Jump to content

MiranamiTsuki

Üyeler
  • İçerik sayısı

199
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

MiranamiTsuki kullanıcısının paylaşımları

1. Resimleri yok ama 2 yıl önce 5 tane kediyi eve almıştık 1 anne 4 yavru. Anneye üretkenliğimizi konuşturarak "Annecik" dedik. Gri ve mavi gözlü kediye "Kedikage" demiştim. Yaşasın narutard günlerim. siyah beyaz yavruya "Smokin" Mal mal bakan en küçük yavruya "Kawaii" ve kardeşlerinin oyunlarından asi ergen havalarında hıslayarak uzaklaşana da "Kakkoi" adını vermiştik. Weaboo'lukta madalyadan madalyaya koştuğum zamanlar... Tabii ki sonra annemler Umreden döndüler ve kedicikler 2 hafta sonra hayvan barınağın yollandılar. Birde karı-koca ilan ettiğimiz balıklarımız vardı ama bir gece adam hanımını döverek öldürdü sabaha da kendisi kahrından öldü. Tragic love story.
  2. MiranamiTsuki

Tsuki'nin Projeleri (Güncellendi: 05.07.15♥)

Armin Arlert Arkaplanı duvar manzaralı yapmak istedim ama olmadı ben de gökyüzü yaptım. Sonra da böyle bakmış bari kasvetli olsun dedim. Şuanda yapım aşamasında olan MikaRen resmim Arkaplan fantastik olsun istedim ama bu kadar uyumsuz olabileceğini tahmin etmemiştim. Hele o Eren resmen varoşlardan galaksiye fırlamış gibi görünüyor. Ama yine de arkaplanı da couple ı da ayrı ayrı çok sevdim. Eğleniyorum bunu yaparken bu yüzden bitirmeyi düşünüyorum. (Bu arada couple isimlerinde erkek adının başa yazıldığını biliyorum, ama Mikasa daha erkeksi. Üzgünüm Eren... No EreMika, Yes MikaRen) İlk başlık güncellendi.
  3. Disney'in en azındN bir klası var. Irkları, ifadeleri ve vücut hareketlerini çok iyi veriyor. En azından uzun metrajlı filmlerde iyi çizimleri var. 20 dklık serilerde kalite düşüyor. Naruto da sezondan sezona iyi olabilir ama... Arada ancak... The Last iyi gibi çizim açısından.Ama Doraemon efsanedir ya... Animeden saymamak bir yana, baya da ünlü nasıl yani? RockLee no Seishun'da bile parodisini yaptılar. Ata resmen. Telefon kapları satılan yerlerde bir One Piece'li birde Doraemon'lu kaplar var animeli olarak. Bugünleri de mi görecektim? Sebastian mezarımı hazırla! edit: video komikmiş bu arada da Peinli arc'ı zaten Warner Bros stüdyoları yapmamış mıydı?
  4. MiranamiTsuki

