Jump to content

sShoguNn

Üyeler
  • İçerik sayısı

397
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

sShoguNn kullanıcısının paylaşımları

1. Steins;Gate 0'ı yani yeni sezonu izleyen varsa konuşmak istiyorum. Bu animeyi düşündükçe sinirleniyorum sinirlendikçe düşünüyorum. Çünkü nasıl olurda bu kadar fiyasko olmayı başarmışlar? Bakın ilk sezon o kadar muhteşem bir anime ki ne zaman Steins;Gate desem tüylerim diken diken oluyor o derece etkili o derece büyük bir başyapıt. Ancak dün bitirdiğim Steins;Gate Zero hakkında düşününce neredeyse hiçbir şey hissedemiyorum hatta biraz baygınlık hissediyorum desem yeridir. Bundan sonrası spoiler:

Spoiler

Şimdi 24 bölümden oluşan ilk sezonda birinci yarısı yani 12 bölüm boyunca genellikle komedi yani gırgırla geçiyor bunun yanında hafif gerilim var, sonraki 12 bölüm ise hafif komedi (o da arasıra çıkıyor zaten) ve genellikle gerilim ve mücadele hakim. Çok büyük bir mücadele hemde bu. Animeden etkilenmemi sağlayan bu idi. Büyük bir trajedi ve büyük bir mücadele büyük bir savaş ve en sonunda ise musmutlu bir final. Bu işte başyapıt bir anime için gerekli olan şeydir. İlk 12 bölüm ve son 12 bölüm arasındaki fark beni etkileyen en büyük faktör. ANCAK gel gelelim yeni sezona. 23 bölümden oluşan yeni sezonun 19-20 bölüm boyunca zaman yolculuğu konusu çok az etkili olup onun yerine genel olarak gereksiz bir dram, karakterler arası ilişkiyi bazalan ve gereksiz hissettiren bir dram ve komedi var. Komedi sahnelerini ileri sardım o derece sıkıcıydı. Halbuki ilk sezondaki komedi çok tatlı bir komediydi. Onu düşününce ve karşılaştırma yapınca olacak iş değil demeden edemiyorum. Yeni sezondaki gerilim ise kendini neredeyse hiç hissettiremeyen bir gerilim. Yok gibi bişey. Yani yapımcılar Steins;Gate animesini Steins;Gate yapan faktörleri çıkarırsa geriye ne kalır? Bir köşesinden tutulup sakız gibi uzatılmış bir anime kalır. Çünkü ilk sezondaki 12 bölümlük mücadele karşısında yeni sezondaki 3-4 bölümlük ufak mücadele bana hiç ama hiç etkili gelemedi. Hatta o kadar saçma ki 3000 sıçrama yapıyor bakın 3000 KERE ZAMANDA SIÇRAMA yapıyor ve bunu 2 hafta 2 hafta giderek yıllarca geriye anime süresi olarak sadece 10 dakikada giderek yapıyor ve bunun sonunda da hiçbir şey olmamış gibi yıllarca geriye gitmiş ve birinci sezondaki karakterine bürünmeye karar vermiş oluyor. İşte beni sinirlendiren asıl yer burası. Sen kalk 3000 kere sıçrama yap ama hiçbir çöküntü yaşama. Ulan insanın zihninde tabiri caizse karadelik oluşur o kadar sıçrama yapınca be. Bu nedir abi? Çıldırdınız mı siz ya? EN AZ 12 bölüme yayılması gereken bir olayı sen kalkıp 10 dakikada nasıl halledersin? ŞAKA GİBİ YA...... Yazamıcam daha fazla yeter bu kadar ya !!!

