Jump to content

Perfectum

Kayıtlı Üye
 • Content Count

  202
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Status Updates posted by Perfectum

 1. Çok güzel bölümler izledim ve bazı yerleri o kadar beğendim ki gif yapıp kullanasım var şu an. Ama nasıl yapıldığını öğrenmem lazım.

   

  1. kurisu

   kurisu

   Çok basit aslında.

 2. Suç ve ceza, yarıda bırakıp unuttuğum ve en çok tekrardan başladığım kitap olabilir. Neden böyle yapmışım bilmiyorum. Ama daha bir dikkatle okuyunca ve hayal edince gerçekten verildiği değeri fazlasıyla hak eden bir kitap olduğunu görebiliyorum. Karakterleri, duyguları, yaşanan ortamdaki tozun zerresini bile yazar size hissettirebiliyorsa bu müthiş başarıdır. Geçen ortam Rusya, insanları senin ülkene yabancı olsa bile kendi ülkemde bile yaşatılan kültürlere şahit oldum. Kıtlama şekeri bilir misiniz, hani ısırıkla alınan şeker parçası ardından çay içilir. Doğulular bilirler neyi kastettiğimi. Ben bunu sadece Doğu Anadolu insanı yapar sanıyordum. Meğer Ruslar da yapıyormuş. Gerçi bu örnek bir şey bile değil de. Her neyse şimdilik bu romanı psikolojik romanların mihenk taşı ilan ediyor ve bir Raskolnikof olmadığım için kendimle iftahar ediyorum.

  1. Show previous comments  1 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   Gogol'ün hiç bir romanını okumadığımı farkettim. En beğendiğim yazarlardan Puşkin, Gogol için "Gogol’ün kahkahasının ardında görünmez gözyaşları hissedersiniz.” diyorsa okunur bu kitap :) Listeme ekledim.

  3. Pseudohomophylus

   Pseudohomophylus

   İtiraf gibi olacak Suç ve Ceza'yı maalesef okumadım :dunno-crazy-rabbit-emoticon: ama pandemiden önce yaklaşık 2-2,5 saatlik bir tiyatro oyununa gitmiştim orada izlerken bir şey fark ettim, Raskolnikov'un sorguladığı doğruyu-yanlışı, hakkı-adaleti zaman zaman ben de sorgulardım. Normal bir insan, dur denmediği takdirde kendini olayların akışına bırakırsa kısa yoldan bir katile nasıl evrilir bunu öğretti o oyun. Üstelik yeterince bahanen varsa katil de olsan haklısındır mantığı vardı. 

   Ölü Canlar'ı ise ikinci okumamda anca anlayabilmiştim ilkinde okuma oburluğundan mıdır bilinmez bir türlü bahsedilen canların üzerinden ticaret yapma mantığını idrak edememiştim.

   Spoiler

   Ölü canlardan kasıt gerçekten vefat etmiş insanların bedeniymiş bu farkındalıkla ufak çaplı bir şoka uğradığım doğrudur.

   Ha bu mesele ülke olarak çok mu yabancı olduğumuz bir konu? Değil tabi ki ama 13 yaşımda beklemiyordum böyle bir ticaret yöntemiyle karşı karşıya gelmeyi.:eating-me-onion-head-emoticon:

  4. Perfectum

   Perfectum

   Suç ve cezayı senin yorumun çok daha güzel açıkladı :) @Pseudohomophylus

    

 3. Residen evil 8: Village 7.den sonra ilaç gibi gelecek. Ama fanlar 7. serinin aşırı korku dolu olmasından şikayetçi olduklarından korku dozu baya bir düşürülmüş. 

  Spoiler

  Ethan reis :( Adam bir gün yüzü görmedi yav. Oyun sonu kendisininde bir biyolojik silah olduğunu öğrenmesi, kızına kavuşamaması baya hüzünlüydü.

  Edit:

  Spoiler

  Tüm karakterlerin artık 60 larında olması... goof old times :(

   

   

   

   

 4. Bu şarkı niyeyse gecenin bir yarısı dinlenince daha anlamlı olacakmış gibi geliyor. Böyle saat 3-4 gibi açacaksın pencereyi, soğuk işleyecek böyle içine sonra da dışarıyı izlerken bunu dinleyeceksin.

