Jump to content

Perfectum

Üyeler
  • İçerik sayısı

207
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

26

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Perfectum reacted to quincy for bir durum güncellemesi, Gece bleachin sezon finalini izleyip yattığım için rüyamda yhwach’ın auswählen‘inden   
    Gece bleachin sezon finalini izleyip yattığım için rüyamda yhwach’ın auswählen‘inden sağ çıkmış bir quincy idim. onore oldum
  2. Beğen
    Perfectum reacted to Pseudohomophylus for bir durum güncellemesi, Herkese selamlar Mini bir duyuru yapmak için foruma dalmış olan Bendeniz vefa çuvalı   
    Herkese selamlar
    Mini bir duyuru yapmak için foruma dalmış olan
    Bendeniz vefa çuvalı Homhom:)
    Uzunca bir aradan sonra güzel bir haberle yeniden karşınızdayım.
    Geçtiğimiz siyah beyaz korona günlerine ufaktan ufaktan veda ederken nedense
    yılın bu zamanları dışarıdan fark edilir ölçüde keyfim pek bir yerinde oluyor. 
    Belki sizlerin de keyfi yerine gelir diye bu güzel haberleri paylaşmaya geldim.

Öhöm sebeb-i ziyaretim
    Japonya Festivali!

İçerikler yine yeni yeniden çeşit çeşit göz doyuran cinsten
    Ben şimdilik bugün ve yarın yapılacak olanlara değineceğim. 
    Umarım herkes en güzel şekilde bu festivalden keyif alır. 

JAPONYA FESTİVALİ AÇILIŞI 

Program içeriği:
    -Büyükelçi Suzuki’nin Açılış Konuşması
    -Manga Çizim Yarışması Ödül Töreni (Japon Mangası üzerine kısa bilgilendirme)
    -Studio Ghibli Belgesel Gösterimi  ‘10 Years with Hayao Miyazaki’

Yer ve zaman:
    Türk Japon Vakfı Özdemir Sabancı Salonu
    10 Aralık 2022 (Cumartesi) yani bugün saat 14.00-16.00

Bu etkinliklerin bir kısmı sınırlı kontenjanlara sahip olduğundan bazıları ön kayıt gerektiriyor. 
    Belgesel gösteriminde kişi sınırı olmayıp Ankara'da bulunan tüm Miyazaki-severlere duyurulur.
    *Ön kayıt yapılması gerekmemekte olup koltuk sayısı 300 ile sınırlıdır.

Ayrıntılar:
    Büyükelçi Suzuki’nin açılış konuşmasının ardından Türkiye’de yaşayan herkesin katılabildiği Manga Çizim Yarışması’nın sonuçları açıklanacak ve Japon Mangası üzerine kısa bilgilendirme yapılacaktır. Devamında NHK World’de yayınlanan Studio Ghibli’nin belgesel gösterimi ‘10 Years with Hayao Miyazaki’den (Türkçe Altyazılı) ‘Episode 1: Ponyo is Here’ ve ‘Episode 2: Drawing What’s Rea’ gösterilecektir. Manga Çizim Yarışmasında dereceye giren dokuz eser (3 kategoride 3’er eser) Anatolium Ankara AVM'de 2 hafta boyunca sergilenecektir.

11 Aralık 2022 Pazar günü yani yarın saat 12:00-14:30* da her yıl festivalin vazgeçilmez bir parçası olan Türkiye'de Japonca öğrenen Türkler için çevrimiçi "Ankara Japonca Sunum Yarışması" düzenlenecektir. Ön elemeyi geçen A ve B kategorisinde toplam 13 kişi “Japonya / Japonca ve Ben – hayat hikâyemin Japonya ile bağlantısı” temasına uygun sunum yapacaktır. Japonca konuşma yarışması COVID dönemi nedeniyle Zoom'a taşınmış olup konuşma yarışmasının kaydı günün ilerleyen saatlerinde YouTube üzerinden büyükelçiliğin hesabında paylaşılacaktır.

*Program akışına göre bitiş saati değişebilir.
    +Aşağıdaki linkten lütfen ön kayıt yapınız.
    https://jbkultur.wixsite.com/jb-cultural-event

Festivalin geri kalan etkinliklerinden haberdar olmak için Japonya Büyükelçiliğinin sosyal medya hesaplarını takipte kalın.

Büyükelçilik  instagram  youtube

İyi eğlenceler.

