Jump to content

Perfectum

Üyeler
  • İçerik sayısı

207
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

26

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Perfectum reacted to pegasusejder for bir durum güncellemesi, Herkesin bayramı mübarek olsun. :)   
    Herkesin bayramı mübarek olsun. :) 
  2. Beğen
    Perfectum got a reaction from Pseudohomophylus for bir durum güncellemesi, Bu şarkı niyeyse gecenin bir yarısı dinlenince daha anlamlı olacakmış gibi geliyor. B   
    Bu şarkı niyeyse gecenin bir yarısı dinlenince daha anlamlı olacakmış gibi geliyor. Böyle saat 3-4 gibi açacaksın pencereyi, soğuk işleyecek böyle içine sonra da dışarıyı izlerken bunu dinleyeceksin.

3. Beğen
    Perfectum reacted to Gallardo for bir durum güncellemesi, Bir insanın hayata daha adım atar atmaz kendisinin içinde bulunduğu maskeli balodan h   
    Bir insanın hayata daha adım atar atmaz kendisinin içinde bulunduğu maskeli balodan haberdar edilmesi çok önemlidir. Aksi halde karşılaştığında anlayamayacağı ve tahammül edemeyeceği, hatta şaşkınlıktan donup kalacağı birçok şey vardır; ve aslında en uzun ömürlü olanlar onlar olacaktır. Alçaklığın gördüğü himaye, erdemin çektiği aldırmazlık, hakikate ve büyük yeteneklere tahammülsüzlük hatta garazkârlık, bilim adamlarının kendi sahasındaki cehaleti, halis mamullerin neredeyse her zaman aşağılanması ve sadece sahtelerin baş tacı edilmesi böyle bir şeydir. 
    Gençler bu maskeli baloda elmaların balmumundan, çiçeklerim ipekten, balıkların kartondan yapılma ve istisnasız her şeyin bir oyun ve oyuncaktan ibaret olduğunu mutlaka öğrensinler. Birbirleriyle ciddi ciddi iş yapma azmi içerisindeki iki insandan birinin sahte mallar tedarik ettiğini, diğerinin de bunun karşılığında ona sahte paralar ödediğini zamanında onlara söylemek gerekir. (Arthur Schopenhauer)
  4. Beğen
    Perfectum reacted to Mutaika for bir durum güncellemesi, Gerçekten çok iyi hazırlanmış sahneler...   
    Gerçekten çok iyi hazırlanmış sahneler...

5. Beğen
    Perfectum reacted to Gallardo for bir durum güncellemesi, O müzik bu müzik.   
    O müzik bu müzik.

6. Harika
    Perfectum reacted to Pseudohomophylus for bir durum güncellemesi, Günaydın, iyi günler, iyi akşamlar ve iyi geceler Günün hangi vaktinde denk gelirseni   
    Günaydın, iyi günler, iyi akşamlar ve iyi geceler
    Günün hangi vaktinde denk gelirseniz artık
    İki tane güzel haber vermek istiyorum umarım ilgi duyan/duyabilecek genç arkadaşlardan birilerine faydalı olur. 
    İlki MEXT burs programlarının başvuru zamanları başlamış bulunuyor.
    Konsolosluk, Japonya'da 1,5-2 yıllığına eğitim almak amacıyla öğrencilere her yıl  "Araştırma", "Lisans", "Meslek Yüksekokulu" ve "Japonca ve Japon Kültürü Araştırmaları" olmak üzere 4 başlık altında  burslar veriyor. Ayrıntılı bilgi için linkini bırakıyorum.
    İlgi duyan arkadaşlar Buraya^^
    İkincisi ise yine büyükelçiliğin yayınladığı bir iş ilanı, Hibe programı adı altında bir adet sözleşmeli personel aramaktalarmış. İlanın ayrıntıları ve şartlar için Buraya^^ 
    Malum pandemi sürecinde mezun olmaktı, okuldu, sınavlardı bir yana yeterlilik sahibi insanların dahi istedikleri yerlerde çalışamadıklarını duyuyor, görüyoruz.
    Umarım uygun yeterlilikte insanlara bu haber ulaşır onlar için bir kapı olur.
    Kendinize cici bakın^^ 
    Seviliyorsunuz
  7. Beğen
    Perfectum got a reaction from Pseudohomophylus for bir durum güncellemesi, Castlevania 4. sezonu ile yıkacak gene ortalığı >:) Heyecanla bekliyorum.   
    Castlevania 4. sezonu ile yıkacak gene ortalığı >:) Heyecanla bekliyorum.