   

 5. Castlevania 4. sezonu ile yıkacak gene ortalığı >:) Heyecanla bekliyorum.

   

  1. Show previous comments  1 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   Beklediğimize değecek dolu dolu :)

  3. Pseudohomophylus

   Pseudohomophylus

   Umarım İngilizce değil de Japonca olur :cute2-onion-head-emoticon:

  4. Perfectum

   Perfectum

   Japonca dublajını dinlemiştim ama bence İngilizce olanı karakterlerin derinliğini daha belirgin kılmış tabii ki zevkler tartışılmaz :P 

 6. Vampire Hunter D: Bloodlust ne kadar güzel bir filmmiş. Dün gece uyumam gerekirken oturdum ve izledim. Harikaydı. Animasyonun akıcılığı, atmosfer, karakter tasarımları ve derinliği beni benden aldı. Neden daha önce keşfetmemişim, şaşırdım doğrusu izlerken. Öteyandan eski animelerde beni kendine çeken bir albeni var. İster istemez karşılaştırıyorum şimdikilerle ve onlardan olmayan şeyler var bence eskilerde. Alınteri kokuyor. Züğürt olsam da cebimdeki paraları çıkarıp mangaka ve yapımcının eline tutuşturasım geldi izlerken :D

  1. Show previous comments  5 more
  2. Barış D. Baryshx

   Barış D. Baryshx

   Türkçe çevirisi kötüydü 

  3. Perfectum

   Perfectum

   Ben yt de izlemiştim. Çevirmenlik tecrübem olsa ben yapardım ama güvenmiyorum kendime bu konuda pek. Bu seri iyi bir çeviri hak ediyor.

  4. Ancaks

   Ancaks

    Çeviri kalitesi konusunda hatırlıyorum da bizim ekipten Tulkas da aynı sebepten bir çevirisini yapıp bizim bloga atmıştı. Türkanime'ye yüklenmemiş ama böyle serilerde çeviri kalitesini belirlemek beni aşar :') İzleyicinin yorumuna bakmayı tercih ediyorum :D

    

    Innocent'e bir bakayım o zaman *_*

 7. Astigmatımda iyileşme varmış ama miyopum biraz ilerlemiş sevinsem mi üzülsem mi siz karar verin :D Bu gidişle kavanoz kapaklı bir gözlüğüm olacak böyle takınca gözlerimi kocaman yapanlardan :wow1-onion-head-emoticon:

  1. Show previous comments  4 more
  2. pegasusejder

   pegasusejder

   Kötü düşününce insan kötü etkileniyor, tabii sen kendini daha iyi bilirsin ama yine de elinden geldiğince pozitif düşünmeye çalış. 

  3. Perfectum

   Perfectum

   Evet iyi düşün iyi olsun demişler sağ ol :)

  4. Pseudohomophylus

   Pseudohomophylus

   Geçmiş olsun, ne desem bilemedim, bence senin ne hissettiğin daha önemli  

   Olursa gel, kavanoz kapaklı gözlüklüler kulübü kuralım :embarrassed3-onion-head-emoticon:

 8. YÖK'ün açıklamasından sonra üniversitesi yüz yüze eğitim kararı alan var mı? Bizim okul dersler başlayacak daha açıklama bile yapmadı :D Merak içerisindeyim. Umarım yüz yüze eğitim olmaz.

  1. Show previous comments  6 more
  2. Pseudohomophylus
  3. Perfectum

   Perfectum

   Teşekkürler :D Ortalamayı uçuracağım inşallah :dandyonionplz:

  4. Pseudohomophylus
 9. Bu aralar mini dizilere başladım. Hazır tatilin son demlerine doğru, derslerde başlamamışken biraz kendimi şımartayım istedim. The Undoing bitti. Konusu biraz klişe gibi ama oyunculuklara hayran kaldım. Şimdi Unorthodox'a başlıyorum. Tavsiyeleriniz varsa yazarsanız memnun olurum. <:D:dandyonionplz:

  1. Perfectum

   Perfectum

   Unorthodox'ta bitti. Değişik, etkileyici bir diziydi. Yahudilerle alakalı baya bir şey öğrendim. 

