Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Perfectum

Kayıtlı Üye
 • Content Count

  182
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Status Updates posted by Perfectum

 1. Şu aralar insanlığa olan inancım şiddetli sallantılarla sarsılıyor. İçim kararıyor. Güzel şeyler görmeye ihtiyacım var.

  1. lntegral

   lntegral

   Güzel olan bir şey yok ki.Mecburiyetten yaşıyoruz 

  2. Perfectum

   Perfectum

   Güzel olan her zaman var oldu, kimi kişiden kişiye göre değişti ama hep var oldu. Sadece bulunmaya ihtiyacı var. Ancak mecburiyetten yaşayan insanların var olduğuna inanıyorum. Onlardan olmamak gerek.

  3. Gradiyyir

   Gradiyyir

   "Kim dayanabilir zamanın kırbacına?
   Zorbanın kahrına, gururunun çiğnenmesine,
   Sevgisinin kepaze edilmesine
   Kanunların bu kadar yavaş
   Yüzsüzlüğün bu kadar çabuk yürümesine
   Kötülere kul olmasına iyi insanın
   Bir bıçak saplayıp göğsüne kurtulmak varken?"

 2. Forumda hiç yazılım mühendisi var mı? Aslında yerinin burası olmadığını biliyorum ama c++ dili için Türkçe veya İngilizce iyi bir kaynak önerisine ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim a dostlar. :>

  #include<iostream>

     int main()

  { cout<<"Tesekkurler simdiden"<<endl;

  return 0;}

  1. Show previous comments  2 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   Teşekkür ederim hemen bir göz atacağım. :yes-sir-crazy-rabbit-emoticon:

  3. Shoujin

   Shoujin

   Selamlar öncelikli olarak sıfırdan ileri düzey öğrenmek istiyorsanız benim önerim udemy sitesinden derslerle ilerlemeniz.Arada bir ücretsiz dersler oluyor takip edip ücretsiz olduğu zaman alabilirsiniz.(adım adım konuları işleyip her ana konu sonrasında basit ya da ayrıntılı örneklerle konuları pekiştiriyor genelde hocalar bu yüzden benim birincil önerim budur.Ben javayı buradan öğrenmiştim.).Diğeri de bu link uzun bir video fakat gayet sadece ve anlaşılır şekilde anlatılıyor o yüzden bakmanızı tavsiye ederim.

    

  4. Perfectum

   Perfectum

   @Shoujin Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Yazılım konusunda kendimi geliştirmem gerekiyor ve bu konuda az da olsa c, c++ temelim var. Udemy'den de haberdarım. YT üzerindeki  videolardan çalıştığımdan biliyorum. Ancak ücretsiz ders bulmak biraz zor gibi. Ama indirime giren derslerde baya indirime alınmış. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Paylaştığınız video linki için de ayrıca teşekkürler. 

 3.  

 4. Hayırlı bayramlar hepimize Türkanime Forum ahalisi :)

 5. Vize ödevlerimi hala bitiremedim :stress-onion-head-emoticon: Bugün sabahlara kadar uyku yok bana. Gangabare perufektumu!  :yesss-crazy-rabbit-emoticon:

 6. Bu adamın bestelerinde beni çeken bir şeyler var. Sanki notalarla bir şeyler anlatıyormuş gibi geliyor bana . Bu bestesini gece dinleyince bir tuhaf olmuştum :D Biraz şairane biraz da ürkütücü buluyorum.

   

  https://www.youtube.com/watch?v=W5WGHDLahaE 

 7. En efsane muhabirlerden :D

   

  1. Asperatus

   Asperatus

   Yazık yaaaaaa xd

  2. Perfectum

   Perfectum

   Hahaha ne zaman izlesem gülüyorum 

 8. FPS oyunlarında hep 'noobie' olarak çağrılacağım sanırım :,(. 

  1. lntegral

   lntegral

   Bana tür farketmeden öyle diyorlar.O yüzden bu işleri bırakalı uzun zaman oldu.

  2. Perfectum

   Perfectum

   Sanırım ben de peşini bırakmalıyım bu işin. :(

 9. Promised Neverland'i izledim. Çok güzeldi. Besin olmak konusunda, özgürlük ve başkaldırma kavramları konusunda yetimhanede yaşanan olayların gerçeklikte dış dünya da farklı senaryolarla yaşanabilir olma ihtimali konusunda beni baya bir düşündürdü. Yer yer gözlerim doldu. Eline emeğine sağlık Shirai sensei. 

  1. Show previous comments  4 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   @MileydiOlambilir aplam :) Ben internette isabella'nın ninnisini dinledikten sonra bir şans vereyim dedim. Tatminde etti. Böyle psikolojik serileri seviyorum.