Sinirlendiysem kusura bakmayın biraz uzun bir yazı ama animeyi izleyenler lütfen okusun çünkü anlaşılmaya ihtiyacım var bunu paylaşmaya ihtiyacım var ?  ?  ?  Çünkü belki anime listemde de görmüşsünüzdür 5 tane efsanem var ve Steins;Gate onlardan birisi ve yeni sezonu böyle olunca........ Neyse ya

Edit: Bir şeyi unutmuşum:

Spoiler

Birde şu video olayı var... Animenin KİLİT sahnesi olan ve ilk sezonun finalini mümkün kılacak olan olay video gönderme olayı. Okabe'nin video çekip Suzuha ile beraber geçmişe gönderme fikrinin nasıl bulduğu cevaplanmayan bir soru olarak kaldı. Çünkü anime son bölümde aniden oraya geçti sonra video çektiler ve işe yaramı acaba diyerek düşündüler. En çok merak edilen soruyu cevaplamadılar. Okabe Kurisu'yu ölmüş gibi göstererek dünya çizgisini hem Mayuri'nin hem de Kurisu'nun yaşadığı Steins Gate'e çevirmeyi nasıl düşündü? BU FİKRİ NERDEN BULDU? Bunun cevaplanmamış olması da çok canımı sıkıyor. Yeni sezon cidden fiyasko ya......

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. 1456ha

1456ha

İlk spoilerda o 3000 kez zamanda sıçrama hakkında dediklerine harfiyen katılıyorum o kısım gerçekten de fazla hızlı geçildi. O kadar şey yaşadı falan bunu da hemen atlattı gibi gösterdiler belki ama en az Mayuri'nin tekrar tekrar ölmesinde yaşadığı kadar hatta belki daha fazla üzerinde bir etkisi olması gerekirdi.. Belki de animede yer verilmeyen birkaç sıçramada kendini hazırlayıp öyle geçmiştir eyleme? ?

O video konusunda da dünyayı kandırma mevzusu yanlış hatırlamıyorsam anime içinde ufak anlara yedirilmişti. Birkaç sahnede Leskinen ve sanırım Suzuha ona çağrışım yapacak şeyler söylüyordu gibi. Akumina isimli blogdan her hafta animeyle oyunun karşılaştırmalarını okuyordum, orada yazdığına göre oyunda daha farklıymış fikrin gelişimi Okabe'de. 

3. Singularity

Singularity

Whoaaa.... bütün izleme isteğim yok oldu şuan nedense serinin saçmalayacaği daha ilk resimi gördüğümde içime doğmuştu.

4. sShoguNn

sShoguNn

@1456ha Evet 3000'den bahsediyoruz 30 değil 300 değil koskoca 3000 sıçrama. Madem bu kadar kısa kesicektiler o halde 30 sıçramayla halletseydiler mesela sadece 2 hafta değil tek seferde 1 yıl ya da 2 yıl birden geriye gidebilseydi o zaman 20 sıçramada biterdi. Video konusunda animeyi gayet dikkatli izlediğime eminim ve ufak anlara yedirilmişse gerçekten hiç dikkat çekmeyecek şekilde yapılmış fakat bu kadar önemli bir mevzu neden öylesine saçma bir anlatıma girer ki? ?

@Singularity Böyle yapmasını bekleyeceğim en son anime buydu. Hiç düşünmezdim Steins;Gate gibi bir animenin böyle bir sezonu olacağını...

2. sShoguNn

( 12 / 12 ) Shingeki no Kyojin Season 3

24 bölüm süreceğini yeni gördüm şuan ve canım sıkıldı ya bitmesine daha çok var o halde ? Bitmeden izleyemeyenlerdenim. 12 olsaydı az kalmış olcaktı
  3. sShoguNn

( 24 / 23+ ) Steins;Gate 0

Demek nihayet bitti bu seri Yıllar önce izlemiştim ilk sezonu, şimdi hiçbir şey hatırlamayarak bu sezonu izlemek olmaz, baştan sona izleme keyfi bu gece başlasın o halde Teşekkür etmeyi de tabiki ihmal etmeyelim
  4. İzlediğim animede küçük bir sahnedeki çizim çok hoşuma gitti sanki hareketli manga gibi çizim yapılmış. Acaba bu bir tür olarak var mı böyle bir şey? Tüm anime boyunca hareketli manga çizimi tarzında bi tür var mı?