 10. Böyle hiç kasmadan dik durabıien, vücut postürü düzgün insanlara çok özeniyorum. Ne zor bir şeymiş. Egzersizlerde bile bazen nefes nefese kalıyorum. 

  1. Show previous comments  2 more
  2. Gallardo

   Gallardo

   Sonuç almaya başlayınca yine yaz :)

  3. devil-may-care

   devil-may-care

   Bence başta dik durmanın ne demek olduğunu anlamak lazım :D baya araştırma yapmıştım sırf dik durmak ne demek anlamak için.

   Kulak kepçesi- omuz başı- kalçanın yukarısındaki öndeki o çıkıntılı kemikler- diz- ayak bileği bunların aynı düzlemde yer alması gerekiyormuş. (videoda 5. dk'da görebilirsiniz.) Ben bir süre yoga yapmaya çalışmıştım ve gelişme kaydettiğimi düşünüyorum, bence devam edilirse baya faydalı olabiliyor ama kilo vermeye pek yardımcı sayılmaz :D

    

  4. Perfectum

   Perfectum

   Haklısın önce anlamak gerek.  Valla ben direkt, bodoslama egzersiz yapmaya başlamıştım. :D. Video da fazlasıyla bilgilendirici teşekkür ediyorum yorumun için.

 11. Guardian Tales oynayan varsa discorda bekleriz :)

 12. Bu sahne izlediğim en zarif ve ölümüne düellolardan biri oldu benim için. 

   

  1. Show previous comments  10 more
  2. pegasusejder

   pegasusejder

   Haha. :D Ya şimdi tiyatro gibi bir şey düşün, birisi kadın karakterini canlandırıyor (Japonya'da) işte gösteri bitince adam arkaya geçip peruğunu falan çıkartıyor, o sıra hayranlarından birisi adamın bulunduğu yere geliyor (tabii o kadın sanıyor) sonra işte erkek olduğunu fark edince yüzünden düşen bin parça oluyor. :D Bilmiyorum bu sefer anlatabildim mi? :D 

  3. Perfectum

   Perfectum

   Anladım :) Tiyatroda gender bender roller ve performanslar garip geliyor çoğu kişiye ama bu çok yaygın. Ben bir kadının erkek bir karakteri ya da bir erkeğin bir kadın karekteri canlandırmasını pek güç buluyorum. Bu zor bir oyunculuk. Çünkü doğalar farklı. Hani taklit falan yapıyorlar falan fişman ama gösterileri sırıtıyor bir yerde, yapamıyorlar. Ülkemizde Zenne adı altında matinelerde icra ediliyor bu. Hala yapanı var mı bilmiyorum ama tarihi bir hayli eski. Karagöz Hacivat gibi.

  4. pegasusejder

   pegasusejder

   Evet her iki cins için de karşı cins gibi davranmak bayağı zordur, ciddi mana da yetenek gerektirir. Bende bilmiyorum hala yapıyorlar mı?

 13. ve hayır diyemeyenler için

   

  Evet bugünlük tamamım dndn

  1. pegasusejder

   pegasusejder

   Spoiler

    

    

  2. Pseudohomophylus
  3. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Sondaki hanımefendi çok cool reddetti.

 14. Bunlardan amerikada da varmış xvzbs

   

   

   

  1. pegasusejder

   pegasusejder

   Kardeş buralara ne atıyorsun öyle. :D 

  2. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Haha sesli kahkaha attım. şslkfşslkfs

 15. ლ(´ڡ`ლ)

   

   

  1. pegasusejder

   pegasusejder

   Dün gece nereye gittin deyince aklıma istemsiz şu sahne geldi. :D 

   Spoiler

    

    

  2. Perfectum

   Perfectum

   Bu sahne benim neden aklıma gelmedi ya ben çok kullanıyorum bunu :DD

  3. pegasusejder

   pegasusejder

   Haha ben daha psikopatım demek ki bu konuda. :D Benim bilinçaltı hemen ortaya çıkarır bunları. :D 

