Jump to content

Perfectum

Üyeler
  • İçerik sayısı

207
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

26

Perfectum kullanıcısının paylaşımları

1. İyi akşamlar herkese, uzun zamandır dutluğa uğramamıştım :) Nasılsınız minnaa
  2. Residen evil 8: Village 7.den sonra ilaç gibi gelecek. Ama fanlar 7. serinin aşırı korku dolu olmasından şikayetçi olduklarından korku dozu baya bir düşürülmüş. 

Spoiler

Ethan reis :( Adam bir gün yüzü görmedi yav. Oyun sonu kendisininde bir biyolojik silah olduğunu öğrenmesi, kızına kavuşamaması baya hüzünlüydü.

Edit:

Spoiler

Tüm karakterlerin artık 60 larında olması... goof old times :(

3. Bu şarkı niyeyse gecenin bir yarısı dinlenince daha anlamlı olacakmış gibi geliyor. Böyle saat 3-4 gibi açacaksın pencereyi, soğuk işleyecek böyle içine sonra da dışarıyı izlerken bunu dinleyeceksin.

4. Castlevania 4. sezonu ile yıkacak gene ortalığı >:) Heyecanla bekliyorum.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Perfectum

Perfectum

Beklediğimize değecek dolu dolu :)

3. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Umarım İngilizce değil de Japonca olur :cute2-onion-head-emoticon:

4. Perfectum

Perfectum

Japonca dublajını dinlemiştim ama bence İngilizce olanı karakterlerin derinliğini daha belirgin kılmış tabii ki zevkler tartışılmaz :P 

5. Merhaba Onurhan, foruma, aramıza hoş geldin. Tavsiyelerden önce bir forum turu yapmanı isterim. Ayrıntılı pek çok bilgi ve tanıtımlar bulunuyor. İlgini çekecek bir şeyler bulabileceğini düşünüyorum. :)
  6. Vampire Hunter D: Bloodlust ne kadar güzel bir filmmiş. Dün gece uyumam gerekirken oturdum ve izledim. Harikaydı. Animasyonun akıcılığı, atmosfer, karakter tasarımları ve derinliği beni benden aldı. Neden daha önce keşfetmemişim, şaşırdım doğrusu izlerken. Öteyandan eski animelerde beni kendine çeken bir albeni var. İster istemez karşılaştırıyorum şimdikilerle ve onlardan olmayan şeyler var bence eskilerde. Alınteri kokuyor. Züğürt olsam da cebimdeki paraları çıkarıp mangaka ve yapımcının eline tutuşturasım geldi izlerken :D

2. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Türkçe çevirisi kötüydü 

3. Perfectum

Perfectum

Ben yt de izlemiştim. Çevirmenlik tecrübem olsa ben yapardım ama güvenmiyorum kendime bu konuda pek. Bu seri iyi bir çeviri hak ediyor.

4. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Çeviri kalitesi konusunda hatırlıyorum da bizim ekipten Tulkas da aynı sebepten bir çevirisini yapıp bizim bloga atmıştı. Türkanime'ye yüklenmemiş ama böyle serilerde çeviri kalitesini belirlemek beni aşar :') İzleyicinin yorumuna bakmayı tercih ediyorum :D

Innocent'e bir bakayım o zaman *_*

7. Astigmatımda iyileşme varmış ama miyopum biraz ilerlemiş sevinsem mi üzülsem mi siz karar verin :D Bu gidişle kavanoz kapaklı bir gözlüğüm olacak böyle takınca gözlerimi kocaman yapanlardan :wow1-onion-head-emoticon:

2. pegasusejder

pegasusejder

Kötü düşününce insan kötü etkileniyor, tabii sen kendini daha iyi bilirsin ama yine de elinden geldiğince pozitif düşünmeye çalış. 