Bu videonun dakika ve saniye olarak 11:04 ' a bakın ordaki sahne:

1. LeornKayn

LeornKayn

Bazen bu tekniği uyguluyorlar ama ben komple bu şekildekini görmedim ayrıca göz yorar..Manga kağıtları bile hafif koyu o beyaz üzerine animasyon yapmazlar kolay kolay.

5. Anime izleme sayım arttıkça, birbirine benzeyen, klişe, kopya olan animelere tahammülüm daha da azaldı. Artık kategorileri içersinde "komedi" "slice of life" "okul" "romantizm" olan hiçbir animeye katlanamaz oldum. O sıradanlık, o kopyacılık, o klişeler bana nefes darlığı olarak geri dönüyor. Farklılığı aramaktan da yoruldum çünkü farklı şeylerin de çoğunu izledim herhalde o yüzden bulmakta zorlanıyorum. Kafayı yemek üzereyim. :nonono-onion-head-emoticon:

2. Kadir-

Kadir-

Bunun tek çaresi manga ve novel okumak :studying-onion-head-emoticon: Şahsen ben öyle yapıyorum. Çok az anime izlemeye başladım ve en sevdiğim animeleri bile çıktığı gün değil, bölümleri biriktirdikten sonra izliyorum.

3. sShoguNn

sShoguNn

Geçen ay bi tane manga okudum Berserk'i okudum günceline geldim şimdi başka manga okumaya gönlüm el vermiyor çünkü çok güzeldi Berserk :sad__sad__onion_by_elcerbero:

4. Kadir-

Kadir-

Ucundan başlaman lazım ?

6. Berserk'in 2016 ve 2017 serilerini tekrar izlemek istedim. Çünkü mangayı okumuşum artık ve daha iyi anlayıp daha zevk alarak izleyeceğimi düşündüm. Öyle de oldu ancak biraz oldu çünkü stüdyo... Şu lanet stüdyolar: Millepensee ve GEMBA... Bunlar kim? Koskoca Berserk, KOSKOCA BERSERK'i bu 2 saçma stüdyonun eline verip rezil etmenin anlamı neydi? Sebebi neydi ki?

Şöyle bir düşünüyorumda şimdiye kadar çizim ve animasyon olarak en iyi olduğunu düşündüğüm tek bir stüdyo oldu o da: "ufotable" Eğer bu animeyi ufotable stüdyosu yapsaydı efsane olmaz mıydı? Bence tadından yenmezdi izlemeye kıyamazdım o derece müthiş olurdu. Hadi en azından "Polygon Pictures" yapsaydı. Çünkü illa 3D animasyon tarzı olacaksa bu stüdyo Sidonia no Kishi ve Ajin gibi serilerde bana göre başarılı olmuş bir stüdyo. En azından şimdikinden kat ve kat daha güzel olurdu.

2. LeornKayn

LeornKayn

Fate/zero aptal tohsaka rin fanlarının bulunmadığı ki neden bulunmadıklarını anlamak izleyince çok rahat anlaşılıyor çünkü aptal bir kız karakter yok seride, izlediğim en güzel karakterleri barındıran bir animeydi severim Fate/zero'yu Fate/stay nightı izlemiştim ardından rezil rüsva idi ? umarım Tohsaka rin fanı ve fate fanı değilsindir ? öyleysen üstüne alınma arkadaşlarıma hakaret etmem :)

3. sShoguNn

sShoguNn

Yok o animeyi düşününce aklıma gelen tek şey ufotable stüdyosu oluyor ve de güzel kurgusu oluyor kız karakter sen söylemesen adını bile hatırlamıyordum ?

4. Gallardo

Gallardo

Ufotable'ın tarzının Berserk gibi ortaçağ serilerinden ziyade modern zaman animelerine daha uygun olduğunu düşünüyorum. Fate Zero'da en çok bina, motorlu araçlar, dekorasyon ve kıyafet çizimleri dikkat çekiciydi... diyecektim ki Tokiomi'nin evi ve İskender'in ordusu aklıma geldi. Ufotable bunu yapsın, isterse bir bölüm 2 gb olsun gider sırf Berserk için özel hard disk alırım. 

