Jump to content

Perfectum

Kayıtlı Üye
  • Content Count

200
  • Last visited

• Days Won

15

Status Replies posted by Perfectum

1. Vampire Hunter D: Bloodlust ne kadar güzel bir filmmiş. Dün gece uyumam gerekirken oturdum ve izledim. Harikaydı. Animasyonun akıcılığı, atmosfer, karakter tasarımları ve derinliği beni benden aldı. Neden daha önce keşfetmemişim, şaşırdım doğrusu izlerken. Öteyandan eski animelerde beni kendine çeken bir albeni var. İster istemez karşılaştırıyorum şimdikilerle ve onlardan olmayan şeyler var bence eskilerde. Alınteri kokuyor. Züğürt olsam da cebimdeki paraları çıkarıp mangaka ve yapımcının eline tutuşturasım geldi izlerken :D

1. Perfectum

Perfectum

Ben yt de izlemiştim. Çevirmenlik tecrübem olsa ben yapardım ama güvenmiyorum kendime bu konuda pek. Bu seri iyi bir çeviri hak ediyor.

2. (See 7 other replies to this status update)

2. Vampire Hunter D: Bloodlust ne kadar güzel bir filmmiş. Dün gece uyumam gerekirken oturdum ve izledim. Harikaydı. Animasyonun akıcılığı, atmosfer, karakter tasarımları ve derinliği beni benden aldı. Neden daha önce keşfetmemişim, şaşırdım doğrusu izlerken. Öteyandan eski animelerde beni kendine çeken bir albeni var. İster istemez karşılaştırıyorum şimdikilerle ve onlardan olmayan şeyler var bence eskilerde. Alınteri kokuyor. Züğürt olsam da cebimdeki paraları çıkarıp mangaka ve yapımcının eline tutuşturasım geldi izlerken :D

1. Perfectum

Perfectum

Böyle serileri bulmak zorlaştı. Bulduğumuzu da bırakmıyoruz bizde :) Sıradan bir manganın bir sayfasına belki 30 saniye ayırıyorsam, bunlara 5-10 dakika ayırıyorum, analiz ediyorum. Hayal ediyorum ve iki boyut oluyor üçüncü boyut benim için. 

-Seinen avcısı Perfectum :patpat-dance-crazy-rabbit-emoticon:

3. Vampire Hunter D: Bloodlust ne kadar güzel bir filmmiş. Dün gece uyumam gerekirken oturdum ve izledim. Harikaydı. Animasyonun akıcılığı, atmosfer, karakter tasarımları ve derinliği beni benden aldı. Neden daha önce keşfetmemişim, şaşırdım doğrusu izlerken. Öteyandan eski animelerde beni kendine çeken bir albeni var. İster istemez karşılaştırıyorum şimdikilerle ve onlardan olmayan şeyler var bence eskilerde. Alınteri kokuyor. Züğürt olsam da cebimdeki paraları çıkarıp mangaka ve yapımcının eline tutuşturasım geldi izlerken :D

1. Perfectum

Perfectum

Novelini bilmiyorum ama bu filmi ve ingilizce çeviri. Alıp okumalısın Ancaks. Innocent isimli bir mangada var shinichi sakamoto'ya ait, kaliteli bir seri okumanı tavsiye ederim :) 

4. Claymore, Teresa karakteri anime ve manga dünyasının en havalı karakterlerinden biri bence. Hiçbir listede denk gelememek beni üzüyor.. 

5. Claymore, Teresa karakteri anime ve manga dünyasının en havalı karakterlerinden biri bence. Hiçbir listede denk gelememek beni üzüyor.. 

1. Perfectum

Perfectum

Mangayı bitirmiştim ben ama hatırlatmana sevindim.

Spoiler

Ben Irene'nin hep öldürülmüş olduğunu düşünmüştüm Rafaela tarafından ama manga sonu kolları rejenere olmuş bir şekilde Claire ile buluşmasına çok sevindim :) Irene ve Claire çok zorluklara şahit oldular :)

2. (See 10 other replies to this status update)

6. Claymore, Teresa karakteri anime ve manga dünyasının en havalı karakterlerinden biri bence. Hiçbir listede denk gelememek beni üzüyor.. 

1. Perfectum

Perfectum

Listeleri takip etmem ama olmamasını öğrenmek şaşırttı beni de.

Spoiler

Teresa ile Claire'in birbirlerine sarılıp ağladıkları sahne aklıma geldi birden. Onun soğuk kalbini alevlendirmeyi başardı Claire gerçekten. Ama bu aynı zamanda onun sonu oldu. Priscilla'ya gösterdiği merhamet...

