Jump to content

NeverWas

Üyeler
  • İçerik sayısı

42
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

İletiler bölümüne NeverWas kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Çokta hoş bir animedir kendisi. Gizem, gerilim ve doğaüstü güç temalarını barındıran animelerden hoşlananlar elbette bundan da hoşlanacaklardır. 2. sezon olması ile ilgili büyük bir kapı aralamışlardı son bölümüyle. Çok ilgi çeken bir anime değildi, yeni sezonlarıyla devam eden animelerin arkasında kaldığından kaynaklı. Ama 2. sezonun geleceğinden olabildiğine eminim. :D
  2. Eternal Sunshine of The Spotless Mind derim ben. Tabi Türkçe'ye "Sil Baştan" gibi garip bir çeviriyle karşımıza geldi kendileri.  (Romantik-Dram)

Ama tabi ki hepsini farklı kefeye koysam da hepsinin belli özellikleri ağır basacaktır. Karar vermek her zaman zordur. :D

The Doors İsminde olduğu gibi efsanevi grup The Doors' un daha çok Jim Morrison' un hayatını anlatan belgesel tadındaki film. (Dram-Belgesel-Müzik)

Daha yeni bitirdiğim için etkisinde olduğum One Day. (Romantik-Dram)

23 Jim Carrey' nin her halükarda iyi bir oyuncu olduğunu gösteren bir film. (Psikolojik-Gizem-Dram)

Blackswan Psikolojik olarak izlediğim ve zamanının en iyi filmi diyebileceğim bir film. (Psikolojik dram)

Dorian Gray - Ne kadar temasında Korku ve gerilim olsa da bir mit oluşu beni cezbetmiştir.(Korku-Gerilim-Mit)

Evet tabi ki LOTR serisinin yeri çok ayrı. (Fantastik-Bilim Kurgu)

Vurdulu kırdılı, canavarlı ve komedi filmlerinden hoşlanmadığımı sezdim. Çok ağır şeyler izlediğimin de farkına şimdi vardım. :D

Anime izlerken tabi göz önünde bulundurmadığım seçenekler. :D

Az bir şey yazayım dedim dağ gibi oldu. Gerçi yorumlarım biraz fazla oldu. :D

3. Kedigillerin bir cinsidir Lynx. ::)

Lynx yanlış hatırlamıyorsam vaşak familyasına verilen ad idi. Severim vaşakları da o yüzden. Çok ilginç kediciklerdir.

"Never was" Aslında başında olması gereken şeyi hep koymam. Çünkü oraya her şey gelebilir. Ama daha çok George Carlin'in deyişiyle "It never was." diye hep kafamda canlanır. Benim için daha çok dini bir anlamı var. Yaklaşık beş senelikte bir mazisi vardır.

4. Her Migros'ta ramen bulamazsınız. MM ve MMM Migroslarda bulunur. Ayrıca etli ve acılıyı şiddetle öneririrm yoksa (Genelde bizim burda kalmıyor. Orasıda ayrı bitiriyoruz. :D) tavuklunun da gideri var.  Leader Ramen almanızı tavsiye ederim.

Paylaşım için teşekkürler deneyeceğim. (:

5. Oncelikle Beatrice hala Battler'in annesi olabilir. Ushiromiya Battler Ushiromiya Kinzo'nun torunu değildir kismini tekrarlayamamistir. Yani Battler Kinzo'nun torunudur. Ayrica Battler'i Ushiromiya Asumu'nun dogurmadigi kanitlandigina gore ve Beatrice'in Kinzo'yla yakin bir iliskisi oldugunu ve Rudolf'la bu sekilde kaynasabilcegini goz onune alirsak Hala Beatrice Battler'in annesi olabilir

Bernkastel ve Lambdadelta'nin neden sac bas girmediklerine gelirsek. Higurashi ve Umineko arasinda 3 sene fark var. Yani bu donemde olay birsekilde sicak savastan soguk savasa donusmus olabilir. Hatta Lambdadelta'nin Takano'yla olan iliskisi Bernkastel tarafindan bilinmiyor bile olabilir. Sadece ayri taraflari tutuyormus gibi gozukmek Lambdadelta'nin bir plani olabilir Bernkastel bu planin farkindaysa bile ayak uyduruyor olabilir. Satoko ve Lambdadelta arasinda ise tiplerinin biraz benzemesi disinda cok bir benzerlik yok.

