Jump to content

Perfectum

Üyeler
  • İçerik sayısı

207
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

26

Durum yanıtları bölümüne Perfectum kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Shoujo animeler beni pek açmadı sanırım umduğumu bulamadım Nana'dan sonra. Hayattan kesitler ve drama çok yerinde kullanılırsa shoujo şahlanıyor bana göre. Onun yanı sıra şu aralar çok güzel bir kitap okudum. Andy Weir'in Kurtuluş Projesi isimli kitabı okuduğum en güzel bilimkurgu roman. Bunu animeye uyarlasalar var yaaa patlar ortalık. Uchuu Senkan Yamato vari bir şey olurdu sanırım. Uzay savaşları olmazdı gerçi. Neyse. Anime yapımcıları koniçivalar bence bu fikrimi bir düşünsünler. :dandyonionplz:

1. Perfectum

Perfectum

@Gallardo Buna da gece bakayım. Teşekkürler

Gallardo-san :)

2. (See 7 other replies to this status update)

2. Shoujo animeler beni pek açmadı sanırım umduğumu bulamadım Nana'dan sonra. Hayattan kesitler ve drama çok yerinde kullanılırsa shoujo şahlanıyor bana göre. Onun yanı sıra şu aralar çok güzel bir kitap okudum. Andy Weir'in Kurtuluş Projesi isimli kitabı okuduğum en güzel bilimkurgu roman. Bunu animeye uyarlasalar var yaaa patlar ortalık. Uchuu Senkan Yamato vari bir şey olurdu sanırım. Uzay savaşları olmazdı gerçi. Neyse. Anime yapımcıları koniçivalar bence bu fikrimi bir düşünsünler. :dandyonionplz:

1. Perfectum

Perfectum

@Amygirl Karakter derinliği ve sürükleyiciliğe sahipse okunur neden okunmasın. Geniş evrenli yapımlar iyidir. Aklıma yüzüklerin efendisi ve berserk geldi. Bir ara arkadaşımla kafaları sıyırıp elfçe öğrenmeye çalışmıştık xd 

İşte tam bu yüzden bende anime izlemeye küstüm. Tüketmeye yönelik bunlar. O yüzden pek tutmuyorlar. Eskiden emek vardı kardeşlik vardı alın teri ehem neyse. :smoking2-onion-head-emoticon:

Teşekkürler listeme ekledim :)

3. Spice and Wolf'e 13 yıl sonra yeni anime duyurusu. Bu gelebilecek en güzel haberlerden bir tanesiydi.

Edit: Remake olacağı söylentileri varmış. 

4. Shoujo animeler beni pek açmadı sanırım umduğumu bulamadım Nana'dan sonra. Hayattan kesitler ve drama çok yerinde kullanılırsa shoujo şahlanıyor bana göre. Onun yanı sıra şu aralar çok güzel bir kitap okudum. Andy Weir'in Kurtuluş Projesi isimli kitabı okuduğum en güzel bilimkurgu roman. Bunu animeye uyarlasalar var yaaa patlar ortalık. Uchuu Senkan Yamato vari bir şey olurdu sanırım. Uzay savaşları olmazdı gerçi. Neyse. Anime yapımcıları koniçivalar bence bu fikrimi bir düşünsünler. :dandyonionplz:

1. Perfectum

Perfectum

oo Amy-san novel yazdığını bilmiyordum. Neler çiziktirdin merak ettim. Shoujo manga hiç okumadım ama neden olmasın tavsiyelere açığım :angel2-onion-head-emoticon:

5. Spice and Wolf'e 13 yıl sonra yeni anime duyurusu. Bu gelebilecek en güzel haberlerden bir tanesiydi.

Edit: Remake olacağı söylentileri varmış. 

6. Geçen yıllar ve de jenerasyon farkı seriye dram açısından bir şey kaybettirmemiş; Boruto aynı Naruto dramı...

3 yıl sonra yine Naruto için ağlıyorum. Zor zamanlar.

7. -Ee, ne düşünüyorsunuz dedektif?

-Bilmem. Hayatta yapmak istediği şeyi yapan çok fazla insan yok.

