Jump to content

sShoguNn

Kayıtlı Üye
 • Content Count

  396
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Status Updates posted by sShoguNn

 1. Japonca ninni :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

  bir zamanlar bi japon asmr kanalında duymuştum

  google çeviri yoluyla romajiden japon alfabesine çevirip youtubeta aratıp orjinalini bulabildim

   

   

  1. Pseudohomophylus

   Pseudohomophylus

   Ninni mi... Tamamdır mezun olunca ben bunun konserini vereyim

    :embarrassed3-onion-head-emoticon:  beni bir zahmetten kurtardın sağ olasın.

    

 2. mutlu yıllar!

  2021 %100 eminim daha güzel olacak!

  :cheer3-onion-head-emoticon::cheer1-onion-head-emoticon::happy-birthday-crazy-rabbit-emoticon::happy-birth-day1-onion-head-emoticon::good-job-onion-head-emoticon::shake-crazy-rabbit-emoticon::yesss-crazy-rabbit-emoticon::yeah-crazy-rabbit-emoticon::super-sayan-onion-head-emoticon::cheer3-onion-head-emoticon::cheer1-onion-head-emoticon:

   

   

 3. Şimdiye kadar izlediğim en iyiler arasında ve en özgün, en ilginç romantik komedi animelerinden biri oldu:

   

  https://myanimelist.net/anime/330/Midori_no_Hibi

   

  https://www.turkanime.net/anime/midori-no-hibi

   

  Anime hakkındaki görüşlerimi yorumlar kısmında Alucardo_  nickli disqus üyeliğimin yorumundan okuyabilirsiniz :ahaaah-onion-head-emoticon:

 4. michiko to hatchin izliyorum senin yorumunu da gördüm :D animedeki kadın karakter efsane olmuş ya tam aşık olunası :bled1-onion-head-emoticon: bana black lagoonu hatırlattı

  1. Amygirl

   Amygirl

   Ooo beğendiğine sevindim :thank_you__onion_by_elcerbero:

  2. Gallardo

   Gallardo

   Müzikleri efsanedir. Bu da Michiko'nun seiyuusu :)

   https://myanimelist.net/people/6370/Yoko_Maki/pictures

 5. Kasım 2014 - Kasım 2020.

  Anime izlemeye başlayışımın 6. yıldönümü kutlu olsun. :cheer3-onion-head-emoticon::cheer1-onion-head-emoticon::happy-birth-day1-onion-head-emoticon::happy-birthday-crazy-rabbit-emoticon::cheer2-onion-head-emoticon:

  Bu süreçte, brüt miktar 712 tane, net miktar ise 518 tane anime bitirilmiş bulunmaktadır. :congrats-onion-head-emoticon::hehe-onion-head-emoticon::smoking2-onion-head-emoticon:

 6. 2016 yılında Re:Zero'yu ilk izlediğimde çok büyük haksızlık yapmışım ve çok yanlış değerlendirmişim. 4 yıl sonra bugünlerde son birkaç gündür 13 bölümlük yeni versiyonu izliyordum çünkü 2. sezona geçmeden önce animeyi hatırlamak istedim ama hatırlamanın yanı sıra büyük bir hata yaptığımı da farkettim. Yıllar önce hangi kafadaymışım bilmiyorum ama bu animeyi ben nasıl olumsuz değerlendirişim aklım almıyor. Şu an izlediğimde hiç sıkılmadan ve çok keyif alarak izledim. Sanki 4 yıl önceki ben farklı biriymiş gibi orjinal animedeki yorumumu okuyunca bile şaşırdım. Mesela animedeki en önemli bölüm olan 18. bölüme "sıkıldım, çöp bölüm, ne alaka bütün bölüm diyalogla geçiyor" falan demişim. Halbuki ben animeyi hiç anlamamışım ve animenin işlenişindeki en önemli bölüm olduğunu yeniden izleyince farkediyorum. Yeni versiyonda 10. bölüme denk geliyor 18 ve 19'un birleştirilmiş hali. Yanlış değerlendirmeler yaptığım için Re:Zero'dan özür dilerim. Subaru, Emilia, Rem, Ram hepinizden özür dilerim :uhuhuh-onion-head-emoticon: Hatta ne hikmetse anime hakkında hatırladıklarım zaten %5 falandı. Çünkü tekrar izlerken sanki ilk defa izliyormuş gibi oldum. Bu da yeniden değerlendirmeme ve 7/10 puanımı 9/10 olarak yükseltmeme olanak sağladı.

