Jump to content
Türk Anime TV Forum

Perfectum

Üyeler
 • Mesaj sayısı

  161
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

 • Başarı

  11

Profil yorumları bölümüne Perfectum kullanıcısının eklediği dosyalar

 1. Bu grubu accaaayip sevdim. Yabancı(Hollanda merkezli) bir grupmuş ama grupta iki Türk var. Herneyse buyrunuz linki efenim.

   

 2. Arılar kahveye gelir mi bunu daha önce hiç düşünmemiştim ama bir tanesini kahvemin köpüğünü fondiplerken yakaladım ve sonunda haliyle canhıraş çığlıklarla yardım isteyincede kurtardım hırşiti. Bu kadar kafein yeter ona :) :expulsion-onion-head-emoticon:

 3. Kelt müziklerine sardım şimdi de. Besteci hangi duygularla besteledi bunu acaba.

   

  1. Amygirl

   Amygirl

   Kelt müzikleri ilgi alanımdır ben de çok severim 

  2. Perfectum

   Perfectum

   Bu adamın çok güzel besteleri var tavsiye ederim.  

  3. Amygirl

   Amygirl

   Derleme videoları açarım genelde ben de 

 4. Evde ya da yurt odamda çay hazırlarken bazen aklıma ATLA daki Uncle Iroh geliyor :) Seriyi izleyenler bilir, kendisi çay konusundaki muntazam fikirleri, çay aşkı ve Ba Sing Se' de Zuko'yla işlettiği çay dükkanıyla tanınır. :D

   

   

  1. Gallardo

   Gallardo

   Şu sıralar o bölümlerdeyim :)

  2. Perfectum

   Perfectum

   İyi seyirler :) . Herkesin sıkılmadan tekrar tekrar izleyebileceği nadir serilerden.

  3. Gallardo

   Gallardo

   Zamanında sıkılıp tekrar tekrar başladığım bir animeydi :D Son seferde dikiş tutturdum ve şimdi yarıyı geçtim :)

 5. Bu aralar fantasi/macera tarzı anime/mangalar okumak istiyorum. Tavsiyesi olan var mı? Çizimleri berserk ya da basiliske benzeyen varsa ,ki bu türün çoğu modern örneğinde yok, çok güzel olur :). Teşekkür ederim şimdiden.

  1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
  2. Amygirl

   Amygirl

   Feng shen ji diyecektim :D

  3. bluegrass

   bluegrass

   Ne demek, yalnız benim yazdıklarımın senin istediğin çizim tarzıyla alakası yok ama şunlar da var; ; Fumetsu no Anata e,  Saihate no Paladin , Totsukuni no Shoujo, Somali to Mori no Kami-sama ( hoş animesi de çıktı ya okuyorsundur bunu belki ) bir de bir tane daha vardı ama adını unutttum :) neyse iyi okumalaar u.u

    

    

    

    

    

    

  4. Perfectum

   Perfectum

   @Amygirl Feng shen ji kült bir yapıt sanırım. Akla ilk gelenlerden bir yapıtmış gibi geliyor kulağa.

   @bluegrass Çizim olayı benim izleme hevesimi büyük ölçüde etkiliyor. Sanırım Berserk okuya okuya emek kokan şeyler bana daha çekici geliyor.

   Çizimler benzer olmasa da olur. Göz atacağım her birine. Teşekkürler ilgin için. :)

    

 6. Her yenilik aslında birer endişedir insan için. Ya olmazsa? Ya yolunda gitmezse işler? Ama, aynı zamanda bir merak da yaratır peşinden sürükleyen. Bilinmez. Şu an otobüs penceresinden dışarıyı izlerken hissettiklerim aynen bunlar. Sanırım içimde bir yerlerde bir romantik yatıyor. :D

  1. LeornKayn

   LeornKayn

   Yatsın bırak ne güzel bir yanın var işte...insanların çoğu yeterince odunlaştı zaten, kendimi buz devrindeki mamut gibi hissediyorum son zamanlarda ulan aklı başında tek adam ben miyim diye sanki bütün aklı başında olanlar tükenmişte...gerçi ülkenin hali kitaplardan fırlama milletinde kalitesiz olmasının beni şaşırtmaması lazım.

