Jump to content

Perfectum

Kayıtlı Üye
    207
  • Last visited

• Days Won

26

Reputation Activity

1. Harika
    Perfectum reacted to sShoguNn in Dünya aslında çok net imiş...   
    Aylar önce forumun chatine ilk geldiğim zamanlarda yazmıştım chatte takılanlardan belki hatırlayanlar olur ben yıllardır miyopum ve uzağı çok kötü görüyorum.
    Daha o zamanlardan bana doktora git demişlerdi chatten bende üşeniyorum felan demiştim.
    İşte aylar sonra gittim bugün gözlük aldım ve inanamadım...
    Dünya aslında çok netmiş...
    Uzaktaki yazıları okumayı bırakın, gece gökyüzüne bakınca bile normalde gördüğümden daha fazla yıldız gördüm az önce
    Gerçekten inanılmaz, görüşüm gerçek olamayacak kadar net, hala her şeyin bu kadar net olduğuna inanamıyorum
  2. Harika
    Perfectum reacted to absu in Mesleğiniz yada olmak istediğiniz   
    olmak istediğim, uzaya gidebilmek için hertürlü işi yaparım nasada çaycılık felan
  3. Beğen
    Perfectum reacted to Saye in VeteranSubs Anime Kapakları   
    Veteransubs çalışmaları ile gayet kaliteli, takip ettiğim bir çeviri ekibi..
    naçizane faydam olsun dedim veteransubs için yaptığım anime kapak çalışmaları.

4. Üzgün
    Perfectum reacted to KomşununOğlu in En Üzüldüğünüz An!   
    Dün akşam çekmeceyi açıp sadece balık kraker kaldığını görünce çok üzülmüştüm mesela..
  5. Beğen
    Perfectum reacted to asci in Origami Köşesi:Alfabetik Dizin(Çiçek Serisi Eklendi)   
    Az çok bişeyler bildiğimiz çok eğlenceli bir sanattır origami.Tanım vs. yapmayacağım zaten biliyoruzdur:)
    Aslında internette video vs. şeylerle öğrenebilmemize rağmen istediğimizi bulmak ve düzenli bi şekilde yerleştirilmiş hali biraz uğraştırıcı.
    Bu konuda resim halinde adım adım anlatan parçalar halinde internetten bulup derlediğim yöntemleri alfabetik sıraya göre yazacağım ve zamanla sürekli güncelleyeceğim.

Siz de eksik olan hoşunuza giden varsa yoruma ekleyerek güncellememe yardımcı olabilirsiniz.Şimdiden teşekkürler:

Ağ:

Akrep:

Anemon:

Balık:

Bardak:

Bot:

Bot-2-:

Ceket:

Cüzdan:

Cüzdan-2-:

Çekirge:

Çiçek-Sakura:

Çiçek-Gül1:

Çiçek-Gül2:

Çiçek-Gül3:

Çiçek-Gül4:

Çiçek-Gül5:

Çiçek-Erik:

Çiçek-Ayçiçeği:

Çiçek-Yaprak:

Çiçek-Kuru Yaprak:

Çiçek-Nilüfer:

Çiçek-Kaktüs:

Çiçek-Kamelya:

Çiçek-İris:

Çiçek:

Çiçek-Menekşe:

Çiçek-Karanfil:

Çiçek-Gündüz sefası:

Çiçek-Ortanca:

Çiçek-Ginkgo:

Çin şapkası:

Hediye Kutusu:

Kağıt Uçak-1-:

Kağıt Uçak-2-:

Kağıt Uçak-3-:

Kağıt Uçak-4-:

Kağıt Uçak-5-:

Kağıt Uçak-6-:

Kağıt Uçak-7-:

Kağıt Uçak-8-:

Kalp-2 Renkli:

Kalp-Ayıcıklı:

Kalp-Çerçeve:

Kalp-Çizgili:

Kalp-Çiftli:

Kalp-İnce Kutu:

Kalp-İsim Standı:

Kalp-Kutu:

Kalp-Kutu-2:

Kalp-Basit:

Kalp-Kolye:

Kalp-Turnalı:

Kalp-Mini Kutu:

Kalp-Kravatlı:

Kalp-Kanatlı:

Kalp-Kırık:

Kalp-Mesaj:

Kalp-Mini Paket:

Kalp Desenli Basılabilir Kağıtlar:

Küp:

