Jump to content

NeverWas

Üyeler
  • İçerik sayısı

42
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

NeverWas kullanıcısının son zaferi 21 Mart 2020

NeverWas en beğenilen içeriğe sahiptir

NeverWas hakkında

• Doğum günü 01/08/1992

Son profil ziyaretçileri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı bırakıldı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

NeverWas üyemizin başarıları

1. NeverWas

Mirai Nikki

Çokta hoş bir animedir kendisi. Gizem, gerilim ve doğaüstü güç temalarını barındıran animelerden hoşlananlar elbette bundan da hoşlanacaklardır. 2. sezon olması ile ilgili büyük bir kapı aralamışlardı son bölümüyle. Çok ilgi çeken bir anime değildi, yeni sezonlarıyla devam eden animelerin arkasında kaldığından kaynaklı. Ama 2. sezonun geleceğinden olabildiğine eminim. :D
  2. NeverWas

En Çok Sevdiğiniz Kitap?

The Best of Cezmi Ersöz :D Şaka bir yana Cezmi Ersöz' ün tüm denemeleri diyebilirim. Ayrıca Anthony Burgess'ın "Otomatik Portakal"ı.
  3. NeverWas

En Çok Sevdiğiniz Film

Eternal Sunshine of The Spotless Mind derim ben. Tabi Türkçe'ye "Sil Baştan" gibi garip bir çeviriyle karşımıza geldi kendileri. (Romantik-Dram) Ama tabi ki hepsini farklı kefeye koysam da hepsinin belli özellikleri ağır basacaktır. Karar vermek her zaman zordur. :D The Doors İsminde olduğu gibi efsanevi grup The Doors' un daha çok Jim Morrison' un hayatını anlatan belgesel tadındaki film. (Dram-Belgesel-Müzik) Daha yeni bitirdiğim için etkisinde olduğum One Day. (Romantik-Dram) 23 Jim Carrey' nin her halükarda iyi bir oyuncu olduğunu gösteren bir film. (Psikolojik-Gizem-Dram) Blackswan Psikolojik olarak izlediğim ve zamanının en iyi filmi diyebileceğim bir film. (Psikolojik dram) Dorian Gray - Ne kadar temasında Korku ve gerilim olsa da bir mit oluşu beni cezbetmiştir.(Korku-Gerilim-Mit) Evet tabi ki LOTR serisinin yeri çok ayrı. (Fantastik-Bilim Kurgu) Vurdulu kırdılı, canavarlı ve komedi filmlerinden hoşlanmadığımı sezdim. Çok ağır şeyler izlediğimin de farkına şimdi vardım. :D Anime izlerken tabi göz önünde bulundurmadığım seçenekler. :D Az bir şey yazayım dedim dağ gibi oldu. Gerçi yorumlarım biraz fazla oldu. :D
  4. Lynx yanlış hatırlamıyorsam vaşak familyasına verilen ad idi. Severim vaşakları da o yüzden. Çok ilginç kediciklerdir."Never was" Aslında başında olması gereken şeyi hep koymam. Çünkü oraya her şey gelebilir. Ama daha çok George Carlin'in deyişiyle "It never was." diye hep kafamda canlanır. Benim için daha çok dini bir anlamı var. Yaklaşık beş senelikte bir mazisi vardır.
  5. NeverWas

Japon yemeği Onigiri

Her Migros'ta ramen bulamazsınız. MM ve MMM Migroslarda bulunur. Ayrıca etli ve acılıyı şiddetle öneririrm yoksa (Genelde bizim burda kalmıyor. Orasıda ayrı bitiriyoruz. :D) tavuklunun da gideri var. Leader Ramen almanızı tavsiye ederim. Paylaşım için teşekkürler deneyeceğim. (:
  6. NeverWas

Higurasi No Naku Koro Ni Kai

Doğru. Ufak bir gözden kaçırma derli toplu düşünmeyince böyle oldu (:
  7. NeverWas