  1. Show previous comments  2 more
  2. Gallardo

   Gallardo

   Bana göre 18. bölüm buz dağının görünen yüzü. Görünmeyen kısmı ise:

   Spoiler

   2. sezon 4. bölüm.

    

  3. sShoguNn

   sShoguNn

     @Pseudohomophylus Ben de gerçekten büyük bir istisna oldu bu anime. Normalde bu kadar büyük bir fikir farklılığına düşmemiştim hiç :D

    

   @Gallardo 

   Spoiler

   2x4'te sıkıldım nedense :D çünkü kendi zihninde yaşıyor sonuçta o yüzden gerçekçi hissettirmedi bana o duygular yani sadece kendinle yüzleşmiş gibi oldu

    

  4. Gallardo

   Gallardo

   Spoiler

   Ama sonuçta bir sıfırdan başlamaya tanıklık ettik :)

    

 7. 500'üncü tekil animemi de bitirmiş bulunmaktayım :cheer3-onion-head-emoticon::cheer2-onion-head-emoticon::cheer1-onion-head-emoticon::happy-onion-head-emoticon:

  ikincil üçüncül sezonlar ve diğer eklentilerle beraber 700'e yakın bir sayı var ancak her animeyi tek sayarsak 500 :congrats-onion-head-emoticon:

  1. HolySpirit

   HolySpirit

   onun listesini çıkarmak çok zor ya bi ara yapayım dedim izlediklerimi bulamadım eklemek için :D aklıma gelmediler  

  2. sShoguNn

   sShoguNn

   ben ilk 100'den önce liste yapmaya başlamıştım o yüzden sıkıntı olmadı pek :D

  3. HolySpirit

   HolySpirit

   geç kaldım ben az galiba yapmak için :D ekliyorum hala denk geldikçe ama tonla var daha eklencek

 8. bi tane daha boyama yaptım ve bu sefer ışık ve gölge üzerine daha fazla uğraştım umarım güzel olmuştur :sweating-onion-head-emoticon:

  spacer.png

  1. Show previous comments  2 more
  2. sShoguNn

   sShoguNn

    @pegasusejder ağız kısmından kastın çizimle alakalı diyosan bilmiyom ben çizgilere pek karışmıyom internette çizime nasıl bulduysam öyle boyuyom :D keşke çizimi de ben yapabilsem :D  teşekkür ederim evet daha fazla gölge yapmaya çalıştım önceki bu konuda çok sade kalmıştı :D

    

   @♠Kadir♠ teşekkür ederim hani şey işte ya koyu olması gerektiğini düşündüğün yerlerin koyu olması gibi :uhuhuh-onion-head-emoticon:

  3. pegasusejder

   pegasusejder

   Çizimin sana ait olmadığını biliyorum, belki ağız kısmı direkt ten rengi gibi olmasa daha iyi olabilir veya iyice batabilir bilemeyeceğim artık :D

    

   @♠Kadir♠ bu etiketleme olayıyla kendimi özel hissetmeye başladım :D

  4. Chairo

   Chairo

   Eline sağlık, gölgeleri daha az dağıtıp daha belirgin yaparsan anime tarzına daha uygun olabilir.

 9. Hayatımda ilk defa anime line art renklendirmesi yaptım photoshop üzerinden saatlerce uğraştım ne zormuş be :sweating-onion-head-emoticon:

   

  1270037387_2(1360x1146).thumb.jpg.64f4eb63799e0e41e3cb7de8c8ff0094.jpg

  1. Show previous comments  9 more
  2. sShoguNn

   sShoguNn

   teşekkür ederim! 

   oo manga sayfası renklendirmesi :ahaaah-onion-head-emoticon: gayet iyi beğendim seninkini