-Ama bu insanlar gerçekten, hayatta ne yapmak istediklerini düşünmemeliler anlamına da gelmez.

-Öyleyse siz ne olmak istiyorsunuz "Dedektif" Kirima Nagi-san?

-Henüz bilmiyorum. Bu yüzden size sordum. Hiç başka biri olmak istediniz mi, Dedektif?

-Bakalım... Muhtemelen... Bir adalet savunucusu.

-Ciddi misin?

-Gülme!... Mesleğim kitaplardaki gibi macera ve eğlenceyle dolu değil. Gerçekte yapmak zorunda olduğumuz birçok pis iş de var. Ve her tür saçma kurallar tarafından sınırlandırılmışız. Ama ben kurallarla bağlanmak istemiyorum. Sadece suç ve adaletsizlik için savaşmak istiyorum. Bir adalet savunucusu... Olmak istediğim şey bu.

-Öyleyse ol. Eminim bunu yapabilirsin!

-O kadar kolay değil.

8. Petshop of Horrors çok güzel bir seriymiş gerçekten. Nedense iptal edilmiş ve halihazırda 4 bölümü var sadece. Gizemli, trajik ve estetik. Bu arada Count D çok ikonik :D Mangasına devamke.

9. Petshop of Horrors çok güzel bir seriymiş gerçekten. Nedense iptal edilmiş ve halihazırda 4 bölümü var sadece. Gizemli, trajik ve estetik. Bu arada Count D çok ikonik :D Mangasına devamke.

10. Daha önce diş teli taktırıp teli kıran var mı aranızda acaba ? o.O 

1. Perfectum

Perfectum

Aslında korku işin şakası daha ziyade uygun zaman ve ekonomik durumu kolluyorum. Memnun kalmayanı da daha görmedim :D

2. (See 17 other replies to this status update)

11. City pop dinleyince insan 90'lara uçuyor sanki bir nostalji havası var. Mesela Amerikan rüyası gibi böyle bir neşe her şeyin yolunda gideceği hissi. Ders çalışırken dinlenmiyor ama bir bakmışsınız hülyalara dalıyorsunuz. Neysem size öyle örnek bir playlist ışınlayayım istersiniz siz :D

Baş köşede elbette plastic love var :stars-crazy-rabbit-emoticon:

12. Daha önce diş teli taktırıp teli kıran var mı aranızda acaba ? o.O 

1. Perfectum

Perfectum

Valla bende bilgelik dişlerimi çektirip diş teli takmak istiyorum ama cesaret yok. :taichi-crazy-rabbit-emoticon:

2. (See 17 other replies to this status update)

13. Psikolojik/dram anime filmi öneriniz varsa yazın. Manga okumaktan gına geldi. :drama-crazy-rabbit-emoticon:

14.  

Yakın zamanda çeviri konusuna ilgi duymaya başladım ve bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum. Deneyimli arkadaşlar, öğütlerinize açığım :shy-onion-head-emoticon: 

15. Kentaro Miura hayatını kaybetmiş. Berserk ve diğer tüm çalışmaların için teşekkürler Miura Sensei. Huzur içinde uyu.

16. Suç ve ceza, yarıda bırakıp unuttuğum ve en çok tekrardan başladığım kitap olabilir. Neden böyle yapmışım bilmiyorum. Ama daha bir dikkatle okuyunca ve hayal edince gerçekten verildiği değeri fazlasıyla hak eden bir kitap olduğunu görebiliyorum. Karakterleri, duyguları, yaşanan ortamdaki tozun zerresini bile yazar size hissettirebiliyorsa bu müthiş başarıdır. Geçen ortam Rusya, insanları senin ülkene yabancı olsa bile kendi ülkemde bile yaşatılan kültürlere şahit oldum. Kıtlama şekeri bilir misiniz, hani ısırıkla alınan şeker parçası ardından çay içilir. Doğulular bilirler neyi kastettiğimi. Ben bunu sadece Doğu Anadolu insanı yapar sanıyordum. Meğer Ruslar da yapıyormuş. Gerçi bu örnek bir şey bile değil de. Her neyse şimdilik bu romanı psikolojik romanların mihenk taşı ilan ediyor ve bir Raskolnikof olmadığım için kendimle iftahar ediyorum.

