Jump to content

sShoguNn

Kayıtlı Üye
  • Content Count

396
  • Last visited

• Days Won

16

Everything posted by sShoguNn

1. Benim de 2014'ten beri yoğun bir şekilde kullanmakta olduğum canım TürkAnimeTV sitemiz, bence şu an gayet iyi bir tasarımla ve çok az hata ile uygun bir konumda bulunuyor. Ben bu site olmadan yapamam. Çalışan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Kullanıcılarıyla ve yönetim kadrosuyla hepimizi anime severleri tek bir çatı altında toplayan aile gibi görüyorum. Geri bildirimde bulunmayı ben de isterdim ama genel olarak herhangi bir hata ile karşılaşmıyorum. Ancak karşılaşanların bildirmesi iyi bir şey. O yüzden bunda hataları bildiren kullanıcıların da rolü büyük olmalı. Ve tabi ki ilgili bir şekild
  2. ayrı bir konu açarak kendini tanıtırsan daha iyi olurdu
  3. Japonca ninni :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

bir zamanlar bi japon asmr kanalında duymuştum

google çeviri yoluyla romajiden japon alfabesine çevirip youtubeta aratıp orjinalini bulabildim

1. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Ninni mi... Tamamdır mezun olunca ben bunun konserini vereyim

:embarrassed3-onion-head-emoticon:  beni bir zahmetten kurtardın sağ olasın.

4. ben en son izleyemem uğraşamam diye düşünürken 600'lü bölümlerdeydi one piece şimdi ise daha da uzaklaştı ben şahsen izlediğim anime miktarından dolayı bu noktada artık 24 bölümlük bir animede bile aynı karakterlerden sıkılıyorum. dolayısıyla yüzlerce bölümlük bir animeyi hayatta izleyemem. narutoyu bile zor bitirmiştim zamanında. kaldı ki o yıllar önceydi ve o zamanlar hala tahammülüm vardı. artık bu noktada beğeni tahammül sınırları daha da daraldı.
  5. hoş geldin ama elin boş mu geldin yoksa poşetlerinde animeler ve mangalar getirmedin mi bizlere
  6. Ben bu animeyi daha önce görmüştüm ancak 7. sezon olduğu görünce vazgeçmiştim :D geriye dönüp 6 sezonu izlemeye üşendim
  7. kırılma anı bir değil sanırım. gerçi yazdığın kısımları hatırlamıyorum çünkü izleyeli 5 yıl oldu ancak benim kızdığım nokta şu olmuştu o animede
  8. uzun yazman benim için sorun değil. düşüncelerini iyi bir şekilde aktarıyorsun ve bilgilendirmiş oluyorsun o yüzden teşekkür ederim ve önceki senin teşekkürlerin için de topluca rica etmek isterim teşekkür etmişken final fantasy materyallerini tüketmedim açıkçası. o yüzden eğer köken niteliği taşıyan o ise bişey diyemem. ben sadece en popüler olanların ondan sonraki akımları bir şekilde yönlendirdiğine değinmek istedim. SAO'nun ben ilk 2-3 bölümünü sevmişken sonraki bölümleri bune diyerek izledim. çünkü konunun özünden hızlıca uzaklaştığını ve başlangıçta bana verdiği beklentileri
  9. beğenmeyebilir farketmez mecha herkese göre değil çünkü ben de mesela mecha kategorisini o kadar çok sevmem ama code geassı aşırı olmamakla beraber beğenmiştim. bir de sword art online çıktığı yıldan sonra oyun-isekai türü animeler için bir ilham kaynağı oldu. ben SAO'yu sevmesem bile bir köken niteliği olarak izlenmesi gerektiği kanaatimdeyim. en popüler animeler zaten genellikle ondan sonra çıkan animelere farklı açılardan ilham kaynağı oluyor ve yeni olanlar bu animelere benzer animeler oluyor. en popüler olanlar bu kökenleri ve altyapıları öğrenmek ve anime kültürüne giriş yapmak için önem
  10. belki 2. olmaz yakınlarda olabilir. code geass en popülerler listesinde 15. sırada. animeye başlamak için en güzel liste bence en çok insana ulaşabilmiş listeyi takip etmektir çünkü en mantıklısı bu https://myanimelist.net/topanime.php?type=bypopularity
  11. klasik olacak ama death note ile başlayıp benzerleri ile devam etmek her zaman en iyisidir bence. yani myanimelistte death note'un recommendations (önerileri-benzerler) kısmına girsen zaten tonlarca anime var. oradan başlayıp sona kadar izlesen hemen hemen anime dünyasını kabaca dolaşmış olursun mesela.
  12. Redaktörlük çevirilerdeki yazıları inceleyip yazım hatalarını bularak düzeltme işi miydi? Aslında yapmayı sevdiğim bir şeydir yazılarda hata bulmak. Diğer fansublarda haftada en az 1 seri vermek gibi bir şart vardı. TAÇE bu tarz bir alt sınır belirlemiyor galiba.
  13. yaptım ama içeriklerin türlerin kategorilerin içinde bilim kurgu seçeneğinin olmayışı üzdü
  14. mutlu yıllar!