3. Perfectum

Perfectum

Evet iyi düşün iyi olsun demişler sağ ol :)

4. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Geçmiş olsun, ne desem bilemedim, bence senin ne hissettiğin daha önemli  

Olursa gel, kavanoz kapaklı gözlüklüler kulübü kuralım :embarrassed3-onion-head-emoticon:

8. Merhaba hoşgeldiniz, Cowboy Bebop izlemiş olduğunuzdan aklıma gelen uzay/bilim kurgu tarzı animeleri önermek istedim bunlar da Uchuu Senkan Yamato ve Legend of the Galactic Heroes. Aslında bu önerdiğim seriler ne kadar çocuk izleyiciler için uygun bilmiyorum. Içerisinde yetişkin konular barındırıyor: Siyaset, savaş, soykırım, romantizm ve drama. Ama ders alınabilecek sahneler, kulağa küpe olacak ön sözleri olan ve bitirdiğinizde kendinizi dolu dolu ama aynı zamanda boşlukta hissettiğiniz serilerden. İyi seyirler dilerim. :)
  9. Perfectum

Selam, Ben Aytaç

Merhaba Aytaç. Güzel bir seriden başlamışsın ben sadece ilk sezonunu izlemiştim diye hatırlıyorum. Forumdaki manga/anime arşivleri, tanıtımlar vs. genellikle ayrıntılıdır incelemeni tavsiye ederim. Belki hoşuna gidebilecek bir şeyler bulursun. Onun dışında buranın aktif bir muhabbet kanalı da var namı diğer dutluk oraya gelip muhabbet etmeni isterim. Çekingenliğini alsınlar bir :D. Diyeceklerim bu kadar benimde, aramıza hoş geldin :)
  10. YÖK'ün açıklamasından sonra üniversitesi yüz yüze eğitim kararı alan var mı? Bizim okul dersler başlayacak daha açıklama bile yapmadı :D Merak içerisindeyim. Umarım yüz yüze eğitim olmaz.

2. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Gözün aydın:up-crazy-rabbit-emoticon:

3. Perfectum

Perfectum

Teşekkürler :D Ortalamayı uçuracağım inşallah :dandyonionplz:

4. Pseudohomophylus
  11. Bu aralar mini dizilere başladım. Hazır tatilin son demlerine doğru, derslerde başlamamışken biraz kendimi şımartayım istedim. The Undoing bitti. Konusu biraz klişe gibi ama oyunculuklara hayran kaldım. Şimdi Unorthodox'a başlıyorum. Tavsiyeleriniz varsa yazarsanız memnun olurum. <:D:dandyonionplz:

1. Perfectum

Perfectum

Unorthodox'ta bitti. Değişik, etkileyici bir diziydi. Yahudilerle alakalı baya bir şey öğrendim. 

12. Böyle hiç kasmadan dik durabıien, vücut postürü düzgün insanlara çok özeniyorum. Ne zor bir şeymiş. Egzersizlerde bile bazen nefes nefese kalıyorum. 

2. Gallardo

Gallardo

Sonuç almaya başlayınca yine yaz :)

3. devil-may-care

devil-may-care

Bence başta dik durmanın ne demek olduğunu anlamak lazım :D baya araştırma yapmıştım sırf dik durmak ne demek anlamak için.

Kulak kepçesi- omuz başı- kalçanın yukarısındaki öndeki o çıkıntılı kemikler- diz- ayak bileği bunların aynı düzlemde yer alması gerekiyormuş. (videoda 5. dk'da görebilirsiniz.) Ben bir süre yoga yapmaya çalışmıştım ve gelişme kaydettiğimi düşünüyorum, bence devam edilirse baya faydalı olabiliyor ama kilo vermeye pek yardımcı sayılmaz :D

4. Perfectum

Perfectum

Haklısın önce anlamak gerek.  Valla ben direkt, bodoslama egzersiz yapmaya başlamıştım. :D. Video da fazlasıyla bilgilendirici teşekkür ediyorum yorumun için.

