Jump to content

banberka

Üyeler
  • İçerik sayısı

48
  • Son ziyareti

banberka kullanıcısının paylaşımları

1. banberka

İsminizin Japonca karşılığı :)

kim uydurmuş ya bu alfabeyi
  2. banberka

Çizim tableti fiyatları

haha hep o aileler, neyse daha kendini geliştir madem bir farkı yok, tabletin sana karlı olma durumu anca her gün böyle renkli renkli şeyler yapacaksın kalemlerini bitireceksin kara kalemdir, sulu boyadır bir sürü malzeme alacaksın bunların fiyatı çok olacak, onun yerine bir tablette hepsini çözmüş olacaksın, onun dışında bir farkları yok
  3. banberka

Çizim tableti fiyatları

Ha buna da inanma kişiden kişiye değişir ben hiç sıkıntı yaşamadım, çok yoğun geçiyor dönemim çizmeye vakit ayıramıyorum ondan çizemiyorum o ayrı :(
  4. banberka

Çizim tableti fiyatları

İstanbul'da bilimsel eserler var meydandan istiklale doğru değil de hemen solundaki caddeye girip ilerliyorsun(kilisenin solu yani) sakin bir cadde ora meydana kıyasla orda biraz ilerde solda bir apartman içinde "bilimsel eserler" diye dükkan var wacom yetkili satıcısı, tasarım dergileri filan da satıyorlar oranın internet sitesinden kargoyla veya kendilerinden gidip alabilirsin en uygun fiyatlı orası, türlerini araştırmıştım da unuttum şimdi kalite fiyat oranı vs. bende wacom intuos pro var kullanışlı sağlam small ını al önerirdim ama daha yeni başlıyorsun bütçen de az gerek yok bamboo ların çeşitlerinde araştır onlardan al, gelişince merak sararsan para biriktirip intuosa veya cyntiq(?-ekranlı olanlar) lere geçebilirsin, ayrıca gidip deneyebilirsin de ona göre beğenir alırsın orada denemene izin veriyor, sempatik bir abi var
  5. banberka

Yeni Bir Başlangıç! Çizime Baştan Başlamak!

Beğendiğim için kritik vermek istiyorum, gördüğün şeyleri oranları taklit etme yeteneğin güzel geliştirmeye devam et, tek nokta perspektif olduğunda başarılısın ancak işin içine diğer noktalar karışınca kafan karışıyor sanırım benim de çok oluyor aynısı ikisini farklı düzlem gibi görmektense aynı düzlemin uzantıları gibi düşünmek oranları korumana yardımcı olabilir iki noktaya giden çizimlerinde ikisi birbirinden ayrı duruyor oranların hep ikincide kaymaya başlıyor çalışma rutininde buna odaklanmaya çalış. Hatching güzel taktik ama tembelleştiricidir, hızlı çizim yapmak zorunda olduğun zaman hatch kullanırsın (bkz. mimari eskizler, manga çizimleri vs.) , pratik için doku çalışması ve gölgelendirmelerini boyayarak yapmaya çalış sana daha çok faydası olacaktır. Kırışıklıkların genellikle tam olması gerekn yerde güzel, manga olarak da ilgin varsa ishida sui'nin çizimlerini örnek alman senin için iyi olacaktır diye düşünüyorum, o gerçekçi dokuları manga soyutlaştırmasına aktarmada gerçekten başarılı bir çizer. Son olarak tekrar söyleyeceğim oranlar oranlar :D Tek yönde iyisin ancak ikincide sıkıntılar başlıyor herkeste olduğu gibi, bunun en iyi pratiği de gerçek modelleri çizmektir, gördüğün her şeyi çizebilirsin ayrıca boyut olarak ne çalışıyorsun emin değilim ama buradan çok büyük gözüküyorlar A3 ve üstü çalışmak detaylara odaklanacağından güzel gözükse de seni yorar pratik yaptığın zamanlar çok büyük ölçekte bir şeyler çizmiyorsan (manzara, mimari vs.) A4'ün üstüne çıkmamaya çalış. Kameradan öyle gözüküyor olabilir ama kağıt kalınlığını da değiştirmeyi dene derim farklı kağıtlara bak hangisi hoşuna giderse onda devam et ben düz kağıtta en çok 120 gr seviyorum ama pahalı olduğundan genelde 100 gr kullanıyorum
  6. banberka

Karakterler için Slogan uyduralım

Re zero'daki Rem:
  7. banberka

Türkçe Anlamından Animenin Adını Bulalım!

Area no Kishi Ölü adam harikalar diyarı
  8. banberka

Amnesia? :D Orta okul sendromum olsa bile aşık olmak istiyorum
  9. Anime, vocaloid veya utaite şarkıları türkçe veya ingilizce çeviri bloğu Merhaba herkese, kendime pratik, sizlere eğlence olsun diye yapmak istediğim bir blog-çeviri arşivi projesi bu aslında. Birkaç gün önce tumblr üzerinden oluşturdum sayfamı ve amacım günde veya gün aşırı akşam saatlerinde dinlenerek Japonca bir şarkıyı çevirip paylaşmak, şimdilik okuyan kimsem olmadığı için kendim aklıma esen şarkıları çevirip eklemeye başladım ancak çevrilmesini istediğiniz bir şarkı olursa istek atabilirsiniz ben de çevirmeye çalışırım. İstekleriniz, henüz youtube a düşeli saat olmamış bir Honeyworks şarkısından, yeni yayınlanan bir animenin içinde geçen OST'lere, hatta 90'lara ait bir animenin şarkılarına kadar her tür veya zamana ait olabilir, desteğinizi bekliyorum... Linkim: http://animelyrics.tumblr.com/
  10. banberka

Clannad idi :D Tiger and Bunny !! Beklediğim gibi benim romantik komedi gençlik dizim olması gerekenden farklı
  11. banberka

Isshuukan friends Aile :) ( bunu bilmek için biraz ön bilgi lazım sanırım çünkü orijinal ismi japonca değil Irlanda gaelce(?)si bir sözcük)
  12. banberka

Higashi no Eden Sahte Aşk
  13. banberka

Harbi ToraDora mı o? ana fikri kaçırmışın aga, tora= kaplan = taiga /// dora= doragon=Ryuuji= ejderha
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.