En Beğendiğiniz Anime Finalleri

AnoHana... Ben ki odunun tekiyim beni bile ağlattı. Hele ilk 10 bölüm güle oynaya geçti 11. Bölümde resmen acısını çıkardı. Daha dün bile "Şu 11. Bölümü yine izleyeyim zaten kaç kere izledim artık ağlamam." dedim yine ağladım. Ama bu sefer evde misafirler olduğu için höykürmemek için bayaa kastım. Suratım gerildi resmen. Bir de filmi çıkacak diyorlar. "Bize çektirdiğiniz bunca şeyden sonra böyle bir şey canımızı yakar mı sanıyorsunuz?" demek isterdim ama A-1 pictures bu. Valla bizi gözyaşlarımızda boğar.
  5. Her çizgi film anime değildir, ama her anime çizgi filmdir.Bu arada genel duyuru yapıyorum. Cahilsek lütfen cahil olduğumuzu bu kadar çaktırmayalım. Fan art'a animeye özgü dedi ya...
  6. Sao ve Naruto'nun teselliye mi ihtiyacı var? Gidip pepee izleyecekmiş zamanına yazıkmış animeyi boşverecekmiş?Anime çizgi filmden bambaşka birşey? Anime sınırsız, çizgi film sınırlı?
  7. Konu animeyi sevip sevmemen değil. Başkaları laf söylemesin diye bu kadar kasmaya gerek yok. Ayrıca anime çizgi filmdir. Ya da çizgi dizi her neyse. Anime'yi çok seviyor olabilirsin, ben de çok severim ama bu animenin çizgi filmden üstün olduğu anlamına gelmiyor ki ayrı şeyler değiller. Çizgi filmin konusunun sınırlı ve kısa ömürlü olduğunu söylüyorsun ama Japonların animeyi yapma sebepleri 1937'de yapılan Pamuk Prenses kadar ayrıntılı bir şey çok pahalı olacağıydı. Bu yüzden kendilerine uyarlayıp daha uygun maliyetli birşey ortaya çıkarıp 1963'te Astro Boy'u yaptılar. Adına da Fransızca'daki animasyon kelimesinden gelen "Anime"yi verdiler hepsi bu. Şimdi Kyoto Animation'dakiler çalışıyor, a-1 pictures'takiler çalışmaktan ölüyor da disney ya da cartoon network çalışanları yan gelip yatıyor mu? En son 2D olarak Princess and the Frog'u çıkarttı mesela Disney. Ve kesinlikle konusu kesinlikle kısıtlı değil hikayesi harika. Anime'ye çizgi film denmesinin hakaret olarak algılanması bütün o güzel çizgi filmleri çıkaran stüdyolarda çalışanlar için hakarettir. Sevmemekte özgürsün ama basit diyip geçemezsin.
  8. Vay en kanlı yerleri izleyebiliyorsun. Harikasın. Muhteşem. Artık çocukça şeyler izlemediğini kesin kanıtlamışsındır. Bu başarılarına bir madalya da vermişlerdir inşallah.
  9. Bisiklet üstünde bir couple çizmek istiyorum. Ünlüve sevilen bir couple olsun ama bisiklete de uysunlar istiyorum. Öneriniz var mı?

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Lynx

Lynx

Hımm uzun saçlı bir kızın yakışacağını düşünüyorum. u.u dalgalanarak çizersin saçlarını.

Kimi ni Todoke falan olabilir, sevdiğin bir çifti çiz bence. ^^

3. MiranamiTsuki

MiranamiTsuki

Aslında çoktan çizdim. Önerileriniz için teşekkürler l7WX2Q.jpg

4. Lynx

Lynx

:o suggeee. :O

10. Ruh halim: Yanındaki kıza "Kan yapar." diye kızılcık suyu veren vampir.

1. OrangeBox

OrangeBox

Diabolik Lovers -,-

2. LeornKayn

LeornKayn

kötü niyetli vampir

11. MiranamiTsuki

Tükenmez kalemi sevme ve sevdirme projeme Misa Misa ekledim.
  12. MiranamiTsuki

Sizce Element Bükme Gerçekmi?

Açıkçası olabiliyor olsa bile olmasını istemem. Düşünsenize arkadaşınıza pis bir şaka yapıyorsunuz kafanıza ateş topu atıyor. Ya da banyoda çok durduğunuzda anneniz dışardan suyu kesiyor. Hele bu teknik psikopatların eline geçse beterin beteri olur. "İçindeki tüm havayı vakumlayarak öldürme tekniği" falan. İgrenç
  13. MiranamiTsuki

Hayatta yapmayı sevdiğiniz 5 şey.