13. Guardian Tales oynayan varsa discorda bekleriz :)

14. Bu sahne izlediğim en zarif ve ölümüne düellolardan biri oldu benim için. 

2. pegasusejder

pegasusejder

Haha. :D Ya şimdi tiyatro gibi bir şey düşün, birisi kadın karakterini canlandırıyor (Japonya'da) işte gösteri bitince adam arkaya geçip peruğunu falan çıkartıyor, o sıra hayranlarından birisi adamın bulunduğu yere geliyor (tabii o kadın sanıyor) sonra işte erkek olduğunu fark edince yüzünden düşen bin parça oluyor. :D Bilmiyorum bu sefer anlatabildim mi? :D 

3. Perfectum

Perfectum

Anladım :) Tiyatroda gender bender roller ve performanslar garip geliyor çoğu kişiye ama bu çok yaygın. Ben bir kadının erkek bir karakteri ya da bir erkeğin bir kadın karekteri canlandırmasını pek güç buluyorum. Bu zor bir oyunculuk. Çünkü doğalar farklı. Hani taklit falan yapıyorlar falan fişman ama gösterileri sırıtıyor bir yerde, yapamıyorlar. Ülkemizde Zenne adı altında matinelerde icra ediliyor bu. Hala yapanı var mı bilmiyorum ama tarihi bir hayli eski. Karagöz Hacivat gibi.

4. pegasusejder

pegasusejder

Evet her iki cins için de karşı cins gibi davranmak bayağı zordur, ciddi mana da yetenek gerektirir. Bende bilmiyorum hala yapıyorlar mı?

15. ve hayır diyemeyenler için

Evet bugünlük tamamım dndn

1. pegasusejder

pegasusejder

Spoiler

2. Pseudohomophylus
    3. Lycaenidae

Lycaenidae

Sondaki hanımefendi çok cool reddetti.

16. Bunlardan amerikada da varmış xvzbs

1. pegasusejder

pegasusejder

Kardeş buralara ne atıyorsun öyle. :D 

2. Lycaenidae

Lycaenidae

Haha sesli kahkaha attım. şslkfşslkfs

17. Perfectum

En büyük hatan !!?

Güzel sanatlar lisesine kaydolmamam. Ne kadar aptalmışım gerçi hala öyleyim. Kendimi garantiye alabileceğim bir mesleğim olsun diye yeteneğimin olduğu şeyi yapmayı bıraktım. Yıllarca ders çalışmaktan elimde köreldi. Eskisi gibi çizemiyorum. Üstüne birde üniversitede de aynı salaklığı yaptım. Bölümüm elektrik elektronik mühendisliği. Bölümümü ilginç bulmuyor değilim ama beni mutlu etmeyeceğini de biliyorum. Mutlu değilim.
  18. Selam herkese güzel akşamlar
  19. ლ(´ڡ`ლ)

1. pegasusejder

pegasusejder

Dün gece nereye gittin deyince aklıma istemsiz şu sahne geldi. :D 

Spoiler

2. Perfectum

Perfectum

Bu sahne benim neden aklıma gelmedi ya ben çok kullanıyorum bunu :DD

3. pegasusejder

pegasusejder

Haha ben daha psikopatım demek ki bu konuda. :D Benim bilinçaltı hemen ortaya çıkarır bunları. :D 

20. Bazen ağıt yakıyorum okuduğum bölüme ama seviyorum da :D Böyle çalkantılı bir ilişki :/

2. Perfectum

Perfectum

Sen kazasız atlatmışsın şükür biz sağa sola çarpıyoruz bakalım ne olacak sonumuz :D Biliyor musun dediğini yapana helal olsun derim çünkü yapmak yürek ister. Bende düşünüyorum böyle mesela resim öğretmeni olsam ya da aşçılık veya müzisyenlik ne güzel olurdu ama bölümümü de sevmiyor değilim. Bazen böyle yoruluyorum arada. :studing_is_boring__onion_by_elcerbero: 

3. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Açıkçası neye heves edersem edeyim o konuda mükemmel bile olsam müstakbel mesleğim daha ağır basacaktı o yüzden hiç girişmedim, sonradan pişman olmak pek bana göre değil. Hobi olarak da devam ederim her türlü sevdiğim işlere:waiting-onion-head-emoticon:

Umarım siz de dilediğiniz yerlerde olursunuz 

Ganbaa~:cheer1-onion-head-emoticon:

4. Beytize

Beytize

resim öğretmeni mevzusu öğretmen olarak değilde ressam olsam ne işim var bu bölümde mazo musun sen diye arada düşünmüyor değilim hem de sınav haftaları neyse sınava çalışmaya devam ......

