Jump to content
×
×
 • Create New...

Perfectum

Kayıtlı Üye
 • Content Count

  197
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Status Updates posted by Perfectum

 1. Vaay Innocent!! Bu manganın her bir sayfasını uzuuun uzun incelediğimi bilirim :) güzel seçim :stars-crazy-rabbit-emoticon:

  1. Show previous comments  4 more
  2. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Mansier krala suikast düzenlemekten yargılanan değil mi? Onun ölümü cidden çok fenaydı, infaz bile denemez ona. Cidden okurken benim de tüylerim ürperdi. İnsanlık dışı, canice bir öldürme vardı orada. Sakamoto Shinichi olayları çizimleriyle oldukça etkili bir şekilde anlatmış, insan etkilenmeden edemiyor. 

  3. Perfectum

   Perfectum

   Charles'in ilk kurbanıda içler acısıydı. Tarih böyle hikayelerle dolu. 

  4. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Maalesef, cahiliye devri diyeceğim ama günümüzde bile bazı bölgelerde bu kadar şiddet içerikli olmasa da canice infazlar mevcut. 

 2. Ya sxczbsla bunu tüm gün boyunca izleyebilirim :D:D

   

  1. pegasusejder

   pegasusejder

   Kardeş sen neler izliyorsun öyle. :D :D 

  2. Perfectum
  3. Pseudohomophylus
 3. Şu vize haftasında Vincent van Gogh'un "Çığlık" isimli bir tablosu vardı aynı o oluyorum. Dün Malzeme sınavına da topluca giremedik zati, bazılarımız girebildi. Onlar sınavlarını çözerken bizse çaresizce bekledik :( Neyse ki iptal oldu. 

  Aha da bu:

   

  ciglikin-filmi-1521834857155.jpg&mw=660

  1. Show previous comments  18 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   @pegasusejder geçmiş olsun :D 

   @Beytize Valla mühendislik affetmiyor ya o şekil fikirleri olan birileri varsa döndür hayatı mahvolmasın :D Algınla oynuyorlar kafan allak bullak oluyor ve değişik bir yaşam formuna dönüşmeye başlıyorsun saçlarda dökülme ve beyazlama göz altları ve kamburluk ilk belirtileri sjksnw

  3. Beytize

   Beytize

   uzun süredir etrafımda liseye ve ya üniversiteye hazırlanan hedefleri olan birileri yokta olursa havalı diye gitmek istediği bölümler sıralamasında mimarlık ve mühendislik varsa anında uzaklaştırmayı görev bilirim. :smoking2-onion-head-emoticon:

   Ah dostum aynı kaderi paylaşıyoruz tutam tutam saç döküle döküle ön taraflar seyrekleşti derim görünüyor :( gencecik yaşımda 70 gibi hissediyorum anneannem benden daha dinç dksjfkljdskljl

  4. pegasusejder

   pegasusejder

   @Beytize "sen normalde göreceksin sınav haftası ve diğer haftalardaki farklılıkları -,- rahatlığında bir sürü evreleri var kısacası -,-"

   Gözlemliyoruz her halini yavaş yavaş :teehee-crazy-rabbit-emoticon:

    

   @Perfectum benim saçın üst tarafı baya gitti ya :/ 

 4. Dizi izlerken romantizm ve fazlası yaşanan sahnelerde acayip cringe oluyor geriliyorum:meh-onion-head-emoticon:

  1. hakan_vita_morte_2

   hakan_vita_morte_2

   Cringe olmayı geç 20dk animeyi cringe geçirerek 35 dk da bitiriyorum, durdurup hayatı sorgulamazsam devam edemiyorum.

  2. Perfectum

   Perfectum

   :D ben genelde atlıyorum ama televizyonda bunu yapamıyorsun maalesef :nah-crazy-rabbit-emoticon:

 5. Yav şu bir ay beni acayip yordu yaşlandım! :oh-onion-head-emoticon:

  1. Show previous comments  6 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   Bugün boyadan sonra gelirim mekana yaparız fiskosu :) 

  3. pegasusejder
  4. Perfectum

   Perfectum

   Allah iyiliğini versin ya :D 

 6. Bu pandemi süreci beni çok tembelleştirdi. Güz döneminin gelmesini bir parçam hiç istemiyor. :sigh-crazy-rabbit-emoticon: Kendime gelmem lazım.:calm-down-crazy-rabbit-emoticon:

  1. Show previous comments  5 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   Haklısın. Ben genelde öyle yapıyorum :D 

