous comments  1 more
  2. pegasusejder

   pegasusejder

   Çok haklıymışsın, kusura bakma o zaman evlat. :)

 3. Forumdaki katil kim?

  Birisi yeni üye oluyor, geliyor konu açıyor merhaba diye, konuşmak istiyorum diyor ama konuyu açtıktan sonra bir anda ortadan kayboluyor.

  Birisi bilinmeyen animelere/karakterlere yardıma konu açıyor sonra sırra kadem basıyor. Bir insan hiç mi merak etmez açtığım konu ne oldu diye.

   

  Bunun tek bir açıklaması olabilir, o da yeni kayıt yaptıran üyeleri birisi öldürüyor veya tehdit ediyor. Bunu kim, neden yapıyor bilmiyorum ama lütfen bıraksın bu işi. 

   

  Sizce bu katil kim olabilir? :ahaaah-onion-head-emoticon:

  1. Show previous comments  11 more
  2. Pika-sama

   Pika-sama

   @Gorjekhmm sende mi öyle düşünüyorsun. O zaman @pegasusejder'in bir savunma pozisyonu almasını istemek zorundayız gibi görünüyor. :dead-crazy-rabbit-emoticon:

 4. Seven birisi sevdiğine karşı her şeyi yapabilir, altını çizerek tekrar söylüyorum her şeyi yapabilir. 

 5. İlk bölümü bitirdim sonunda ama gece bitirdim :scared-onion-head-emoticon:

   

  Sona kadar pek bir şey olmadı ama sonda ki kızın sahnesi bi ürküttü beni, şimdi uyu uyuyabilirsen. Alacağın olsun sis :D

   

  Spoiler

  Sardı gibi de yani izleyeceğim, bataklığa doğru çekiliyorum :D

   

  1. Show previous comments  2 more
  2. pegasusejder

   pegasusejder

   Spoiler

   Adam kız kardeşinin ses kaydını almış bir şekilde ve o kaydı her açtığında (çığlık sesinde) çığlık atarak kız kardeşi beliriyor kayıt bitince geri kayboluyor. Adam da artık bu duruma alışıyor gibi oluyor ve deneyler yapıyor, neye göre seçiyor bilmiyorum ama insanları getiriyor kaydı açıyor sonrasında da bir şey görüp görmediklerini soruyor. Adamdan başka hiç kimse (ben hariç) kız kardeşini görmüyor. En son (aslında ben dizideki kocası ölen kadın gelecek böyle “hani ne oldu hayaletler görmüyordun” diyecek diye bekliyorum) bir tane kız ile karşılaşıyor test bitince bunlar konuşuyorlar falan sonra evleniyorlar ve kadın hamile kalıyor. Bu evlilik olaylarının başlarında bir kedi beliriyor sipsiyah ve gözleri soluk gri (kız kardeşinin gözü gibi), yani bir nevi kardeşinin laneti gibi bir şey anladım. Bu evlendiği kız hamile kalınca kediden bir ses geliyor o çocuğu öldüreceğim diye. Kız hamileyken kedi sürekli karnına falan zarar veriyor kızın ama kız haylaz bir kedi gibi düşünüp sevmeye çalışıyor. Adam arada biraz kediye sert davranıyor kıza zarar verdiği için. Bu kadar…

   Gördüğüm rüya :uhuhuh-onion-head-emoticon:

  3. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Rüyanı not alıyorum canım, beğendim. XD Diziden sağlam etkilenmişsin bu arada jflsjfs.

  4. pegasusejder

   pegasusejder

   Sana yalan mı söylediğimi sanıyorsun :D

 6. Bazen umursamadığım insanların bana laf atmaya çalıştığını görüyorum ve laf atma çabalarına sadece böyle gülesim geliyor :uhuhuh-onion-head-emoticon: 

   

  Hayır bir de sırf laf atacağım diye öyle saçma şeyler söylüyorlar veya konuyu öyle saçma yerlere getiriyorlar ki anlam veremiyorum :teehee-crazy-rabbit-emoticon:

  1. Show previous comments  2 more
  2. pegasusejder

   pegasusejder

   Benim bahsettiğimiz aramızda ki şakalaşmalar değil Burun'cum ciddi ciddi kendince laf sokmaya çalışan var forumda :D ve laf sokacam diye o kadar çok kasıyor ki kendini komik duruma düşüyor üzülüyorum sonra :D

  3. BURUN

   BURUN

   Aman boş ver o tipleri cevap vermezsen dahada kudururlar. :teehee-crazy-rabbit-emoticon:

    

  4. pegasusejder

   pegasusejder

   Öyle oluyor zaten, sadece biraz daha düşünse daha iyi laf atabileceğini düşünüyorum en azından attığı lafa saygı duyayım değil mi :D 

 7. Vay arkadaş bizim köye bak sen :D 

  Şimdi köyde bir yol yanlış yerden geçiyormuş ve yıllardır o şekilde olduğu için herkes bahçesini ona göre kurmuş, ona göre bir şeyler ekmiş. Şimdi A ailesinin normal geçmesi gereken yol üzerinde ağaçları var. Muhtar bir şeyden dolayı hafiften bu aileyle atışmış ve sonra ben onlara gösteririm demiş. Gidip devlete biz bu yola aydınlatma direkleri istiyoruz demiş ve devlet bi bakmış yol yanlış yerden geçiyor. Burası illegal yol biz buraya direk dikemeyiz demişler ve yolu düzelteceklerini belirtmişler. 

  Eee tabi yol düzelince bu A ailesi sıra sıra ağaçlarını kesmek zorunda kalacakmış. Muhtar amca sen ne yapıyorsun kendine gel :D 

   

  Hayır birde olan benim bahçeme oluyor, bu yolun bir kısmı bizim bahçeyi de etkiliyor ve 16-17 m'2'lik toprağım kayboluyor :crying2-onion-head-emoticon:

  1. Show previous comments  9 more
  2. pegasusejder

   pegasusejder

   Ben eskiden karpuz severdim ama şu an çoğu karpuz bana güzel gelmiyor. Kavun en azından biraz daha tadını koruyan bir şey.

    

   Resmini atarsın artık :waiting-onion-head-emoticon: 

  3. Mika-desu

   Mika-desu

   Atarım atarım :)

  4. pegasusejder
 8. Mika doğum günün kutlu olsun geldiğinde göresin diye buraya yazayım dedim :D Nice mutlu senelere inşallah :) Derslerinde başarılar :victory-onion-head-emoticon:

  1. Show previous comments  1 more
  2. pegasusejder

   pegasusejder

   Gelmem diyordun 16'sında demek bizi kıramadın :loveloveplz::uhuhuh-onion-head-emoticon:

  3. Mika-desu

   Mika-desu

   Sizleri görmek beni çok mutluetti, maalesef dcye uğrayamayacağım. Onlara da sevgilerle.

  4. pegasusejder

   pegasusejder

   Seni mutlu edebildiysek ne mutlu bize :D 

 9. Son zamanlarda garip bir durum içerisindeyim. Şöyle diyeyim günce olarak takip ettiğim serileri neredeyse çıkar çıkmaz izlerdim veya bir anime indirdiysem onu bitirirdim. Şimdi güncel anime çıkıyor 2-3 gün sonra "Aaa bu çıkmış" diye izliyorum veya indirdiğim bir anime var diyelim 4-5 bölüm izliyorum sonra o animeyi izlemeyi unutuyorum, hatta bazen yeni bir animeye başlayayım diye anime arıyorum sonra izleyeceklerim klasörüne gelince "Ben zaten bunu izliyormuşum" diyerek 1-2 bölüm izliyorum sonra tekrar unutuyorum :D 

  Sebebini anlamadım gitti, izlediğim şeylerden sıkıldığım falanda yok yani bir sonraki bölüm ne olacak diye bekliyorum ama artık günü geldiğinde değil 2-3 gün sonra veya çok daha sonra fark ediyorum :) Buraya da öyle yazasım geldi :)

  1. Show previous comments  1 more
  2. pegasusejder

   pegasusejder

   @AntiNewEra sadece güncel seriler için değil indirdiğim izlediğim seriye devam etmeyi unutuyorum falan. Güncel takip etmeyi eskiden sevmezdim daha sonra sevmeye başladım sebebi de o gün canım sıkılınca çıkan bölümü izleyebiliyordum :D 

  3. Asperatus

   Asperatus

   O zaman film-anime-kitap üçgenindeki dengen bozulmuş :D

 10. Bu bir değer hatırlatmasıdır. :)

   

  Burada tanıştığım ve konuştuğum her kişiye değer veriyorum iyi ki varsınız, iyi ki sizinle muhabbet etme imkanım olmuş :)

   

  Buraya yazmayı unuttuğum varsa affola, ben unutkan bir insanımdır aklıma geldikçe yazmaya çalıştım bu size değer vermediğimden değil sadece benim unutkanlığımdan hani daha sonrasında vay be bende mi demeyin maalesef unutuyorum.