  3. Beytize

   Beytize

   vay canınaaa baya iyi duruyor güya bend eöğrendiydim ama insan uğraşmayınca unutuyor D:: 

   mehmet hepsini mş sen yaptın vuhuu *- 

  4. HolySpirit

   HolySpirit

   @Beytize yok ya renklendirmeyi sadece oda yarım kaldı zaten bitircek vaktim olmamıştı :D tüm  bölümü yaparım diyordum 1-2 saat bunu yaptıydım sonra vakit ayıramadım :d

 10. 15 gün sonra tekrar merhaba. Uzun, yorucu, sıkıcı bir ev taşıma ve internet nakil işlemlerinden sonra anime sahalarına geri dönebildim :dead-crazy-rabbit-emoticon::super-onion-head-emoticon:

  1. Show previous comments  2 more
  2. DrClover

   DrClover

   Neyse artık araştırınca söylersin :onionfacepalmplz:

  3. sShoguNn
  4. sShoguNn

   sShoguNn

   azumanga daioh oldu buradaki ilk animem

   aslında listemdeki bütün ev değişikliği ilk ve son animelerini ve hangi evde kaç tane izlediğimi bile saydım istatistiğini çıkardım :lol2-onion-head-emoticon:

 11. Claymore mangasını bitirdim. Okuduğum 3. manga oldu. Animesinin finalini düşününce ne kadar kötü ve basit bir son yapmışlar diyorum. Aslında animesi bir noktaya kadar çok güzel bir şekilde mangayı birebir takip ediyor. Arada ufak tefek bazı değişiklikler olsa bile çok da önemli şeyler değil. Ancak bir yerden sonra eğip, bükerek ve değiştirerek kestirip atmaları hiç hoş olmamış. Keşke böyle yapmak yerine Shigurui'deki gibi yarım bitirselermiş. Mesela Shigurui'de anime ile manga birebir tamamen aynıydı. Hiçbir farkı yoktu. Animesi yalnızca Claymore'daki gibi saçma ve resmen hakaret gibi bir final verip kestirip atmamış. Mantıklı denebilecek bir noktadayken yarım bırakmışlar ve hadi bakalım mangaya geç demişler. Keşke Claymore da öyle yapsaymış. Çünkü mangasındaki gidişatı ve finali göz önünde bulundurunca animesinin finali harbiden saçma ve mangasına hakaret gibi olmuş. Her neyse, çok güzel bir mangaydı. 2 ayda yavaş yavaş her gün 2-3 bazen 3-5 bölüm okuyarak bitirmiş oldum. Bol savaşlı olmasına rağmen aynı zamanda duygulu yönleri de hoşuma gitti. Bu konuda özellikle finali çok beğendim. Her bir karakteri de çok sevdim. Çeşit çeşit pek çok savaşçı kadın karakter ve hepsi de çok yetenekli ve etkileyici. Manganın çizimleri de mükemmel. Özellikle yaratıklar konusunda mangaka abimizin hayal gücü çok genişmiş. Bu arada hikaye konusu. Arkaplanda çok farklı işlerin döndüğünü öğreniyoruz. Önce pek inanmamıştım da sonra bu organizasyondaki karakterler de başka bir bölümde teyit ettikleri zaman şüphe kalmadı. Zaten mangaya başlama amacım da buydu yani animede öğrenemediğimiz şeyleri, olayların iç yüzünü ve anlatılmayan gerçekleri öğrenmekti. Bu konudaki merakımı da gidermiş oldum. Manga her açıdan tatmin etti. İyi ki okumuşum. Verdim 10 puanı direkt.

  1. Perfectum

   Perfectum

   Ben sadece animesini izlemiştim ve finali konusunda - mangayı okumadım - bende tam bir finalmiş gibi hissetmemiştim. Ama Sezar' ın hakkı Sezar' a. Seslendirmeleri olsun, çizimleri olsun ben çok beğenmiştim animesini.

   Spoiler

   Galatea ile Claire' in takım olup Riful' a kafa tutmaları mı dersin, Theresa'nın Organizasyon ayrılması mı dersin, hele hele en çokta Claire ve Theresa' nın birbirlerine sarılıp ağladıkları bir bölüm vardı o bölüm benim için çok özeldir. :(

   Eğer manga okumaya devam etmek istersen, listene Monster ve Berserk' ü de eklemeni tavsiye ederim. Her ikisi de başlı başına bir şaheserdir.