Beatrice, Battler'ın annesidir yorumunu desteklediğin için teşekkürler :P. Satoko kesinlikle değildir. Hani asıl benzerlikleri düşünün yani. Biz bunları grup tartışmasında söylemiştik. Lambdadelta Miyo'ya - Bernkastel - Rika'ya destek sağlamıştır demiştik. Ama bunları olabildiğince saf düşünürsek. Her insan "Mutlak irade"ye "Kesinliğe" sahip olabilir. Ve her insan "Şanslı" olup "Mucizelere" rast gelebilir. Kesinlik yok eder. Mucize var eder.

DeadlySoul ; Bernkastel ve Lambdadelta savaştıklarının farkında ve yenilgiyi hazmetmiş bir Lambdadelta ile karşı karşıyayız. Takano'yu hatırlarsanız son sahnelerinde iyileşmişti. Hani yenilgiyi kabul etmişti. Yani Lambdadelta'nında yenilgiyi kabullendiğini ve böylecede "Maç biter dostluk kalır" düşüncesini ileri sürsek bile ikiside yüksek rütbeli cadılar ister istemez aralarında çekişme olmalı diye düşünüyorum. İkiside farklı tarafları tutuyorlar. Bernkastel'in istediği Battler'ın en azından kazanaması için bir şansı olması ve ayrıcada beni biraz eğlendirmeni istiyorum diye gücünü Battler'a bahşetmişti.Bu durumdan hoşnut kalması için Battler'ın kazanması gerekmez mi? Yani birşeyden zevk almak için kişinin üzerinde çabaladığı şeyin başarılı olmasıdır. Lambdadelta'nında istediği beraberlik sonucu. Hatırlarsanız Ange'e demişti birşeyler yapta artık istediğim olsun. Beatrice'nin kazanamayacağını bildirdiklerinden sonra Lambdadelta'ya beraberlik sonucu kalır böylecede. Daha öncede söylemiştim.

6. fhhf Büyüyü kabul etmemek değilde Cadı'yı kabul etmeme durumu söz konusu. Beatrice'in cadılık tarzına kaymıştı sonlara doğru hatırlarsanız. Hani Cadı olsa bile böyle Cadı olmaz demişti. Ortada bahsedilen büyü değil Sevgi'dir. Herşey sevginin aşırı olmasına bağlı. Bunu Higurashi'de mutlak irade olarak gördük. Hatta inanç + Sevgi karışımınıda Rika ve Hanyuu olayında gördük.Rika ve Hanyuu'yu oyuna sürende kimse yoktur.

Shadow Wolf Lambdadelta yüzünden oldu demek doğru mu olur. Hani Takano her seferinde Rika'yı öldürüyordu "her Hinamizawa"da.

Konu başlığı Higurashi Frederica. Saptığımız konu Umeniko.

İçerisinde olduğumuz konu yok. :D

7. Çok sade bir yorum olmuş. Açıkçası burda olasılıklardan bahsediyoruz. Olmuş olanlardan değil. Olmuş olan olayı olasılığa dayatmaktayız şuan. Net konuştum he.

Güç kazanma olayına bende katılmıyorum.

Fakat "Beatrice Battler'ın annesidir" yargısını hala çürüttüğüne inanmıyorum. Sadece "değildir" dedin.

Higurashi ile bir bağ kurmayıda yanlış buluyorum.