7. Hell is empty and all the devils are here.:dead-onion-head-emoticon:

1. Perfectum

Perfectum

Ben küçük şeytancık sınıfına giriyorum. :embarrassed3-onion-head-emoticon:

2. (See 1 other reply to this status update)

8. Astigmatımda iyileşme varmış ama miyopum biraz ilerlemiş sevinsem mi üzülsem mi siz karar verin :D Bu gidişle kavanoz kapaklı bir gözlüğüm olacak böyle takınca gözlerimi kocaman yapanlardan :wow1-onion-head-emoticon:

1. Perfectum

Perfectum

Evet iyi düşün iyi olsun demişler sağ ol :)

2. (See 6 other replies to this status update)

9. Astigmatımda iyileşme varmış ama miyopum biraz ilerlemiş sevinsem mi üzülsem mi siz karar verin :D Bu gidişle kavanoz kapaklı bir gözlüğüm olacak böyle takınca gözlerimi kocaman yapanlardan :wow1-onion-head-emoticon:

1. Perfectum

Perfectum

Git gide ilerliyor hissediyorum. Sanırım lazer ameliyatı olacak bunun sonu. 

2. (See 6 other replies to this status update)

10. Astigmatımda iyileşme varmış ama miyopum biraz ilerlemiş sevinsem mi üzülsem mi siz karar verin :D Bu gidişle kavanoz kapaklı bir gözlüğüm olacak böyle takınca gözlerimi kocaman yapanlardan :wow1-onion-head-emoticon:

11. Okuldan mezun olmamam için elinden geleni yapan bir hoca var ya, inanamıyorum. Mobing yiyorum ya. Allah belanızı versin be. Covid halimle bana zorbalık yapıyor allahın belası. :hate-onion-head-emoticon:

1. Perfectum

Perfectum

Bu insanlar kendilerini ne zannediyor, neden böyle davranıyorlar anlamıyorum. Benim arkadaşımı da işten çıkarmak için zorluyor müdürü, çalışma saatleriyle oynuyor. İnsanlar imkanını buldukları an zorbalık yapmaya başlıyor. Bu arada geçmiş olsun tez vakitte sağlığına kavuşmanı dilerim :stars-crazy-rabbit-emoticon:

2. (See 9 other replies to this status update)

12. Dünyanın en stres atan mesleği halkamsı bir şeyle sivilce sıkan güzellik merkezi çalışanı olmak bence :cute2-onion-head-emoticon:

1. Perfectum

Perfectum

Evet compilation yapıyorlar :D omuzlar kollar yüz her yerde çıkabiliyor bazen izlerken Allah'a şükrediyorum xvss ama farkettim de bu işi yapan insanlar çok iyi iletişim kuruyorlar hastalarıyla, doktor 1 kilo parça alıyor senden resmen organını sökse alsa farketmezsin ama sanki daha önce tanışıyorlarmış gibi sohbet ediyorlar :D dermatoloji ilginç bir alan

2. (See 8 other replies to this status update)

13. Dünyanın en stres atan mesleği halkamsı bir şeyle sivilce sıkan güzellik merkezi çalışanı olmak bence :cute2-onion-head-emoticon:

1. Perfectum

Perfectum

Öfff djsxbd ben dr. pimple popper'ı keşfettikten sonra bu işin iğrençliğini başka bir seviyeye taşıdım diyebilirim. Her çeşit kist,lipoma içerde ne varsa çıkarıyorlar :D

👁👄👁=izlerken 

14. Romantizm konulu olmayan animelerdeki romantizm > romantizm animelerindeki romantizm. Çoğu zaman geçerli bir formül.

1. Perfectum

Perfectum

Drama genel bir tabir. Kore dizilerini kastetmemiştim ama dramaya girenleri vardır. Bahsettiğim şey genellikle ilişkilerdeki inişler çıkışlar belki biraz entrika, sonra hüzünlü sahneler, bir karakterin geçmişi hakkında şok edici bilgilerin öğrenilmesi sonrasında hay hengame gibi gibi... :smoking2-onion-head-emoticon:konuların bütününü oluşturuyor. Türü romantizm olmayan mangalarda da bu biraz es geçiliyor gibi geliyor bana ilişkiler fazla detaylandırılmıyor ama bu bir problem değil, olabilir. Bende buradan yola çıkarak belki daha kısa ve öz hikayeleri seviyorsundur diye bir çıkarım yaptım. Belki yanılıyorumdur :D

15. Romantizm konulu olmayan animelerdeki romantizm > romantizm animelerindeki romantizm. Çoğu zaman geçerli bir formül.

1. Perfectum

Perfectum

Hmm dramayı sevmiyorsun demektir bu. 

16.  

