Jump to content

Perfectum

Üyeler
  • İçerik sayısı

207
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

26

Durum güncellemeleri bölümüne Perfectum kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Promised Neverland'i izledim. Çok güzeldi. Besin olmak konusunda, özgürlük ve başkaldırma kavramları konusunda yetimhanede yaşanan olayların gerçeklikte dış dünya da farklı senaryolarla yaşanabilir olma ihtimali konusunda beni baya bir düşündürdü. Yer yer gözlerim doldu. Eline emeğine sağlık Shirai sensei. 

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Perfectum

Perfectum

@MileydiOlambilir aplam :) Ben internette isabella'nın ninnisini dinledikten sonra bir şans vereyim dedim. Tatminde etti. Böyle psikolojik serileri seviyorum.

@GallardoKrone o ebeleme oynadıkları bölümde ondan çalınan çocukluğunu yaşıyordu bence. Biraz üzülmedim değil onun adına. Sister eğitimi onda gözle görülür bir hasar bırakmış. Bunu yüz ifadelerinden anlıyoruz. Zeki, fiziken güçlü olması ve büyük kaçışa yardımı olduğu için favorim Sista Krone :D

3. Mileydi

Mileydi

Konu güzel ve orjinal lakin ana karakterlerin yaş kısmına takıldım biraz daha büyük yapsalardı belki o zaman kendi adıma çok iyi bir seri diyebilirdim :ballerina-crazy-rabbit-emoticon:

4. Perfectum

Perfectum

Evet bende onu düşünmüştüm. Küçücük yaşta özgürlüğün ne olduğunu nereden bilecek el kadar çocuk baş kaldıracakta kaçacakta birde dahiyane planlar yapıyorlar :D Ama güzel yav

2. Vagabond okumaya tekrar başlayasım var. Okuyorum okuyorum hep araya bir şey giriyor, yarım kalıyor.

3. Bir şeyi merak ediyorum. Şu yorum yaptığımızda solda kalan kullanıcı adımızın üstündeki seviye 1 değişiyor mu hiç? :P Görünüşe bakılırsa rookie for eva  :help-crazy-rabbit-emoticon:

2. Perfectum
    3. Mileydi

Mileydi

Her konuya merhaba de söz banlamayacağım, ama bir konu atlarsan banlarım :ballerina-crazy-rabbit-emoticon:

4. Perfectum

Perfectum

:sweating-onion-head-emoticon:

4. Yılların deviremediği Sidious, namı diğer Senato' nun son anları böyleymiş meğer. :D

Spoiler

5. Üniversiteler tatil olmuş. Ama canlı yayını izleyemedim. Aldığım duyumlar ve okuduklarıma göre üç hafta kesin ara verilmiş. Tüm Türkiye genelini kapsıyormuş. Bizim üni boşalıyor şu an. Arkadaş gruba fotoğraf attı. Kamilkoç'un önü pide sırası gibi valla. Okulda internet hızı da artmışken film indireyim bari.

6. Yeni bir sanatçı keşfettim Spotify sayesinde

Hayatımda hiç bara gitmedim ve içmiyorumda ama şöyle şarkılar beni fişekliyor ya, git bir Jazz bara, al eline meyve suyunu otur dinle. 

1. Perfectum

Perfectum

Cehaletimi giderdim ve öğrendimki bu adam soul şarkıcısıymış jazz değil ve de her siyahi müziğine jazz demeyi bırakmalıyım.

7. Lucas Film Star Wars: the Clone Wars 7. Sezonun çıktığını duyurmuş a şimdi fragmanını izledim kyaa:bye2-onion-head-emoticon: çok mutluyum.

1. GalMinus

GalMinus

Haberin linki var mı ?

2. Perfectum
  8. Sizin şehirlere de kar yağıyor mu? :eating-me-onion-head-emoticon:

2. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Olmazsa olmazı dikmişler yani : D Fakültede kar topu savaşından kaçtığım gün aklıma geldi... Şimdiden geçmiş olsun :D Dikkat et, üşütüp hasta olma :freezing-onion-head-emoticon::frozen-onion-head-emoticon:

3. Perfectum

Perfectum

Bizimkiler sınav derdindeler o yüzden savaş yok :) Sağ olasın 

9. Solo leveling çok güzel ilerlemiyor mu sizce de?.  Okurken bir kez bile sıkılmadım. Yeni bölümü merakla bekliyorum :)

1. lufnis

lufnis

Dimi dimi bölüm bitince "burada mı biter ah be yazar" diye can da sıkmıyor. Heyecanla bekletiyor. Uzun zamandır ilk defa güncel de bir şey takip ediyorum.

