Jump to content

Perfectum

Kayıtlı Üye
 • Content Count

  197
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Everything posted by Perfectum

 1. YÖK'ün açıklamasından sonra üniversitesi yüz yüze eğitim kararı alan var mı? Bizim okul dersler başlayacak daha açıklama bile yapmadı :D Merak içerisindeyim. Umarım yüz yüze eğitim olmaz.

  1. Show previous comments  6 more
  2. Pseudohomophylus
  3. Perfectum

   Perfectum

   Teşekkürler :D Ortalamayı uçuracağım inşallah :dandyonionplz:

  4. Pseudohomophylus
 2. Bu aralar mini dizilere başladım. Hazır tatilin son demlerine doğru, derslerde başlamamışken biraz kendimi şımartayım istedim. The Undoing bitti. Konusu biraz klişe gibi ama oyunculuklara hayran kaldım. Şimdi Unorthodox'a başlıyorum. Tavsiyeleriniz varsa yazarsanız memnun olurum. <:D:dandyonionplz:

  1. Perfectum

   Perfectum

   Unorthodox'ta bitti. Değişik, etkileyici bir diziydi. Yahudilerle alakalı baya bir şey öğrendim. 

 3. Böyle hiç kasmadan dik durabıien, vücut postürü düzgün insanlara çok özeniyorum. Ne zor bir şeymiş. Egzersizlerde bile bazen nefes nefese kalıyorum. 

  1. Show previous comments  2 more
  2. Gallardo

   Gallardo

   Sonuç almaya başlayınca yine yaz :)

  3. devil-may-care

   devil-may-care

   Bence başta dik durmanın ne demek olduğunu anlamak lazım :D baya araştırma yapmıştım sırf dik durmak ne demek anlamak için.

   Kulak kepçesi- omuz başı- kalçanın yukarısındaki öndeki o çıkıntılı kemikler- diz- ayak bileği bunların aynı düzlemde yer alması gerekiyormuş. (videoda 5. dk'da görebilirsiniz.) Ben bir süre yoga yapmaya çalışmıştım ve gelişme kaydettiğimi düşünüyorum, bence devam edilirse baya faydalı olabiliyor ama kilo vermeye pek yardımcı sayılmaz :D

    

  4. Perfectum

   Perfectum

   Haklısın önce anlamak gerek.  Valla ben direkt, bodoslama egzersiz yapmaya başlamıştım. :D. Video da fazlasıyla bilgilendirici teşekkür ediyorum yorumun için.

 4. Guardian Tales oynayan varsa discorda bekleriz :)

 5. Bu sahne izlediğim en zarif ve ölümüne düellolardan biri oldu benim için. 

   

  1. Show previous comments  10 more
  2. pegasusejder

   pegasusejder

   Haha. :D Ya şimdi tiyatro gibi bir şey düşün, birisi kadın karakterini canlandırıyor (Japonya'da) işte gösteri bitince adam arkaya geçip peruğunu falan çıkartıyor, o sıra hayranlarından birisi adamın bulunduğu yere geliyor (tabii o kadın sanıyor) sonra işte erkek olduğunu fark edince yüzünden düşen bin parça oluyor. :D Bilmiyorum bu sefer anlatabildim mi? :D 

  3. Perfectum

   Perfectum

   Anladım :) Tiyatroda gender bender roller ve performanslar garip geliyor çoğu kişiye ama bu çok yaygın. Ben bir kadının erkek bir karakteri ya da bir erkeğin bir kadın karekteri canlandırmasını pek güç buluyorum. Bu zor bir oyunculuk. Çünkü doğalar farklı. Hani taklit falan yapıyorlar falan fişman ama gösterileri sırıtıyor bir yerde, yapamıyorlar. Ülkemizde Zenne adı altında matinelerde icra ediliyor bu. Hala yapanı var mı bilmiyorum ama tarihi bir hayli eski. Karagöz Hacivat gibi.

  4. pegasusejder

   pegasusejder

   Evet her iki cins için de karşı cins gibi davranmak bayağı zordur, ciddi mana da yetenek gerektirir. Bende bilmiyorum hala yapıyorlar mı?

