Jump to content

sShoguNn

Üyeler
  • İçerik sayısı

397
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

sShoguNn kullanıcısının son zaferi 25 Kasım 2022

sShoguNn en beğenilen içeriğe sahiptir

sShoguNn hakkında

• Doğum günü 06/05/1996

Profil Bilgileri

• İlgi Alanları
    Sadece Animeleeerrr

Son profil ziyaretçileri

25506 profil görütülenme

sShoguNn üyemizin başarıları

Tek durum güncellemesi

Tümünü görüntüle: sShoguNn

1. Steins;Gate 0'ı yani yeni sezonu izleyen varsa konuşmak istiyorum. Bu animeyi düşündükçe sinirleniyorum sinirlendikçe düşünüyorum. Çünkü nasıl olurda bu kadar fiyasko olmayı başarmışlar? Bakın ilk sezon o kadar muhteşem bir anime ki ne zaman Steins;Gate desem tüylerim diken diken oluyor o derece etkili o derece büyük bir başyapıt. Ancak dün bitirdiğim Steins;Gate Zero hakkında düşününce neredeyse hiçbir şey hissedemiyorum hatta biraz baygınlık hissediyorum desem yeridir. Bundan sonrası spoiler:

Spoiler

Şimdi 24 bölümden oluşan ilk sezonda birinci yarısı yani 12 bölüm boyunca genellikle komedi yani gırgırla geçiyor bunun yanında hafif gerilim var, sonraki 12 bölüm ise hafif komedi (o da arasıra çıkıyor zaten) ve genellikle gerilim ve mücadele hakim. Çok büyük bir mücadele hemde bu. Animeden etkilenmemi sağlayan bu idi. Büyük bir trajedi ve büyük bir mücadele büyük bir savaş ve en sonunda ise musmutlu bir final. Bu işte başyapıt bir anime için gerekli olan şeydir. İlk 12 bölüm ve son 12 bölüm arasındaki fark beni etkileyen en büyük faktör. ANCAK gel gelelim yeni sezona. 23 bölümden oluşan yeni sezonun 19-20 bölüm boyunca zaman yolculuğu konusu çok az etkili olup onun yerine genel olarak gereksiz bir dram, karakterler arası ilişkiyi bazalan ve gereksiz hissettiren bir dram ve komedi var. Komedi sahnelerini ileri sardım o derece sıkıcıydı. Halbuki ilk sezondaki komedi çok tatlı bir komediydi. Onu düşününce ve karşılaştırma yapınca olacak iş değil demeden edemiyorum. Yeni sezondaki gerilim ise kendini neredeyse hiç hissettiremeyen bir gerilim. Yok gibi bişey. Yani yapımcılar Steins;Gate animesini Steins;Gate yapan faktörleri çıkarırsa geriye ne kalır? Bir köşesinden tutulup sakız gibi uzatılmış bir anime kalır. Çünkü ilk sezondaki 12 bölümlük mücadele karşısında yeni sezondaki 3-4 bölümlük ufak mücadele bana hiç ama hiç etkili gelemedi. Hatta o kadar saçma ki 3000 sıçrama yapıyor bakın 3000 KERE ZAMANDA SIÇRAMA yapıyor ve bunu 2 hafta 2 hafta giderek yıllarca geriye anime süresi olarak sadece 10 dakikada giderek yapıyor ve bunun sonunda da hiçbir şey olmamış gibi yıllarca geriye gitmiş ve birinci sezondaki karakterine bürünmeye karar vermiş oluyor. İşte beni sinirlendiren asıl yer burası. Sen kalk 3000 kere sıçrama yap ama hiçbir çöküntü yaşama. Ulan insanın zihninde tabiri caizse karadelik oluşur o kadar sıçrama yapınca be. Bu nedir abi? Çıldırdınız mı siz ya? EN AZ 12 bölüme yayılması gereken bir olayı sen kalkıp 10 dakikada nasıl halledersin? ŞAKA GİBİ YA...... Yazamıcam daha fazla yeter bu kadar ya !!!

Sinirlendiysem kusura bakmayın biraz uzun bir yazı ama animeyi izleyenler lütfen okusun çünkü anlaşılmaya ihtiyacım var bunu paylaşmaya ihtiyacım var ?  ?  ?  Çünkü belki anime listemde de görmüşsünüzdür 5 tane efsanem var ve Steins;Gate onlardan birisi ve yeni sezonu böyle olunca........ Neyse ya

Edit: Bir şeyi unutmuşum:

Spoiler

Birde şu video olayı var... Animenin KİLİT sahnesi olan ve ilk sezonun finalini mümkün kılacak olan olay video gönderme olayı. Okabe'nin video çekip Suzuha ile beraber geçmişe gönderme fikrinin nasıl bulduğu cevaplanmayan bir soru olarak kaldı. Çünkü anime son bölümde aniden oraya geçti sonra video çektiler ve işe yaramı acaba diyerek düşündüler. En çok merak edilen soruyu cevaplamadılar. Okabe Kurisu'yu ölmüş gibi göstererek dünya çizgisini hem Mayuri'nin hem de Kurisu'nun yaşadığı Steins Gate'e çevirmeyi nasıl düşündü? BU FİKRİ NERDEN BULDU? Bunun cevaplanmamış olması da çok canımı sıkıyor. Yeni sezon cidden fiyasko ya......

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. 1456ha

1456ha

İlk spoilerda o 3000 kez zamanda sıçrama hakkında dediklerine harfiyen katılıyorum o kısım gerçekten de fazla hızlı geçildi. O kadar şey yaşadı falan bunu da hemen atlattı gibi gösterdiler belki ama en az Mayuri'nin tekrar tekrar ölmesinde yaşadığı kadar hatta belki daha fazla üzerinde bir etkisi olması gerekirdi.. Belki de animede yer verilmeyen birkaç sıçramada kendini hazırlayıp öyle geçmiştir eyleme? ?

O video konusunda da dünyayı kandırma mevzusu yanlış hatırlamıyorsam anime içinde ufak anlara yedirilmişti. Birkaç sahnede Leskinen ve sanırım Suzuha ona çağrışım yapacak şeyler söylüyordu gibi. Akumina isimli blogdan her hafta animeyle oyunun karşılaştırmalarını okuyordum, orada yazdığına göre oyunda daha farklıymış fikrin gelişimi Okabe'de. 

3. Singularity

Singularity

Whoaaa.... bütün izleme isteğim yok oldu şuan nedense serinin saçmalayacaği daha ilk resimi gördüğümde içime doğmuştu.

4. sShoguNn

sShoguNn

@1456ha Evet 3000'den bahsediyoruz 30 değil 300 değil koskoca 3000 sıçrama. Madem bu kadar kısa kesicektiler o halde 30 sıçramayla halletseydiler mesela sadece 2 hafta değil tek seferde 1 yıl ya da 2 yıl birden geriye gidebilseydi o zaman 20 sıçramada biterdi. Video konusunda animeyi gayet dikkatli izlediğime eminim ve ufak anlara yedirilmişse gerçekten hiç dikkat çekmeyecek şekilde yapılmış fakat bu kadar önemli bir mevzu neden öylesine saçma bir anlatıma girer ki? ?

@Singularity Böyle yapmasını bekleyeceğim en son anime buydu. Hiç düşünmezdim Steins;Gate gibi bir animenin böyle bir sezonu olacağını...

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.