1-Yerde uzanmak 2-1'i yaparken yuvarlanmak 3-Uyumamak ama yatmak 4-Yemek yapmak 5-Yemeği yemek
  14. MiranamiTsuki

DevianArt Grubu

Aslında öyle bir grup var. Türk anime severlerdi yanlış hatırlamıyorsam
  15. MiranamiTsuki

Oppailerin saçmalığı

Bir serinin her kadınına belediye dağıtmış gibi yapıştırmasalar ve o oppailer özerkliklerini ilan etmişçesine uçuşup durmasa takmam. Bir de yeterince güçlü tasarlanamayan karakterlere çekici unsur olsun diye konuyor bence Mesela bakın bir Touka... Söze gerek yok. Kız muhteşemlik akıtıyor ama sağlam bir karakeri olduğu için. Mangada en azından. Bazı karakterler bir öyle bir böyle davranıyorlar, sonra oppaileri hopluyor; Yaşasın fanservice! Yani oppai bir amaç deģil araç olmalı bence. Gerekli yerde olmalı. Ama tabii ki acayip ölçülerde değil.
  16. *tokyo ghoul 1.opening söylemeye çalışırken gırtlağı eline düştü*

17. MiranamiTsuki

Mavi Manga

Öncelikle hayırlı olsun. Ve de Akatsuki no Yona diye 2014'te baya sevilmiş bir anime vardı ama Türkçe'ye çevrilmiyormuş diye duydum. İsterseniz bir göz atabilirsiniz. ♥
  18. MiranamiTsuki

