Jump to content
Türk Anime TV Forum

Leffwn

Üyeler
    357
  • Son ziyareti

• Başarı

1

Leffwn kullanıcısının son zaferi 23 Kasım 2016

Leffwn en beğenilen içeriğe sahiptir

Leffwn hakkında

• Derece
    Erudemu
  • Doğum tarihi 03-09-1996

Kişisel Bilgiler

• Web Sitesi
    https://myanimelist.net/profile/Leffwn

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

25.774 kez ziyaret edildi
  1. Askerliğin daraltısı yetmedi astsubaylık düşüncesi aldı başını gidiyor.

1. xSerhat

xSerhat

Ben de sınavlara gireceğim büyük ihtimal ama astsubaylık değil, subaylığa gireceğim. Astsubay olunca hiç rütbe atlama yoktu sanırsam ve örneğin doktor olan biri kısa dönem askerlik yaptığında asteğmen olup daha rütbeli oluyor benden. Doğru bir şey bence. Subay olursam da hiçbir şey yapmasam bile her 3 senede 1 rütbe atlayacağım.

2. Leffwn

Leffwn

Astsubay kıdemli başçavuşa kadar yolu var sonrası yok. Gerçi halen ne yapmak istediğimi bilmiyorum. 

3. xSerhat

xSerhat

Polisliği de düşünüyorum, hatta onda bana öncelik de tanıyabilirler ama ikisi arasında seçim yapmam gerek.

2. Derdimizi anlatamayız abi. 

3. 21 günlük acemiliğini bitirmiş birisi olarak 2 şeyi deneyimledim:

1. Hatay çok lanet bir şehir

2. Ayakkabı  ve su çok önemli. 

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. sShoguNn

sShoguNn

Deneyimlerinle ilgili olarak

3. Leffwn

Leffwn

Bahriyeli olarak söyleyeceğim bunları:

Ayakkabını normalden 1 bilemedin 2 büyük söyle yoksa o ayakların dururken bile ağrır.

El yazısı iyi olan var mı diye sorarlarsa direkt atla, kağıt işleri yapar, çoğunlukla rahat edersin.

Göbek varsa normal ölçün yerine 2 büyük ölçü falan söyle. Bahriyelilere tam otursun diye dar dar kıyafet giydiriyorlar baya bir sıkıntı. Don, atlet ve çorap dışında hiç kıyafet götürme hatta bunları da 4'ten(ben fazlasını götürdüm) fazla götürmeye bilirsin. Ben 1 valizle gittim 3 valizle döndüm. Küçük valize sadece ayakkabı doldurdum. Kirli kıyafetleri biriktirme akşamına yıka. Ben biriktirip orada çamaşır gününde yıkattım, yıkatmadan önce daha temiz ve güzel kokuyordu. Zaten sonrasında kendim yıkadım rahat ettim. 

Acemi birliğinde çok kişi olunca kantin sırası falan çok uzun oluyor ve sular çabuk bitiyor o yüzden 2 adet 6lı paket su alabilirsin. Mümkünse birilerine vermemeye çalış. 

4. sShoguNn

sShoguNn

Teşekkürler 😄

4. Shingeki no Kyojin çıkması ile birlikte kaç tane çeviri grubu var öğrenebileceğiz. Toplu halde bir seriye yönelinmesi çok hoş. 