6. Beğen
    Perfectum got a reaction from 908 in ''Tekrar Tekrar İzleyebilirim!'' dediğiniz Animeler   
    Monster
    Basilisk
    Avatar: son hava bükücü(animasyon diyelim)
    Naruto 1.sezon(hala eski videolarını izlerim :) )
    Steins Gate (huvooovin kyoomaa :D seviyorum şu laboratuvar faresini :)) )
    NANA(ilk ve tek josei animem :D)
    daha vardır da şimdilik bu kadar

7. Beğen
    Perfectum got a reaction from jasoncastle in İçsel dünyalarımızı paylaşıyoruz Merhaba Anime Dünyası   
    Foruma hoşgeldin jasoncastle :)  Yazdıkların harikulade. Umarım hayal ettiğin yolda ilerler ve onları gerçekleştirirsin. Anime önerisi istersen bana mesaj atabilirsin.
  8. Beğen
    Perfectum reacted to jasoncastle in İçsel dünyalarımızı paylaşıyoruz Merhaba Anime Dünyası   
    Herkese merhaba, gece karanlığında anime dünyasının renkli ışıklarının içimizde oluşturduğu anlam ile her birimizin ayrı ayrı özel ve güzel olduğunu hatırlatarak aranızda bulunmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Kendimden biraz bahsedersem, kendimi bildim bileli  savaş sanatları ile uğraşmaktayım, zihni kitaplar ve yeni deneyimler ile eğitirken ruh ve bedeni spor disiplini ile geliştirme yolunda bir dünya vatandaşı olmak için çabalıyorum. Bugün bilginin kaynağı haline gelmiş ingilizcemi geliştirmeye çalışarak bilgi edinimi için dünya kaynaklarından faydalanmak, japoncamı konuşma düzeyinde geliştirerek bir gün bir japon vatandaşı ile yeşil çay içip sohbet etmeye niyetim var. Akdeniz Üniversitesinde 3. sınıf öğrencisiyim. Buradaki forumu aktif olarak kullanıp anime dünyasının içine daha fazla girmek istiyorum, burada olduğum için çok mutluyum herkese tekrardan Merhaba :)
  9. Harika
    Perfectum reacted to Saki Asamiya in İtiraf Köşesi   
    Tam olarak itiraf sayılmaz ama neyse.
    Çocukken Ninja'larla kafayı bozmuştum. Bir ara sırf Shadow Dancer'da ki ninjaya benzeyeyim diye babama beyaz renk, iki numara büyük eşortman aldırmış (karate Gi'leri pahallydı) ve beyaz bir köpek istemiştim. (Kıyafeti aldılar ama köpek için veto yedik)
    Küçükken yaşadığımız yerin yakınında bir dövüş sporları okulu vardı. Okulun tabelasında "NİNJUTSU" yazısını gördüğümde anneme beni yazdırması için yalvardım. O da en sonunda kabul etti ve beni okula götürdü. Belki de küçüklüğünde Candy'i izleyerek büyüdüğü için Japon milletinin en yaygın ihraç malzemelerinden biri olan Ninjalara ilgi duymama sempati duymuştu.
    Okulun sahibi olan lavuk, bana ve anneme yıllar önce Japonya'da o zamanın en iyi ninjutsu ustaları tarafından nasıl eğitim gördüğünü ve "Shidoshi" rütbesine nasıl eriştiğini, askerliğini öğrendiği ninjutsu teknikleri sayesinde nasıl bordo bereli olarak yaptığını, askerlik hizmetinden sonra nasıl MİT için çalıştığını ballandırarak anlatıyordu. Adam resmen ninja kıyafeti giymiş bir at hırsızına benziyordu. (Frank Dux'ın Türk versiyonu yani)
    Annem ikna olmadı ve adamla Japonca konuşmaya başladı. Herif Japonya'da eğitim görmesine rağmen, annemin söylediklerinin hiç birini anlamayınca annem de elimden tuttuğu gibi beni eve götürdü. Beni okula yazdırmadığı için ona çok kızmış ve onunla iki gün konuşmamıştım.
    Yıllar sonra adamın çocuk tacizinden hapse girdiğini haberlerde duyduk.
    Anneme üzerinde ninja motifi olan büyük boy bir çikolatalı pasta alıp özür diledim. "Ninja'ları yiyim sana bir şey olmasın Ripper-chan" dedi.
  10. Teşekkür
    Perfectum reacted to Anjo in Javanın Önemi   
    Java Basittir.