 16. Bazen ağıt yakıyorum okuduğum bölüme ama seviyorum da :D Böyle çalkantılı bir ilişki :/

   

   

   

   

  1. Show previous comments  2 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   Sen kazasız atlatmışsın şükür biz sağa sola çarpıyoruz bakalım ne olacak sonumuz :D Biliyor musun dediğini yapana helal olsun derim çünkü yapmak yürek ister. Bende düşünüyorum böyle mesela resim öğretmeni olsam ya da aşçılık veya müzisyenlik ne güzel olurdu ama bölümümü de sevmiyor değilim. Bazen böyle yoruluyorum arada. :studing_is_boring__onion_by_elcerbero: 

  3. Pseudohomophylus

   Pseudohomophylus

   Açıkçası neye heves edersem edeyim o konuda mükemmel bile olsam müstakbel mesleğim daha ağır basacaktı o yüzden hiç girişmedim, sonradan pişman olmak pek bana göre değil. Hobi olarak da devam ederim her türlü sevdiğim işlere:waiting-onion-head-emoticon:

   Umarım siz de dilediğiniz yerlerde olursunuz 

   Ganbaa~:cheer1-onion-head-emoticon:

  4. Beytize

   Beytize

   resim öğretmeni mevzusu öğretmen olarak değilde ressam olsam ne işim var bu bölümde mazo musun sen diye arada düşünmüyor değilim hem de sınav haftaları neyse sınava çalışmaya devam ......

 17. Favori animemin en sevdiğim ve ürperdiğim sahnesi. İlginç çünkü bu animedeki antagonistin gerçek hayatta da olabileceği fikri beni şaşırtıyor. Birde bu animenin hak ettiği değeri görmediği kanaatindeyim. Sanki ıssız arazideki yolun kenarındaki tozlu bir mücevher gibi. 

  Spoiler

  Bahsettiğim antagonist Johan Liebert.

   

  Spoiler

   

   

  1. Show previous comments  3 more
  2. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Spoiler

   Ya Johann zaten iyi bir anti protagonist ama maşa olduğu da animede belirtildi. Dediği her şey hikayeye göre şekil, kendini hiçbir zaman bulamadım. Ondan finalinde bayağı etkilenmiştim. 

    

  3. Perfectum

   Perfectum

   Spoiler

   Yanlış hatırlamıyorsam faşistler ikinci bir Hitler olması için özel olarak yetiştirmeye çalışmışlardı ama o onları da aldattı. Final beni çok boşlukta bırakmıştı ne zaman izlesem ürpertiyle karışık hüzün duyuyorum :/ Umarım komadan uyanıp tuvalete falan çıkmıştır.

    

  4. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Spoiler

   Ya izleyeli çok oldu ama atlatabildiyse bile gönül ister ki o finalde nasıl desem, keşke Johann'a cidden değer veren biri olsaydı dedim. Annesine bayağı kızmıştım. 

    

 18. Selam Ferris-san. Nasılsın :) Şimdiki kullanıcı adını çok havalı bulduğumdan ve merakımı da uyandırdığından bir araştırayım dedim ve bir kelebek türü olduğunu öğrendim. Mavi olmaları bana başka bir şeyi hatırlattı. Bir yerde okumuştum. Eskiden topluluklar mavi kelebeklerin bol olduğu topraklara evlerini veya tarlalarını kurarlarmış. Çünkü o kelebeklerin bulundukları habitatlar hep verimli olurmuş. Biraz karanlık haber ama yakın zamanda bu kelebekler sayesinde bir toplu mezar bile bulundu. Neyse lafı fazla uzatmak istemem. İsmi güzelmiş türün. :D

  1. Show previous comments  1 more
  2. pegasusejder

   pegasusejder

   Oooo @Perfectum stalker'lığa başlamış. :uhuhuh-onion-head-emoticon: Forumda herkes bi stalker oluyor artık. :D 

    

   Kelebek olayı ilginçmiş, acaba neden böyle bir durum var benim de ilgimi cezbetmedi değil. Okuduğun kaynağı hatırlıyor musun? 

