Jump to content

Perfectum

Kayıtlı Üye
 • Posts

  205
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Everything posted by Perfectum

 1. Arada sırada izlediğim eski animelerin kesitlerini Youtube'dan izlemek gibi bir hobi edindim çok keyif veriyor bir de nostalji 

 2. Hemen iş hayatına atılmak istemek ahmaklık mıdır bilmiyorum. Bence değil. Birde sıkıldım artık üniversiteden :homelessonionplz:. Yok gençlikmiş özleyecekmişsin geçin valla. Ruhum seksenine basacak heyhaaaat :D

  1. Can

   Can

   Türkiye'de yaşamak hiç stresli değil Perfectum 80 yaşında hissediyor.

 3. Forum neden arama sonuçlarında görünmüyor? Her defasında Ana siteden girmek zorunda kalıyorum foruma.

 4. Petshop of Horrors çok güzel bir seriymiş gerçekten. Nedense iptal edilmiş ve halihazırda 4 bölümü var sadece. Gizemli, trajik ve estetik. Bu arada Count D çok ikonik :D Mangasına devamke.

  1. Show previous comments  2 more
  2. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Vampire Hunter D'nin LN'si çevrilmişti, en son onu aldım ama okumadım fakat güzel olacağını düşünüyorum, bir bak derim, malum ülkede bu alanda bir şey basılınca baskısı çabuk bitiyor... Hımm benim en çok sevidğim Josei animesi Shouwa Genroku Rakugo ama izlemiş olma ihtimalin çok yüksek, aynı şekil Chihayafuru. Ama Chihayafuru'nun karuta oyunundaki şiirlerin nasıl yazıldığını anlatan bir anime var, izlerken ben beğenmiştim, adı: 

   Chouyaku Hyakuninisshu: Uta Koi.

   Geçen gün ise Genji Monogatari Sennenki bitirdim, fena değildi, şahsen Genji dünyada yazılmış ilk roman -yazarı üstelik bir kadın, onunla adını bahsettiğim Uta Koi animesinde tanışacaksın, en azından anime usulünde- Genji okumadan önce animesini izleyeyim dedim en azından beni nasıl bir şey bekliyor merak ettim, fena değildi, izletti kendini bir şekilde. Ama kitabını daha güzel bulmuş birisi.

   Ayrıca, Kyuukeysukihime Miyu kesin tasviye ederim, ben hem anime hem OVA olarak tükettim lakin OVAları daha güzel. Vampire Hunter D olsun Petshop of Horrors olsun, bunları sevdiysen senin için bence bu anime ideal olur. Anime listeni bilmediğim için bu şekilde bir önerme yaptım,  Josei'de bilindik şeyleri önermemeye baktım. :onion_gomen_by_7anime7drawer7:

  3. Gallardo

   Gallardo

   Petshop of Horrors ve Vampire Hunter D bloodlust. Dezaki tarzını seviyorsun demek. Bunlardan sonra bir Black Jack OVA iyi gider kanaatimce.

   Josei olarak da (esasen shoujo olup josei'ye kayan türde) yine de  Dezaki'den Oniisama-e ve Rose of Versailles.

   Spoiler

    

   Üstteki arkadaşın önerileri de güzel.

  4. Perfectum

   Perfectum

   Arkadaşlar çok sağ olun :admire2-onion-head-emoticon: Bu aralar aç kurt gibi her şeyi okuyor ve izliyorum sağ olun önerileriniz için. Seinen,hayattan kesitler ve ağır psikolojik serileri okumayı çok severim. Josei'ye olan ilgimse Nana'yı tekrar izlememle alevlendi. Bir şeyler buldum ama sizin önerilerinizi de bilmek istemiştim. Benim liste kabarık ama ortada bir liste yok keşke izlediğimi yazsaydım zamanında,neyse . Dezaki tarzı animeleri çok severim. Eski tip demek ne kadar doğru bilmiyorum ama artık nadir kullanılıyor. Bu tarz prodüksiyonlar bana daha ilginç geliyor. :onion_yep_by_7anime7drawer7:

 5. Bana Türkmüş gibi geldi arkadaş :D Gramerden biraz çaktırıyor ama neysem :DDD Bilmiyormuş gibi yapalım. Ya da belki native değildir o da var :o
 6. Ben ciddiye alırım böyle şeyleri. iyi madem öyle diyorsun :D
 7. @pegasusejderTebrik ederim, hayatın can sıkan ama eğlenceli de olan bir bölümünü bitirdin şimdiyse iş bulma durumu başlıyor. Sana her şeyin hayırlısı denk gelir umarım. Geçmiş olsun bu arada :D Burna iyi bak Satılma konusunda ise diyeceğim tek şey ders çıkarman ama insanlardan tamamen küsmemen olur sanırım. Hayat insanı pişiriyor.
 8. Yaz okulu sınavım Perşembe ve ben daha yeni başladım çalışmaya gg wp
 9. Arkadaşlar konumlarınız endişe verici biriniz satılıyor ötekiniz uzay boşluğunda sürükleniyor falan :D Terapi uzmanınız olabilirim.
 10. Burası dutluk olmuş gene azizim :) biraz can suyu verelim.
 11. City pop dinleyince insan 90'lara uçuyor sanki bir nostalji havası var. Mesela Amerikan rüyası gibi böyle bir neşe her şeyin yolunda gideceği hissi. Ders çalışırken dinlenmiyor ama bir bakmışsınız hülyalara dalıyorsunuz. Neysem size öyle örnek bir playlist ışınlayayım istersiniz siz :D

  Baş köşede elbette plastic love var :stars-crazy-rabbit-emoticon:

   

   

  1. Show previous comments  1 more
  2. Gallardo

   Gallardo

   2 numara şarkı ve anime ateş ediyor :)

  3. Perfectum

   Perfectum

   O kısım benim de favorim, çekici bir havası var :D 

   Animenin adı Wicked City :)

  4. Gallardo

   Gallardo

   Anime zaten favorilerimden şarkı da mükemmel uyum sağlamış :) Sanatçıyı ilk defa duydum başka güzel parçaları da varmış. Teşekkürler konu için güzel bir keşif oldu :)

 12. Gittikçe geliştiriyorsun kendini :D. Çok güzel olmuş aklıma Bleach'ten Ichibē Hyōsube'yi andırdı. Lütfen devam et
 13. Psikolojik/dram anime filmi öneriniz varsa yazın. Manga okumaktan gına geldi. :drama-crazy-rabbit-emoticon:

  1. Pseudohomophylus

   Pseudohomophylus

   Düşünmeyi seviyorsan: İnaka isha, Atamayama, Tsumiki no ie,  Aru tabibito no nikki, Rain town, Kujira no chouyaku

   Diğer anime serilerinden benim de izlemek istediğim Higurashi serileri var. Şimdilik benden bu kadar:ballerina-crazy-rabbit-emoticon:

  2. Perfectum

   Perfectum

   Bugün başlayayım hiç konusuna bakmadaaaan seçtim bakalım: Tsumiki no ie ile başlayacağım :D Sağ ol.

 14.  

  Yakın zamanda çeviri konusuna ilgi duymaya başladım ve bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum. Deneyimli arkadaşlar, öğütlerinize açığım :shy-onion-head-emoticon: 

  1. Dj-Morphosis

   Dj-Morphosis

   manga çevirisi yapmak istersen, konuşalım görüşelim neler yapabileceğimiz konusunda:ahaaah-onion-head-emoticon:

  2. Golge_Kaze

   Golge_Kaze

    İlk denemeler için kısa seriler, tek bölümlük eserlerle başlamak (bu manga olabilir, anime ya da novel olabilir ya da bambaşka bir şey) güzel olabilir, bu işte iyi gittiğini ya da gideceğini hissedince de aktif bir çeviri grubuna katılmak gelişim için iyi olabilir. Bir ekiple çalışmak oldukça keyifli olabiliyor. Deneyimlerimden önerebileceğim en kolay yöntem bu olur :onion_gomen_by_7anime7drawer7:

  3. Perfectum

   Perfectum

   İlk önce mangalardan başlamayı çok isterim :D ama bu temizliğidir, yani çeviri dışında pek çok işi de yanında geliyor onları yapmayı bilmiyorum. Ondan önce biraz da Türkçe çalışmam lazım daha kaliteli bir şey olması için. Teşekkürler yardımlarınız için gençler :)