8. Harika
    Perfectum reacted to Heimatlos for bir durum güncellemesi, Bir karikatür var çok severim kendisini...   
    Bir karikatür var çok severim kendisini...

9. Beğen
    Perfectum got a reaction from Lycaenidae for bir durum güncellemesi, Vampire Hunter D: Bloodlust ne kadar güzel bir filmmiş. Dün gece uyumam gerekirken ot   
    Vampire Hunter D: Bloodlust ne kadar güzel bir filmmiş. Dün gece uyumam gerekirken oturdum ve izledim. Harikaydı. Animasyonun akıcılığı, atmosfer, karakter tasarımları ve derinliği beni benden aldı. Neden daha önce keşfetmemişim, şaşırdım doğrusu izlerken. Öteyandan eski animelerde beni kendine çeken bir albeni var. İster istemez karşılaştırıyorum şimdikilerle ve onlardan olmayan şeyler var bence eskilerde. Alınteri kokuyor. Züğürt olsam da cebimdeki paraları çıkarıp mangaka ve yapımcının eline tutuşturasım geldi izlerken :D
  10. Beğen
    Perfectum got a reaction from Golge_Kaze for bir durum güncellemesi, Vampire Hunter D: Bloodlust ne kadar güzel bir filmmiş. Dün gece uyumam gerekirken ot   
    Vampire Hunter D: Bloodlust ne kadar güzel bir filmmiş. Dün gece uyumam gerekirken oturdum ve izledim. Harikaydı. Animasyonun akıcılığı, atmosfer, karakter tasarımları ve derinliği beni benden aldı. Neden daha önce keşfetmemişim, şaşırdım doğrusu izlerken. Öteyandan eski animelerde beni kendine çeken bir albeni var. İster istemez karşılaştırıyorum şimdikilerle ve onlardan olmayan şeyler var bence eskilerde. Alınteri kokuyor. Züğürt olsam da cebimdeki paraları çıkarıp mangaka ve yapımcının eline tutuşturasım geldi izlerken :D
  11. Beğen
    Perfectum got a reaction from Barış D. Baryshx for bir durum güncellemesi, Vampire Hunter D: Bloodlust ne kadar güzel bir filmmiş. Dün gece uyumam gerekirken ot   
  12. Karmaşık
    Perfectum reacted to lntegral for bir durum güncellemesi, Bırakalım burda yeter bu kadar hadi.Belki bir sonraki pandemide aktif oluruz.Sevenler   
    Bırakalım burda yeter bu kadar hadi.Belki bir sonraki pandemide aktif oluruz.Sevenler seviliyor sevmeyen varsa da Allah kahretsin onu 

13. Beğen
    Perfectum got a reaction from pegasusejder for bir durum güncellemesi, Bu sahne izlediğim en zarif ve ölümüne düellolardan biri oldu benim için.   
    Bu sahne izlediğim en zarif ve ölümüne düellolardan biri oldu benim için. 

14. Harika
    Perfectum reacted to Gallardo for bir durum güncellemesi, Öylesine izlediğim anime başyapıt çıkmıştır.   
    Öylesine izlediğim anime başyapıt çıkmıştır.