  2. Perfectum

   Perfectum

   Teşekkürler yorumun için :)

 7. Gıcık olduğum insanlarla tatile gitme zorunluluğu ve ilk günün yağmurlu olacakmış gibi olması. Karmaya selamlar :get-out-crazy-rabbit-emoticon:

 8. Daha önce İngilizce şiir okumuştum. Ama dinlemeyi hiç düşünmemiştim. Benim için bir zamanlar Kont Dooku, bir zamanlar Dracula, bir zamanlarsa Saruman olarak hatırlanacak Christopher Lee'nin sesinden. :)

  Şair Edgar Allan Poe

  The Raven

   

 9. Size bulduğum an çok sevdiğim bir şarkıyı armağan etmek istiyorum.

   

  https://youtu.be/nZmwwPbTAIQ

  1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
  2. Perfectum

   Perfectum

   Güzelmiş daha önce hiç Japon jazz müziği dinlememiştim. Sebebi nedir bilmem şarkı boyunca gülümseyip durdum :D 

   Not: Bu jazz oluyor değil mi? Müzik türleri konusunda çok cahilim. Ayırt edemiyorum :depressed2-onion-head-emoticon:.

  3. Gallardo

   Gallardo

   Bu sanırım blues oluyor daha ziyade. Jazz'ın karmaşıklıktan beslenen bir harmonisi ve bir yerden sonra enstrümanların kayışı koparması gibi olaylar var yani öyle biliyorum 😁

    

  4. Perfectum

   Perfectum

   Kayışı koparmak :D var evet. 

    

    

 10. Şöyle masmavi bulutsuz günleri çok seviyorum yahu. :relax2-onion-head-emoticon:

 11. Bakın ne buldum.

  :(

   

 12. Geceye bir şarkı bırak.

   

  1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
  2. Gallardo

   Gallardo

   Spoiler

    

    

  3. Gallardo

   Gallardo

   Parça iyiymiş. Hiç denk gelmedim buna.

  4. Perfectum

   Perfectum

   Değil mi :). Bağımlısı oldum.

 13. Hayatımda, yakın zamanda hiç böylesine yaratıcı bir klip izlememiştim.

  Böyle yeni şeyler keşfedince sanki hazine buluyormuş gibi oluyorum. Ruhum tazeleniyor.

   

  1. Gallardo

   Gallardo

   Bence şarkının da 1'i 10 yapan bir etkisi var :)

  2. Perfectum

   Perfectum

   Kesinlikle :)

 14. Eskilerden dem vurmaya hepimiz çok istekliyiz ama buranın güzel olması gene bizim elimizde. 

  1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
  2. Perfectum

   Perfectum

   Yok ben orada sadece senin fikrine katıldığımı belirttim ve evet, uygulumalar çok hızlı gelişiyor ve popüler oluyorlar ki biraz endişe verici. 

  3. lntegral

   lntegral

   İşte öz gidince yerine sadece az kaldı.Ayrıca herhangi bir uygulamanın etkisi olduğunu sanmıyorum.Bunlar eğer forumları boşaltıyor olsaydı her forum boş olurdu gayet dolu bir sürü forum var.Buranın boş olmasının sebebi tek içerik üzerinden yürümesi ve şimdi söylemek istemiyorum ama kafa.Burdaki üyelik sistemi sadece anime indirmek için kullanılıyor artık.Kalanlara da bakın zaten hep eskiden beri giren burda olan benimsemiş kemik tayfa.Herşey bir yana dursun gruplaşma olayı olmasaydı yine boş olmazdı.

   Bu cümlelerin hepsinin başına ''bence'' eklemişim gibi düşünün diyorum ve yavaşça uzaklaşıyorum.

  4. Perfectum

   Perfectum

   Konuyla alakalı düşüncelerinizi paylaştığınız için sizlere teşekkür ederim arkadaşlar. Bu uzun zamandır süregelen bir sorun ve sanırım bazı olaylara vakıf olamayacak kadar da yeniyim forumda. Ama açık kapı bırakmak iyidir diye düşünüyorum. Biraz araştırmak lazım.