  Yazdığım ve yazmadığım burada benimle konuşan herkesi çok seviyorum ve teşekkür ediyorum :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

  Spoiler

   

  Hepinizi sevdiğimi söylemiş miydim? :onion_yep_by_7anime7drawer7:

   

  Not: Siz kendinize değer vermesenizde sizin ne kadar değerli olduğunuzu bilen insanlar var, merak etmeyin sizi seven birileri hep vardır, o yüzden sizde kendiniz haksızlık etmeyin :good-job-onion-head-emoticon:

 11. Bazı yerlerde bazı hayranlarım olduğu doğrudur :) Bu hayranımla nasıl tanışabilirim bi fikri olan var mı?

  Spoiler

  3qkT3u.jpg

   

  1. Show previous comments  16 more
  2. Mika-desu

   Mika-desu

   Arkada yazanı da yeni goruyorum dhxhchjd. "Benim inancım sensin Pega" fena abayı yakmış sana artıkın kimse o.

  3. pegasusejder

   pegasusejder

   @MikasaTheNoFace sen resmi açıp bakmamışsın bile :D S.P. dediğim yerde o kısım var, sende nasıl gördün falan dedin neye göre dedin o zaman :D 

 12. Buruncuğum Clannad izleseydin seninle şöyle olabilirdik.

  Spoiler

  LQe6O7.jpg

   

  1. Show previous comments  10 more
  2. mustafalrsm

   mustafalrsm

   pega o resim gibilerin stickerını yapacağım da böyle güzel anime fotolarını atsana bana sana zahmet (:

  3. mustafalrsm

   mustafalrsm

   komik, güzel, saçma falan hepsi olur. Sen beğendiğin hepsini gönderebilirsen ben seçerim zaten

  4. pegasusejder

   pegasusejder

   Eskiden komik bulduğum şeyleri indirir tutardım ama sildim daha sonradan :/

 13. Az önce bir mail gelmiş bana ne kadar iyi insanların olduğunu hatırlattı :) 

  Bu arkadaş bir tane piyangodan 150 milyon dolar kazanmış ve bunu insanları dağıtıp (2 milyon dolar) onları mutlu etmeye karar vermiş :big-eye-onion-head-emoticon: herhangi ülkeden rastgele seçim yaparken ben denk gelmişim :onion_yep_by_7anime7drawer7: bana bunu iyi yönde harcamamı kendi hayatımın düzenini kurduktan sonra başka insanlara dağıtıp bu iyiliği devam ettirmemi söylemiş. 

  Bu dünya böyle insanlar sayesinde dönüyor :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

  Ne dersiniz geri dönüş yapayım mı lakin ben bu kadar iyi yönde harcayamayacağımdan korkuyorum :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

 14. Bugün muhabbet mekanında ki konuşmalardan dolayı eski yazdığım şeylere baktım, içlerinden bir kaç tanesini atayım okumak isteyen okusun :) Öyle çok bir şey ummayın basitçe yazdığım şeyler :D

  Spoiler

  24991488_1495994670449192_90653224567933

  Spoiler

  23551101_1476400745741918_16841606510257

  Spoiler

  14707981_1107771839271479_31375339271643

  Spoiler

  Fqb7nr.jpg

   

 15. Bazı düşünceleri anlamıyorum, şimdi instagrama girdim bizim üniversitenin (Ankara üni.) paylaştıklarına bakıyorum işte aşı hayvanlar üzerinde denendi insan üzerinde denenmeye başlayacak veya ne bileyim eğitim öğretim hibrit sistemi/ uzaktan eğitim olacak falan yazmış altına yorum yazanlardan bazıları "Kep atma töreni olmayacak mı, neden yapılmıyor? Mezunlar için bir şey ayarlayın" tarzında yorum yazmış. Olayın ehemmiyetini kavrayamamışlar diye düşünüyorum, cidden çok garip ya kep atmayı ver ne olacak sanki milletin sağlığından daha mı önemli?