 15. @Nevolika Merhaba, çizimlerini çok beğenmekle birlikte birkaç fikir sunabilirim diye düşündüm. H kalem serisi kullanmanı tavsiye ederim. Doğru çizgiyi elde edene kadar denemeler yap çünkü bu kalem serisinin uçları sert olmakla birlikte pigmenti de oldukça düşüktür bu nedenle taslak çizimlerinde çok güzel gidiyorlar. Ancak kalemi kağıda çok baskılama çünkü yırtabilir. Her neyse aha sonra doğru çizgiyi bulduğunda marker ile üstünden geçersin çizgilerin, geçtikten sonrada kalan kurşun izlerini silersin. Daha düzgün olabilir. Birinci çizimde burun, ağız ve saçların çizimini çok beğendim ancak başparmak yüze göre çok büyük ve göz yuvarları da dışarıya fırlayacak gibi duruyorlar. Ryuzaki baya bir zorlamış orada kendini Kira' yı bulmak için :D Ama ikinci olanı çok beğendim ikincisinde de gözlerin ışıltısı, iris ve göz bebeğinin durumu konusunda çalışılabilir. Bunlar şimdilik. Sende bir ışık var. Çalışmalarına devam et ve bize bir manga yap lütfen :) Şu aralar güzel bir mangaya hasret çekiyorum. Başarılar!
 16. Beni mutlu ettiniz iyi dilekleriniz gerçekleşir umarım, hatırlanmak güzel :) @Pseudohomophylus @pegasusejder
 17. Çok güzel bölümler izledim ve bazı yerleri o kadar beğendim ki gif yapıp kullanasım var şu an. Ama nasıl yapıldığını öğrenmem lazım.

   

 18. Suç ve ceza, yarıda bırakıp unuttuğum ve en çok tekrardan başladığım kitap olabilir. Neden böyle yapmışım bilmiyorum. Ama daha bir dikkatle okuyunca ve hayal edince gerçekten verildiği değeri fazlasıyla hak eden bir kitap olduğunu görebiliyorum. Karakterleri, duyguları, yaşanan ortamdaki tozun zerresini bile yazar size hissettirebiliyorsa bu müthiş başarıdır. Geçen ortam Rusya, insanları senin ülkene yabancı olsa bile kendi ülkemde bile yaşatılan kültürlere şahit oldum. Kıtlama şekeri bilir misiniz, hani ısırıkla alınan şeker parçası ardından çay içilir. Doğulular bilirler neyi kastettiğimi. Ben bunu sadece Doğu Anadolu insanı yapar sanıyordum. Meğer Ruslar da yapıyormuş. Gerçi bu örnek bir şey bile değil de. Her neyse şimdilik bu romanı psikolojik romanların mihenk taşı ilan ediyor ve bir Raskolnikof olmadığım için kendimle iftahar ediyorum.

  1. Show previous comments  3 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   Suç ve cezayı senin yorumun çok daha güzel açıkladı :) @Pseudohomophylus

    

  3. Pseudohomophylus

   Pseudohomophylus

   Sana hitap eder mi bilmem ama Bin Muhtteşem Güneş kitabının bende yeri ayrıdır tavsiye edecek olsam birine bunu tavsiye ederdim:thank_you__onion_by_elcerbero:

  4. Perfectum

   Perfectum

   Ölü canlar ve bin muhteşem güneş...Liste genişliyor :D

 19. Hoş geldin o zaman :D. Yeni üyeleri görmeyi seviyorum. Keyifli vakit geçiriyor olmana sevindim :)
 20. @Ohayou_KeremMerhaba, tanışıyor muyuz? Foruma o kadar kişi kayıt oluyor ki ya da bazen eski üyelerin kullanıcı adı değiştirdiği oluyor hatırlayamıyorum maruz gör İyiyim, sen nasılsın?
 21. @pegasusejder Forum müdavimimiz :P İyiyim, çalışıyorum. Arada da göz atıyorum buraya. Senden ne haber :)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.