Jump to content

cryingcheshirecat

Üyeler
  • İçerik sayısı

16
  • Son ziyareti

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

477 profil görütülenme

cryingcheshirecat üyemizin başarıları

1. cryingcheshirecat

Anime klişeleri

Aslında bu konuya yorum yazacak kadar çok anime izlemedim ama sadece beni çok rahatsız eden Fairy Tail klişelerinden bahsetmek istedim. Ana karakterlerin, rakibe tüm güçleriyle saldırıp ortalığı toz duman götürmesi, tam ''hah işi bitti'' diye neredeyse parti vereceklerken düşman karakterin dumanların arasından kuul bir şekilde çıkması ve o tepki ''nasıl olur? bir çizik bile yok!'' Sonrasında tonla dayak yemeleri, dövüş esnasındaki anlamsız bakışmalar, gereksiz konuşmalar, birbirlerine güçlerini, amaçlarını anlatmalar, ''seni dümdüz edeceğim şimdi'' tehditleri, ve o kadar dayak yedikten sonra ana karakterin power up alıp düşmanın haşadını çıkarması. ''İşte bu Fairy Tail! Dostluğun gücü'' zırvalıkları. Hatta düşman karakterlerin bile onların bu dostluğundan çok etkilenip neredeyse ağlayacak olmaları. Her dövüşü Fairy Tail'in kazanması. Bir kerede yenilsinler mesela, ne olur. Sanırım bu kadar :3
  2. cryingcheshirecat

Sizi En Gıcık Eden Anime Karakteri?

Mıymıy tavırlarıyla Wendy, sürekli ''örkök odom, örkök odom'' diye bağırmaktan başka bir şey yapmayan Elfman, yine ''çıcıklarım, çıcıklarım'' deyip düşmana karşı hiçbir şey yapmayan Makarov. Bu kadar :D
  3. Ya bu arcda olsun bari şu dövüş sahneleri esnasında olan klişeleri, gereksiz bakışmaları, diyalogları görmesek çok mutlu olacağım. Mesela örnek olarak; *ana karakter düşmana tüm gücüyle saldırır* *o gücün etkisiyle ortalığı toz duman götürür* ''Hah! Kesin öldü, halloldu bu iş'' *kötü karakter dumanların arkasından burnu kanamadan çıkar* ''Nasıl olur?! Bir çizik bile yok!'' Yeter yemin ediyorum ömrüm çürüdü şu dövüş sahnelerindeki bu klişeler yüzünden. Geçiş bölümlerini daha çok seviyorum o derece. Mangada yine tahammül edilebilir ama sonra animeyi izlerken cinnet geçiriyorum. Yapma Mashima, gözünü seveyim :D
  4. cryingcheshirecat

İtiraf Köşesi

Evden kaçmak istiyorum ama zerre cesaretim yok :smile_artiz:
  5. Bu arctan sonra yıldız ruhlarıyla ilgili bir arc olabilir gibime geliyor. Mard Geer ve yıldız ruhları kralı arasında geçen konuşma bir de şu Sabertooth'daki ismini unuttuğum yıldız ruhu büyücüsü kızın, Lucy'e ''bildiğiniz gibi son yıllarda yıldız ruhu büyücüleri azaldı'' gibi bir şey demiş olması falan... Eğer bu arc son olursa eksik kalır bence manga. Henüz her şey berraklaşmadı diye düşünmekteyim -_- Bir de NaLu gerçekleşmeden manga biterse Mashima'yı dragon slayer büyüsüyle yakmak için Japonya'ya gidebilirim. O değil de Gray'in, END'in kim olduğunu öğrendiği zaman suratında oluşacak ifade kalp ben :teehee-crazy-rabbit-emoticon:
  6. cryingcheshirecat

Kalemimden çıkanlar

Çok hoş ve tatlı gözüküyorlar -_-
  7. Bitmeyen Kavga, John Steinbeck. Hala okumaktayım, bitirmedim henüz :D Steinbeck'e bir kez daha hayran kaldım.
  8. Genelde 5, maksimum 7-8 oluyor nadiren. Vakit sıkıntısı.
  9. cryingcheshirecat

Anime mi, Manga mı?

Film mi, Kitap mı? diye bir soruya kuşkusuz ''Kitap!'' derdim ama buna Anime demek istiyorum. Anime izlemenin tadı başka oluyor bana göre. Seslendirmeler, müzikler, efektler. Daha iyi alıyorum ben duyguyu :D
  10. Natsu abim, Lucy yengem, Killua küçük kardeşim olsun :D
  11. 12/15 ama çok anime izlediğimden değil, Japonca'ya olan ilgimden olsa gerek :D
  12. cryingcheshirecat

Fairy Tail Favori Yıldız Ruhunuz ?

Kendimi burcum olan Leo ve yükselenim Virgo arasında kaldım ama Virgo yahu. Onun repliklerine, tarzına bayılıyorum :love-you-crazy-rabbit-emoticon:
  13. cryingcheshirecat

Konnichiwa! ^-^

Hoşbulduk hepinize. Alıntı yapmayı beceremedim şimdi tek tek :depressed1-onion-head-emoticon: Şey, anime çizgi filmdir bence. Anlam olarak da, teknik olarak da. Ama içerik olarak çizgi filmden epey farklıdır, evet :D Birisi öyle bir şey demeden açıklama yapayım dedim -_- Ve @xpector teşekkürler, bakacağım -_-
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.