  2. sShoguNn

   sShoguNn

   @Perfectum Spoilerda yazdığının çok daha etkili versiyonu mangasında var bence. Animedeki gördüğümün çok üstündeydi. Görsen varya offf :( Sen de mutlaka oku. Bu arada Berserk'i okudum günceldeyim bölüm çıkmasını bekliyorum aylardır :D

  3. Perfectum

   Perfectum

   Miura sensei' nin hasta olduğunu duymuştum bir aralar. İyidir umarım. Aylar sürüyor ama okuyunca değiyor ya beklemeye :)

 12. Bölümleri izledim'e ekleme sistemi neden bir türlü düzeltilmiyor? Günler geçti hala çalışmıyor hep bakım diyor bu kadar uzun bakım mı olur lütfen düzeltiniz şunu artık.

 13. 2 yıl dönümünü beraber kutlamak istiyorum. Belli sebeplerden dolayı kasıtlı olarak geciktirdim. Kasım ayı olarak (10 Kasım 2014-2019) anime izlemeye başlayışımın 5. yılı kutlu olsun.  :happy-birth-day1-onion-head-emoticon::cheer3-onion-head-emoticon:

  Ayrıca en sevdiğim oyun olan Skyrim'in de (11 Kasım 2011-2019) 8. yılı kutlu olsun. :cheer2-onion-head-emoticon::cheer1-onion-head-emoticon:

 14. Şehirler arası taşınmak... Uzun bir taşınma süreci ardından, internetsiz geçen 10. günün gecesinde internetime nihayet kavuştum. Çok özlemişim. En çok da anime izlemeyi özledim. Canım animelerim de beni özlemiştir hemen izlemeye başlıyorum :onion_yep_by_7anime7drawer7::loveloveplz:

  Forum ahalisine de selam olsun :hi-onion-head-emoticon:

 15. Türk Anime TV'nin yıllardır çözülemeyen en büyük 2 gizemi:

  1- Anasayfada veya herhangi bir animenin sayfasında, aşağıya kaydırınca reklam üzere gösterilen oyunların üzerinde yazması gereken MMORPG'nin "MMPORG" olarak yanlış yazılmış olması yıllardır hep gözüme takılmış bir gizemdir.

  2- "Touhai Densetsu Akagi: Yami ni Maiorita Tensai" 26 bölümlük bu animenin ilk 18 bölümünün yüklenip geriye kalan 8 bölümünün yıllardır yüklenmemesi ve animenin eksik kalmaya terkedilmesi.

  Başka yerden anime izlemeyi sevmiyorum sırf bu yüzden inat ettim bu siteye eklenmediği sürece izlemeyeceğim arkadaş niye yarısını burdan yarısını başka yerden izleyim? Bir gün eklenir belki ama o güne kadar bu animenin son 8 bölümünün eklenmemesi büyük bir gizem olarak kalmaya devam edecek.

  1.jpg

  2 (664 x 762).jpg

  1. Show previous comments  4 more
  2. sShoguNn

   sShoguNn

   Evet yorumlarda görmüştüm torrenti varmış ama online izleme sitemiz varken neden indirerek izleme işkencesine katlanalım ki? İyi ki her fansub böyle işlere kalkışmıyor yani herkes gidipte animelerin yarısını türkanimetv'ye ekleyip diğer yarısının eklenmesine izin vermeyip kendi sitesine indirme linki olarak koysaydı vay halimize.

  3. Barış D. Baryshx

   Barış D. Baryshx

   18 bölüm izin istenmeden eklendi. Sonra iletişime geçmiş fansub kurucusu, eklemeyin diye öyle kaldı. Fansubun kurucusu Ayhan arıza bir çocuk olduğu için, online izleme sitelerinden nefret ediyor. Hâlbuki tanıtımlarını yapıyoruz, link koyuyoruz...

  4. sShoguNn

   sShoguNn

   Arıza bi kişi ise işte normal böyle bi durumun olması. Keşke babayiğit bir fansub çıkagelse ve şu animeyi yeniden bi elden geçirse diye dua etmekten başka çarem kalmadı o zaman.