Java, kendisine yakın güçteki dillerin en basitidir. Örneğin, Java model olarak aldığı C++’tan çok daha kolaydır. C++’ın çok güçlü bir dil olduğu tartışılmaz. Ama C++ ve C# çoğu bir dilde bulunması çok da şart olmayan karmaşık bir çok özellik içermektededir. Bütün bu özelliklerin öğrenilmesi çok zaman alır. Oysa Java gereksiz çok fazla özellik içermez. Ve Java’da bir özelliğin öğrenilmesi ve kullanılması çok kolaydır. Başka dillerde çok zor yazılan işlemler Java’da çok basit ifadelerle gerçekleştirilebilmektedir.

Java’nin basitliği yanlış anlaşılmamalıdır. VisualBasic/ASP, Delphi/Pascal, Perl, PHP gibi dillerden ve ortamlardan daha basit değildir. Bu sayılan diller çok kolay öğrenilebilen, kısa zamanda yeterli düzeye ulaşılabilen dillerdir. Ancak bu dillerde yapılabileceklerin belli bir sınırı vardır. Bu dillerde büyük çaplı ve karmaşık işler yapamazsınız veya yapmanız durumda çok zorluk çekersiniz. Oysa Java programlamanın her dalında iddia sahibidir. Her geçen gün Java yeni bir alanda söz sahibi olmaktadır. Bu bağlamda ’basit’ demek, ’çok gelişmiş işlemlerin basit bir şekilde yapılabilmesini sağlayan’ demektir. Yoksa ’programcı bunu anlamaz’ diye düşünülmesinden ötürü hiç bir özellik dışarda bırakılmamıştır.

Java Nesneye Yöneliktir.

Java tamamen (bazı kişilere göre %99) nesneye yönelik’tir. Diğer bazı diller gibi nesneye yöneliklik sonradan dile eklenmemiştir, başından beri Java’da bulunmaktadır. Bir Java programında olabilecek her şey ya nesnedir ya da bir nesnenin parçasıdır. Java nesneye yönelik programlamayı sadece mümkün değil aynı zamanda kolay kılmıştır. Java’da bir nesnenin yapılması, kullanılması, geliştirilmesi, başka bir yere aktarılaması çok kolaydır.

Java Dağıtıktır.

Java ’dağıtık’ bir dildir. ’Dağıtık’ birden fazla bilgisayarda çalışan programların bir biriyle uyumlu çalışabilmesidir. Bir yazılım parçasının bir kısmının bir makinede diğerinin başka makinede aynı anda çalışması mümkündür. Bu yüzden Internet’in dilinin Java olduğu söylenmektedir. Günümüzde tek bir makine üzerinde çalışan, başka hiç bir yerle bağlantısı olmayan uygulama kalmamış gibidir. Bir çok işletme Interenet üzerinden iş yapmaktadır. Bir çok işletmede birden fazla makine birbirine bağlı olarak çalışmaktadır. Bu yüzden Java dağıtık programlama için en uygun çözümlerden biridir.

Java Sağlamdır.

Java sağlam bir dildir. Programlamadaki hataların çoğu daha yazılma aşamasında anlaşılabilmektedir. Yazılma aşamasında anlaşılmayanlar, programın çalışması esnasında yakalanabilmektedir. Bir ’exception’la, programda hatanın ne olduğu, nerede olduğu ve hangi işlemi yaparken olduğu bile belirtilebilmektedir. Başka dillerin aksine çalışma esnasında bir Java programı "Bir hata oldu!" deyip çökmez. Bir çok durumda hataya rağmen program çökmeden çalışmaya devam eder. Hata olması durumunda da programı çalıştıranlar hatayı ayrıntılarıyla öğrenme olanağına sahip olur.

Java Güvenlidir.

Java güvenli bir dildir. Java diliyle virüs yapılamaz. Hiç bir virüs bir Java programına bulaşamaz. Bir Java programının yaptığı her hareket takip edilir. Kötü niyetli bir program, bir işlemi eğer izin verilmediyse yapamaz. Bu özellik, Internet gibi herkesin başkasının makinesine erişebildiği bir ortmada çok önemlidir. Java’yı güvenlik gereksinimi yüksek bir çok firma bu yüzden tercih etmektedir.

Mimarilere Yansızdır.