Beatrice, Battler'ın annesidir yorumunu desteklediğin için teşekkürler :P. Satoko kesinlikle değildir. Hani asıl benzerlikleri düşünün yani. Biz bunları grup tartışmasında söylemiştik. Lambdadelta Miyo'ya - Bernkastel - Rika'ya destek sağlamıştır demiştik. Ama bunları olabildiğince saf düşünürsek. Her insan "Mutlak irade"ye "Kesinliğe" sahip olabilir. Ve her insan "Şanslı" olup "Mucizelere" rast gelebilir. Kesinlik yok eder. Mucize var eder. DeadlySoul ; Bernkastel ve Lambdadelta savaştıklarının farkında ve yenilgiyi hazmetmiş bir Lambdadelta ile karşı karşıyayız. Takano'yu hatırlarsanız son sahnelerinde iyileşmişti. Hani yenilgiyi kabul etmişti. Yani Lambdadelta'nında yenilgiyi kabullendiğini ve böylecede "Maç biter dostluk kalır" düşüncesini ileri sürsek bile ikiside yüksek rütbeli cadılar ister istemez aralarında çekişme olmalı diye düşünüyorum. İkiside farklı tarafları tutuyorlar. Bernkastel'in istediği Battler'ın en azından kazanaması için bir şansı olması ve ayrıcada beni biraz eğlendirmeni istiyorum diye gücünü Battler'a bahşetmişti.Bu durumdan hoşnut kalması için Battler'ın kazanması gerekmez mi? Yani birşeyden zevk almak için kişinin üzerinde çabaladığı şeyin başarılı olmasıdır. Lambdadelta'nında istediği beraberlik sonucu. Hatırlarsanız Ange'e demişti birşeyler yapta artık istediğim olsun. Beatrice'nin kazanamayacağını bildirdiklerinden sonra Lambdadelta'ya beraberlik sonucu kalır böylecede. Daha öncede söylemiştim.
  8. NeverWas

Hiç bir yorumu okumadım ama Wikipedia öyledir, evet. Çoğu bilgilerin yanlış olduğunu sende farkedersin zaten. Ve şunu şöyle düşün. Herhangi bir adamın yaptığı yorumu oraya koyuyorlar. En mantıklı en düzgün olanı. İçerikli ve kapsamlı olan tercih ediliyor :D
  9. NeverWas

fhhf Büyüyü kabul etmemek değilde Cadı'yı kabul etmeme durumu söz konusu. Beatrice'in cadılık tarzına kaymıştı sonlara doğru hatırlarsanız. Hani Cadı olsa bile böyle Cadı olmaz demişti. Ortada bahsedilen büyü değil Sevgi'dir. Herşey sevginin aşırı olmasına bağlı. Bunu Higurashi'de mutlak irade olarak gördük. Hatta inanç + Sevgi karışımınıda Rika ve Hanyuu olayında gördük.Rika ve Hanyuu'yu oyuna sürende kimse yoktur. Shadow Wolf Lambdadelta yüzünden oldu demek doğru mu olur. Hani Takano her seferinde Rika'yı öldürüyordu "her Hinamizawa"da. Konu başlığı Higurashi Frederica. Saptığımız konu Umeniko. İçerisinde olduğumuz konu yok. :D
  10. NeverWas

Çok sade bir yorum olmuş. Açıkçası burda olasılıklardan bahsediyoruz. Olmuş olanlardan değil. Olmuş olan olayı olasılığa dayatmaktayız şuan. Net konuştum he. Güç kazanma olayına bende katılmıyorum. Fakat "Beatrice Battler'ın annesidir" yargısını hala çürüttüğüne inanmıyorum. Sadece "değildir" dedin. Higurashi ile bir bağ kurmayıda yanlış buluyorum.
  11. NeverWas

Hanyuu hatırlarsanız ki Higurashi No Naku Koro Ni Rei'de Rika'nın rüyasını yönetiyordu baygın olduğu süre içerisinde. Orada Tanrı olmak için ve köyün düzenini sağlamak amacıyla annesini öldürdüğünü söylemişti. Bunu düşünürseniz Shadow'a hak verebiliriz (: İlginç bir teori ilginç bir ihtimal (:
  12. NeverWas