21. Favori animemin en sevdiğim ve ürperdiğim sahnesi. İlginç çünkü bu animedeki antagonistin gerçek hayatta da olabileceği fikri beni şaşırtıyor. Birde bu animenin hak ettiği değeri görmediği kanaatindeyim. Sanki ıssız arazideki yolun kenarındaki tozlu bir mücevher gibi. 

Spoiler

Bahsettiğim antagonist Johan Liebert.

Spoiler

2. Lycaenidae

Lycaenidae

Spoiler

Ya Johann zaten iyi bir anti protagonist ama maşa olduğu da animede belirtildi. Dediği her şey hikayeye göre şekil, kendini hiçbir zaman bulamadım. Ondan finalinde bayağı etkilenmiştim. 

3. Perfectum

Perfectum

Spoiler

Yanlış hatırlamıyorsam faşistler ikinci bir Hitler olması için özel olarak yetiştirmeye çalışmışlardı ama o onları da aldattı. Final beni çok boşlukta bırakmıştı ne zaman izlesem ürpertiyle karışık hüzün duyuyorum :/ Umarım komadan uyanıp tuvalete falan çıkmıştır.

4. Lycaenidae

Lycaenidae

Spoiler

Ya izleyeli çok oldu ama atlatabildiyse bile gönül ister ki o finalde nasıl desem, keşke Johann'a cidden değer veren biri olsaydı dedim. Annesine bayağı kızmıştım. 

22. Perfectum

En nefret ettiğiniz şeyler ?

Sanırım heyecanla bir şeyler anlatırken sözünün kesilmesi ve sözünü kesen kişinin başka bir konu açarak seni sohbetten egale etmesi en nefret ettiğim şeyler arasında olabilir. Bunu ailem bazen yapıyor. Arkadaşlarımda veya çevremde pek rastlamadım bunu yapana. Kırıcı bir davranış bence. Ha bunu bilmeden yapıyorlar o başka ama bilmeden de yapılıyor olsa insanın hevesi kırılıyor, sohbette edesi kalmıyor tabii. Bilerek yapılıyorsa işte o zaman savaş çanları çalmaya başlıyor bende çünkü gariptir böyle kötü niyetlileri sezebiliyorum.
  23. Selam Ferris-san. Nasılsın :) Şimdiki kullanıcı adını çok havalı bulduğumdan ve merakımı da uyandırdığından bir araştırayım dedim ve bir kelebek türü olduğunu öğrendim. Mavi olmaları bana başka bir şeyi hatırlattı. Bir yerde okumuştum. Eskiden topluluklar mavi kelebeklerin bol olduğu topraklara evlerini veya tarlalarını kurarlarmış. Çünkü o kelebeklerin bulundukları habitatlar hep verimli olurmuş. Biraz karanlık haber ama yakın zamanda bu kelebekler sayesinde bir toplu mezar bile bulundu. Neyse lafı fazla uzatmak istemem. İsmi güzelmiş türün. :D

2. pegasusejder

pegasusejder

Oooo @Perfectum stalker'lığa başlamış. :uhuhuh-onion-head-emoticon: Forumda herkes bi stalker oluyor artık. :D 

Kelebek olayı ilginçmiş, acaba neden böyle bir durum var benim de ilgimi cezbetmedi değil. Okuduğun kaynağı hatırlıyor musun? 

3. Perfectum

Perfectum

@Lycaenidae @pegasusejderBir dergide okumuştum ben bu konuyu ama üzerinden baya bir zaman geçtiği için hatırlayamıyorum derginin adı neydi. İlginç şeylerle dolu dünya :) 

4. pegasusejder

pegasusejder

@Perfectum bakalım google amca bize bu bilgiyi bahşedecek mi? :D Evet çok ilginç şeyler dönüyor dünyada. :)

24. @pegasusejder özledim galiba burayı ondan :D @czkombo merhaba hoşgeldin :) @Shuryuken Yazını okurken nedense gece geç saatlerde çizim yaptığım günler aklıma geldi. Yaptığım portre çalışmasına 100 kağıt almış çok mutlu olmuştum :D Ama çalışmayan demir pas tutar dedikleri doğru gerçekten. Çizime tekrar başladım şimdi. En baştan.
  25. Teşekkür ederim
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.