 15. Youtube üzerinden tesadüfen bulduğum Irozuku Sekai no Ashita adlı animeyi sizlerin  şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum. Uzun zamandır anime izlememekten midir bilemeyeceğim, çok hoşuma gitti bu anime. Konu olatak klasik Japon yalnızlığı, arkadaşlık(hayattan kesitler ve büyü, zamanda yolculuk gibi doğaüstü) konularını bünyesinde barındırıyor. Çizimleri çok hoş. Şimdi daha önce hiç anime,film, dizi tanıtımı da yapmadığımdan ve eliminde ayarının olmamasından mütevellit spoiler vermekten korkuyorum. Bir kaç sahnesinin linkini koymayı ve izleme tercihini size bırakmayı düşünüyorum. Bence seveceksiniz :) 

   

   

  1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
  2. Gallardo

   Gallardo

   Üzerinden zaman geçti ama şimdi yazmış bulunuyorum: İrozuku'yu bitirdim. Openingde kişilikleri yansıtan koşma sahnesi gibi hoş bir detay var. Hitomi olduğu gibi hanım hanımcık, naif, kabuğumu kırsam mı kırmasam mı kararsızlığında, kohaku olabildiğince enerjik hayatta kişiliğini ve amaçlarını rayına oturtmanın getirdiği bir enerjiklik var kararsızlık sıfır kollar böyle kocaman açık ''bu yol net bir şekilde gitmek istediğim yol tüm enerjimi sarf edebilirim'' havasında velhasıl hoşuma gitti :D

  3. Perfectum

   Perfectum

   Hitomi'nin handikapları vardı ve çoğunlukla da bunların karakterini biçimlendirdiğini düşünüyorum. Ama sonda biraz biraz değişme cesaretini gösterdi ki bu da hoşuma giden kısmıydı. Beni düşündüren bir başka kısımsa  yapımcıların içe kapanıklık, dışa dönüklük, steorotipler vb şeyleri yeni anime karakterlere fazlasıyla yansıtmaları ve karakterlerin bu kalıpların içinde debelenmeleridir. :shake-crazy-rabbit-emoticon:Bazıları -Hitomi gibi- güç bela kalıbından çıkıyor. Mangalarda ise durumlar daha detaylı olabiliyor. Karakter gelişimleri konusunda. Sanırım bu yüzdende manga okumayı daha çok seviyorum. :studying-onion-head-emoticon:

  4. Gallardo

   Gallardo

   Japonlarda içine kapanıklık oranı oldukça yüksek olduğu için bu tip karakterler popüler sanırım. Sen bu durumdan biraz şikayetçi gibisin :) Detaylılık meselesi mangalar için büyük avantaj mesela Berserk'de Griffith'in malum olayı öncesi felsefenin dibine vurmuşlardı animeye başarıyla yansıtılma ihtimali bence çok çok az olan bir sahneydi.

 16. Bu Dororo çok güzelmiş ya. Bu duyuları tekrar kazanma olayında büyük bir anlam olduğunu düşünüyorum. Neyse devam ediyorun :hypnosis-onion-head-emoticon:

  1. Perfectum

   Perfectum

   Dororo o tombik yanaklarından sıkmak istiyorum salak şey ya :d

 17. Gene vize haftası gene mahşer gibi kütüphane :bsod-onion-head-emoticon:

  1. Gallardo

   Gallardo

   Herkes kütüphanede çalışmaya kalkınca kütüphane çalışılacak bir yer olmaktan çıkıyor.

  2. Perfectum

   Perfectum

   Çimenlere iniyoruz mecbur 

 18. bütün gün dinlerim.

   

 19. Sinemada son çıkan Kaptan Marvel filmine giden var mı? Bu hafta gitmeyi düşünüyorum. Yeni bir oyuncu ve film bazında hiç ele alınmamış bir karakter...Marvel hayranı oda arkadaşım "Gene mükemmel olmuş:muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:.dedi ama çokta yüksek tutmayacağım beklentiyi.

 20. Bugün dandik Migrostan Sabahattin Ali gibi bir yazarın kitabını (sanki boyama kitabı anasını satayım) 7 liraya aldığıma sevinemedim.