2. Sinsine

Sinsine

Arkadaşlar farklı fikirlerde olabilirsiniz, olabiliriz, bu ne ilk ne de son olacaktır. Aynı fikirde olmadığımız konularda fikrimizi savunmamızda da bir sakınca yok, aksine insan farklı bakış açılarıyla beslenerek büyür. Ancak bunu sert sözler sarf etmeden, birbirimizi yaralayıcı şekilde yapmamız doğru değil, o yüzden tonumuzu biraz düşürerek konuşalım ki kimsenin kalbi kırılmasın. Nones arkadaşımızın, ki benim de ve hatta çoğu çevirmenin de, takıldığımız nokta şu; yaptığımız işin niteliğine dair değil seçtiğimiz serilere dair eleştiri ya da müdahale getirilmesi. Buradan sonrasını şahsım adına yazıyorum. Düzenleme/encode/upload sürecini üstlendiğim serilerde tabii ki seçme şansı bana değil çevirmene ait oluyor, bu yüzden bunu düzenlemek istemiyorum deyip kenara çekilmiyorum. Ama çeviri yaptığım serileri mümkün olduğunca kendi ilgi alanıma girecek şekilde seçiyorum ki işkenceye dönüşmesin, yaptığım işten keyif alabileyim. Çevirilerimi beğenmeyebilirsiniz, yanlış gördüğünüz noktalar olabilir, niteliği konusunda şüphe duyuyor olabilirsiniz, özensiz buluyor olabilirsiniz, bu gibi durumlarda eleştirmek tabii ki hakkınız. Ya da eleştirmeden direkt benden izlemekten de vazgeçebilirsiniz, bu da başka bir seçenek. Ancak seçtiğim serilere eleştiri getirilmesini çoğu zaman sinir bozucu, bazen de komik buluyorum. Siz nasıl ki ilginizi çekmeyen seriyi izlememekte özgürseniz, çevirmenler de ilgisini çekmeyen seriyi çevirmemekte ya da çok ilgisini çeken seriyi çevirmekte özgürdür, tabii bağlı bulunduğu fansub'ın kendi iç düzenlemesine tabi olarak. "Şu gereksiz seriyi çevireceğinize bu seriyi çevirin" gibi sizin tabirinizle eleştirilerle kimse bir yere varamıyor maalesef. Ayrıca sitede yarım kalmış bir seriyi tamamladığımda aldığım birkaç yorum "bu gereksiz seriyi çevireceğinize güzelim bir sürü yarım seri var onu çevirin" olmuştu mesela. Şimdi kime göre gereksiz? Bu yorumu yapan arkadaş çevirdiğim seriyi izlemiyor diye o seriyi bekleyen kişilere ve vakit ayırıp çeviren, bekleyen kişilerle paylaşan bana saygısızlık yapma hakkı var mı? İzleyen de çeviren de kendi gönlünün istediği seriye yöneliyor haklı olarak, o zaman biz de izleyen kişiye "bu gereksiz seriyi izleyeceğine şu seriyi izle" mi diyelim eleştiri olarak? Biraz empati kurmaya çalışırsanız dediklerim çok da mantıksız gelmemeye başlayacaktır, en azından öyle umut ediyorum. Ayrıca son olarak, daha önce de belirttiğim gibi çevirmenlerin de birer izleyici olduklarını unutmayınız lütfen. Hepinize iyi günler...

3. Nones

Nones

@Scarf Tam olarak araya girme amacın nedir? Hadi girdin sana saygısızlık yaptın diyen mi oldu? Önce kusan sonra okuduğunu anlasan keşke. Senin yorumuna verdiğim cevap açık ve netti? Neresinde bir "sert" bir cümle vardı? Manga çevirmişsen pekala anime de çevirebilirsin çevir izle. Taşın altına elini koy dedim. Bunda yanlış olan ne? 

"Kutsal bir görev yapmıyorsunuz bu işi yapmakta zorunda değilsiniz. Eleştiri kaldıramayan biriyseniz yapmayın bu kadar basit." Dalga mı geçiyorsun? Zorunda değilim zaten gönüllü yaptığım için hangi seriyi seçeceğim seni bağlamaz arkadaşım ben bunu açıklıyorum. Bu cümleyi yazarak kendinle nasıl çelişebiliyorsun? Eleştiri kaldırıp kaldıramayacağımı nereden çıkardın sana olan mesajımda? Bana özel bir eleştiri mesajı yazdın da buna bir cevap mı verdim de kalkıp bana eleştiri kabul etmiyorsan çeviri yapma diyebiliyorsun? Asıl senin yapmış olduğun yorum "sert". Mesela bu yorumu yapabilecek haddi kendinde nasıl bulabiliyorsun? Kutsal bir görev yapmıyoruz ya izleme mesela bu denli bir düşüncen varsa? 

@Leffwn

Zibilyon mesajımdaki tema hangi seriyi alacağım seni ya da senin gibi düşünceye sahip insanların ahkam kesip karar vereceği bir konu değildir demekken hala saygısızca "Zamanınız çok değerli ise bunu sizin dışınızda 6 grubun çevirdiği bir animeyi çevirerek harcamazsınız" yorumunu yapma hakkını kendinde nasıl bulabiliyorsun çok merak ediyorum. ""İnsanlara bu animeyi düzgün bir dille çevireyim İngilizce bilmeyen kişilerde izlesin" değilken kendinize teşekkür edilmesini beklemek de çok abes oluyor." Pardon ama hangi mesajımda amacımın bir teşekkür olduğunu yazmışım da teşekkür beklediğimi dile getirmişim? ki aslında teşekkür de bekleyebilirim bu seni bağlamaz sanırım? Ben sadece senin yapmış olduğun saygısız yorumun doğrultusunda emektarlara teşekkür dahi etmeyi bilmeyen tayfadan olduğun çıkarımını yaptım. Bunun benim teşekkür beklemem ile ilgisi nedir? "Emeğe saygım var, her şeye "emek var emek" deyip eleştirilmesini ya da laf söylenmeyecek olmasını zorunlu kılınmasına saygım yok" Saygın yoksa fikrin de olmasın. Savunduğum şey tam olarak bu. Hala neden anlamamakla ısrar edip aynı cümlelleri kurup bana kurdurtuyorsun anlamış değilim. Saygın yok diye insanların seçimlerini eleştirebilecek konumda değilsin. Bunu yapabilecek yönetimdeki insanlar yapmıyorsun senin ne haddine? Benim mesajımda çıkarılan sonuç sadece buydu. Ve sadece anime seçimiydi. 