 6. ve hayır diyemeyenler için

   

  Evet bugünlük tamamım dndn

  1. pegasusejder

   pegasusejder

   Spoiler

    

    

  2. Pseudohomophylus
  3. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Sondaki hanımefendi çok cool reddetti.

 7. Bunlardan amerikada da varmış xvzbs

   

   

   

  1. pegasusejder

   pegasusejder

   Kardeş buralara ne atıyorsun öyle. :D 

  2. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Haha sesli kahkaha attım. şslkfşslkfs

 8. Güzel sanatlar lisesine kaydolmamam. Ne kadar aptalmışım gerçi hala öyleyim. Kendimi garantiye alabileceğim bir mesleğim olsun diye yeteneğimin olduğu şeyi yapmayı bıraktım. Yıllarca ders çalışmaktan elimde köreldi. Eskisi gibi çizemiyorum. Üstüne birde üniversitede de aynı salaklığı yaptım. Bölümüm elektrik elektronik mühendisliği. Bölümümü ilginç bulmuyor değilim ama beni mutlu etmeyeceğini de biliyorum. Mutlu değilim.
 9. ლ(´ڡ`ლ)

   

   

  1. pegasusejder

   pegasusejder

   Dün gece nereye gittin deyince aklıma istemsiz şu sahne geldi. :D 

   Spoiler

    

    

  2. Perfectum

   Perfectum

   Bu sahne benim neden aklıma gelmedi ya ben çok kullanıyorum bunu :DD

  3. pegasusejder

   pegasusejder

   Haha ben daha psikopatım demek ki bu konuda. :D Benim bilinçaltı hemen ortaya çıkarır bunları. :D 

 10. Bazen ağıt yakıyorum okuduğum bölüme ama seviyorum da :D Böyle çalkantılı bir ilişki :/

   

   

   

   

  1. Show previous comments  2 more
  2. Perfectum

   Perfectum

   Sen kazasız atlatmışsın şükür biz sağa sola çarpıyoruz bakalım ne olacak sonumuz :D Biliyor musun dediğini yapana helal olsun derim çünkü yapmak yürek ister. Bende düşünüyorum böyle mesela resim öğretmeni olsam ya da aşçılık veya müzisyenlik ne güzel olurdu ama bölümümü de sevmiyor değilim. Bazen böyle yoruluyorum arada. :studing_is_boring__onion_by_elcerbero: 

  3. Pseudohomophylus

   Pseudohomophylus

   Açıkçası neye heves edersem edeyim o konuda mükemmel bile olsam müstakbel mesleğim daha ağır basacaktı o yüzden hiç girişmedim, sonradan pişman olmak pek bana göre değil. Hobi olarak da devam ederim her türlü sevdiğim işlere:waiting-onion-head-emoticon:

   Umarım siz de dilediğiniz yerlerde olursunuz 

   Ganbaa~:cheer1-onion-head-emoticon:

  4. Beytize

   Beytize

   resim öğretmeni mevzusu öğretmen olarak değilde ressam olsam ne işim var bu bölümde mazo musun sen diye arada düşünmüyor değilim hem de sınav haftaları neyse sınava çalışmaya devam ......

 11. Favori animemin en sevdiğim ve ürperdiğim sahnesi. İlginç çünkü bu animedeki antagonistin gerçek hayatta da olabileceği fikri beni şaşırtıyor. Birde bu animenin hak ettiği değeri görmediği kanaatindeyim. Sanki ıssız arazideki yolun kenarındaki tozlu bir mücevher gibi. 

  Spoiler

  Bahsettiğim antagonist Johan Liebert.

   

  Spoiler

   

   

  1. Show previous comments  3 more
  2. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Spoiler

   Ya Johann zaten iyi bir anti protagonist ama maşa olduğu da animede belirtildi. Dediği her şey hikayeye göre şekil, kendini hiçbir zaman bulamadım. Ondan finalinde bayağı etkilenmiştim. 

    

  3. Perfectum

   Perfectum

   Spoiler

   Yanlış hatırlamıyorsam faşistler ikinci bir Hitler olması için özel olarak yetiştirmeye çalışmışlardı ama o onları da aldattı. Final beni çok boşlukta bırakmıştı ne zaman izlesem ürpertiyle karışık hüzün duyuyorum :/ Umarım komadan uyanıp tuvalete falan çıkmıştır.

    

  4. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Spoiler

   Ya izleyeli çok oldu ama atlatabildiyse bile gönül ister ki o finalde nasıl desem, keşke Johann'a cidden değer veren biri olsaydı dedim. Annesine bayağı kızmıştım. 

    

 12. Sanırım heyecanla bir şeyler anlatırken sözünün kesilmesi ve sözünü kesen kişinin başka bir konu açarak seni sohbetten egale etmesi en nefret ettiğim şeyler arasında olabilir. Bunu ailem bazen yapıyor. Arkadaşlarımda veya çevremde pek rastlamadım bunu yapana. Kırıcı bir davranış bence. Ha bunu bilmeden yapıyorlar o başka ama bilmeden de yapılıyor olsa insanın hevesi kırılıyor, sohbette edesi kalmıyor tabii. Bilerek yapılıyorsa işte o zaman savaş çanları çalmaya başlıyor bende çünkü gariptir böyle kötü niyetlileri sezebiliyorum.
 13. Selam Ferris-san. Nasılsın :) Şimdiki kullanıcı adını çok havalı bulduğumdan ve merakımı da uyandırdığından bir araştırayım dedim ve bir kelebek türü olduğunu öğrendim. Mavi olmaları bana başka bir şeyi hatırlattı. Bir yerde okumuştum. Eskiden topluluklar mavi kelebeklerin bol olduğu topraklara evlerini veya tarlalarını kurarlarmış. Çünkü o kelebeklerin bulundukları habitatlar hep verimli olurmuş. Biraz karanlık haber ama yakın zamanda bu kelebekler sayesinde bir toplu mezar bile bulundu. Neyse lafı fazla uzatmak istemem. İsmi güzelmiş türün. :D