Sıradan kullanıcıların bildiğinin aksine dünya üzerinde bir çok işletim sistemi vardır. Hatta kullanıcın çoğunun iyi bildiği Windows işletim sistemi bazı bilgisaya alanlarında hiç kullanılmaz. UNIX/Linux, Apple Mac, IBM’in çeşitli işletim sitemleri dünya işletim sistemi pazarında büyük yer tutmaktadır. Bir çok masaüstü kullanıcısının tek bildiği işletim sisteminin, bazı sektörlerde adı dahi geçmemektedir. Java’da yazılan bir program hemen hemen bütün işletim sistemlerinde hiç değiştirmeye gerek duymaksızın çalışır. Diğer dillerde bu özellik yoktur. Hatta Windows’un bir versiyonunda çalışan program diğer bir versiyonda çalışmayabilmekte, bazen makinenin çökmesi gibi büyük sonuçlar bile doğurabilmektedir. Windows’u üreten Microsoft firmasının yazdığı programlar bile kendilerinin işletim sistemlerinin bazılarında çalışmamaktadır. Kendilerinin yazdığı belgelerde hangi işletim sistemlerinin hangi versiyonlarında hangi programlarının çalışmadığını belirtilmektedir. Bu durum bütün işletim sistemi ve bütün programlar için geçerlidir. Ürettiği yazılımların her platformda çalışmasını isteyen firmalar giderek daha çok Java’ya yönelmektedir.

Java Taşınabilirdir.

Java programları her ortamda aynı veya benzer bir şekilde çalışır. Her ortam/makine için ayrı bir program yazmaya gerek kalmaz. Programcı programın çalışacağı makinenin durumunu göz önüne almak zorunda kalmaz. Bir programın görüntüsü çalıştığı hey yerde hemen hemen aynıdır. C programları da hemen hemen her işletim sisteminde yeniden derlenmek suretiyle çalışabilir. Ama programcı bunun için hazırlık yapmalıdır. Bir işletim siteminde tamsayı -2^15 ile 2^15 arasında değer alırken diğerinde -2^31 ile +2^31 arasında alabilir. Ama Java bu farkları programcıya şeffaf kılar. Programcı her işletim sistemi ve her sürüm için ayrı bir program yazmak zorunda kalmaz.

Java Yorumlanır.

Java ’yorumlamalı’ bir dildir. Yani bir Java programının komutları, çalışırken makinenin anlayacağı formata çevrilir. Java’da bu Java Virtual Machine (JVM) tarafından yapılır. Bunun avantajı bir programın kullanıdığı standart kütüphanelerin programla birlikte taşınması zorunluluğunu ortadan kaldırmasındır. Bir yorumlayıcı herhangi bir ortamda varsa, bir dildeki standart her özellik o ortamda var demektir. Programla birlikte bu kütüphanelerin de taşınması gerekmez. Bu da bir Java programının bir makineden başka makineye indirilmesini çok hızlandırır. Çünkü sadece programcının yazdığı nesneler yolculuk yapar. Applet’lerin çalışma prensibi budur. Ana makinede bulunan applet, tarayıcı tarafından kullanıcının makinesine alınır ve çalıştırılır. Java ortamı, yani JVM tarayıcının içinde mevcutur.
    Java Yüksek Başarımlıdır.
    Diğer dillerde olmayan bir çok özelliğe sahip olmasına rağmen, Java’da bunun için fazla bir performans kaybı yoktur. Java’nın ilk versiyonlarında çalışan programlar diğer dillerde yazılan eşdeğerlerine göre elbette yavaştır. Ancak Java’nın gelişmesiyle birlikte Java bu farkı, üstün özelliklerinde vazgeçmek zorunda kalmaksızın kapatmaktadır. En son Java sürümüyle birlikte JIT (Just-In Time-Tam Zamanında Derleme) teknolojisi devreye girmiş bulunlaktadır. Bununla birlikte Java programları, diğer dillerde en iyi yazılmış programların hızını hemen hemen yakalayabilmektedir. Java yapılması ’imkansız’ gibi görüneni çok da fazla performans kaybına yol açmadan yapar.
    Java’nın yavaşlığı en fazla eleştiri alan özelliklerden biridir. Bir programın hızlı çalışması, makinelerin hafıza veya işlemcisini terfi ettirerek çözülebilir. İşlemcinin ve hafızanın çok ucuzladığı günlerde, bu, bir işletme için pek fazla maddi bir yük değildir. Bir programcının sağlam, güvenli ve Java’nı sahip olduğu üstün özelliklere sahip program üretmesi daha fazla masraflıdır. Bir işletmenin, durup dururken bir programın makineyi çökertmesinden dolayı katlanacağı külfet az değildir. Programı yapanların bile hatayı anlamak için saatlerce bazen günlerce uğraşması işletmeye yine maliyet olarak yansıyacaktır. Bu kadar eleştiri almasına rağmen Java’nın giderek daha fazla yaygınlaşmasının elbette nedenleri vardır. Java’nın yavaşlığından sadece Java’yı bilmeyenler ve kullanmayanlar şikayet etmektedir. Ancak Java ’hızla’ yayılmaktadır.
    Java Çok Kanallıdır.
    Java dili başından ’çok kanallıdır’ (multi-threaded’dir). Çok kanallılık, bir programın aynı anda birden fazla işlemi yürütebilmesi demektir. Bir program herhangi bir şeyi beklerken arada başka bir işlemi gerçekleştirebilir. Beklenen olay gerçekleşince ilk işlem kaldığı yerden aynen devam ettirilir. Üstelik bunun için programcının fazla bir şey yapması da gerekmemektedir. Çok kanallılık bir çok dilde hiç yoktur. C++ gibi dillerde de dilin özelliği değil, ona sonradan eklenmiş kütüphanelerle kullanılabilmektedir. Ama Java’nın kendisi doğuştan çok kanallıdır. Bu yüzden çok kanallı program yapmak için en kolay dil Java’dır.