"Ayrıca şahsıma sürekli saygısız şu bu gibi laflar etmeye devam etmek yerine işlerinle ilgilen ki çok değerli vaktinden olma. Çünkü seninle yeterince muhatap olduğumu düşünüyorum."  Son olarak şu altını çizdiğim cümle, bir insana verdiğin değerin en canlı örneğidir. İnsanlarla muhatap olmak istemiyorsan durum güncellemezsin olur biter aslında. Benimle muhatap olduğunu düşünmeyi düşünebilme beynine sahip olman her lafı bu şekilde kolayca dile getirme hakkını sana vermez. Bu bana yapmış olduğun bir hakarettir bu da seni saygısız birisi yapar. 

4. Leffwn

Leffwn

"Bu bana yapmış olduğun bir hakarettir bu da seni saygısız birisi yapar. "

Bitin gidin diyen, teşekkür mü ettin hiç diye bilmediği konuda yargıya varıp saygısız ithamında bulunan sen ama bana sürekli saygısız diyen birisi ile muhatap olmayacağım deyince hakaret eden ben. Saygı duymadığım şeyin senin "yol yabdı ya da çalıyor ama çalışıyor" kafası olduğunu daha nasıl anlatabilirim bilmiyorum. 

5. Abin Denizci bebeğim. 😁

http://i.hizliresim.com/2aj6LL.png

6. Bugün anime izlemeye başlayalı 6 yıl olduğunu fark ettim. 

200.gif

O kadar hızlı zaman geçiyor ki farkında olmadan, çok üzücü. :/

1. Gallardo

Gallardo

Bazen tam tersi de olabiliyor mesela ''sadece 5 yıl mı olmuş?...'' gibi :)

2. veritas

veritas

those are rookie numbers! :D

7. Deadpool cok iyi. Fazla iyi. Iw halt yesin

Ayrıca Domino için çizgi romandakilere benzemiyor, tü kaka diyenler tamamen haksızsınız. Sen ne güzel şeysin Domino. :utan:
    2. Rofh

Rofh

Colossus on numaraydı ama

3. Leffwn

Leffwn

Bir an "cable çok karanlık ne işi var orada üfff" diyenlerden birinin yorumu olacak sandım ama değilmiş. Sevindim. Bu arada ÇR'da öyle olmadığını filmde deadpoolda diyordu. Gerçi ben iyi buldum. :D 

4. Rofh

Rofh

Ben daha fazla karanlık istiyordum ama, +18 olmasın diye kan yoktu filmde baya.

Adamın kafa kopuyor kan yok orası iyi değildi

8. Leffwn

Nice Yıllara Emel Sensei!

Doğum günün kutlu olsun. :D
  9. Deadpool 2 için İmaxte yer bakıyorum ama tamamı boş. :D Rrated olması ne güzel ya. :D Yakın zamana kadar boş kalırsa daha da güzel olacak. :D

1. veritas

veritas

Kalır bence ama Tr seslsndirme istemediğim için gitmeyecem

10. Avengers için büyük spoilera giden bir link. Aynı zamanda en büyük soruya:

11. Avengers için seans bakıyorum. Her saat dolu, her saat. İmax salın. 2D altyazılı da yok ki Ankamallde :(

2. Leffwn

Leffwn

Ben de dün sabah gittim 3d :/ Çok kötü 3d :/ İMAX izlemek lazımdı filmi. Acayip iyi olmuş.

3. sShoguNn

sShoguNn

3D güzeldi ya bence gerçi ben ilk defa sinemada 3D film izledim :D

4. Leffwn

Leffwn

Yok imax olmayınca olmuyor 3d. Çok karanlık çok kötü.

12. Leffwn

Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?

Kimi no na wa. 2 gün oldu sanırım izleyeli ama çok geç olmadan yazayım. Animenin zamansal sıkıntıları ki unutma süresi, kızın eline düşüp bakması gibi şeyleri es geçersek gerçekten çok güzeldi. Sonunda bir an acaba mutlu bir son olmaz mı dedim ama mutlu sonla bitmiş olması güzeldi. Boku no Hero academia 3x4 bölümü izlerken öyle gaza geldim ki mangasını okuduğumda aynısını hissetmiştim. Naruto, One Piece gibi serilerin yanına yazılacak bir anime. Çok uzun konusu yok ama çok kaliteli.
  13. Vay be Luffy nereden nereye... Arc çok kötüydü, Odayı da sevmem ama iyi geldi buralara.

Spoiler

m0060_uNXry84dH74.jpg

1. Gallardo

Gallardo

Fairplay çerçevesinde bir yorum :)

2. veritas

veritas

Tam siteye gelip one piece hype'ı görmezsem kalan umut kırıntılarınıda atacaktımki bu yorumu gördüm iyi oldu.

3. Barış

Barış

nedense bende çok hoşlanmadım bu arc'dan. genel olarak kaçak dövüştüler kafa kafaya girmediler belki ondandır. ödül artışı beklediğimden fazla oldu bu sefer. o seviyeye geldiklerini düşünmüyorum daha.