  1. Show previous comments  33 more
  2. Beytize

   Beytize

   bende ikizlerle çok iyi anlaşırım ev arkadaşımda ikizler :D

   ayy bi ikizler akadaşım vardı ( erkek ) aramız iyiyidi bir gün ne oldu hala bilmem bir trip attı engelledi beni gidiş o gidiş .... dengesiz :D 

  3. pegasusejder

   pegasusejder

   Boşa demiyorum ikizler burcu diye :D 

   Mesela benim daha önce bahsettiğim kız arkadaşta ikizlerde düşün iki ikizler neler neler oldu :D Dengesizliği öyle bir şeydi ki bir şey yazıyordu 2-3 cümle sonra ilk yazdığının tersine şeyler söylüyordu. Merak edersen özelden yazayım ne olduğunu da :D Neyse benim o arkadaşta seninki gibi bir anda trip attı gitti, sonra tekrar konuşmak istedi ama bu sefer benim gidiş o gidiş :D 2 yıl boyunca yüzüne bile bakmadım :)

  4. Beytize

   Beytize

   işte böyleler ne yaparsın :D ama ikizlerle arkadaşlık çok eğlenceli dengesizlik fln var ama acayip eğlenceli oluyor :D

 16. Bir gün şu seyyar satıcılar yüzünden kafayı yiyeceğim az kaldı. :bled2-onion-head-emoticon::suicideoniplz:

  Adamlar geliyor tam benim camın önünde durup bağırıyor deli gibi. 

  Adam domatesin kilosu 2.5 lira diye 1000 kere bağırmış, hala teyzenin biri çıkıp kilosu ne kadar diye soruyor. Bir ikinci güzel soruda "Malların güzel mi?/ taze mi? / çürük var mı?" gibi sorular. Gerçekten neden sorulduğunu anlamadığım sorular :nonono-onion-head-emoticon:

  1. Show previous comments  4 more
  2. pegasusejder

   pegasusejder

   @Barbarosa bence teyze sormak için soruyor veya adamı bi şöyle uyarayım da bana çürük mal vermesin gibi bir şey düşünüyor. Yada bizim buraya mal getiren adamlar gerçektende on numara mal getiriyor :)

  3. Kadir-

   Kadir-

   Gece vardiyasında çalışanları düşün bide, işkence gibi gelir o sesler

  4. pegasusejder

   pegasusejder

   Bence yaptıkları tamamiyle düşüncesizlik, gece vardiyası haricinde hasta olanı da vardır çocuk uyutanı vardır ama bunları önemsemiyorlar. Hadi bir kere bağır bekle biraz olmadı tekrar bağırırsın adamlar sürekli bağırıyor. Şikayet ediyorsun 1-2 gün duruyorlar sonra gene geliyorlar. 

 17. Ben kendimce serzenişte bulunacağım, onun için dikkat etmenize gerek yok. Foruma 4-5 gündür bir kaç sebepten dolayı girememiştim. Geldiğimde ise ne göreyim tek bir bildirim bile yok, hiç mi merak edenim olmamış, nedense içerlendim. Zaten şu sıralar kafam çok gidik, hayatımdan her şeyi silme evresindeyim. 

  Spoiler

  CY1zzjsWYAApCfs.jpg

  Sadece burası için değil, garip bir şekilde hiçbir yerde var olamıyorum.

  Spoiler

   

  Spoiler

  Burayı dert tahtası olarak gördüm, içimde biriken, öyle anlatmak istediğim duygularımı buraya yazmaya başladım, hepsi olmasa da. FF olayı da öyleydi, normalde bambaşka bir şey yazacaktım ama aklımdaki düşünceleri yazmak istedim. Şimdi de düşüncelerimi yazmak istiyorum. Çünkü bu düşünceler insanın içinde dolup taşıyor ve bir yere yönlendirmek istiyor. Benim için o yer burası. Birileri okumuş veya okumamış çok dert değil.

   

  Gel gelelim var olamama sebebime. Aslında sebebini bilmiyorum ama böyle bir garip durumum var. Bazı yazacaklarımı kendimi övgü olarak saymayın zaten kendime ne kadar bakabilirim bilmiyorum ama objektif bir şekilde bakmaya çalışıyorum, zaten benim özgüvenim sıfır olduğu için kendimi neredeyse hiç bir zaman övmedim. 

  Genel manada asosyal yaşamı seven, olsa olsa 1-2 arkadaşıyla buluşan ki bana yetiyor ve utangaç bir insanımdır. Kolay kolay ortamlara, konuşmaya falan giremem. Ortama ısındıktan sonra da çenemi kimse kapatamaz. Klasik bir şey işte. Forumlarda bu durum biraz farklı genelde forumda dolanırken ilk karşılaştığım insanlarla acayip samimi olurken ondan sonra gelenlerle muhabbetim biraz daha zor oluyor. Bunun içindir ki genelde ilk tanıştığım insanlara şaka mahiyetinde biraz fazla yüklenirim, onlarda bu durumdan rahatsız olur. @DieNase sana da ara ara çok yüklendim hakkını helal et. 