Java Dinamiktir.

Java’da bir programla kullandığı birimlerin (kütüphaneler,modüller veya sınıfların) birbirine bağlanması çalıştırma anında yapılır. Buna ’sonradan bağlama’ (late binding) denir. Kullanılan birimlerin iç yapısı değiştirildiğinde, bu birimleri kullanan programın değişmesi gerekmez. Yeter ki birimlerin dışarıdan çağırma şekilleri değişmesin. Oysa C++ gibi dillerde herhangi bir değişiklikte (bu bir modülün iç yapısında çağıranları ilgilendirmeyen çok ufak bir değişiklik bile olsa) herşeyin yeniden işleme tabi tutulması gerekir. Buna da ’erken bağlama’ (early binding) denir. Java’da late-binding bu özellik olmasaydı, Java kütüphanlerindeki her hata düzeltme ve değişiklikte dünyadaki bütün programları yeniden işleme tabi tutmamız gerekirdi ki bu mümkün değildir.

Sonuç

Java iyi bir programlama dilidir. Giderek yaygınlaşması, diğer dillerin giderek Java’ya benzemeye başlaması ve taklitlerinin çıkması da bunu göstermektedir. Java’yı tercih etmeyenler elbette olmuştur ve olacaktır. Ama buzdolabının bile Java bildiği bu dönemde bu dili hiç bilmemek, tümüyle yok saymak bilgisayar alanında var olmak isteyen insanlar için büyük bir eksiklik olacaktır.