8. Hanyuu hatırlarsanız ki Higurashi No Naku Koro Ni Rei'de Rika'nın rüyasını yönetiyordu baygın olduğu süre içerisinde. Orada Tanrı olmak için ve köyün düzenini sağlamak amacıyla annesini öldürdüğünü söylemişti. Bunu düşünürseniz Shadow'a hak verebiliriz (:

İlginç bir teori ilginç bir ihtimal (:

9. Evet öncelikle Hanyuu ve Rika olayında yanlış anlaşıldığımı söyleyeyim.[glow=blue,2,300]"Rika ve Hanyuu paralel evrenlerde seyahat etmektedirler."[/glow]

Zaman yolculuğundan bahsetmiyorum yani (:

[glow=blue,2,300]"F&L sonucu tam anlamıyla bilmemektedir."

"Lambdadelta, Ange'e bir ara birşeyler yapmasını ve oyunun 'Kendisinin (Lambdadelta'nın) istediği gibi' bitmesini istediğini söylemişti. Bernkastel ve Lambdadelta arasındaki çekişmenin halen devam ettiğini düşünürsek ; ikisininde farklı bir sonuç istediğini söyleyebiliriz."[/glow] (Ange'in bu isteneni yapmadığını söyleyeyim şimdiden)

[glow=blue,2,300]"Bu yüzden oyunu hala izlemektedirler."

"Tekrarlıyorum 2 side sonucu tam anlamıyla bilmemektedir. Beatrice yok olacak mı olmayacak mı? sorusunun cevabı yoktur."[/glow]

Ve son sözleri hatırlıyorum doğrudur (: Bu sözlerde son mavime katkı vermektedir.

[glow=red,2,300][/glow]

10. İzledim son konuşmaları tabikide..

Pekala oyun Battler ve Beatrice'n arasında değilse kimlerin arasnda?

Bernkastel ve Lambdadelta arasında değildir diye düşünüyorum.(Ama son konuşmaya göre Bernkastel oyunu oynayan kişilerden biriymiş gibi duruyor. Fakat seni burayada çekeyim. Lambdadelta "Ben olsam o mavilerin hepsine bir karşılık verebilirdim" diyor. O zaman Lambdadelta oyunu oynamıyor. Bernkastel ise " Ben doğru olduğunu düşünüyordum" diyor. Bir kesinlik sunabilirdi oyun içerisinde olsaydı.)

-Bir boyut değiştirme gibi birşey düşünmüyorum tabiki :D

-Beatrice'i o kadar güçlü kılacak cümleler kurmadım diye düşünüyorum.

-Lambdadelta ve Bernkastel oyuna sonradan dahil olurlar ve oyunun başında 2 sininde bundan haberi yoktur. Öğrenirler gelirler. (bkz. Bernkastel ilk göründüğü sahnede "Burada ilginç birşeyler oluyormuş sadece izlemek için geldim" falan diyordu.) [He tabi şöyle birşey düşünürsek Piyon demeyiz onlara. Satrancı düşünürseniz piyonlar ilerleyip rakibin yerine gelirse Vezir'i alabilir. Vezir daha karakteristik bir taş olduğundan güçlü kılabiliriz. Ama burada önemli olan Şah. Yani Battler ve Beatrice. Çünkü sonuçta biri yenilince oyun bitecek. Buda onları Şah statüsüne getiriyor. (:]

-Battler'ın mavileri ne kadar yanlış olsa da sonlara doğru daha çok duraksayan ve duygsallaşan Beatrice

Bilerek yenildi orda diye düşünüyorum. Böylecede teorim olan Beatrice Battler'ın annesidir. Doğru gibi gözüküyor.

Evet tüm sorularına cevap + yorum verdim. Dinlemeye devam ediyorum (:

11. Umineko ve Higurashi birbiri ile parody yapıyor gibime geliyor biraz Dikkatinizi çekmiştir eminim Umineko'da da Maria televizyon izlerken Tv'de Higurashi'nin bir bölümü gösteriliyordu...Senin de şarap şişesi hakkında yaptığın bu yorumdan sonra fikrim kesinleşti. (Umarım yanılmıyorsundur fhhf  :D )

Son verdiğin spoili pek anlayamadım açıkçası ama..