7. Her gece Berserk'i okumak öyle bir alışkanlık haline gelmiş ki bittiği için dün gece düşündüğümden daha boş hissettim hatta Berserk'in mangasına başlamadan önce geceleri ne yaparak zaman geçiriyordum onu bile unuttum o seviyede kapılmışım. Ama bu sürede gerçekten çok iyi vakit geçirdim. Kulaklığı takıp ASMR dinlerken ve birkaç bölüm Berserk okurken 2-3 saat içinde uykumu getirmesi yaşadığım en iyi hislerdendi. :broken_heart_low:

1. LeornKayn

LeornKayn

Uykunu getirmesi iyi bir olay mı ? genelde olumsuzluk için kullanılır :)

8. Ve Berserk'in mangasında güncele gelmek...

Önceki gönderimde de bahsettiğim gibi 1,5 - 2 aydır her gece okuduğum mangada sonunda güncele geldim, yani, yarın gece beni çok zor bir boşluk bekliyor olacak...

:sad__sad__onion_by_elcerbero:

2. sShoguNn

sShoguNn

Artık başka manga okuyamam asla :megustaplz:

3. Gallardo

Gallardo

333. bölüm dediğim kadar var mıymış? 

4. sShoguNn

sShoguNn

Evet çizimler efsane olmuş

9. Son 1,5 aydır Berserk'e çok sardım. 2-3 yıl önce eski Berserk'i izlemiştim ve çok beğendiğim için 10 puan vermiştim. Fakat yinede o zaman bile bu kadar sarmamıştı. Geçenlerde mangasının 3 cildini sipariş ettim, geldi, okudum. Çünkü internetten manga okumak hoşuma gitmiyordu ve ilk 3 cildi öylesine okuyup bırakırım diyordum ancak dayanamadım fiziksel kitapları koklaya koklaya bitirince (mangalar çok güzel kokuyor) 4-5-6-7-8-10-11-12...... diye internetten devam ettim bu şekilde her gece okudum azar azar okudum okudum. Geçen haftalarda 22 veya 23. ciltteyken Golden Age kısmının movie'leri izlemediğim için manganın o kısmında birde movieleri izledim nedense bayağı güzel geldi ne olacağını bilsem bile beğendim, sonra mangaya devam ettim işte şimdilerde neredeyse 300. bölümlere gelmek üzereyim "bu Berserk neymiş böyle!!!" dedim resmen. Niye daha önce okumadım diye düşündüm. Myanimelistte 1. sıradaki manga olmasına şaşmamalı. Ayrıca yeni yapılan kötü animasyonlu 2016 ve 2017 serilerini bir daha izlemek istiyorum çünkü önceki izleyişimde mangadan bihaber olduğum için bune diyip sıkılarak izlemiştim. Zaten hiçbişey hatırlamıyorum onlar hakkında (animasyonlarının kötü oluşu dışında) Şimdiyse izlersem her şeyi bildiğim için daha zevkli geleceğine eminim. Güzel içimi döktüm ?

2. Red-King

Red-King

Geç bile kalmışın. 'Seinen' dediğimiz türün baş tacıdır Berserk. Ayrıca birçok oyunun bknz:'Dark Souls' gibi oyunlarında esin kaynağı olmuştur. Sayıların 6 ay arayla bazense hiç gelmemesi ile azıcık kanser etse de... içimizdeki asıl korku Kentaro Miura'nın bu hayattan mangayı bitiremeden göcüp gidecek olmasıdır xD Her gün aynı korkunun yoldaşları olarak sayıların altına bir posta dua mesajı da biz bırakırız xD

3. sShoguNn

sShoguNn

Evet geç kaldım kabul ediyorum en sevdiğim seinenler arasında Berserk hep vardı ama mangası bambaşka bir dünyaymış çok daha ayrıntılı ve güzel. Manganın hala bitmemiş olduğuna bende şaşırdım bunca yıl azar azar da olsa çıkarmış bitirmemiş çok ilginç. İnşallah ölmeden bitirir aynen

4. Singularity

Singularity

Dark soulsa tabiki öncülük yapacak daha dark soulsun yapımcılarının belkide daha pcden haberi yokken Berserk in playstation 2 oyunu vardı şuanki animelerde oyunlardaki o dev kılıç muhabbetinin bir kısmıda Berserkten geliyordu bence.