Amaaan izleyipte görelim boş tartışıyoruz. Ben romanını okuyordum. Aşırı karışık. Yani bir anlam çıkarmak için bitirmek gerek. Kafa patlatmamız saçmalıktan ibaret (:
  13. NeverWas

Evet öncelikle Hanyuu ve Rika olayında yanlış anlaşıldığımı söyleyeyim.[glow=blue,2,300]"Rika ve Hanyuu paralel evrenlerde seyahat etmektedirler."[/glow] Zaman yolculuğundan bahsetmiyorum yani (: [glow=blue,2,300]"F&L sonucu tam anlamıyla bilmemektedir." "Lambdadelta, Ange'e bir ara birşeyler yapmasını ve oyunun 'Kendisinin (Lambdadelta'nın) istediği gibi' bitmesini istediğini söylemişti. Bernkastel ve Lambdadelta arasındaki çekişmenin halen devam ettiğini düşünürsek ; ikisininde farklı bir sonuç istediğini söyleyebiliriz."[/glow] (Ange'in bu isteneni yapmadığını söyleyeyim şimdiden) [glow=blue,2,300]"Bu yüzden oyunu hala izlemektedirler." "Tekrarlıyorum 2 side sonucu tam anlamıyla bilmemektedir. Beatrice yok olacak mı olmayacak mı? sorusunun cevabı yoktur."[/glow] Ve son sözleri hatırlıyorum doğrudur (: Bu sözlerde son mavime katkı vermektedir. [glow=red,2,300][/glow]
  14. NeverWas

Ben bu animeyi elimde kağıt kalem not tutarak izlediğimden(Higurashi serisini ancak böyle izleyebiliyorum :D). Her diyecelerinize karşın leyhine veya aleyhine yorumlarım elbette olacaktır. :D
  15. NeverWas

İzledim son konuşmaları tabikide.. Pekala oyun Battler ve Beatrice'n arasında değilse kimlerin arasnda? Bernkastel ve Lambdadelta arasında değildir diye düşünüyorum.(Ama son konuşmaya göre Bernkastel oyunu oynayan kişilerden biriymiş gibi duruyor. Fakat seni burayada çekeyim. Lambdadelta "Ben olsam o mavilerin hepsine bir karşılık verebilirdim" diyor. O zaman Lambdadelta oyunu oynamıyor. Bernkastel ise " Ben doğru olduğunu düşünüyordum" diyor. Bir kesinlik sunabilirdi oyun içerisinde olsaydı.) -Bir boyut değiştirme gibi birşey düşünmüyorum tabiki :D -Beatrice'i o kadar güçlü kılacak cümleler kurmadım diye düşünüyorum. -Lambdadelta ve Bernkastel oyuna sonradan dahil olurlar ve oyunun başında 2 sininde bundan haberi yoktur. Öğrenirler gelirler. (bkz. Bernkastel ilk göründüğü sahnede "Burada ilginç birşeyler oluyormuş sadece izlemek için geldim" falan diyordu.) [He tabi şöyle birşey düşünürsek Piyon demeyiz onlara. Satrancı düşünürseniz piyonlar ilerleyip rakibin yerine gelirse Vezir'i alabilir. Vezir daha karakteristik bir taş olduğundan güçlü kılabiliriz. Ama burada önemli olan Şah. Yani Battler ve Beatrice. Çünkü sonuçta biri yenilince oyun bitecek. Buda onları Şah statüsüne getiriyor. (:] -Battler'ın mavileri ne kadar yanlış olsa da sonlara doğru daha çok duraksayan ve duygsallaşan Beatrice Bilerek yenildi orda diye düşünüyorum. Böylecede teorim olan Beatrice Battler'ın annesidir. Doğru gibi gözüküyor. Evet tüm sorularına cevap + yorum verdim. Dinlemeye devam ediyorum (:
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.