Jump to content

Perfectum

Üyeler
  • İçerik sayısı

207
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

26

Perfectum kullanıcısının paylaşımları

1. Ventress geri döndü ahahahah Karanlık Mürid kitabında Ventress'in öldüğünü öğrenmiştik. Ancak Dave Filoni sanırım romanı canon olmaktan çıkardı. Çok heyecanlıyım. :admire2-onion-head-emoticon:

2. Yeni bir trailer yayınlandı bir kaç gün önce IGN'de böyle arada dönüp dönüp bakıyorum. Oyunun yanına bir de şöyle bir animesini çıkarsalar ya ne güzel olurdu. Ayrıca kılıç ustalarının asıl düellodan önce zihinlerinde savaşarak birbirlerini ölçmeleri de güzel olmuş. Hero diye bir film vardı sanırım oradan esinlenilmiş. 

3. Forum ölmüş yav. Hani vahşi batı filmlerinde ıssız yollarda yuvarlanan otlar vardır ya(bkz. tumbleweed) öyle geldi bana şu an burası  :drama-crazy-rabbit-emoticon:. Bu arada Star Wars aşkım şakkadanak körüklenmiş durumda. Ara ara kesitler izlemekten ve de Battlefront 2 videolarına bakmaktan kendimi alamıyorum. Şu oyunu oynayacam yeter artık :desperate1-onion-head-emoticon:Bugün de Kont Dooku'ya bir sigara :smoking1-onion-head-emoticon:

4. Perfectum

Çağrışım Oyunu

Bu bir anime. 5 kelime ile anlatmaya çalışacağım: Tarihi, Kuzeyli, Yağma, İntikam, Sarışın
  5. Perfectum

Çağrışım Oyunu

Hmm aristokrasi... aristokrasiyi bilmiyorum, belki Organizasyon, bir tür aristokrasi sayılabilirse cevabım Claymore olurdu.
  6. Daha önce kendinizi bıktırmak ve dinlememek için cılkını çıkarana defalarca dinlediğiniz bir şarkı oldu mu merak ediyorum. Ben şu parça için bunu denedim ve beceremedim. Garip, esrarlı bir büyüsü olduğunu düşünüyorum. Kim acaba bu Ayşe?

7. Baltalar meydana çıkana kadar savaşçılar kalplerini göstermezler. Bu Viking deyişiyle Vinland Saga' ya başladım bakalım. Dramatik ve bol aksiyonlu bir yapıma benziyor.

1. Bag Of Bones

Bag Of Bones

:good-job-onion-head-emoticon: Güncele gelince şöyle küçük bir inceleme yazısı beklerim ona göre :embarrassed3-onion-head-emoticon:

2. Perfectum

Perfectum

Neden olmasın naçizane izlenimlerimi paylaşırım sizlerle :dandyonionplz:

8. Buralar eskiden vahaydı şimdiyse bu halde:

Hey gidi günler :depressed1-onion-head-emoticon:

9. Genndy Tartakovsky'nin 'Primal' isimli serisini keşke ücretsiz bir platformdan izleyebilsem. Yayınlayan bahsi geçen firmaların Türkiye'de şubesi olmaması nedeniyle izleyemedim. Olsa parayı basardım :D Neyse ki kesitlerini YT'de izleyerek fena spoilerlar yemekteyim. Biraz olsun izlemiş gibi oldum. Tekrar tekrar izleyebileceğim bir seriye benziyor. İlk çağlardaki (artık hangi zaman bilmiyorum) insan yaşantısını fantastik, doğa üstü ve sembolizm gibi ögelerle harmanlayan Tartakovsky bir o kadar da sürükleyici bir anlatım yakalamış. Burada ki herkese tavsiye ederim.

10. Bir de konu biraz karambole gitmiş pek dikkat etmemiştim. Japonya kültürüne merakı olanlar bakınız efenim.

https://forum.turkanime.tv/konu/23394-geleneksel-japon-ağaç-baskı-sanatı-ukiyo-e/#comment-493068

11. Kan, vahşet, intikam, entrika, pusu, para, cinsellik her türlü hardcore gerçekliğin ve kötülüğe karşı kötülüğün motto seçildiği bir manga. Lady Snowblood. Olur da okuyan çıkar aramızdan böyle yapımları seven vardır diye bir çıtlatmak istedim. Lady Snowblood'un filmi de var ve Tarantino da direkt ilham alarak Kill Bill'i çekmiş. :whistling-onion-head-emoticon:

51lp6DdEvxL._SY346_.jpg

12. Uzun zamandır gelmiyordum. Hayırlı bayramlar arkadaşlar. Herkese mutlu, bol bol tembellik yapıp rahatlayabilecekleri bir bayram dilerim. Esen kalın :)

1. pegasusejder

pegasusejder

Hoş gelmişsen. :) Sana da hayırlı bayramlar. :D 

13. An itibariyle Johnny Depp Amber Heard davası:

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Perfectum

Perfectum

Kesinlikle, kaybettiği şöhreti geri kazanacaktır. Amber içinse durum tam tersi. Bu davadan sonra pek filmlerde sahne alacağını zannetmiyorum. Hele yatağa pisleme olayı çok uzun bir süre hatırlanacak :D Kadına amber turd diyorlar xd

3. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

@GallardoAşırı iyi:D  Bunun üzerine bir Kaptan Jack Sparrow daha gelse tadından yenmez şimdi 

@Perfectum Hadi inşallah

Pislemeseymiş o da :embarrassed2-onion-head-emoticon:belki variety showlarla filan insanların gözüne girmek için çeşitli saçmalıklar yapabilir.

My dog stepped on a bee gibi:D Unutulmayıp konuşulacak o kadar çok şey var ki... Bekleyip görelim bakalım.

4. Gallardo

Gallardo

@PerfectumKadın kendi cazibesini bitirdi. Onu izleyen biri biraz güzelliğinden etkilenecek olsa hemen aklına o olay gelecek. Travma gibi :D

@PseudohomophylusAmin inşallah :D

14. Urfa sıra gecesinde ibrahim tatlısesin yan çarını buldum sağ sol sağ sol hayatımın en halaylı oynak günüydü :D :dance-with-me-crazy-rabbit-emoticon:

2. pegasusejder

pegasusejder

Hahahahaha abi bence o sıra gecesi değildir ya. :D Şu an hayalimdeki sıra gecesi yıkılıyor. :D 

3. Perfectum

Perfectum

Emin misin sen kesin türkübara gitmişindir :D 

4. pegasusejder

pegasusejder

Hahahaha o da olabilir tabii. :D 

15. Cyber City Oedo 808 gibi serilere bayılıyorum. Muhteşemdi ve şu an 3.bölüme geçtim. Her bir karaktere ayrı bir sempatim var hele Benten. Tam bir cyber Griffith değil mi yav :admire-onion-head-emoticon:

images.jpeg-4.jpg

2. Lycaenidae

Lycaenidae

O kitle bir şeyi beğenmiyor ya, çok denk geldim. Böyle her şeye 10 üzerinden 2 3 puan veriyorlar. Ben de merak ediyorum neyi beğeniyorlar, hatta neye göre puan? Golden Age 2 3 puan sırf çizimden de vermezsin.  Valla deli bunlar.:lol2-onion-head-emoticon: Abi nere gitsem Yargı dizisi izleniyor. Bu gidişle izlemeyen bir ben kalacacağım. Doğru olanı edmişsin, Monster izlesin, bir Johann Liebert'le tanışsın. Bir animenin felsefesini görsün. :dandyonionplz: Yaz gelsin ben de okuyacağım Vaganbond'u inş, time skip yapamıyor muyuz, bir 2 ay sonrası yeterli. :admire-onion-head-emoticon:

3. Perfectum

Perfectum

Valla bu aylar en güzel zamanlar tadını çıkarmalısın :info-onion-head-emoticon:

4. Lycaenidae
  16. İnsülin ihtiyacı olanlara gelsin. 

1. Gallardo

Gallardo

Tek rakibim yine kendimim demiş

17. Geleneksel, mitolojik, atmosferik… Her resmin ardında sanki bir hikaye yatıyormuşçasına izleyiciye gizem veren, Japonya’nın kendini dünyaya kapattığı yüzyıllarda yeşeren ve sonrasında Batı’ya ve pek çok sanat akımına damgasını vuran bir ekol: Evet bugünün konusu Ukiyo-E! Japonya’nın şimdilerdeki adı Tokyo olan o zamanların ismiyle Edo bölgesi küçük bir balıkçı kasabasıyken, 1603 yılında gayriresmi siyasi bir başkent olmasıyla ve dönemin siyasi rüzgarının da etkisiyle hızla gelişti. Bu dönem içerisinde Tokugawa Shogunate’nin geliştirdiği politikalar sayesinde bir çok sanat alanında gelişmeler yaşandı ve bunlardan filizlenenlerden biri de Ukiyo-E baskı sanatıdır. Ukiyo-E, Japonca da “yüzen dünya resimleri” anlamına gelmekte ve aynı zamanda Edo döneminin (MS 1603-1868) sanatçılarını, şehir hayatını, romantik manzaralarını ve erotik sahnelerini konu alan bir Japon ahşap baskı sanatı olarak bilinmektedir. Yamato-E (klasik Japon resim sanatı) akımının devamı sayılan Ukiyo-E, kentsel yaşamın duyusal zevklerini örneklendirir, aynı zamanda dünyevi lezzetlerin uçucu doğasına acı tatlı bir hatırlatma sunar. El ile yapılmış olan Ukiyo-E baskıları makine ile yakalanılamayacak efsanevi tonların ve efektlerin elde edilmesini sağlamıştır. Bunun yanında net hatları, keskin geçişleri ve cesur kompozisyonları ile önde gelen çağdaş Japon sanat türlerinden biridir. Ukiyo-E eserlerinin her ne kadar sadece renkli ahşap baskı tekniği kullanılarak yapıldığı sanılsa da kağıt rulolarına fırçayla yapılan türleri (Nikuhitsuga) de bulunmaktadır. Özellikle bazı Nikuhitsuga ressamlarının eserleri dönemin soylularına çok yüksek fiyatlara satılmıştır. Ancak Edo döneminin sonuna doğru ise bir kase erişte fiyatına muntazam bir Ukiyo-E baskısına sahip olmak mümkün hale gelmiştir. Bu biraz fazla abartılı bir iddia olarak bulunsa da, 17. yüzyılda, Ukiyo-E sanatçılarının hızlıca üretilebilen renkli eserler yaratabilmek için tarihi ahşap baskı tekniklerini geliştirdikleri bir gerçektir. Ahşap kalıplar kullanılarak yapılan eserlerin çoğaltılması daha zahmetsiz ve ucuz hale gelmiştir. Bu da Edo dönemi Japonya’sının sıradan halkının birbirinden harika Ukiyo-E resimlerine sahip olmasını kolaylaştırmıştır. Böylece Ukiyo-E eski Japon kitaplarının sayfa illüstrasyonlarında ve kapaklarında kullanılır hale gelmiştir. Ayrıca, güzelliği ve hafifliği sebebiyle popüler bir hediye seçeneği haline gelmiştir. Edo döneminin adeta moda sanatı olan Ukiyo-E dalgası 20.yüzyıln başına kadar devam etti. Adeta bir sanat akımı haline gelen Ukiyo-E’yi Avrupa sanatseverleri ise bir tür “Japonizm” olarak görüyorlardı. Özellikle empresyonistler başta olmak üzere, Van Gogh, Gauguin, Manet, Monet, Klimpt gibi bazı batılı sanatçılar, Ukiyo-E’nin renkli ahşap baskılarından ve gizeminden etkileniyorlardı. Özellikle Ukiyo-e’nin Batı resmindeki izinin en belirgin olduğu eser ise Van Gogh’un Pere Tanguy’un Portresi’dir. Hiroshige’nin meşhur eserlerinden birkaçını portresinin arka planında yağlı boya ile taklit etmiştir. Van Gogh her ne kadar Ukiyo-E’i ilkel bulmuşsa da, ondan etkilenmeden kendini alamamıştır. Sonuç olarak baskı sanatları sanatı yaygınlaştırmanın, geniş toplum kesimlerine ulaştırmanın bir yolu, görsel ve belgesel ifadenin bir aracı olarak Japon sanat geleneğinde önemli bir yere sahiptir. Köklü, uzun bir tarihsel geçmişe sahip olan Japon baskı sanatı; hemen hemen her dönemde çağın özelliklerini yansıtan nitelikli işler üretmiş ve bu devamlılık içinde gelenekselinden de ilham almayı ihmal etmemiştir. Sanatçılar her zaman yeni teknik arayışlara ve ifade olanaklarını araştırmaya yönelmişler ve baskı yine her dönem sanatsal ifadenin özgün bir dili olarak kullanılmıştır. Japon sanatçılar, gelir geçer özentiler yerine geleneksel estetik hissini modern bir duyarlılıkla çözme çabasından hareketle ulusal estetik dillerini oluşturmasını bilmişlerdir. Geçmişten gelen ince-zarif-duyarlı yaklaşımı; sanatsal bir serüvenle, çeşitli formlarla ve renk düzenlemeleri ile zenginleştirerek kullanmışlardır. Japon baskı sanatçılarının ve sanatının bir ekol olarak dünyada kendini kabul ettirmesinin en önemli nedeni bu tutarlı özellikleridir. Ve elbette Ukiyo-E'den bahsedip Hokusai'nin Dalgalarını es geçmek olmaz! Son olarak size Ukiyo-E sanatının nasıl icra edildiği ile alakalı bir video takdim edip bu yazıyı sonlandırmak istiyorum. İyi seyirler.
  18. Bir tırtılın kendine bir koza örüp kelebeğe dönüşmesi gibi içimde değişim rüzgarları esiyor. :stars-crazy-rabbit-emoticon:

1. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Hayırdır inşallah, ne tür bir değişim:whistling-onion-head-emoticon:

2. Perfectum

Perfectum

Nasıl tarif edeyim bilmiyorum ama iyi bir ruh hali içerisindeyim. Zamanla pişerek biraz daha olgunlaştım biraz da gamsız oldum sanırım :)

3. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Oh oh maşallah, bu ne güzel haber böyle

Welcome to the fight club

giphy.gif?cid=790b7611582fc0bf30fc3a3225
  19. Çiçekleri kullanmanı sevdim bu karakterine daha fazla odak sağlamış, çizgilerindeki sadelik hoşuma gitti. Ancak arkaplanı biraz karışık buldum. Onun dışında güzel bir çalışma olmuş. Ellerine sağlık.
  20. Japon sanatında Ukiyo-e akımı ve sanatçıları hakkında ayrıntılı bir yazı yazmak istiyorum. Sitede aynı konuyu işleyen var mı, bakmadım ama eğer yoksa güzel bir yazı olacağına inanıyorum. Biraz geç yüklenebilinir. Zira öğrenciyiz stayla :x Bitirmeden size en beğendiğim Ukiyo-e lerden birini takdim etmek isterim.

1647342650246.thumb.jpg.24d375fb9ac3758196c0bd783bc991d2.jpg

1. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

water-waves-japanese-artwork-hokusai-192
      ukiyo_e__bleach_triptych_by_chadcarlson_ İşte sanat:) 
    2. Perfectum

Perfectum

Hokusai'nin büyük dalgaları :)

3. Pseudohomophylus
  21. Şu an Need for Speed:Most Wanted(2005) müzikleri dinleyerek feci nostaljiler yaşamaktayım. Şöyle bir 2007 lere gittim babamın ilk bilgisayarımızı aldığı zamanlar... Bilgisayarda nfsmw full sürümünün yüklü olması vs. gecelere kadar oynardım. Ansızın ablamın oyunu virüs zannedip silmesine kadar :drama-crazy-rabbit-emoticon:  Hala sitemliyim :( sjsjsk

22. Shoujo animeler beni pek açmadı sanırım umduğumu bulamadım Nana'dan sonra. Hayattan kesitler ve drama çok yerinde kullanılırsa shoujo şahlanıyor bana göre. Onun yanı sıra şu aralar çok güzel bir kitap okudum. Andy Weir'in Kurtuluş Projesi isimli kitabı okuduğum en güzel bilimkurgu roman. Bunu animeye uyarlasalar var yaaa patlar ortalık. Uchuu Senkan Yamato vari bir şey olurdu sanırım. Uzay savaşları olmazdı gerçi. Neyse. Anime yapımcıları koniçivalar bence bu fikrimi bir düşünsünler. :dandyonionplz:

2. Perfectum

Perfectum

@Gallardo Buna da gece bakayım. Teşekkürler

Gallardo-san :)

3. Gallardo

Gallardo

Rica derim, eğer izlersen izlenimlerini almak isterim :)

4. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Belli kalıpların dışına çıkmayan sürekli aynı döngüde seri üretilmiş fabrika ürünü gibi shoujolar tabi kesmez insanı. Bir animenin olay örgüsü ve sonucunun tahmin edilebilir olması kadar beni üzen başka yanı yok:crying1-onion-head-emoticon:

23. Arada sırada izlediğim eski animelerin kesitlerini Youtube'dan izlemek gibi bir hobi edindim çok keyif veriyor bir de nostalji 

24. Hemen iş hayatına atılmak istemek ahmaklık mıdır bilmiyorum. Bence değil. Birde sıkıldım artık üniversiteden :homelessonionplz:. Yok gençlikmiş özleyecekmişsin geçin valla. Ruhum seksenine basacak heyhaaaat :D

1. Can

Can

Türkiye'de yaşamak hiç stresli değil Perfectum 80 yaşında hissediyor.

25. Forum neden arama sonuçlarında görünmüyor? Her defasında Ana siteden girmek zorunda kalıyorum foruma.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.