  3. Beytize

   Beytize

   Bende projeyi nasıl düşünüp halletcem diyorum işimiz zor :D  ben defter kapamadım direk bünyeyi kapadım 1 hafta full uyumuştum :'Dd 

   Bu dönem için başarılar kolaylıklar diliyorum :happiness-crazy-rabbit-emoticon:

  4. Perfectum

   Perfectum

   Teşekkürler herkese başarılar diliyorum bende :D:yesss-crazy-rabbit-emoticon:

 7. Şu Solo Leveling okurken hızlı hızlı geçmediğim tek webtoon olabilir. :loveloveplz:

 8. Tomb Raider oyunlarından kurulum esnasında çalan bir şarkısı bana hemen Basilisk'in Jakumetsu isimli parçasını hatırlattı. Dahası dikkatle dinlendiğinde Kürtçe ve Türkçe'nin kullanıldığını farkedebilirsiniz. Zira yorumlarda da bazı kullanıcıların dikkatini çekmiş ve bende yanılmamış olmaktan ötürü bir mutlu oldum diyebilirim :D Kim okumuşsa şarkıyı çok iyi bir iş çıkarmış kanımca. Bir de her iki parçanın kullanış şeklinin farklı olması da çok güzel değil mi ? Birinde bir ağıt gibiyken ötekinde ise sanki farklı bir dünyanın kapılarını aralıyormuşsunuz gibi hissettiriyor.

  Bahsettiğim parçalar:

  Keyifli dinlemeler :)

 9. Claymore geri gel ne olur :( Şöyle bir sisterhood görsek, seven ghost ve sonrasını izlesek fena mı olurdu?:sad__sad__onion_by_elcerbero:

   

  1. Heimatlos

   Heimatlos

   Gelmez getirmez hainler.Ama ya bir gün gelirse diye bekliyorum :D

  2. Perfectum

   Perfectum

   Sen de mi bekliyorsun :o şöyle bir remake ya da finalin devamı kıvamında bir şey çıkarmalarını o kadar çok isterim ki :,( Mangası efsane. Berserk'in gelip Claymore'un gelmemesi büyük yılanlık olur. 

 10. Dorohedero izlemeye başladım ve ilk dört dakikasında salak salak gülüyorum. Abi bu ne :D Ama çizimlerini çok beğendim konusunu da bilerek okumadım. Bakalım nasıl bir şeymiş. :patpat-dance-crazy-rabbit-emoticon:

  1. Show previous comments  6 more
  2. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Ben de seriyi manga olarak oldukça yarıladım, oldukça değişik şeyler olduğunu söyleyebilirim. :embarrassed1-onion-head-emoticon:

   Ama tavsiyem mangayı baştan itibaren okumaya başlaman, eski çizim tarzını görmeni isterim. Oldukça kasvetli güzel bir atmosferi var. Mangasının atmosferi daha iyi, animesine göre. 

    

   Esmer doktor da kendisine göre sağlam bir bilim insanı, tam kendini bir alana adamış. Ben de çok seviyorum ama değişik bir hava katıyor seriye, aslında her karakter bile öyle. Çapraz gözleri bile sevdim seride diyebilirim. :D

    

   Caiman ve Nikaido konusuna katılıyorum. En ve ekibi de olsa razıyım, az çatlak bir grup ama olsun. :teehee-crazy-rabbit-emoticon:

  3. Perfectum

   Perfectum

   Mangasını kesinlikle okuyacağım ancak mangada sırada hala bitmeyi bekleyenler var :( Neyse sıra sıra zamana yayarak okuyacağım. Böyle güzel seri kaçmaz :)

  4. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Maalesef o bekleyenler herkesin sorunu ya. :( Keyifli okumalar! 

 11. "Ben gölgeyi getiren ışığım."

   

   

 12. Masterchef bu sene Itachi arkadaşlar :D 

   

   

 13. Son zamanlarda keşfettiğim ve de çok hoş bulduğum bir editi sizlerle paylaşayım dedim.  

   

  1. Show previous comments  4 more
  2. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Orochimaru'nun klasik theme'i ile birlikte cidden çok epik bir sahneydi ya, küçükken izlerken beni biraz ürkütmüştü bile. 

  3. Perfectum

   Perfectum

   Ben sanıyorum ki sen ilk sezonun o karanlık atmosferini kastediyorsun bende çok seviyordum çizimler açılış müzikleriyle ve hala özel buluyorum ilk sezonu. 

  4. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Shippuuden de güzel ama harcanan çok karakter vardı. Bir de Akatsuki'nin bazı üyelerinin tam potansiyeli kullanıldığını düşünmüyorum. Tabii bir de Madara, Naruto en sevdiğim karakterlerden biriydi. Ondan sonra animeyi bırakmıştım.  Bir de ilk sezonu küçük yaşlarda izlemenin getirdiği samimiyet midir nedir ona karşı ayrı bir sevgi besliyorum. 

