Jump to content

Perfectum

Üyeler
  • İçerik sayısı

207
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

26

İletiler bölümüne Perfectum kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Yorumları tam okuyamadım cidden ayrıntılı bilgiler var. Söylenmiş olabilir. Bunu belirleterekten bende bir kaç bilgi ekleyeyim. 

Uzay-zaman yolculuğu esnasında belli bir yer çekimi etkisinden yoksun olan vücudumuz belli başlı belirtiler aksettirir. Çok fazla belirti var bu nedenle sadece iki tane yazmakla yetineceğim.

Uzun süre uzayda kalmak omurgayı uzatıyor. Bunun sebebi vücudumuzun Dünyadaki gibi bir yer çekime maruz kalmaması ve bel kemiğinde bulunan yumuşak disklerin rahatlama ve genişleme imkanı bulması. %3 oranında görülen bu etki Dünyaya geri dönüldüğünde bir kaç ay içerisinde normal duruma dönebiliyor.

Psikolojik çöküş..İnsanlar çevreyle etkileşim kurduğu takdirde rahat hisseder. Ancak uzay denen ortam bunu çok minimize ettiği için bazı psikolojik sorunlara neden olabilir. Bu nedenle astronotlar çok titiz bir psikolojik teste tabii tutulur.

Bonus bilgi :P

Yer çekimin olmaması ve akabinde kaslara da çok fazla ihtiyaç duyulmaması kasları oldukça zayıflatır. Bunun için astronotlar günde  iki kez spor yaparlarmış. :)

2. Aile kavramını değiştirdiler animede.. Valla ben mantık hatası power up'larla şu en deneyimsiz kişiye oy verdim. Şu mantıksız power up lara içigoyla alıştım. Oğlum naruto gidiyor dağda bayırda kurbağalarla çalışıyorda sen nerden buluyorsun o güçleri. Pırt diye nerden çıkarıyorsun kimi koparıyorsun anlamadım ki . Zalım kubo çocuğu hazıra alıştırıyorsun <.< Birde şu deneyimsiz kişiler çok gözüme batıyor gelişim göstermediklerinde.

*Şu gözlük olayı hariç çoğunu işaretlediğimi de belirtiyim cidden dikkatinden kaçmamış çoğu şey. Güzel konu :)

3. Yeni sezon için teaser yayınlanmış yeni izledim her ne kadar son bölümüne kadar izlediysem de nisana kadar tahmini bir süre bekleyeceğimiz içün bıraktım şimdilik.. Game of Thrones hakkında konu görünce bir giriyim dedim :) 6. sezon ve sezon finaline kadar geçen sürede keyif aldım diyebilirim bazı sahneler sıkıcı olsada.. Cersei' nin tahta yükselişi, Tommen' in intiharı, Jon hakkındaki flashback ler ve kuzeyin kralı olması.. Onun dışında bir türlü sevemediğim Dany' nin diğerlerinden daha çok güçlendiği düşüncesindeyim.. Arya ise tam bir suikastçi oldu o mumu kesiş sahnesini ve Jaqen'e attığı tribiyle iyiydi bu sezondada sağlam bir çizgide ilerliyor Arya. Dany de Varys, Tyrion, Tyrell , Martell ve Greyjoy hanesi gibi ve onun dışında bir çok önemli yan karakterin desteğini almış olması ve direk hedefe yol alıyor olması yeni sezonun bol savaşlı ve entrikalı bölümlerle dolu olacağı hissini veriyor bu arada yedi bölüm olacakmış sanırım. Demeden edemicem Esora da söylemiş ama bence Darth Vader'dan çok Emperor Palpatine ya Cersei ^o^  Jamie bu sefer Queen slayer olacak heralde o bakış iyi bir bakış değildi :D Valla tahta ne Dany otursun ne Cersei bence Lyanna Mormont oturmalı oy iste oy verelim başgan :P

773974b19eef6892b57cd10becbd6321.jpg

4. Sevdiğim ve de arada sinirlendiğim birilerine de söylemek istediğim ama söylemesi nasip olmamış beğendiğim bir sözü var Kafka' nın :)

"Beyinlerimiz savaşsın isterdim ancak görüyorum ki silahsızsınız bayım. "  Kafka karamsar olsa da tam bir fikir adamıdır ya severek okurum kitaplarını vee "Suskunluğum asaletimdendir." diyip noktalıyorum :D . Sevdim bu konuyu :)

5. Aizen ölmesin be :l 100 sayfa mı 200 sayfamı yapıyorsun ne yapıyorsan yap toparla şu sonu Kubo. 15 senedir trolledin milleti bari sonunu toparla da rahat bir şekilde animesini bekleyelim. 

Edit: Kubo türkanime forumunu açacaktaa benim yorumumu japoncaya çevirip okuyacakta ve sonu toparlayacak :l 

Neyse beklentilerimizi asgari düzeyde tutalım gençler ichigo tek atarsa şaşırmayın :D

6. Opening ve endinglerde ileride olabilecek çok şey saklıda ben atlıyormuşum yav oraları :D Subaru' nun son gördüğü canavar şeysiyle ilgili pek bir alaka kuramadım sanırım orada yaşayan, bölgesini koruyan bir canavar ya da belki direk cadı tarikatıyla ilişkilendirebilirler bir şekilde bilemiyorum. Bölümde farklı şeyler bekliyordum iyi bir haber ya da Emilyagilleri görmek hoş olurdu benim açımdan bir kaç bölümdür göstermiyor mangaka. FMAB esintileri var ayrıca onuda sonradan fark ettim. Betelgeuse' un tembelliği temsil etmesi, Subaru' ya sende kutsal kitap var mı gibi bir şey sorması Subaru' nunda cadı ile alakasını ve Subaru' nun da bir şeyi -bence ölümü- temsil ediyor olmasını güçlendiriyor. Onun dışında tam olarak kafasını toplayamamış, o delilikten gerçek resmi tam olarak göremiyor oluşunu Emilia' nın rakipleri tarafından sürekli kışkırtılmasını vs izledik. Gelecek bölümde aynı havayı verecek gibi izleyip görücez artık.

7. Beni şaşırtan ilk karakter Yagami Light tı. Çünkü başlarda kendince kutsal bir amacı vardı ve tanrı olma gibi bir hedefi de yoktu adalet duygusu güçlü olduğu için  bu suçlu ve kokuşmuş dünyayı temizleyeceğini ve her şeyin istediği gibi gideceğini sandı tabi başlarda. Sonraları ise aranan biri olmaya başlaması, peşine ajanların, dedektiflerin ve polislerin takılması ve yavaş yavaş bambaşka bir karaktere bürünmeye başlaması beni gerçekten şaşırtmıştı. Sonraki karakterse Monster dan Johann Liebert... Kendisi tam bir kaibutsudur efendim şeytana pabucunu ters giydirir :D 

8. Ben bu yaşıma kadar hep farklı insanlar tanımayı ve farklı yerler görmeyi hayal etmişimdir. Tek bir yere bağlı kalmamak ve evrensel bağlar edinmek :) Mimar olmak ve yeni hayaller inşaa etmek, gezmek, görmek, tanımak, eğlenmek :) Dünyayı kurtaramasakta böyle düşlerimiz var bizimde :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.