10. Şimdilik tam sayı 322 anime ama yaklaşmışsın ne kaldı 400'e Alttaki 109 ?
  11. sShoguNn

( 12 / 12 ) Shingeki no Kyojin Season 3

Vaaay Nones almış
  12. %99 olumsuz düşünüyorum çünkü Türkanimede yorumlarda %99 oranda BOMBOŞ yorumlar var. Kalitesiz ve popüler animeler üst sıralarda hep. Yorumlarda 10-16 yaş arasındaki hep birilerini "ship"leyen yaoici tip kız çocuklarını mı sayarsın, aynı yaş aralığındaki o teq atar bu teq atar, qaneqiiiiii, tokyo ghoulda ağladım diyen erkek çocuklarını mı sayarsın yoksa devamlı spoiler yazanları mı sayarsın artık...
  13. myanimelist profiller de açılmış nihayet ?

1. Singularity

Singularity

Gene şifreyi unuttum daha öncede uzun süre unutmuştum değiştirmeklede uğraşmadım :depressed1-onion-head-emoticon:

14. sShoguNn

Merhaba~

Hoş geldin SENA !!!
  15. sShoguNn

Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!

Another
  16. sShoguNn

Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!

high school dxd
  17. Dark Souls 3'te en sevdiğim 3 boss müziği bunlar oldu :bled1-onion-head-emoticon:

18. sShoguNn

( 62 / 62 ) Metalocalypse

Bu anime detroid metal city animesine mi benziyor? Bitince bi bakarım diye düşünüyordum
  19. sShoguNn

LoliSubs

Güzel bir fansubmuş
  20. Myanimelist açılmış nihayet :crying2-onion-head-emoticon::bled1-onion-head-emoticon::hell-yes-onion-head-emoticon:

2. sShoguNn

sShoguNn

Evet bende şimdi daha detaylı bakınca farkettim dün sadece girmeyi deneyince girmiştim sonra kapattım bi daha bakmamıştım tüh yav hala mı sorunlu site :scared-onion-head-emoticon:

3. Gallardo

Gallardo

Onlar geldi ya, diğerleri de gelir zamanla :)

4. venusian

venusian

Profilime bile giremiyorum.?

21. sShoguNn

Bu Animeyi İzledin mi?

İzledim Alttaki Berserk izledin mi?
  22. Clannad After Story, dram ve slice of life kategorilerini öyle birleştirmiş ve iyi bir şekilde işlemiş ki aşırı etkilenmiştim ve duygulanmıştım
  23. Aniden Dark Souls serisi ilgimi çekti ve 1. oyunu indirip bitirdim. Oldukça zor bir oyundu. Tam kafayı yemelik. Ancak atmosferi çok güzeldi. Savaş mekanikleri çok güzeldi. Müzikler özellikle muazzamdı. Şimdi 2. oyuna geçicem.

Ölümsüz ejderhaya giderken arşivlerde çalan o müzik:

Oyunun sonuna doğru ilerleyişte merdivenlerden inerken çalan müzik:

1. Black Angel

Black Angel

O oyuna benzer demon's souls u ps3 te oynadım zorlu ve zevkliydi.Fakat Dark soulsu pc indirdiğimde oyun çok kasıyor  ve çözümünüde bulamadım.Ekran kartındanmıdır bilemedim ama sen nasıl çözdün bilmek isterim.

2. sShoguNn

sShoguNn

Ben prepare to die edition oynadım ona dsfix diye bi düzeltme indirdim ordan ayarlardan fps düzeltiliyordu ama yinede tam olarak düzeltmedi ancak oynanabilir seviyede düzeltti

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.