 16. Ansatsu Kyoushitsu'nun 2. sezonunun özellikle 24. bölümü neymiş öyle ya ben daha önce hiçbir komedi animesinde bu kadar üzülmedim hatta hiçbir dram animesinde bile bu kadar ağlamadım bu nasıl bir bölümdür çok iyi ve yedire yedire bir son yapmışlar kesinlikle çok başarılı ya bu animenin bende böyle bir etki bırakacağını hiç düşünmezdim. Bu kadar güldürüp eğlendirdikten sonra ağlatmasını da iyi bildi bu anime helal olsun :woa-onion-head-emoticon::bled1-onion-head-emoticon::bad-atmosphere-onion-head-emoticon::crying3-onion-head-emoticon::dying-onion-head-emoticon:

  2. sezonunu daha önce izlememiştim sadece ilk sezonu izleyip bırakmıştım şimdi iyiki 2. sezonunu da izlemişim diyorum çünkü hikayesi falan aslında çok bambaşkaymış ilk sezon hikaye bakımından çok eksik ve sadece eğlence üzerine kurulu olduğu için nasıl devam edebilirki diyerek devamını izlememek çok büyük bir hataymış.

  3 yıl önce sadece ilk sezonu izlediğim zamanda da ve şimdi de en sevdiğim müzik tabiki bu oldu

   

 17. Black Cat genel olarak beğenmediğim bir anime oldu ama bu şarkısını çok beğendim

   

 18. 10 yıldır kullandığım monitörüm bozuldu :(

  Gittim güzel bi ürün almak istedim almışken iyisi olsun diye 21 inch+1080p+75 hz+1ms tepki süresi falan filan derken 700 liralık bişey aldım ama varya şuan nedense kötü hissediyorum çünkü ilk bilgisayarımın monitörüydü o 720p falandı 17 inchti küçük sayılırdı LCD idi ama yinede ne bileyim tuhaf oldum belki pahalı bişey almanın ardından gelen garip duygu da bunda etkilidir :(

  bide ekran çok büyük oldu buna karşılık her şey küçüldü. 720p'den 1080p'ye geçmek çok tuhaf bi duygu

 19. İNANILMAZ!!! Berserk mangasını hareketli ve ses efektli yapmışlar acilen bakın mükemmel olmuş!!!!! :stoned-onion-head-emoticon::what-crazy-rabbit-emoticon::whaaat2-onion-head-emoticon::woa-onion-head-emoticon::super-sayan-onion-head-emoticon:

   

  1. Gallardo

   Gallardo

   Animesini tokat manyağı yapar.

  2. Red-King

   Red-King

   Bu adamlara para ödeseler malum şirketten daha iyi iş çıkaracakları kesin.

  3. sShoguNn

   sShoguNn

   @Red-King Hele son çıkan 2016 ve 2017 rezaletinden sonra...

 20. Biraz daha zaman var ama yeni yılınız şimdiden kutlu olsun. Yeni yıl diyince aklıma hep Toradora gelir ya o animenin yeni yıla girme bölümleri çok duygusaldı çok iyiydi :bled1-onion-head-emoticon:

  Bütün slice of life animeleri yeni yıl - kültür festivali - sevgililer günü gibi konular işliyor ama Toradora bu konuda yeni yıl konusunda çok dramatik ve romantik idi :sad__sad__onion_by_elcerbero:

  1. Show previous comments  1 more
  2. sShoguNn

   sShoguNn

   Ben de 2 kere bitirdim. Yine de tadında bitmiş gibi ya

  3. Singularity

   Singularity

   yav spo olmasında bazı şeylerin son 1-2 bölüme sığdırılması resmen sinirimi bozdu 

  4. sShoguNn

   sShoguNn

   evet o sıkıştırma biraz kötüydü

 21. Küçük bir iş için boş zamanı olan bi çevirmen arkadaşımız aranıyor :admire-onion-head-emoticon:

   

 22. 10 dakikalık uzatılmış versiyon yetmiyor 10 saatlik çıkarsınlar şunu yav :admire-onion-head-emoticon:

  "They don't make tombstones for stray dogs"

   

  1. Gallardo

   Gallardo

   Güzel ama en iyisi değil ;)