Forumun tüm güzide hanımefendilerinin ve efendi olmayan hanımlarının

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım 

Kendinize cici bakın kızlar

Seviliyorsunuz

:thank_you__onion_by_elcerbero:

Spoiler

B457118881EFED3AE1FE88FCA4FDC70B7959E9EC

1. Perfectum

Perfectum

Efendi olmayan hanımlar sjsnskow :whip-onion-head-emoticon:

Dünya kadınlar günün kutlu olsun pseudo-san :p

2. (See 11 other replies to this status update)

17. Böyle hiç kasmadan dik durabıien, vücut postürü düzgün insanlara çok özeniyorum. Ne zor bir şeymiş. Egzersizlerde bile bazen nefes nefese kalıyorum. 

1. Perfectum

Perfectum

Haklısın önce anlamak gerek.  Valla ben direkt, bodoslama egzersiz yapmaya başlamıştım. :D. Video da fazlasıyla bilgilendirici teşekkür ediyorum yorumun için.

2. (See 4 other replies to this status update)

18. YÖK'ün açıklamasından sonra üniversitesi yüz yüze eğitim kararı alan var mı? Bizim okul dersler başlayacak daha açıklama bile yapmadı :D Merak içerisindeyim. Umarım yüz yüze eğitim olmaz.

1. Perfectum

Perfectum

Teşekkürler :D Ortalamayı uçuracağım inşallah :dandyonionplz:

19. YÖK'ün açıklamasından sonra üniversitesi yüz yüze eğitim kararı alan var mı? Bizim okul dersler başlayacak daha açıklama bile yapmadı :D Merak içerisindeyim. Umarım yüz yüze eğitim olmaz.

1. Perfectum

Perfectum

Bizim okulda vizelere kadar uzaktan yapacakmış dersleri :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

20. Bu aralar mini dizilere başladım. Hazır tatilin son demlerine doğru, derslerde başlamamışken biraz kendimi şımartayım istedim. The Undoing bitti. Konusu biraz klişe gibi ama oyunculuklara hayran kaldım. Şimdi Unorthodox'a başlıyorum. Tavsiyeleriniz varsa yazarsanız memnun olurum. <:D:dandyonionplz:

1. Perfectum

Perfectum

Unorthodox'ta bitti. Değişik, etkileyici bir diziydi. Yahudilerle alakalı baya bir şey öğrendim. 

21. YÖK'ün açıklamasından sonra üniversitesi yüz yüze eğitim kararı alan var mı? Bizim okul dersler başlayacak daha açıklama bile yapmadı :D Merak içerisindeyim. Umarım yüz yüze eğitim olmaz.

1. Perfectum

Perfectum

Son sınıfsan başka tabii :D Kep atmak hayal olmaz umarım birçoğumuz için. Bazı hocalarım korana mezunu olacaksınız bu gidişle diyorlar :D 

22. Böyle hiç kasmadan dik durabıien, vücut postürü düzgün insanlara çok özeniyorum. Ne zor bir şeymiş. Egzersizlerde bile bazen nefes nefese kalıyorum. 

1. Perfectum

Perfectum

Ensemdeki kemik çok olmasa da belirgin. Ama egzersiz yapıyorum bununla ilgili. Hemen sonuç beklemiyorum ama umutluyum, bakalım :D 

2. (See 4 other replies to this status update)

23. YÖK'ün açıklamasından sonra üniversitesi yüz yüze eğitim kararı alan var mı? Bizim okul dersler başlayacak daha açıklama bile yapmadı :D Merak içerisindeyim. Umarım yüz yüze eğitim olmaz.

1. Perfectum

Perfectum

Uygulama dersleri olanlar için hibrit veya yüz yüze yapılabilir gerçekten .Bizimde laboratuvar derslerimiz vardı ama arada kaynadı işte. :sigh-onion-head-emoticon:Şimdi çoğunluk teorik olunca artık bir anlamı da kalmadı bizim uygulamalı derslerin. O yüzden gitmeme taraftarıyım bende. Bizim okulda belki sizinki gibi hibrit sistem yapabilir. :sigh-crazy-rabbit-emoticon:

24. Bu sahne izlediğim en zarif ve ölümüne düellolardan biri oldu benim için. 

1. Perfectum

Perfectum

Anladım :) Tiyatroda gender bender roller ve performanslar garip geliyor çoğu kişiye ama bu çok yaygın. Ben bir kadının erkek bir karakteri ya da bir erkeğin bir kadın karekteri canlandırmasını pek güç buluyorum. Bu zor bir oyunculuk. Çünkü doğalar farklı. Hani taklit falan yapıyorlar falan fişman ama gösterileri sırıtıyor bir yerde, yapamıyorlar. Ülkemizde Zenne adı altında matinelerde icra ediliyor bu. Hala yapanı var mı bilmiyorum ama tarihi bir hayli eski. Karagöz Hacivat gibi.

2. (See 12 other replies to this status update)

25. Bu sahne izlediğim en zarif ve ölümüne düellolardan biri oldu benim için. 

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.