   @GallardoKrone o ebeleme oynadıkları bölümde ondan çalınan çocukluğunu yaşıyordu bence. Biraz üzülmedim değil onun adına. Sister eğitimi onda gözle görülür bir hasar bırakmış. Bunu yüz ifadelerinden anlıyoruz. Zeki, fiziken güçlü olması ve büyük kaçışa yardımı olduğu için favorim Sista Krone :D

  3. Vega

   Vega

   Konu güzel ve orjinal lakin ana karakterlerin yaş kısmına takıldım biraz daha büyük yapsalardı belki o zaman kendi adıma çok iyi bir seri diyebilirdim :ballerina-crazy-rabbit-emoticon:

  4. Perfectum

   Perfectum

   Evet bende onu düşünmüştüm. Küçücük yaşta özgürlüğün ne olduğunu nereden bilecek el kadar çocuk baş kaldıracakta kaçacakta birde dahiyane planlar yapıyorlar :D Ama güzel yav

 10. Vagabond okumaya tekrar başlayasım var. Okuyorum okuyorum hep araya bir şey giriyor, yarım kalıyor.

 11. Bir şeyi merak ediyorum. Şu yorum yaptığımızda solda kalan kullanıcı adımızın üstündeki seviye 1 değişiyor mu hiç? :P Görünüşe bakılırsa rookie for eva  :help-crazy-rabbit-emoticon:

  1. Show previous comments  1 more
  2. Perfectum
  3. Vega

   Vega

   Her konuya merhaba de söz banlamayacağım, ama bir konu atlarsan banlarım :ballerina-crazy-rabbit-emoticon:

  4. Perfectum

   Perfectum

   :sweating-onion-head-emoticon:

 12. Yılların deviremediği Sidious, namı diğer Senato' nun son anları böyleymiş meğer. :D

  Spoiler

   

   

 13. Üniversiteler tatil olmuş. Ama canlı yayını izleyemedim. Aldığım duyumlar ve okuduklarıma göre üç hafta kesin ara verilmiş. Tüm Türkiye genelini kapsıyormuş. Bizim üni boşalıyor şu an. Arkadaş gruba fotoğraf attı. Kamilkoç'un önü pide sırası gibi valla. Okulda internet hızı da artmışken film indireyim bari.

  1. Show previous comments  5 more
  2. Asperatus
  3. lntegral

   lntegral

   Corona'yı arkanda bırakabilmek için koşman gerekiyor

  4. Perfectum

   Perfectum

   Kelimeler her zaman gerçek anlamında kullanılmak zorunda değil.

 14. Yeni bir sanatçı keşfettim Spotify sayesinde

  Hayatımda hiç bara gitmedim ve içmiyorumda ama şöyle şarkılar beni fişekliyor ya, git bir Jazz bara, al eline meyve suyunu otur dinle. 

  1. Perfectum

   Perfectum

   Cehaletimi giderdim ve öğrendimki bu adam soul şarkıcısıymış jazz değil ve de her siyahi müziğine jazz demeyi bırakmalıyım.

  2. Asperatus

   Asperatus

   Şu sahneyi aklıma getirdin;

    

 15. Lucas Film Star Wars: the Clone Wars 7. Sezonun çıktığını duyurmuş a şimdi fragmanını izledim kyaa:bye2-onion-head-emoticon: çok mutluyum.

  1. GalMinus

   GalMinus

   Haberin linki var mı ?

  2. Perfectum
 16. Sizin şehirlere de kar yağıyor mu? :eating-me-onion-head-emoticon:

  1. Show previous comments  9 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   Integral Selda'nın en sevdiğim ikonik parçalarından :) 

   Anka çıktım artık çok geç :D Benden olur mu kardan adam bilmiyorum ama bizim fen fakültesine dikmişler kocaman bir tane :D

  3. Ancaks

   Ancaks

   Olmazsa olmazı dikmişler yani : D Fakültede kar topu savaşından kaçtığım gün aklıma geldi... Şimdiden geçmiş olsun :D Dikkat et, üşütüp hasta olma :freezing-onion-head-emoticon::frozen-onion-head-emoticon:

  4. Perfectum

   Perfectum

   Bizimkiler sınav derdindeler o yüzden savaş yok :) Sağ olasın 

 17. Solo leveling çok güzel ilerlemiyor mu sizce de?.  Okurken bir kez bile sıkılmadım. Yeni bölümü merakla bekliyorum :)

  1. qlufnispto

   qlufnispto

   Dimi dimi bölüm bitince "burada mı biter ah be yazar" diye can da sıkmıyor. Heyecanla bekletiyor. Uzun zamandır ilk defa güncel de bir şey takip ediyorum.

  2. Perfectum

   Perfectum

   Çok sabırsız bir takipçi kitlesi ama bu da yapımın ne kadar sevildiğinin ve tutulduğunun göstergesi bence :)

  3. DevilCat31

   DevilCat31

   kanekiden arimaya evrildi ana karakter piskolojik ve görünüş olarak artık beton yetmio kara fatmaya tek atcak diğer bölüm rez alın beyler:yesss-crazy-rabbit-emoticon:

 18. Kütüphanede ter kokularını içine çeke çeke ders çalışmak gibisi yok :homelessonionplz: büt dehşeti geliyor not alın :boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

 19. Fujoshi ablalarıma Body Complex isimli mangayı şiddetle tavsiye ediyorum :D

  1. Amygirl

   Amygirl

   Dün baktım ona ukesini beğenmedim. Ayrıca aşk üçgeni olacak gibi... o da eksi puan. Ama müzikal konulu olması cezbedici bir yirmi bölüm takip ederim.