HOMHOM SERZENİŞİ

Neden renkli yazıp yazılarımı düzenleyemiyor ve spoiler kutucuğuna
    yeniden hasret kalıyorum nedeeen Tanrı'm nedeeen
    Soldaki aydınlık karanlık tema tuşu dışında bu güncelleme olmamış cık cık cık
    Gerçi aktiflik artacaksa ben buna da okeyim^^
  3. Harika
    Perfectum reacted to Gallardo for bir durum güncellemesi, Mangasını okuyup çoktan kafamda sesini tayin ettiğim karakterlerin anime sesini duyun   
    Mangasını okuyup çoktan kafamda sesini tayin ettiğim karakterlerin anime sesini duyunca kendimi bir rüyadan uyanmış gibi hissediyorum.
  4. Teşekkür
    Perfectum got a reaction from Pseudohomophylus for bir durum güncellemesi, Bir de konu biraz karambole gitmiş pek dikkat etmemiştim. Japonya kültürüne merakı ol   
    Bir de konu biraz karambole gitmiş pek dikkat etmemiştim. Japonya kültürüne merakı olanlar bakınız efenim.
    https://forum.turkanime.tv/konu/23394-geleneksel-japon-ağaç-baskı-sanatı-ukiyo-e/#comment-493068
  5. Karmaşık
    Perfectum got a reaction from Pseudohomophylus for bir durum güncellemesi, Kan, vahşet, intikam, entrika, pusu, para, cinsellik her türlü hardcore gerçekliğin v   
    Kan, vahşet, intikam, entrika, pusu, para, cinsellik her türlü hardcore gerçekliğin ve kötülüğe karşı kötülüğün motto seçildiği bir manga. Lady Snowblood. Olur da okuyan çıkar aramızdan böyle yapımları seven vardır diye bir çıtlatmak istedim. Lady Snowblood'un filmi de var ve Tarantino da direkt ilham alarak Kill Bill'i çekmiş. 

6. Harika
    Perfectum got a reaction from Pseudohomophylus for bir durum güncellemesi, An itibariyle Johnny Depp Amber Heard davası:   
    An itibariyle Johnny Depp Amber Heard davası:

7. Beğen
    Perfectum got a reaction from Marut for bir durum güncellemesi, An itibariyle Johnny Depp Amber Heard davası:   
    An itibariyle Johnny Depp Amber Heard davası:

8. Beğen
    Perfectum got a reaction from pegasusejder for bir durum güncellemesi, İnsülin ihtiyacı olanlara gelsin.   
    İnsülin ihtiyacı olanlara gelsin. 

9. Teşekkür
    Perfectum reacted to pegasusejder for bir durum güncellemesi, Herkesin bayramı mübarek olsun. :)   
    Herkesin bayramı mübarek olsun. :) 
  10. Teşekkür
    Perfectum got a reaction from Pseudohomophylus for bir durum güncellemesi, İnsülin ihtiyacı olanlara gelsin.   

11. Beğen
    Perfectum got a reaction from Marut for bir durum güncellemesi, Cyber City Oedo 808 gibi serilere bayılıyorum. Muhteşemdi ve şu an 3.bölüme geçtim. H   
    Cyber City Oedo 808 gibi serilere bayılıyorum. Muhteşemdi ve şu an 3.bölüme geçtim. Her bir karaktere ayrı bir sempatim var hele Benten. Tam bir cyber Griffith değil mi yav 

12. Beğen
    Perfectum got a reaction from Gallardo for bir durum güncellemesi, Cyber City Oedo 808 gibi serilere bayılıyorum. Muhteşemdi ve şu an 3.bölüme geçtim. H   
    Cyber City Oedo 808 gibi serilere bayılıyorum. Muhteşemdi ve şu an 3.bölüme geçtim. Her bir karaktere ayrı bir sempatim var hele Benten. Tam bir cyber Griffith değil mi yav 

13. Beğen
    Perfectum got a reaction from Gallardo for bir durum güncellemesi, İnsülin ihtiyacı olanlara gelsin.   

14. Harika
    Perfectum reacted to Gallardo for bir durum güncellemesi, Her yerde Spy x Family görselleri görüyorum internet ağzına kadar Spy x Family fan ar   
    Her yerde Spy x Family görselleri görüyorum internet ağzına kadar Spy x Family fan artları ile dolu. Bir süredir de Mikasa'yı Yor'un elbiseleriyle çizme akımı var. Hoşuma gitmiyor değil.
    Aslında benim görmek istediğim bir çift de Usui ve Misaki. Bence bu konsepte çok iyi uyarlar.

15. Beğen
    Perfectum reacted to Marut for bir durum güncellemesi, Berserk, Vagabond, Vinland Saga...   
    Berserk, Vagabond, Vinland Saga...
  16. Beğen
    Perfectum reacted to Heimatlos for bir durum güncellemesi, Bilmeyen ne bilsin bizi Bilenlere selam olsun   
    Bilmeyen ne bilsin bizi
    Bilenlere selam olsun
  17. Beğen
    Perfectum reacted to Singularity for bir durum güncellemesi, Solo Leveling in oyunu geliyormuş. Ben animeyi bekliyordum.   
    Solo Leveling in oyunu geliyormuş. Ben animeyi bekliyordum.