17. Bu kediyi sahiplenmek istiyorum :happy-onion-head-emoticon:

Spoiler

cats-pallas-s-cat-cat-wallpaper-preview.jpg.024e938d3804f09d654cc465cc097114.jpg

18. Suç ve ceza, yarıda bırakıp unuttuğum ve en çok tekrardan başladığım kitap olabilir. Neden böyle yapmışım bilmiyorum. Ama daha bir dikkatle okuyunca ve hayal edince gerçekten verildiği değeri fazlasıyla hak eden bir kitap olduğunu görebiliyorum. Karakterleri, duyguları, yaşanan ortamdaki tozun zerresini bile yazar size hissettirebiliyorsa bu müthiş başarıdır. Geçen ortam Rusya, insanları senin ülkene yabancı olsa bile kendi ülkemde bile yaşatılan kültürlere şahit oldum. Kıtlama şekeri bilir misiniz, hani ısırıkla alınan şeker parçası ardından çay içilir. Doğulular bilirler neyi kastettiğimi. Ben bunu sadece Doğu Anadolu insanı yapar sanıyordum. Meğer Ruslar da yapıyormuş. Gerçi bu örnek bir şey bile değil de. Her neyse şimdilik bu romanı psikolojik romanların mihenk taşı ilan ediyor ve bir Raskolnikof olmadığım için kendimle iftahar ediyorum.

19. Suç ve ceza, yarıda bırakıp unuttuğum ve en çok tekrardan başladığım kitap olabilir. Neden böyle yapmışım bilmiyorum. Ama daha bir dikkatle okuyunca ve hayal edince gerçekten verildiği değeri fazlasıyla hak eden bir kitap olduğunu görebiliyorum. Karakterleri, duyguları, yaşanan ortamdaki tozun zerresini bile yazar size hissettirebiliyorsa bu müthiş başarıdır. Geçen ortam Rusya, insanları senin ülkene yabancı olsa bile kendi ülkemde bile yaşatılan kültürlere şahit oldum. Kıtlama şekeri bilir misiniz, hani ısırıkla alınan şeker parçası ardından çay içilir. Doğulular bilirler neyi kastettiğimi. Ben bunu sadece Doğu Anadolu insanı yapar sanıyordum. Meğer Ruslar da yapıyormuş. Gerçi bu örnek bir şey bile değil de. Her neyse şimdilik bu romanı psikolojik romanların mihenk taşı ilan ediyor ve bir Raskolnikof olmadığım için kendimle iftahar ediyorum.

20. Herkesin bayramı mübarek olsun. :) 

21. Bu kediyi sahiplenmek istiyorum :happy-onion-head-emoticon:

Spoiler

cats-pallas-s-cat-cat-wallpaper-preview.jpg.024e938d3804f09d654cc465cc097114.jpg

22. O müzik bu müzik.

Spoiler

23. Castlevania 4. sezonu ile yıkacak gene ortalığı >:) Heyecanla bekliyorum.

24. Castlevania 4. sezonu ile yıkacak gene ortalığı >:) Heyecanla bekliyorum.

25. Vampire Hunter D: Bloodlust ne kadar güzel bir filmmiş. Dün gece uyumam gerekirken oturdum ve izledim. Harikaydı. Animasyonun akıcılığı, atmosfer, karakter tasarımları ve derinliği beni benden aldı. Neden daha önce keşfetmemişim, şaşırdım doğrusu izlerken. Öteyandan eski animelerde beni kendine çeken bir albeni var. İster istemez karşılaştırıyorum şimdikilerle ve onlardan olmayan şeyler var bence eskilerde. Alınteri kokuyor. Züğürt olsam da cebimdeki paraları çıkarıp mangaka ve yapımcının eline tutuşturasım geldi izlerken :D

1. Perfectum

Perfectum

Ben yt de izlemiştim. Çevirmenlik tecrübem olsa ben yapardım ama güvenmiyorum kendime bu konuda pek. Bu seri iyi bir çeviri hak ediyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.