  1. Show previous comments  1 more
  2. pegasusejder

   pegasusejder

   Oooo @Perfectum stalker'lığa başlamış. :uhuhuh-onion-head-emoticon: Forumda herkes bi stalker oluyor artık. :D 

    

   Kelebek olayı ilginçmiş, acaba neden böyle bir durum var benim de ilgimi cezbetmedi değil. Okuduğun kaynağı hatırlıyor musun? 

  3. Perfectum

   Perfectum

   @Lycaenidae @pegasusejderBir dergide okumuştum ben bu konuyu ama üzerinden baya bir zaman geçtiği için hatırlayamıyorum derginin adı neydi. İlginç şeylerle dolu dünya :) 

    

  4. pegasusejder

   pegasusejder

   @Perfectum bakalım google amca bize bu bilgiyi bahşedecek mi? :D Evet çok ilginç şeyler dönüyor dünyada. :)

 14. @pegasusejder özledim galiba burayı ondan :D @czkombo merhaba hoşgeldin :) @Shuryuken Yazını okurken nedense gece geç saatlerde çizim yaptığım günler aklıma geldi. Yaptığım portre çalışmasına 100 kağıt almış çok mutlu olmuştum :D Ama çalışmayan demir pas tutar dedikleri doğru gerçekten. Çizime tekrar başladım şimdi. En baştan.
 15. Bugünkü online dersleri yapmayan hocalar bize kıyak mı geçmek istedi yoksa başka planlar mı var bilmiyorum. Bugün bomboş bir gün. Suç ve Ceza'ya, çizim yapmaya ve blok flüt çalmaya karar verdim ve başladım da :D. İlkokul zamanından kalma müzik defterlerim olsa güzel parçalar vardı onlarda da ama kimbilir neredeler. Haftaya da sınavlar başlıyor. Kalbim gel final haftası artık bitsin bu çile diyor. Amma hala hazır değilim :D Neyse çalışan arkadaşlara ben dahil şimdiden başarılar diliyorum Burası iyice benim motivasyon alanım haline geliyor :D
 16. Almanca öğrenmeye başladım. Lisede canım hocamın bana kazandırdığı ve bildiğim tek kalıp olan "Ich bin Perfectum." dan ileriye gidebileceğime ümit ediyorum :D 

  1. Show previous comments  7 more
  2. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Ya zaten kültürel yönden dil öğrenme en kalıcı yöntem. Yok iş için falan filan insan kalıcı öğrenme yapamıyor. Ben de kültürel ilgi duyduğum için bir merak var. Bakalım ben yarıyılda nasıl maceralara girişeceğim. 

  3. Perfectum

   Perfectum

   Buradan motivasyon basalım :D Bence faydalı bir yarıyıl olacak.

  4. Lycaenidae

   Lycaenidae

   Kesinlikle Perfectum, geleceğin medyumu ben bunu hissedebiliyorum. Mükemmel bir tatil olacak. Eminim! 

 17. @pegasusejder Senin bu saatlerde buralarda olman şaşırtıcı doğrusu sen erken yatmıyor muydun yahu :D
 18. @pegasusejder biz bir soruyu ortaklaşa yaptık sınıfça düşün :D ve hoca acayip sinirlendi ki haklı birşekilde ve cinnet getirdi. Sonuç olarak final sınavını online yapacak ve bu durum beni düşündürüyor :D
 19. @pegasusejder mekan müdavimi haha isim sana tam uymuş :D Bende çalışıyorum biraz korkarak :D Hoca bizi zorlayacağını açık bir şekilde belli etti. Artık bir Fatiha'nızı alırız :D
 20. Gerçi artık eski gibi istekli bir anime izleyicisi değilim daha çok manga okuyorum :l Ancak güzel bir öneriniz varsa açığım tabiki :D
 21. Anime ve manga izlemeyeli uzun bir zaman oluyor yav :D Neler izlediniz arkadaşlar
 22. Hoşbuldum iyiyim sağ ol :P Vizelerden mütevellit pek gelemedim vizeler biteli gerçi bir ay olacak artık :D ara ara geliyordum @pegasusejder Sen nasılsın ne var ne yok :)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.