Teşekkürler ♥
  19. MiranamiTsuki

İlk konuya toplamaya çalıştım ama konu almadı. Ne yapacağımı bilemedim. Ve dediğini ben de düşünüyorum ama özellikle tükenmez kalemle ya da deftere çizdiklerim portre çalışması gibi olduğunda nasıl bir arka plan yapabilirim bilemiyorum. Bu arada cidden spoiler içine spoiler alsam ilk başlıkta toplayabilir miyim?
  20. Yalnız çizgifilmlerdeki o saydığın şeyler animelerde de var. 1-"Tepeden taş düşüp dümdüz olma" Angel Beats'te üstüne duvar göçen çocuğun birkaç bölüm sonra "I'm dancing with the shadows!" diye ortalıkta dolanması. 2-"Kedinin fareyi, köpeğin kediyi kovalaması" Durarara'da Shizou'nun Izaya'yı kovalaması, Simon'un olayı dağıtması. Ki Tom ve Jerry Bugs Bunny gibi çizgifilmlerin burada çok hafife alındığını görüyorum. Onların yaptıkları hareketlerde hep bazı olaylara göndermeler olduğunu unutmayın. Hani biz anime izliyoruz diye çok havalıysak eğer onlar da ezik değil. Ben adamın (Aslında ördek "Duffy Duck") "münzevi" dediğini duydum 1 yıl önce gidip sözlükten bakmak zorunda kaldım. (The Looney Tunes Show 2011. Öneririm) Anime cici, çizgifilm pis değil sadece bunu söylemeye çalışıyorum
  21. Cartoon Network, Nickelodeon ce Disney Channel'ı nüfusuna geçirmiş biri olarak hayır. Eskiden JoJo da vardı Yu-Gi-Oh ve The Looney Tunes Show izliyordum ama neden olduğunu anlayamadığım nedenlerle kapandı. Annemler de nüfusuma geçirdiklerim kardeşimi kötü etkiliyor diye şifre koydular. Minika Go'ya kaldım... Ama arada Monsuno ve MaxSteel çıkıyor iyi yani. Ayrıca anime olmayan "çizgi-dizi"ler de gayet büyüklere yönelik olabiliyor. Family Guy'u annemle oturup 1dk izleyemedim ben. Ya da Simsponslar, South Park...Yani birinin geçip "Çizgifilm mi izliyorsun? Çocuk musun?" demesi bile sadece onun cahilliğidir. Benim bu konuda sinir olduğum tek şey "Çocukça birşey" izlemediğini kanıtlama çabasındaki animeci arkadaşlarımızın kendilerinden tavsiye isteyenlere ya da "Bi göster o zaman" diye merak eden insanlara direk ağır ecchiyi, hastalıklı derecede korku ve vahşeti dayaması. Bilmiyorum zannediyorlar mı ki böyle şeyler izlediklerini gösterince daha olgun görünüyorlar? Çünkü bu sabah kalkıp PowerPuff Girls izlemekten de çocukça. Artı iğrenç. Tiksinçsiniz. Şu anda Amerika'da anime denince alınan tepki "Those school girls... with tentacles?" oluyor. İnsanlar bizi bu kafa yüzünden iğrenç sapık zihniyetli insanlar zannediyor. Oysa ne kadar güzel animeler var. Gerek kurgusu gerek çizimleri herşeyiyle büyük dizilere kafa tutmayı bırakın alaşağı edecek animelerimiz var ama inatla gidip üst paragraftaki hataya düşen arkadaşlarımız da var, düşmeyin. Herneyse toplayayım. Ben zaten çocuksu biri olduğum için çocuk yerine konmayı umursamıyorum. Ve de özellikle DC ve Marvel'ın çizgi-dizilerini de severek izliyorum. "Anime ne ki?" sorusunun cevabı "Japon 'çizgifilmi'" olduğu (animasyonu da denebilir gerçi) bence bu oldukça doğru. Buraya kadar okuduysanız helal olsun Edit: Bu konuya bu videoyu koymam gerekir diye düşündüm. Hani o çok gurur duyulan kan ve vahşet "çizgifilm"lerde de var. Zira gülmeli sahnede kan olmamasına rağmen son derece korkunç. Derseniz ki ya ecchi nerede; kapı gibi Kedi Kadın var. Lütfen.
  22. Songena sen evinizdeki çiçeklerden bahsedince aklıma geldi. Benim de bir arkadaşım var. Kız tablo çizmeyi sevmiyor. Kuruboya anime fanartı yapmak istiyor. Annesi tutturuyor illa tuvalde çizecekmiş de duvara asacakmış. Kağıda çizdiklerini alıp saklıyor falan. Ve tabii ki benim annemse çizdiklerimi asmama kızıyor. Patafixlerduvarda yağlı iz bırakıyormuş mu ne... Ve sevdiklerime ekliyim: Kürek kemiği ve çene kemiği çizmeyi ve gölgelendirmeyi severim
  23. Herkesin çizmeyi özellikle sevdiği veya sevmediği bir şeyler ya da birileri olduğunu düşünüyorum. Çok güzel yada çok kötü çizen hatta genelde çizmeyen birilerinin bile vardır herhalde. Sevciklerim: -Sakura (Naruto), Itachi, Deidara. Ciel, Sebastian ve Orihime'yi -Yaka. Ama böyle gömlek yakası ya da çin elbisesi yakası gibi boyunda dik uzananları. -Kıyafetlerdeki kol katları -Pelerin(Anatomi kaçakçılığı) -Uzun dalgalı saç ve perçem -Gerçekçi burun ve altındaki girinti ♥ favorim (kafayı yemiş kişi) -Kapalı el Sevmediklerim -Düz ve dimdik inen kaküllü saç -Dik yapraklı çiçekler -Gözlük -Kıvır kıvır saç Sizinkiler ne?
  24. MiranamiTsuki

Ard arda 3. iletim Konuya geleyim. Dün sulu boya defteri aldım ve denemek istedim. Önceki kağıttan daha kolaydı. Ama sulu boyada hâlâ acemi olduğum için lütfen eksikliklerimi ve yanlışlarımı bilirkişiler belirtsin. Babam dedi ki sulu boyayla kuru boya çalışması gibi olmuş. Arka plan bütün resmi boğmuş. Bu resimler iş sahasında para getirmezmiş, daha soft renkler daha doğru olurmuş... Kızını bu kadar cesaretlendirdiğin için teşekkürler baba...
  25. MiranamiTsuki

Bu Bölüme Konu Açmadan Önce Okuyunuz

Bu bölüme fanart çizenleri ilgilendiren başlıklar açabilir miyiz? Mesela youtube tutorial kanalları, güzel çizen fanartistleri tanıtabileceğimiz başlıklar ya da benzer şeyler.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.