  Bunların haricinde bulunduğum gruplarda başlangıç için çok geride kalmam. Bir çok grubu kendim kurarım, grupta konuşulmuyorsa konu açmaya çalışırım, aktivite yapmaya çalışırım falan filan ama gariptir ki grupta fiilen olmadığım sürece varlığım unutulur. Örnek bir burası, iki kere bir kaç sebepten dolayı giremedim ikisinde de soran olmadı. Konuştuğum kişilere karşı herhangi bir şey belirtmiyorum. Zaten onlara has bir şey değil genel mana da böyle oluyor. Lisemde ki arkadaşlar tabur grubu kurmuş beni hiç zikreden yok yıllardır o gruba alınmadım. Lise de herkes tarafından bilinen birisiyimdim, %50'siyle muhabbetim vardı. Arkadaşlar sınıf grubu kuruyor 1 sene sonra haberim oluyor. 

   

  Üniversite de 10-15 kişilik bir grup var onlarla 3 yıldır sıkı fıkı görüşüyorum ama 1 kez bile gruplarına davet etmediler beni. Hatta bir arkadaşım (o grupta bulunmayan) wp gruplarında olmayaşıma çok şaşırdı. Mesela bir konferans oluyor ve iptal ediliyor bir tek ben okula gitmişim çünkü bir tek bana haber verilmemiş. Üniversitede de çok aktifimdir, kendi sınıfımı geçiyorum, alt ve üst sınıflarla da diyoloğum vardır ama fiilen var olduğum sürece. 

   

  Akrabalarda da durum aynı, onlarla da sıkı fıkıyızdır bana çocuklarını emanet ederler, onlara yardım ederim güleriz eğleniriz ama toplu bir şey olduğunda dıdısının dıdısı çağrılırken beni hiç kimse sormaz. 

   

  Ne olursa olsun sevdiğim bir insan olsun bütün her şeyin üstesinden gelirim diyorum ama şuana kadar iki kişiye sevdiğimi söyledim ikisi de benimle bir daha konuşmak istemediler. Cıvık bir insanın teki olsa bilmem kaç kızla hangi amaç uğruna takıldığı belli olsa ve bir çoğunu aldatmış olsa, onunla ilgilenirler belki de ama ben deli divane sevdiğimi söylüyorum yıllardır sevmişim yine de umrunda olmuyor. Hatta benden nefret edercesine davranıyorlar benimle konuşma falan diyorlar.

   

  Merak ediyorum yani, diğer insanların yaptığı ne ola ki bunu ben başaramıyorum. Hadi diyelim 1-2 grup olur anlarım onlar çok önemsemiyordur ama hiç bir grup beni hatırlamıyor. Şurada başıma bir şey gelse sadece 1-2 kişinin haberi olacak. Hiç konuşmayan biri olsam anlarım ama konuşan biriyim yani. Bazı insanlar var 2 dakika olmasın hemen sorulur soruşturulur ama ben bir gruptan çıkıyorum 2 ay sonra biri yazıyor niye çıktın diye. Merak ediyorum işte bu arada ki fark tam olarak ne, muhtemelen öğrenemeyeceğimde. Samimi değiliz diyemem yani çok samimi gözüküyoruz ama sadece yanındayken. Bu durumu da anlamıyorum, ya insanlar çok iyi rol yapıyor yada ben çok safım herkesi samimi görüyorum.

  Yani işte kafamdaki düşünceler az çok böyle. Buraya da açıklayıcı mesaj yapmakta gereksiz olur zira bu saatten sonra pek bir ehemmiyetinin olacağını sanmıyorum. 

  Sonuç: 

  Kafam çok dağınık, buralardan gitmeyi düşünüyorum. Süresi var mı onuda bilmiyorum belki tamamen belki 1 yıl belki 1 ay sonra. 

  Spoiler

   

   

  Not: Sende amma duygusalmışsın ne çok trip attın falan diyen olursa çokta umurumda değil açıkçası insanların benim hakkında ne düşündüğü. Kırdığım, üzdüğüm, hakkını yediğim varsa da hakkını helal etsin, benden yana varsa helal olsun.

  1. Show previous comments  13 more
  2. Mika-desu

   Mika-desu

   Pega niisan bizi takar mısın 

  3. Real-Men-Frrranky
  4. lntegral

   lntegral

   Önemsenmeyi çok önemsiyorsun

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.