15. Harika
    Perfectum got a reaction from Lycaenidae for bir durum güncellemesi, Bunlardan amerikada da varmış xvzbs   
    Bunlardan amerikada da varmış xvzbs

16. Beğen
    Perfectum got a reaction from Lycaenidae for bir durum güncellemesi, ve hayır diyemeyenler için Evet bugünlük tamamım dndn   
    ve hayır diyemeyenler için

Evet bugünlük tamamım dndn
  17. Beğen
    Perfectum got a reaction from Pseudohomophylus for bir durum güncellemesi, ლ(´ڡ`ლ)   
    ლ(´ڡ`ლ)

18. Karmaşık
    Perfectum got a reaction from Pseudohomophylus for bir durum güncellemesi, Bunlardan amerikada da varmış xvzbs   
    Bunlardan amerikada da varmış xvzbs

19. Harika
    Perfectum reacted to Amygirl for bir durum güncellemesi, Bazen sadece meyve suyu kutusu olmak istersin...   
    Bazen sadece meyve suyu kutusu olmak istersin...

20. Harika
    Perfectum reacted to Beytize for bir durum güncellemesi, Sınava çalışmak yerine eski kullanıcıları stalklamak mı aaa en sevdiğim :D   
    Sınava çalışmak yerine eski kullanıcıları stalklamak mı aaa en sevdiğim :D
  21. Karmaşık
    Perfectum got a reaction from Pseudohomophylus for bir durum güncellemesi, Bazen ağıt yakıyorum okuduğum bölüme ama seviyorum da :D B öyle çalkantılı bir ilişki   
    Bazen ağıt yakıyorum okuduğum bölüme ama seviyorum da :D Böyle çalkantılı bir ilişki :/

22. Harika
    Perfectum got a reaction from Pseudohomophylus for bir durum güncellemesi, Selam Ferris-san. Nasılsın :) Şimdiki kullanıcı adını çok havalı bulduğumdan ve merak   
    Selam Ferris-san. Nasılsın :) Şimdiki kullanıcı adını çok havalı bulduğumdan ve merakımı da uyandırdığından bir araştırayım dedim ve bir kelebek türü olduğunu öğrendim. Mavi olmaları bana başka bir şeyi hatırlattı. Bir yerde okumuştum. Eskiden topluluklar mavi kelebeklerin bol olduğu topraklara evlerini veya tarlalarını kurarlarmış. Çünkü o kelebeklerin bulundukları habitatlar hep verimli olurmuş. Biraz karanlık haber ama yakın zamanda bu kelebekler sayesinde bir toplu mezar bile bulundu. Neyse lafı fazla uzatmak istemem. İsmi güzelmiş türün. :D
  23. Beğen
    Perfectum got a reaction from pegasusejder for bir durum güncellemesi, Selam Ferris-san. Nasılsın :) Şimdiki kullanıcı adını çok havalı bulduğumdan ve merak   
    Selam Ferris-san. Nasılsın :) Şimdiki kullanıcı adını çok havalı bulduğumdan ve merakımı da uyandırdığından bir araştırayım dedim ve bir kelebek türü olduğunu öğrendim. Mavi olmaları bana başka bir şeyi hatırlattı. Bir yerde okumuştum. Eskiden topluluklar mavi kelebeklerin bol olduğu topraklara evlerini veya tarlalarını kurarlarmış. Çünkü o kelebeklerin bulundukları habitatlar hep verimli olurmuş. Biraz karanlık haber ama yakın zamanda bu kelebekler sayesinde bir toplu mezar bile bulundu. Neyse lafı fazla uzatmak istemem. İsmi güzelmiş türün. :D
  24. Harika
    Perfectum got a reaction from Lycaenidae for bir durum güncellemesi, Selam Ferris-san. Nasılsın :) Şimdiki kullanıcı adını çok havalı bulduğumdan ve merak   
  25. Üzgün
    Perfectum reacted to Amygirl for bir durum güncellemesi, Herkes 2020 ye bir şarkı söylemiş Çelik'ten Bırak da Git Yetmedi mi Hala söylemiştim   
    Herkes 2020 ye bir şarkı söylemiş
    Çelik'ten Bırak da Git Yetmedi mi Hala söylemiştim ben de ama bir şey değişmedi  1 Ocak 2021'in 31 Aralık 2020 den farkı yok..
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.