Rika'yı bu ölüm zincirine mahkum eden kişinin kim olduğu hakında bir fikir yürütmek istiyorum.Bence bu Kişi Beatrice çünkü; seridede (Umineko) bir çok kez fark ettiğimiz gibi Beatrice'in istediği kişi defalarca öldürme gücü var... Bunun sonucunda da Rika-chama'yı bu ölüm zincirine mahkum eden kişinin Beatrice [glow=red,2,300]Yada[/glow] Onun gücüne sahip, biri olduğu kanısına vardım ben... (Seride Beatrice'in bulmacasını çözen kişinin (İsmini hatılamıyorum  :-\) Onun gücüne sahip olabilme olasılığını da gözönüne alın)

Shadow Wolf senin teorine karşılık düşüncelerimi söyleyeyim ;

Hak veremiyorum bu konuda sana. Parody yapmıyorlar bence ve Rika-Bernkastel-Frederica artık nasıl derseniz. Beatrice'in gücüne maaruz kaldığı için tekrar yaşamıyordu. Rika'nın gücü(Tekrar yaşama-zamanı durdurma vs.) içindeki Hanyuu'dan geliyordu.

12. Mangası için çok teşekkür ederim. (:

Oyun Beatrice ve Battler arasında gerçekleşiyor.

Hatırlarsanız ki Bernkastel ilk göründüğü sahnede biriyle konuşmaktadır. Araya Beatrice girer ve konuşma yarıda kesilir. Gittiğinde de sana güçlerimi vereceğim der karşısında olan fakat gözükmeyen kişiye. Bu söz konusu güç zamanı durdurma ve tekrar tekrar olayları yaşama işte. Ki konuştuğu kişi Battler oluyor böylece. Ve evet en son sahnelerinide izleyince biraz daha emin olduğum bir kanıya vardım. Bence Beatrice Battler'ın annesi.

13. Ya Frederica ismi üzerinde değildi yada dikkatimden kaçmış Bernkastel adından başka bir şekilde bilmiyordum. Yoksa hayran olduğum bir karakterdir kendisi (:

Ve hepsi aslında oyunda birer piyon Lambda olsun Bernkastel olsun bunların hepsi oyunda birer piyon başka birşey değil (:

Animeyide bitirdim bu arada :)

14. Öncelikle kendi düşündüğüm bir sonuçtu bu.

Araştırdım ve kanımın üzerine bir kaç bilgi daha koyunca işimi garantilemiş oldum :D

Açıkçası Frederica ismi çok yaratıcı. Furude Rika'ya benzer bir isim olması :D Ayrıca Umeniko'yu izliyormda 20. bölümdeyim geriye 6 bölümüm kalmış olmasına rağmen Frederica'yı gördüm diyemem.

Bu arada teşekkürlerimi sunarım böyle Higurashi ile ilgilenen arkadaşlar gördüğüm için :D

iletişim için [email protected]'u tercih etmenizi isterim Higurashi hakkında konuşmak isterim Anime severlerimizle :D

15. Bu sözler genelde klişeleşmiş sözler olduğundan genelde herkes bunlara karşın ufak bir yüz ekşimesi tepkisiyle birlikte "Ya bi git ya" ifadesini takınırlar.

Ama yinede ufak bir tebessüm oluşturan esprilerdir.

Bana sorarsanız pek etkileyici şeyler yoktu :D

Ama sırf hoşuma gidecek birşey bulabilirim diye hepsini okudum ve mako-chan'ın bana hatırlattığı dersler ve kopya adlı konu için teşekkür ederim :D

"Sınava kopyasız girmek savaşa silahsız girmeye benzer !"

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.