2. Perfectum

Perfectum

Çok sabırsız bir takipçi kitlesi ama bu da yapımın ne kadar sevildiğinin ve tutulduğunun göstergesi bence :)

3. DevilCat31

DevilCat31

kanekiden arimaya evrildi ana karakter piskolojik ve görünüş olarak artık beton yetmio kara fatmaya tek atcak diğer bölüm rez alın beyler:yesss-crazy-rabbit-emoticon:

10. Kütüphanede ter kokularını içine çeke çeke ders çalışmak gibisi yok :homelessonionplz: büt dehşeti geliyor not alın :boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

11. Gençler ütü alacağım ama markalar konusunda hiç bir fikrim yok. Öğrenciyim bir de.. bana öneri de bulanabilirsiniz bence :D

12. Fate Stay Night sevenlere gelsin.

https://youtu.be/N5sWHwj_-h4

13. Böylesi yetenekler on yıllarda bir gelir.

1. Gallardo

Gallardo

Emre Yücelen abimize haber vermek lazım :)

2. Perfectum

Perfectum

Hahaha hemen mesaj atıyorum :D

14. Blizzard oyunlarından bir Hearthstone oynamışlığım vardır onun dışında herhangi oyununu deneyimlemişliğim yok. Ama sinematik fragmanlarını çok sıkı takip ediyorum. Çok güzel değil mi sizce de? :) 

"There is no light here."

Spoiler

Not: Aklıma League of Legends' dan Jhin geldi. Jhin, namı diğer Virtüöz, ölümde güzelliği gördüğünü sanan bir maynak. Oyunu oynayanlar Jhin'in fragmanını da bilirler. Aynı kan ve gül yaprakları teması ve de estetik kontrast bu sinematikte de yok mu sizce. Valla Olsa da hiç itirazım yok açıkçası böyle zıtlıklara bayılıyorum. 

2. Perfectum

Perfectum

Evet. Karanlık atmosferli oyunlarda ayrı bir kalite var. Dark Souls da severim, mesela. Ama aşırı zor olmasından mütevellit elleşmiyorum kendisine :D

3. Singularity

Singularity

Ozaman sana benden The Coma Recut 

4. Perfectum

Perfectum

Şimdi izledim fragmanını. Kaliteli bir oyuna benziyor. Ama survival tipi oyunları pek sevmiyorum. Teşekkürler gene de öneri için. :good-job-onion-head-emoticon:

15. Feng Shen Ji' yi bitirdim. Hatta baya bir oldu üzerinden. Regendary (japengrish stili) bir manhwa :) Nedense kötü taraftaki karakterleri pek sempatik buldum.  Yaptıkları yüzünden onlardan nefret etmem gerekirdi ama yüce rahibe, ne zha :D ve babası(!), sonra ehem tian var. Gerçekten güzeldi. Sonlara doğru hikayenin hızlandırıldığını hissediyorsunuz. Bu biraz kötü hissettirdi. Muhtemelem editör çizerleri haşlıyordu :x .

Bölüm bölüm Ah Gou ya tepem atsa da onu da sevdim. Onun karakter gelişimini izlemek gerçekten güzeldi.

Üstelik çizerlerin ona, bölüm başında yaraladığı köle için verdiği cezayı pek ironik buldum. Çizimler olağanüstüydü. Tavsiyeleriniz için teşekkürler. :)

1. Gallardo

Gallardo

Ne demek efendim. Benden önce bitirdin. Ben daha 2. sezondayım :D Kötülerde Erxting Nitian reyizin yeri ayrıdır :D

2. Perfectum

Perfectum

Kolay gelsin sanırsam 2 sezonun daha var :D Nitian erxing tam bir mortal combat karakteri gibi yahu tasarımını çok hoş buluyorum. Tam bir suikastçi teması var adamda. :) Hemide kötü değildi Nitian yanlışınız var efenim.

3. Gallardo

Gallardo

Kore wa kore wa spoilerlık durumlar var demek :D Gerçi kim iyi kim kötü tartışılır. Şu anda benim için tanrılardan kötüsü yok.

16. Bu grubu accaaayip sevdim. Yabancı(Hollanda merkezli) bir grupmuş ama grupta iki Türk var. Herneyse buyrunuz linki efenim.

17. Arılar kahveye gelir mi bunu daha önce hiç düşünmemiştim ama bir tanesini kahvemin köpüğünü fondiplerken yakaladım ve sonunda haliyle canhıraş çığlıklarla yardım isteyincede kurtardım hırşiti. Bu kadar kafein yeter ona :) :expulsion-onion-head-emoticon:

18. Kelt müziklerine sardım şimdi de. Besteci hangi duygularla besteledi bunu acaba.

1. Amygirl

Amygirl

Kelt müzikleri ilgi alanımdır ben de çok severim 

2. Perfectum

Perfectum

Bu adamın çok güzel besteleri var tavsiye ederim.  