  1. Barış D. Baryshx

   Barış D. Baryshx

   Ekşi de haber olmuşta bir ara. Dinci bim ve A101 de Sabahattin Ali kitabı satıyor diye :D

  2. Perfectum

   Perfectum

   Biraz bakındım. Sabahattin Ali kitaplarındaki telif bir kaç sene önce kaldırılmış. Bu nedenle pek çok yayınevi kitapları bastırıyormuş ve haliyle de ucuza satılıyor. Birde şu soru bugün hep kafamdaydı "Bir kitabın değerini ne oluşturur?". Öteyandan bugün nedense kendimi suçlu hissediyorum. Kitabın değerini parayla ölçüyor olabilmem fikri canımı sıktı ama gerçekten bumuydu düşündüğüm bilmiyorum.

 21. Yanni' den de zaten böylesi beklenirdi. Ne zaman izlesem tüylerim diken diken oluyor. Şu zamana kadar izlediğim en güzel performanslardan biri oldu.

   

   

 22. Kütahya soğuğu dehşetinde kaybolan ruhlar :eating-me-onion-head-emoticon:

  1. Heimatlos

   Heimatlos

   Afyonun soğuğunu öneririm zira damakta değişik bir tat bırakıyor :good-job-onion-head-emoticon:

  2. Perfectum

   Perfectum

   Kütahya çok dengesiz ya, Afyonun en azından safı belli :D şu aralar düşünüyoruz zati Afyon yapmayı, deneyimleyip göreceğiz :)

  3. ♠Kadir♠

   ♠Kadir♠

   Antalya süper. Sabah mont, öğlen kısa kollu 

 23. Bana manga önerinnnn!1!!1. Arkadaşlar gerçekten depresyonumun azdığı şu dönemde buna ihtiyacım var 😑. Böyle seinen, komedi, yaşamdan kesitler, belki romantik falan fişman şöyle Friends tarzı ortaya karışık bir şey. Kafamı dağıtmam lazım.:drama-crazy-rabbit-emoticon:

  1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
  2. Gallardo

   Gallardo

   @LeornKaynBuna ben de bakarım :)

  3. LeornKayn

   LeornKayn

   İngizlice bilmek büyük lütuf, karakter tasarımları yapabilecek olsam benim yapmayı düşündüğüm epiklikte baya beğenmiştim görünce.

  4. Perfectum

   Perfectum

   Harika! Bunu da bakaceğim hehhe :)

 24. Houseki no kuni diğer adıyla mücevherler ülkesi diye bir anime buldum ve bendenizin sabah erkenden kalkıp işe yol alması gerekirken oturdum izledim bunu. Deli gibi gülüyorum gece gece. Sonuç olarak küçük gözler ve uykusuzlukla geçmiş eziyet bir gün ama güzeldi

  bir daha yaparsam😒

  Neyse şuraya ost' unu da kondurayım.

   

  1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
  2. Mileydi

   Mileydi

   Başladığım ama cg çizimlerden hoşlanmadığım için bıraktığım seri bir şans daha vermek isterdim ama çizim tekniği 😭 Lakin hakkında nette de çok güzel şeyler yazılmış değişik bir seri ahhh ne yapsam ne yapsam 😫 

   @Gallardo, Özkan ekşi sözlükte çok güzel bir anlatımı var buraya bırakıyorum😋

   Spoiler
   farklı şeyler deniyen yapımlar oldum olası hoşuma gitmiştir ve houseki no kuni o serilerden birisi olacak sanırım. 2017 yaz ayında yayınlanacak bu anime bu sezonda yayınlanacak diğer animelere nazaran orjinal hikayesiyle, en azından benim açımdan daha çok ön plana çıkıyor. 