 14. IMDB top 250 hedefine Esaretin Bedeli ile başlamış bulunuyorum. :P Film izlemeyi hobi edinmeye karar verdim.

  1. Show previous comments  1 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   Teşekkür ediyorum verdiğin önerileri dikkate alacağım.

  3. lntegral

   lntegral

   Ben bu işi lisede yaptım ama izlediğim filmlerden 20 tanesi falan listeden çıkmış :D Güncellenen bir liste olduğu için son 50 filme güvenme diyorum.Onun dışında güzel hobi tebrikler 

  4. Perfectum

   Perfectum

   Teşekkür ettim. Muhakkak çıkmıştır ya da geriye düşmüştür bilemedim çünkü yenileri geliyor puanlar da farklı oluyor haliyle.

 15. Araştırmadım ama Japon inanışlarında tilkinin özel bir yeri olduğunu düşünüyorum. 

  1. Show previous comments  3 more
  2. MikasaWithInTheFire

   MikasaWithInTheFire

   Şey bukonu derin bir konu. Dizilere bile konu olmuş, inanışlarına göre kötülük getiren vir şey diye biliyorum. Bu konuyla ilgili dizi izlemek istersen, Efsane prensi izlemeni öneririm. Devlet kurulurken rahibelerin önemi ve dokuz kuyruklu tilkinin tarihteki yeri gibi. Sadece buna değinmiyor lakin sürekleyici ve güzel bir kore (sanırım)yapımı dizi. 

  3. Perfectum

   Perfectum

   @MikasaTheNoFace Vagabond isimli kore dizisini tam bitirmiştim ki :D bir bakarım ilk bölümüne. Teşekkürler :dandyonionplz:

  4. MikasaWithInTheFire

   MikasaWithInTheFire

   Rica ederim, ben çok beğenmiştim konu bir devletin doğuşu.  Cok efsane bir diziydi. Taht kavgasi, kiskanclik, yonetim, savaşhepsiyle ayrıefsane

 16. Re:zero'nun ikinci sezonunu bu yaz sezonunda görecek olmamız güzel oldu.

   

  1. Gallardo

   Gallardo

   Maaya Sakamoto be. Ama görünceye kadar gelmeyebilir ihtimalini de gözardı etmeyeceğim. 

 17. Şu sahneyi nasıl tarif edebilirim bilmiyorum ama kötülüğe uzanan yolda sadece birer başka kurban olan karakterlerin yeri bende başka oluyor onu biliyorum. Tekrar tekrar izleyip durdum ve sahne çok iyi tasarlanmamış mı? Animasyonu geçtim müziklerde iyi seçilmiş. Bahsettiğim sahne Avatar Korra'dan...

  Spoiler

   

   

 18. Şu photoshoptan soğudum artık bir daha da elleşmem. :dead-onion-head-emoticon:

 19. Quentin Tarantino'ya saygı duyuyordum Pulp Fiction ve Kill Bill'den ötürü ancak bu saygı Lady Snowblood'u izleyene kadardı. Hoş Quentinciğimin saygıma da çok ihtiyacı yok ama Lady Snowblood'un bir plagiarist kurbanı olduğu dımdızlak ortada efendiler. Kill Bill resmen bu filmin bir başka kopyası. :smoking1-onion-head-emoticon:

  şöyle bir klibini paylaşayım:

   

  1. lntegral

   lntegral

   Evet adam zaten her seferinde söylüyor bunu.Tarzı bu eski filmleri kendi sinema diliyle yeniden anlatıyor.Django'da eski bir western filmi mesela.

   İnglorious Bastards'la son çektiği Hollywood filmide yaşanmış öyküleri kendi yazsaydı nasıl olurdu? diyerek yazdığı filmler.Çok takılmamak lazım yazdığı diyaloglar yetiyor zaten :D 

   Eskiden videocuda çalıştığı okumuştum onun için bir sürü film izlemiş adam.Avantajını kullanıyor.

  2. Perfectum

   Perfectum

   Böyle bir tarzı olduğundan habersizdim zira röportajlarını ve tv programlarını hiç izlemedim o nedenle kendi hakkında da pek bir fikrim yoktu. Kendi de bunu söylüyorsa ne bileyim buna bir tarz diyebilir miyiz ki? Kill Bill'i de severim ancak bana pek doğru gelmedi.