  3. Perfectum

   Perfectum

   @Lycaenidae @pegasusejderBir dergide okumuştum ben bu konuyu ama üzerinden baya bir zaman geçtiği için hatırlayamıyorum derginin adı neydi. İlginç şeylerle dolu dünya :) 

    

  4. pegasusejder

   pegasusejder

   @Perfectum bakalım google amca bize bu bilgiyi bahşedecek mi? :D Evet çok ilginç şeyler dönüyor dünyada. :)

 19. Almanca öğrenmeye başladım. Lisede canım hocamın bana kazandırdığı ve bildiğim tek kalıp olan "Ich bin Perfectum." dan ileriye gidebileceğime ümit ediyorum :D 

  1. Show previous comments  7 more
  2. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Ya zaten kültürel yönden dil öğrenme en kalıcı yöntem. Yok iş için falan filan insan kalıcı öğrenme yapamıyor. Ben de kültürel ilgi duyduğum için bir merak var. Bakalım ben yarıyılda nasıl maceralara girişeceğim. 

  3. Perfectum

   Perfectum

   Buradan motivasyon basalım :D Bence faydalı bir yarıyıl olacak.

  4. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Kesinlikle Perfectum, geleceğin medyumu ben bunu hissedebiliyorum. Mükemmel bir tatil olacak. Eminim! 

 20. Vaay Innocent!! Bu manganın her bir sayfasını uzuuun uzun incelediğimi bilirim :) güzel seçim :stars-crazy-rabbit-emoticon:

  1. Show previous comments  4 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   Charles'in ilk kurbanıda içler acısıydı. Tarih böyle hikayelerle dolu. 

  3. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Maalesef, cahiliye devri diyeceğim ama günümüzde bile bazı bölgelerde bu kadar şiddet içerikli olmasa da canice infazlar mevcut. 

 21. Ya sxczbsla bunu tüm gün boyunca izleyebilirim :D:D

   

  1. pegasusejder

   pegasusejder

   Kardeş sen neler izliyorsun öyle. :D :D 

  2. Perfectum
  3. Pseudohomophylus
 22. Şu vize haftasında Vincent van Gogh'un "Çığlık" isimli bir tablosu vardı aynı o oluyorum. Dün Malzeme sınavına da topluca giremedik zati, bazılarımız girebildi. Onlar sınavlarını çözerken bizse çaresizce bekledik :( Neyse ki iptal oldu. 

  Aha da bu:

   

  ciglikin-filmi-1521834857155.jpg&mw=660

  1. Show previous comments  20 more
  2. pegasusejder

   pegasusejder

   @Beytize "sen normalde göreceksin sınav haftası ve diğer haftalardaki farklılıkları -,- rahatlığında bir sürü evreleri var kısacası -,-"

   Gözlemliyoruz her halini yavaş yavaş :teehee-crazy-rabbit-emoticon:

    

   @Perfectum benim saçın üst tarafı baya gitti ya :/ 

  3. HolySpirit

   HolySpirit

   biraz geç oldu ama :D evet bir sınava 5 dakika hemde 10 soru -_- @Perfectum

   @Beytize Türk dili sınavıydı ya

   aa hemen atayım yeter ki iste :D Yatolu çığlık :p

   Spoiler

   spacer.png

    

  4. HolySpirit

   HolySpirit

   @Beytize aa zaten atmış :| konuşmanın tamamını okumamanın zararları 

 23. Dizi izlerken romantizm ve fazlası yaşanan sahnelerde acayip cringe oluyor geriliyorum:meh-onion-head-emoticon:

  1. hakan_vita_morte_2

   hakan_vita_morte_2

   Cringe olmayı geç 20dk animeyi cringe geçirerek 35 dk da bitiriyorum, durdurup hayatı sorgulamazsam devam edemiyorum.

  2. Perfectum

   Perfectum

   :D ben genelde atlıyorum ama televizyonda bunu yapamıyorsun maalesef :nah-crazy-rabbit-emoticon:

 24. Yav şu bir ay beni acayip yordu yaşlandım! :oh-onion-head-emoticon:

  1. Show previous comments  6 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   Bugün boyadan sonra gelirim mekana yaparız fiskosu :) 

  3. pegasusejder
  4. Perfectum

   Perfectum

   Allah iyiliğini versin ya :D 

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.