   Spoiler

    

    

  2. sShoguNn

   sShoguNn

   evet evet bu da en iyilerden tabiki :D

   yinede benim için en en iyi o :D

 23. 2018 sezonunda çıkmış ve bitmiş animeleri izlemeye başladım aklımda şuana kadar bu kaldı çok güzel OST'si var çok klas bir animeymiş :rockingonionplz::good-job-onion-head-emoticon:

   

   

  1. Gallardo

   Gallardo

   Bu tarz ost'leri seviyorsan Samurai Champloo öneririm. Bu tarz konuları seviyorsan Ashita no Joe diyeceğim ama daha çevirisi tamamlanmadı:crying3-onion-head-emoticon:

 24. Steins;Gate 0'ı yani yeni sezonu izleyen varsa konuşmak istiyorum. Bu animeyi düşündükçe sinirleniyorum sinirlendikçe düşünüyorum. Çünkü nasıl olurda bu kadar fiyasko olmayı başarmışlar? Bakın ilk sezon o kadar muhteşem bir anime ki ne zaman Steins;Gate desem tüylerim diken diken oluyor o derece etkili o derece büyük bir başyapıt. Ancak dün bitirdiğim Steins;Gate Zero hakkında düşününce neredeyse hiçbir şey hissedemiyorum hatta biraz baygınlık hissediyorum desem yeridir. Bundan sonrası spoiler:

  Spoiler

  Şimdi 24 bölümden oluşan ilk sezonda birinci yarısı yani 12 bölüm boyunca genellikle komedi yani gırgırla geçiyor bunun yanında hafif gerilim var, sonraki 12 bölüm ise hafif komedi (o da arasıra çıkıyor zaten) ve genellikle gerilim ve mücadele hakim. Çok büyük bir mücadele hemde bu. Animeden etkilenmemi sağlayan bu idi. Büyük bir trajedi ve büyük bir mücadele büyük bir savaş ve en sonunda ise musmutlu bir final. Bu işte başyapıt bir anime için gerekli olan şeydir. İlk 12 bölüm ve son 12 bölüm arasındaki fark beni etkileyen en büyük faktör. ANCAK gel gelelim yeni sezona. 23 bölümden oluşan yeni sezonun 19-20 bölüm boyunca zaman yolculuğu konusu çok az etkili olup onun yerine genel olarak gereksiz bir dram, karakterler arası ilişkiyi bazalan ve gereksiz hissettiren bir dram ve komedi var. Komedi sahnelerini ileri sardım o derece sıkıcıydı. Halbuki ilk sezondaki komedi çok tatlı bir komediydi. Onu düşününce ve karşılaştırma yapınca olacak iş değil demeden edemiyorum. Yeni sezondaki gerilim ise kendini neredeyse hiç hissettiremeyen bir gerilim. Yok gibi bişey. Yani yapımcılar Steins;Gate animesini Steins;Gate yapan faktörleri çıkarırsa geriye ne kalır? Bir köşesinden tutulup sakız gibi uzatılmış bir anime kalır. Çünkü ilk sezondaki 12 bölümlük mücadele karşısında yeni sezondaki 3-4 bölümlük ufak mücadele bana hiç ama hiç etkili gelemedi. Hatta o kadar saçma ki 3000 sıçrama yapıyor bakın 3000 KERE ZAMANDA SIÇRAMA yapıyor ve bunu 2 hafta 2 hafta giderek yıllarca geriye anime süresi olarak sadece 10 dakikada giderek yapıyor ve bunun sonunda da hiçbir şey olmamış gibi yıllarca geriye gitmiş ve birinci sezondaki karakterine bürünmeye karar vermiş oluyor. İşte beni sinirlendiren asıl yer burası. Sen kalk 3000 kere sıçrama yap ama hiçbir çöküntü yaşama. Ulan insanın zihninde tabiri caizse karadelik oluşur o kadar sıçrama yapınca be. Bu nedir abi? Çıldırdınız mı siz ya? EN AZ 12 bölüme yayılması gereken bir olayı sen kalkıp 10 dakikada nasıl halledersin? ŞAKA GİBİ YA...... Yazamıcam daha fazla yeter bu kadar ya !!!