  3. lntegral

   lntegral

   Eğleniyorsan sorun değil bence.Yaptığı her işte eğleniyorum şahsen bu beni etkilemedi o kadar. 

 20. chillwave

   

 21. Psikolojik tahlilleri bol ve gerçek yaşama yakın bir manga önerisine ihtiyacım var ya da güzel bir seinen olabilir. Uzun zamandır manga okuyamıyorum :c

  1. Show previous comments  9 more
  2. Gallardo

   Gallardo

   Japon atasözü: ''Pirincin içindeki siyah taşlardan korkma, beyaz olanlardan kork'' :)

  3. Perfectum

   Perfectum

   Kokusunu alıyorum böyle şeylerin :D

  4. Amygirl

   Amygirl

   Beğendiğine sevindim. Güncel gitmesi üzücü 

 22. Şu final haftasını da atlattık. :pheew-crazy-rabbit-emoticon:

  1. Show previous comments  12 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   a yatıyor musun :< Pekala adını yazdım bir yere. Başım sıkıştımı mesaj kutundayım :D

  3. DrClover

   DrClover

   Birazdan yatacağım. Hedefim akademisyenlik. Şuan medikal fizikte yüksek lisans yapıyorum, nükleer bilimler üzerine çoğunlukla. Radyokimya veya medikal dozimetre üzerine çalışıp tezi bitirdikten sonra da doktora yapmak istiyorum. Ama tabi ki bulunduğum bölümdeki herkes fizik/fizik mühendisliği mezunu ve ilk tercih her zaman fizikçiler :suicideoniplz: ama notlarım ve hocalarla aram onlardan daha iyi ve buna güveniyorum şuan :) 

    

  4. Perfectum

   Perfectum

   İnanırsan başarırsın ben sende o ışığı gördüm :onion_yep_by_7anime7drawer7:. Sana iyi geceler diliyorum. Ben de birazdan çıkacağım.

 23. Şu aralar insanlığa olan inancım şiddetli sallantılarla sarsılıyor. İçim kararıyor. Güzel şeyler görmeye ihtiyacım var.

  1. lntegral

   lntegral

   Güzel olan bir şey yok ki.Mecburiyetten yaşıyoruz 

  2. Perfectum

   Perfectum

   Güzel olan her zaman var oldu, kimi kişiden kişiye göre değişti ama hep var oldu. Sadece bulunmaya ihtiyacı var. Ancak mecburiyetten yaşayan insanların var olduğuna inanıyorum. Onlardan olmamak gerek.

  3. Gradiyyir

   Gradiyyir

   "Kim dayanabilir zamanın kırbacına?
   Zorbanın kahrına, gururunun çiğnenmesine,
   Sevgisinin kepaze edilmesine
   Kanunların bu kadar yavaş
   Yüzsüzlüğün bu kadar çabuk yürümesine
   Kötülere kul olmasına iyi insanın
   Bir bıçak saplayıp göğsüne kurtulmak varken?"

 24. Forumda hiç yazılım mühendisi var mı? Aslında yerinin burası olmadığını biliyorum ama c++ dili için Türkçe veya İngilizce iyi bir kaynak önerisine ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim a dostlar. :>

  #include<iostream>

     int main()

  { cout<<"Tesekkurler simdiden"<<endl;

  return 0;}

  1. Show previous comments  2 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   Teşekkür ederim hemen bir göz atacağım. :yes-sir-crazy-rabbit-emoticon:

  3. Shoujin

   Shoujin

   Selamlar öncelikli olarak sıfırdan ileri düzey öğrenmek istiyorsanız benim önerim udemy sitesinden derslerle ilerlemeniz.Arada bir ücretsiz dersler oluyor takip edip ücretsiz olduğu zaman alabilirsiniz.(adım adım konuları işleyip her ana konu sonrasında basit ya da ayrıntılı örneklerle konuları pekiştiriyor genelde hocalar bu yüzden benim birincil önerim budur.Ben javayı buradan öğrenmiştim.).Diğeri de bu link uzun bir video fakat gayet sadece ve anlaşılır şekilde anlatılıyor o yüzden bakmanızı tavsiye ederim.

    

  4. Perfectum

   Perfectum

   @Shoujin Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Yazılım konusunda kendimi geliştirmem gerekiyor ve bu konuda az da olsa c, c++ temelim var. Udemy'den de haberdarım. YT üzerindeki  videolardan çalıştığımdan biliyorum. Ancak ücretsiz ders bulmak biraz zor gibi. Ama indirime giren derslerde baya indirime alınmış. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Paylaştığınız video linki için de ayrıca teşekkürler. 

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.