   haruko ıchikawa'nın aksiyon-fantastik mangasından uyarlanacak bu anime houseki adlı yeni yaşam formlarının hikayesini konu alıyor. bu insana benzeyen yeni yaşam formlarının bedenleri bir mücevher kadar değerli ve kristalden oluşmuş. dışarıdan bakıldığı zaman insanın gözünü alan mükemmel bir zarifliğe sahipler. lakin tsukijin adlı ayda yaşayan düşmanları houseki'leri öldürüp, onları işleyerek bir nevi dekorasyona çevirmek istiyor canlarını adeta hiçe sayarak. o yüzden 28 houseki bir araya gelerek tsukijin istilacılarına karşı amansız bir mücadele başlatıyor. her bir mücevher yani houseki'nin ayrı bir görevi var. bazı taşlar savaşçı bazı mücheverler ise medic görevi üstlenerek tsukijin'lere karşı koymaya çalışıyorlar. lakin serimizin ana karakteri phos'un zayıf ve kırılgan bir bedene sahip olduğu için herhangi bir görevi yok taşlar arasında. zümrüt renginde çok güzel bir renge sahip olan bu müchever kendisine bir görev verilmediği için direnişe katılamıyor. her ne kadar aydaki düşmanlarına karşı savaşmak istese de, mücheverlerden sorumlu kişi olan adamantine tarafından başka bir göreve atanıyor. bundan sonraki görevi, tüm houseki'lerinin de kaderinin bağlı olduğu doğa tarihi ansiklopedisi üzerinde çalışmak ve içinde bulunduğu dünyanın bilinmeyen yönlerini ortaya çıkartarak houseki'lerin karanlık tarihlerine karşı ışık tutmaktır.

   gelecek ayın 19'unda televizyonda yerini alacak bu orjinal yapımın fragmanlarını aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz:

   https://www.youtube.com/watch?v=_oqx0kkqvsk
   https://www.youtube.com/watch?v=jl3vytc1140
   https://www.youtube.com/watch?v=lacyzr1gyui

   entry boyunca hikayeden kısaca bahsederken karakterlerin cinsiyetlerine değinmemeye çalıştım elimden geldiğince. çünkü houseki'lerin herhangi bir cinsiyeti yok. her ne kadar dışarıdan bir kadın karakter olarak gözükseler de kendilerini erkeksi zamirler ile ifade ediyorlar. o yüzden bu karakterlere sürekli yeni yaşam formu dememdeki asıl amaç; houseki'leri insan olarak değilde aslında insan forumuna bürünmüş yaşayan mücheverler olarak düşünmemiz daha doğru olur. mangasının ilk on bölümünü okumuştum zamanında ve farklı konusuyla beni bambaşka diyarlara götürmüştü. o yüzden anime adaptasyonunu görünce hemen bu sezonda yayınlanacak kaliteli bir kurguya sahip tek anime olacağını düşündüm. şimdi mangasını kalıdığım yerden tekrar devam edesim var ama animasyonları ve müzikleri fragmanında gayet güzel göründüğü için oturup animesini izlemek daha mantıklı sanırım bu noktadan sonra. kısacası orjinal fantastik seinen serilerinden hoşlanan biriyseniz benim gibi bu seriyi de güzel kurgusu ve insanı derin düşüncelere sevkeden temalarından dolayı gayet çok seveceksiniz.
    
   Alıntı:toutaku
    

    

  3. Gallardo

   Gallardo

   Genelde böyle uzun entryleri toutaku giriyor :) böyle bir konuyu etkileyici dramatik sahnelerde ayrı düşünmek olmaz malzeme sağlam. Mesela ele geçirilen bir ganimetten eskiden çok sevilen uzun zamandır görüşülmeyen bir arkadaşın parçasının çıkması.

  4. Perfectum

   Perfectum

   @Mileydi Çizim tekniği etkiliyor ya kesinlikle.. Böyle nasıl izlemezsin sen ya One Piece diye çok işittiydim arkadaşlarımdan🙄.  Bende cg çizimlerden hoşlanmadığımı Berserk izlerken farketmiştim. Eski çizimleriyle bir seri çıkarsalar keşke😳. Ama bu seriye bence yakışıyor ya cg. . Konusunu da  toutaku çok iyi özetlemiş. 

   @GallardoÇok farklı bir yerden baktın naptın ya. Güzel nokta. 😶

 25. Artık herkes discord da mı takılıyor? 😳

  1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
  2. Mücahidem Şehide-i Cahide

   Mücahidem Şehide-i Cahide

   Herkes değil ama çoğu kişi Discord sunucularında...

   Forum sessiz...

   Aslında normal de eski gürültü yoğunluğu bilenler açısından sessiz gelebilir.

  3. Pholly

   Pholly

   Evet Herkes oraya akın etti :bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:

  4. LeornKayn

   LeornKayn

   Ben hariç ben akın etmem ışınlanırım:super-onion-head-emoticon:

×
×
 • Yeni Oluştur...