  Sinirlendiysem kusura bakmayın biraz uzun bir yazı ama animeyi izleyenler lütfen okusun çünkü anlaşılmaya ihtiyacım var bunu paylaşmaya ihtiyacım var ?  ?  ?  Çünkü belki anime listemde de görmüşsünüzdür 5 tane efsanem var ve Steins;Gate onlardan birisi ve yeni sezonu böyle olunca........ Neyse ya

  Edit: Bir şeyi unutmuşum:

  Spoiler

  Birde şu video olayı var... Animenin KİLİT sahnesi olan ve ilk sezonun finalini mümkün kılacak olan olay video gönderme olayı. Okabe'nin video çekip Suzuha ile beraber geçmişe gönderme fikrinin nasıl bulduğu cevaplanmayan bir soru olarak kaldı. Çünkü anime son bölümde aniden oraya geçti sonra video çektiler ve işe yaramı acaba diyerek düşündüler. En çok merak edilen soruyu cevaplamadılar. Okabe Kurisu'yu ölmüş gibi göstererek dünya çizgisini hem Mayuri'nin hem de Kurisu'nun yaşadığı Steins Gate'e çevirmeyi nasıl düşündü? BU FİKRİ NERDEN BULDU? Bunun cevaplanmamış olması da çok canımı sıkıyor. Yeni sezon cidden fiyasko ya......

   

  1. Show previous comments  4 more
  2. 1456ha

   1456ha

   İlk spoilerda o 3000 kez zamanda sıçrama hakkında dediklerine harfiyen katılıyorum o kısım gerçekten de fazla hızlı geçildi. O kadar şey yaşadı falan bunu da hemen atlattı gibi gösterdiler belki ama en az Mayuri'nin tekrar tekrar ölmesinde yaşadığı kadar hatta belki daha fazla üzerinde bir etkisi olması gerekirdi.. Belki de animede yer verilmeyen birkaç sıçramada kendini hazırlayıp öyle geçmiştir eyleme? ?

   O video konusunda da dünyayı kandırma mevzusu yanlış hatırlamıyorsam anime içinde ufak anlara yedirilmişti. Birkaç sahnede Leskinen ve sanırım Suzuha ona çağrışım yapacak şeyler söylüyordu gibi. Akumina isimli blogdan her hafta animeyle oyunun karşılaştırmalarını okuyordum, orada yazdığına göre oyunda daha farklıymış fikrin gelişimi Okabe'de. 

  3. Singularity

   Singularity

   Whoaaa.... bütün izleme isteğim yok oldu şuan nedense serinin saçmalayacaği daha ilk resimi gördüğümde içime doğmuştu.

  4. sShoguNn

   sShoguNn

   @1456ha Evet 3000'den bahsediyoruz 30 değil 300 değil koskoca 3000 sıçrama. Madem bu kadar kısa kesicektiler o halde 30 sıçramayla halletseydiler mesela sadece 2 hafta değil tek seferde 1 yıl ya da 2 yıl birden geriye gidebilseydi o zaman 20 sıçramada biterdi. Video konusunda animeyi gayet dikkatli izlediğime eminim ve ufak anlara yedirilmişse gerçekten hiç dikkat çekmeyecek şekilde yapılmış fakat bu kadar önemli bir mevzu neden öylesine saçma bir anlatıma girer ki? ?

   @Singularity Böyle yapmasını bekleyeceğim en son anime buydu. Hiç düşünmezdim Steins;Gate gibi bir animenin böyle bir sezonu olacağını...

 25. İzlediğim animede küçük bir sahnedeki çizim çok hoşuma gitti sanki hareketli manga gibi çizim yapılmış. Acaba bu bir tür olarak var mı böyle bir şey? Tüm anime boyunca hareketli manga çizimi tarzında bi tür var mı?

  Bu videonun dakika ve saniye olarak 11:04 ' a bakın ordaki sahne:

   

  1. LeornKayn

   LeornKayn

   Bazen bu tekniği uyguluyorlar ama ben komple bu şekildekini görmedim ayrıca göz yorar..Manga kağıtları bile hafif koyu o beyaz üzerine animasyon yapmazlar kolay kolay.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.