  2. Perfectum

   Perfectum

   Ben çizimlerini beğendim. Ukesinin biraz ağzıbozuk olmasını -ki normalde pekde sevmem- komik buldum. Aşk üçgeni olması konusunda bende senin gibi düşünüyorum. Bence iyi yönde bir karakter gelişimi yaşanacak Uke de. Öyle bir his var bende. Böyle geçimsiz,bencil,ağzı bozuk ve problemli tiplerde çok kullanılan tema. O beni cezbetti.

  3. Amygirl

   Amygirl

   Kuru inat burnunun dikine giden ukelerden gına geldi bana :D En son sabrımı Love is an Illusion daki uke taşırdı :D 

 20. Gençler ütü alacağım ama markalar konusunda hiç bir fikrim yok. Öğrenciyim bir de.. bana öneri de bulanabilirsiniz bence :D

 21. Fate Stay Night sevenlere gelsin.

   

  https://youtu.be/N5sWHwj_-h4

 22. Böylesi yetenekler on yıllarda bir gelir.

   

  1. Gallardo

   Gallardo

   Emre Yücelen abimize haber vermek lazım :)

  2. Perfectum

   Perfectum

   Hahaha hemen mesaj atıyorum :D

 23. Blizzard oyunlarından bir Hearthstone oynamışlığım vardır onun dışında herhangi oyununu deneyimlemişliğim yok. Ama sinematik fragmanlarını çok sıkı takip ediyorum. Çok güzel değil mi sizce de? :) 

  "There is no light here."

   

  Spoiler

  Not: Aklıma League of Legends' dan Jhin geldi. Jhin, namı diğer Virtüöz, ölümde güzelliği gördüğünü sanan bir maynak. Oyunu oynayanlar Jhin'in fragmanını da bilirler. Aynı kan ve gül yaprakları teması ve de estetik kontrast bu sinematikte de yok mu sizce. Valla Olsa da hiç itirazım yok açıkçası böyle zıtlıklara bayılıyorum. 

   

  1. Show previous comments  3 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   Evet. Karanlık atmosferli oyunlarda ayrı bir kalite var. Dark Souls da severim, mesela. Ama aşırı zor olmasından mütevellit elleşmiyorum kendisine :D

  3. Singularity

   Singularity

   Ozaman sana benden The Coma Recut 

  4. Perfectum

   Perfectum

   Şimdi izledim fragmanını. Kaliteli bir oyuna benziyor. Ama survival tipi oyunları pek sevmiyorum. Teşekkürler gene de öneri için. :good-job-onion-head-emoticon:

 24. Feng Shen Ji' yi bitirdim. Hatta baya bir oldu üzerinden. Regendary (japengrish stili) bir manhwa :) Nedense kötü taraftaki karakterleri pek sempatik buldum.  Yaptıkları yüzünden onlardan nefret etmem gerekirdi ama yüce rahibe, ne zha :D ve babası(!), sonra ehem tian var. Gerçekten güzeldi. Sonlara doğru hikayenin hızlandırıldığını hissediyorsunuz. Bu biraz kötü hissettirdi. Muhtemelem editör çizerleri haşlıyordu :x .

  Bölüm bölüm Ah Gou ya tepem atsa da onu da sevdim. Onun karakter gelişimini izlemek gerçekten güzeldi.

  Üstelik çizerlerin ona, bölüm başında yaraladığı köle için verdiği cezayı pek ironik buldum. Çizimler olağanüstüydü. Tavsiyeleriniz için teşekkürler. :)

   

  1. Gallardo

   Gallardo

   Ne demek efendim. Benden önce bitirdin. Ben daha 2. sezondayım :D Kötülerde Erxting Nitian reyizin yeri ayrıdır :D

  2. Perfectum

   Perfectum

   Kolay gelsin sanırsam 2 sezonun daha var :D Nitian erxing tam bir mortal combat karakteri gibi yahu tasarımını çok hoş buluyorum. Tam bir suikastçi teması var adamda. :) Hemide kötü değildi Nitian yanlışınız var efenim.

  3. Gallardo

   Gallardo

   Kore wa kore wa spoilerlık durumlar var demek :D Gerçi kim iyi kim kötü tartışılır. Şu anda benim için tanrılardan kötüsü yok.

 25. Bu grubu accaaayip sevdim. Yabancı(Hollanda merkezli) bir grupmuş ama grupta iki Türk var. Herneyse buyrunuz linki efenim.

   

×
×
 • Create New...