3. Amygirl

Amygirl

Derleme videoları açarım genelde ben de 

19. Evde ya da yurt odamda çay hazırlarken bazen aklıma ATLA daki Uncle Iroh geliyor :) Seriyi izleyenler bilir, kendisi çay konusundaki muntazam fikirleri, çay aşkı ve Ba Sing Se' de Zuko'yla işlettiği çay dükkanıyla tanınır. :D

1. Gallardo

Gallardo

Şu sıralar o bölümlerdeyim :)

2. Perfectum

Perfectum

İyi seyirler :) . Herkesin sıkılmadan tekrar tekrar izleyebileceği nadir serilerden.

3. Gallardo

Gallardo

Zamanında sıkılıp tekrar tekrar başladığım bir animeydi :D Son seferde dikiş tutturdum ve şimdi yarıyı geçtim :)

20. Bu aralar fantasi/macera tarzı anime/mangalar okumak istiyorum. Tavsiyesi olan var mı? Çizimleri berserk ya da basiliske benzeyen varsa ,ki bu türün çoğu modern örneğinde yok, çok güzel olur :). Teşekkür ederim şimdiden.

2. Amygirl

Amygirl

Feng shen ji diyecektim :D

3. bluegrass

bluegrass

Ne demek, yalnız benim yazdıklarımın senin istediğin çizim tarzıyla alakası yok ama şunlar da var; ; Fumetsu no Anata e,  Saihate no Paladin , Totsukuni no Shoujo, Somali to Mori no Kami-sama ( hoş animesi de çıktı ya okuyorsundur bunu belki ) bir de bir tane daha vardı ama adını unutttum :) neyse iyi okumalaar u.u

4. Perfectum

Perfectum

@Amygirl Feng shen ji kült bir yapıt sanırım. Akla ilk gelenlerden bir yapıtmış gibi geliyor kulağa.

@bluegrass Çizim olayı benim izleme hevesimi büyük ölçüde etkiliyor. Sanırım Berserk okuya okuya emek kokan şeyler bana daha çekici geliyor.

Çizimler benzer olmasa da olur. Göz atacağım her birine. Teşekkürler ilgin için. :)

21. Her yenilik aslında birer endişedir insan için. Ya olmazsa? Ya yolunda gitmezse işler? Ama, aynı zamanda bir merak da yaratır peşinden sürükleyen. Bilinmez. Şu an otobüs penceresinden dışarıyı izlerken hissettiklerim aynen bunlar. Sanırım içimde bir yerlerde bir romantik yatıyor. :D

1. LeornKayn

LeornKayn

Yatsın bırak ne güzel bir yanın var işte...insanların çoğu yeterince odunlaştı zaten, kendimi buz devrindeki mamut gibi hissediyorum son zamanlarda ulan aklı başında tek adam ben miyim diye sanki bütün aklı başında olanlar tükenmişte...gerçi ülkenin hali kitaplardan fırlama milletinde kalitesiz olmasının beni şaşırtmaması lazım.

2. Perfectum

Perfectum

Teşekkürler yorumun için :)

22. Gıcık olduğum insanlarla tatile gitme zorunluluğu ve ilk günün yağmurlu olacakmış gibi olması. Karmaya selamlar :get-out-crazy-rabbit-emoticon:

23. Daha önce İngilizce şiir okumuştum. Ama dinlemeyi hiç düşünmemiştim. Benim için bir zamanlar Kont Dooku, bir zamanlar Dracula, bir zamanlarsa Saruman olarak hatırlanacak Christopher Lee'nin sesinden. :)

Şair Edgar Allan Poe

The Raven

24. Size bulduğum an çok sevdiğim bir şarkıyı armağan etmek istiyorum.

https://youtu.be/nZmwwPbTAIQ

2. Perfectum

Perfectum

Güzelmiş daha önce hiç Japon jazz müziği dinlememiştim. Sebebi nedir bilmem şarkı boyunca gülümseyip durdum :D 

Not: Bu jazz oluyor değil mi? Müzik türleri konusunda çok cahilim. Ayırt edemiyorum :depressed2-onion-head-emoticon:.

3. Gallardo

Gallardo

Bu sanırım blues oluyor daha ziyade. Jazz'ın karmaşıklıktan beslenen bir harmonisi ve bir yerden sonra enstrümanların kayışı koparması gibi olaylar var yani öyle biliyorum ?

4. Perfectum

Perfectum

Kayışı koparmak :D var evet. 

25. Şöyle masmavi bulutsuz günleri çok seviyorum yahu. :relax2-onion-head-emoticon:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.