18. Teşekkür
    Perfectum got a reaction from Pseudohomophylus for bir durum güncellemesi, Japon sanatında Ukiyo-e akımı ve sanatçıları hakkında ayrıntılı bir yazı yazmak istiy   
    Japon sanatında Ukiyo-e akımı ve sanatçıları hakkında ayrıntılı bir yazı yazmak istiyorum. Sitede aynı konuyu işleyen var mı, bakmadım ama eğer yoksa güzel bir yazı olacağına inanıyorum. Biraz geç yüklenebilinir. Zira öğrenciyiz stayla :x Bitirmeden size en beğendiğim Ukiyo-e lerden birini takdim etmek isterim.

19. Beğen
    Perfectum reacted to Estable for bir durum güncellemesi, Çok sevdiğim oyun olan Nier:Automata'nın Animesi çıkıyormuş. İlgili haber için; https   
    Çok sevdiğim oyun olan Nier:Automata'nın Animesi çıkıyormuş. İlgili haber için; 
    https://otakumode.com/news/62163e9b5075a700412e1300/NieR-Automata-Gets-Very-First-Anime!?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=fb_220223_pm_Nier_Anime
  20. Beğen
    Perfectum got a reaction from Can for bir durum güncellemesi, Hemen iş hayatına atılmak istemek ahmaklık mıdır bilmiyorum. Bence değil. Birde sıkıl   
    Hemen iş hayatına atılmak istemek ahmaklık mıdır bilmiyorum. Bence değil. Birde sıkıldım artık üniversiteden . Yok gençlikmiş özleyecekmişsin geçin valla. Ruhum seksenine basacak heyhaaaat :D
  21. Beğen
    Perfectum reacted to quincy for bir durum güncellemesi, Bleach'e 73 sayfalık yeni bir özel bölüm geleceği söyleniyor   
    Bleach'e 73 sayfalık   yeni  bir özel bölüm geleceği söyleniyor  

22. Beğen
    Perfectum reacted to Golge_Kaze for bir durum güncellemesi, Bayağıdır profil ismimi değiştirmek istiyordum. İyi durdu bu.. (Eskiden beri tanıyanl   
    Bayağıdır profil ismimi değiştirmek istiyordum. İyi durdu bu.. (Eskiden beri tanıyanlar bu kim demesin diye not edeyim: Ben Ancaks)
  23. Beğen
    Perfectum got a reaction from Golge_Kaze for bir durum güncellemesi, Yakın zamanda çeviri konusuna ilgi duymaya başladım ve bu konuda kendimi geliştirmek   
    Yakın zamanda çeviri konusuna ilgi duymaya başladım ve bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum. Deneyimli arkadaşlar, öğütlerinize açığım  
  24. Karmaşık
    Perfectum reacted to Gallardo for bir durum güncellemesi, Kentaro Miura hayatını kaybetmiş. Berserk ve diğer tüm çalışmaların için teşekkürler   
    Kentaro Miura hayatını kaybetmiş. Berserk ve diğer tüm çalışmaların için teşekkürler Miura Sensei. Huzur içinde uyu.
  25. Beğen
    Perfectum got a reaction from Pseudohomophylus for bir durum güncellemesi, Suç ve ceza, yarıda bırakıp unuttuğum ve en çok tekrardan başladığım kitap olabilir.   
    Suç ve ceza, yarıda bırakıp unuttuğum ve en çok tekrardan başladığım kitap olabilir. Neden böyle yapmışım bilmiyorum. Ama daha bir dikkatle okuyunca ve hayal edince gerçekten verildiği değeri fazlasıyla hak eden bir kitap olduğunu görebiliyorum. Karakterleri, duyguları, yaşanan ortamdaki tozun zerresini bile yazar size hissettirebiliyorsa bu müthiş başarıdır. Geçen ortam Rusya, insanları senin ülkene yabancı olsa bile kendi ülkemde bile yaşatılan kültürlere şahit oldum. Kıtlama şekeri bilir misiniz, hani ısırıkla alınan şeker parçası ardından çay içilir. Doğulular bilirler neyi kastettiğimi. Ben bunu sadece Doğu Anadolu insanı yapar sanıyordum. Meğer Ruslar da yapıyormuş. Gerçi bu örnek bir şey bile değil de. Her neyse şimdilik bu romanı psikolojik romanların mihenk taşı ilan ediyor ve bir Raskolnikof olmadığım için kendimle iftahar ediyorum.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.