2021 %100 eminim daha güzel olacak!

:cheer3-onion-head-emoticon::cheer1-onion-head-emoticon::happy-birthday-crazy-rabbit-emoticon::happy-birth-day1-onion-head-emoticon::good-job-onion-head-emoticon::shake-crazy-rabbit-emoticon::yesss-crazy-rabbit-emoticon::yeah-crazy-rabbit-emoticon::super-sayan-onion-head-emoticon::cheer3-onion-head-emoticon::cheer1-onion-head-emoticon:

15. çok kez üzücü şekilde gördüğüm için o şekilde aklımda kaldı karakter yıllardır burdayımdır ama fazla aktif değilim forumda önceleri daha aktiftik
  16. konuyu görüntüleyenler listesi nickini görünce üzülüyorum mayoshi aklıma gelince
  17. konuya bikaç saniye bakıp çıktım ne ara gördün aşağıda üye listesinde de etiketledin
  18. 3. sezona az önce başladım. Ve tabi ki Nones farkıyla TAÇE'den izleyeceğim! Teşekkürler!
  19. Şimdiye kadar izlediğim en iyiler arasında ve en özgün, en ilginç romantik komedi animelerinden biri oldu:

https://myanimelist.net/anime/330/Midori_no_Hibi

https://www.turkanime.net/anime/midori-no-hibi

Anime hakkındaki görüşlerimi yorumlar kısmında Alucardo_  nickli disqus üyeliğimin yorumundan okuyabilirsiniz :ahaaah-onion-head-emoticon:

20. yeni sezonu 2-3 yıl sonra çıkan animelerde ne olduğunu hatırlamak ve konuya hakim bir şekilde izlemek için mecburen tekrar izleme olayını yapıyoruz ama mesela anime 3-4-5 sezon olarak uzun aralıklarla devam ediyorsa rewatch yapmak sıkıntı ve büyük zaman kaybı bu yüzden animeler recap şeklinde film çıkarması lazım skingeki no kyojin 59 bölümü özetleyen bi 2 saatlik film nasıl çıkardı aynı o şekil
  21. michiko to hatchin izliyorum senin yorumunu da gördüm :D animedeki kadın karakter efsane olmuş ya tam aşık olunası :bled1-onion-head-emoticon: bana black lagoonu hatırlattı

1. Amygirl

Amygirl

Ooo beğendiğine sevindim :thank_you__onion_by_elcerbero:

2. Gallardo

Gallardo

Müzikleri efsanedir. Bu da Michiko'nun seiyuusu :)

https://myanimelist.net/people/6370/Yoko_Maki/pictures

22. Duymuştum. İzlemek istediğimde sarmadı ve bırakmıştım
  23. ben 6 yıldır anime izliyorum ve halimi sen düşün. 600-700 tane izledim, bu noktada artık ilgimi çeken ve beğendiğim bir anime bulmakta aşırı şekilde zorlanmaya başladım. 7/10 verebileceğim bir anime bulmaya hasret kaldım. 8 nadir 9 aşırı nadir 10/10 verebileceğim anime ise çok çok çok çok çok nadir karşıma çıkıyor.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.