Jump to content

Padvox

Üyeler
  • İçerik sayısı

348
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Padvox got a reaction from kamatsuritachi34 in Gerçek olmasını istediğiniz karakterler..   
    Arkadaşlar anime ile ilgili forumları gezerken gördüğüm bi konu bizim forumdada olması gerektiğini düşündüm şunu belirtmek istiyorum bu konuyu ben bulmadım bulan arkadaşa Saygımdan dolayı bunu belirtmek istiyorum..
    Gelelim konuya burada gerçek hayatta hangi karakterin neyiniz olmasını istediğinizi söylemenizi istiyorum
    Ben
    -İyi bir arkadaş olarak-Hotsuma  (Uragiri wa Boku no Namae o Shitte Iru)
    -Sevgili olarak- Rei (Highschool Of The Dead)
    -Abi olarak-Portgas D. Ace (One Piece)
    -Abla olarak-Tartışmasız C.C. (Code Geass)
    Şimdilik bunlar görüşleriniz bekliyorum
  2. Beğen
    Padvox got a reaction from Onesan in En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri   
    ....Bir çocuğun harçlığıyla pazardan alabileceğin ıvır-zıvırlar.Görüyorsun ki insanlar bayağı ucuza yapılmış.
    FMA

Edward insanları çok güzel tanımlamıştı bence hiç bir zaman bu kısmı unutmuyorum 
  3. Beğen
    Padvox got a reaction from Sabah Sisi in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   
    Şans eseri bir anime forumunda gezerken böyle bir konu vardı orada gördüğüm resimleri almıştım resim arşivime

4. Beğen
    Padvox got a reaction from anes in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   
    Şans eseri bir anime forumunda gezerken böyle bir konu vardı orada gördüğüm resimleri almıştım resim arşivime

5. Beğen
    Padvox got a reaction from Ftsuu in MangaTR   
    Az önce haberle karşılaştım yaptıklara işe saygım yok artık.Yırtık dondan fırlayarak 2-3 yıldır sözde manga çevirisi yapan bir firmanın manga kültürünü oluşturan sitelere bu üslubu kullanması saçmalıktan başka bir şey değil.
    Normalde elimde ne zaman bir miktar para birikse gidip manga aldığım bir firmaydı fakat şu an gözümde yeteri kadar küçüldüler hiç bir ürünü almayı planlamıyorum.Gerekirse yabancı sitelerden yabancı dilden alırım hem kaliteli bir çeviri olur.
    Ayrıca türk fansub grupları ve online izleme sitelerinin gerekli tepkiyi koymaları gerektiğini düşünmekteyim.
  6. Beğen
    Padvox got a reaction from graylifee in Size Göre En Güzel Kız Anime Karakteri ?   
    Fairy Tail kızları :wub:
  7. Beğen
    Padvox got a reaction from Witch in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   

8. Beğen
    Padvox got a reaction from unalman in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   

9. Beğen
    Padvox got a reaction from graylifee in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   

10. Beğen
    Padvox got a reaction from Milli Midilli in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   

11. Beğen
    Padvox got a reaction from Kushina-ta in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   

12. Beğen
    Padvox got a reaction from TheDirectEco in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   

13. Beğen
    Padvox got a reaction from Phryne in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   

14. Beğen
    Padvox got a reaction from a_naz95 in Ülkemizde çıkan Mangalar ve alabileceğiniz yerler.   
    Dünyada yer etmiş ve Türkiye de hayran kitlesi giderek artan bazı mangalar dilimize çevrildi ve satışa sunuldu arkadaşlar bunlar:
    Death Note tamamlandı. Akılçelen Kitaplar.
    One Piece 7 cilt çıktı. Gerekli Şeyler Yayıncılık.
    Naruto 7 cilt çıktı. Gerekli Şeyler Yayıncılık.
    Hellsing yeni başlandı. Gerekli Şeyler Yayıncılık.
    Berserk yeni başlandı. Gerekli Şeyler Yayıncılık
    Bleach yeni başlandı. Gerekli Şeyler Yayıncılık
    Ayrıca manganın ne olduğunu açıklayan manga hakkında bilgi veren bir kitapta var:
    Manga Bir Kültürel Direniş Aracı Yazar: Mehmet Korkut Öztekin
    İnternet üzerinden veya büyük kitap satan yerlerden alabilirsiniz.
    İnternet üzerinden satın almak için:

Gezebileceğiniz dükkanlar :

Telefon Numaraları:

15. Beğen
    Padvox got a reaction from jans09 in Ülkemizde çıkan Mangalar ve alabileceğiniz yerler.   
    Dünyada yer etmiş ve Türkiye de hayran kitlesi giderek artan bazı mangalar dilimize çevrildi ve satışa sunuldu arkadaşlar bunlar:
    Ayrıca manganın ne olduğunu açıklayan manga hakkında bilgi veren bir kitapta var:

Telefon Numaraları:

16. Beğen
    Padvox got a reaction from Amy's in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   

17. Beğen
    Padvox got a reaction from alexandraxv11 in Ülkemizde çıkan Mangalar ve alabileceğiniz yerler.   

Telefon Numaraları:

18. Beğen
    Padvox got a reaction from ♠Misaki♠ in En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri   
    Kimi wa dare dai? Boku wa Lambo! Boku wa dare dai?Kimi wa Lambo! 
    Reborn

Gerçi doğru mu yazdım tam emin değilim  :D 
  19. Beğen
    Padvox got a reaction from MisakiHinata in En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri   
    Kimi wa dare dai? Boku wa Lambo! Boku wa dare dai?Kimi wa Lambo! 
    Reborn

Gerçi doğru mu yazdım tam emin değilim  :D 
  20. Beğen
    Padvox got a reaction from Amygirl in Şimdiye Kadar İzlediğiniz En Gerçekçi Animeler   
    Rainbow nisha rokubou no shichinin çizimleri biraz eski kaçıyor ama hiç bir doğa-üstülük yok ve konusu beni çok sarmıştı slice of life animelerde bile bazen saçma şeyler oluyor ama bu anime bence çok gerçekçiydi
  21. Beğen
    Padvox got a reaction from ghostly in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   

22. Beğen
    Padvox got a reaction from Uchiha1Aizen in Size Göre En Güzel Kız Anime Karakteri ?   
    Fairy Tail kızları :wub:
  23. Beğen
    Padvox got a reaction from ozmet1231 in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   

24. Beğen
    Padvox got a reaction from vuu in Geleneksel Japon Giysileri   
    KİMONO

Sözlük anlamı "Giysi" anlamına gelen Kimono Japonya'ya özgü en geleneksel öğelerden biridir.Kimonoların birçok çeşidi bulunmaktadır, mevsimsel sezonluk kimonolar, bayanların törenlerde giydiği özel kimonolar, erkekler için dikilen kimonolar gibi.
    Duruma - Mevsime göre tercihleri:
    Ölüm törenlerinde hem erkekler hem bayanlar siyah kimono giyerler.
    Düğün ve özel törenlerde özel olarak tasarlanan, müthiş görünüme sahip kimonolar tercih edilmektedir.

Kimono Giyimi

yuki - kol
    ushiromigoro - Arka ana bölge
    uraeri - iç yaka
    doura - üst astar sodetsuke - Omuz dikiş yeri
    fuki - ön kıvırım
    sode - kol bölgesi
    okumi - yaka altı
    miyatsukuchi - Kol altı açık bölge
    sodeguchi - kol açıklığı
    tamoto - kol cebi
    maemigoro - ana ön bölüm furi - Kol altı uzun parça
    tomoeri - yaka
    eri - yaka
    susomawashi - alt astar
    Geleneksel olarak kimono giyim teknikleri annelerden kızlarına aktarılır, fakat günümüzde bu teknikleri öğreten okullara rastlanmaktadır. Özel ipekten, yünden veya sentetikten üretilen kimonolar kış aylarında giyilmektedir.
    İlk önce beyaz çoraplar olan tabi ler giyilir; daha sonra kimononun alt kısmını oluşturan yelek ve etek giyilir,daha sonra kimononun altındakileri tutmaya yarayan nagajuban (bir çeşit iğne) ve datemaki kemeri bağlanır; son olarak kimono giyimi yapılır ve Obi ile bağlanır. En son olarak ise Zori'ler ayağa giyilir, böylece kimono giyimi bitirilmiş olur.
    YUKATA

İnce, pamuklu yukata ise hem erkekler hem de bayanlar tarafından yaz ayları boyunca giyilmektedir.Genellikle bunlarla beraber geta lar giyilmektedir. Günümüzde renkli renkli yukatalar Yaz şenliklerinde birçok genç kızın ve erkeğin giysileri olmaya devam etmektedir.
    AYAK GİYİMİ
    Zouri ve Geta Japonya'da en sevilen geleneksel sandaletlerdir. Her ikisi de Y şeklinde bir bantla, ayak baş parmağı ve ikinci parmak sokularak giyilir.

Geta

Setta

Zouri

Pokkuri
    http://www.minikjaponya.com/images/icerik/gelenek/kimono_tabi.jpg
    Tabi
    Japonların geleneksel çorabıdır.Baş parmak ve dört parmak şeklinde ayağa giyilir. Japon sandaletleri ile giymek için tasarlanmıştır.
    http://www.minikjaponya.com/images/icerik/gelenek/kimono_gohonyubi.jpg
    Gohonyubi
    Normal ayakkabıların altına da giyilen ("beş pramak") çorabı. Özellikle parmak araları temas etmediğinden ayak için oldukça sağlıklıdır.
    Konu alıntıdır.
  25. Beğen
    Padvox got a reaction from Tidal Tantrum in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.