Alıntıdır.
  11. Beğen
    Perfectum reacted to Luluna in Para, Mutluluk Getirir Mi?   
    Herkes duygusal açıdan bakmış ama içinde yaşadığımız kapitalist sistem çarkında para mutluluk getirir. Ne zaman getirmez? Eğer hastaysan ve bunun çaresi yoksa, sevdiklerin öldüyse ya da ihanet ettiyse, seni yürekten seven biri yoksa, dünya batmışsa ve bitmişse evet, bunları parayla alamazsın.
    Ancak mutluluğun pek çok formu vardır ve para ile mutluluğun pek çok türünü sağlayabildiğin için mutluluk getirir. Dünyada zibilyon tane insan var, dünyayı dolaşsan seni sevecek zibilyon tane insan ile tanışırsın, dünyası küçük olanın çevresi de küçük olur.
    Dünyada görülecek harika şeyler, yaşanacak harika anılar var, denenecek şeyler de var. Her şeyden öte pek çok bilgiye ilk elden deneyimleyerek sahip olursun. Mutluluk sadece bir insanın diğerine verdiği sevgi ile olmaz. Diğer insanların sevgisine o kadar muhtaçsanız, siz yandınız zaten.
    Hayal ediyorum da dünyadaki her deliğe girip çıktığımı, her bilgiye ulaştığımı, keşfettiğimi, bana düşüncesi bile mutluluk veriyor.İnsanı insan yapan şey anıları ve hayalleridir. Güzel yerlere gider, güzel insanlarla tanışır ve güzel şeyler denersen, güzel anıların olur; mutlu da olursun.
    İhtiyacı olan insanlara yardım eder yine mutlu olur, mutlu edersin. Yardım kuruluşları, hastaneler, okullar, doğa koruma merkezleri vs yaptırırsın, katkı sağlarsın insanlığa yine mutlu olursun. Neyi nasıl kullanıp, nasıl gördüğüne bağlı şu mesele. Ortada "paran olacak ama sevgin olmayacak birini seç" gibi bir durum yok ki :) öyle bir ikilem yok. 
    Ben şu an zaten mutlu ve huzurlu bir insanım, çok param olsa mutluluğum ikiye katlanırdı, etrafımdaki sevdiklerime saçardım keyff yapardık :P
    Para mutluluk getirir, sadece kati bir şekilde ve her konuda değil, ama getirir ellaaam. 
  12. Harika
    Perfectum reacted to Toprakezgi in İtiraf Köşesi   
    Jiyuu valla ben de bir ara perilere inanmıştım sanırım. Ya da inanmadım ama çok özenmiştim Sihirli Annem'de falan. Şimdi şarkısını ezbere söylerim. İlk başlarda hobala hobala hup drink gibi mal bir olay vardı eğlenirdim onunla. :D
  13. Harika
    Perfectum reacted to Merlin in İtiraf Köşesi   
    aynen katılıyorum :D itiraf ediyorum 5.sınıfdayken sınıfın en güzel kızını dansa kaldırcaktım utandığım için söyleyemedim , gittim en yakın arkadaşına söyledim oda ona söyledi o şekilde dans etmiştik :D
  14. Beğen
    Perfectum reacted to gekko-sama in Nickinizin anlamı?   
    Gekko nun anlamı ay ışığı demek bu da aynı zamanda benim ismimin anlamı 
    -Aylin
  15. Beğen
    Perfectum reacted to Gallardo in Özlü Sözler   
    Aslan, ceylan, sırtlan ve zebra yan yana koşuyorsa orman yanıyor demektir. (Afrika Atasözü)
  16. Harika
  17. Beğen
  18. Beğen
    Perfectum got a reaction from Gallardo in Zorunlu güldügünüz durumlar hakkında ne düşünüyorsunuz?   
    Kendimi samimiyetsiz bulurum ve karşı tarafında bu hissi sezdiğini düşünürüm genellikle.
  19. Beğen
  20. Beğen
    Perfectum reacted to MODERATOR in AMV Çalışmalarım - Dragon Ball Super , Boku No Hero Academia , Fairy Tail , Attack On Titan , Nanatsu No Taizai , Boruto : Naruto Next Generations   
    Eline sağlık,umarım amaçladığın izleyici kitlesine sahip olursun :)
    Kolay gelsin...
  21. Beğen
    Perfectum reacted to EvilDuckling in Herkese Merhabalar   
    Merhabalar , 20 yaşında animeye başlayalı 1 yıl olmuş ondan önce anime&manga hakkında hiçbir fikri ve ilgisi olmayan bir kardeşinizim.İlk başladığımda deli gibi izlerdim son zamanlarda o eski ilgim olmasada devam ediyorum , genelde burdan izlediğim için forumunada katılayım dedim.
    Ağır spice and wolf fanıyım 17 vol kitabını amazondan alıp okudum hatta bir ara body pillowunu almayı düşünüyordum o derece(gören bu ne lan diyecek diye almadım tabiki :D) , onun haricinde daha çok komedi mangalarını seviyorum Prison School , Tomo-chan , Grand Blue gibi ama favorim açık ara Grand Blue'dur herkesede tavsiye ederim.
    Animelere gelirsek attack on titan ile başlamıştım steamde oyununu görerek neymiş bi bakalım diye gittik anime fanı olduk çıktık , favorilerimde :
    1.Steins gate
    2.Attack on titan
    3.Re Zero
    Mal profilim:
    https://myanimelist.net/profile/EvilDuckling 
    Eklemeye çekinmeyin ben çekindim firends kısmında armut gibi 0 yazıyor 1 yıldır :)
  22. Beğen
    Perfectum reacted to AdminSlayer in Animelerde Kiraz Çiçeği (Sakura)   
    Biliyoruz ki Sakuralar Japonya'da bayağı ikonik hale gelmiş. Hemen hemen her animede de görüyoruz kiraz çiçeklerini. Ama mevsimler gelip geçiyor, o kirazlar yok ortada. O çiçekler kiraz olmuyor mu abi? Nerede bu kirazlar? Kim dadanıyor bu ağaçlara? Biri bana animede ağaçtan kiraz koparıp yiyen bir karakter göstersin lütfen. Sinirlendim
  23. Beğen
    Perfectum got a reaction from 1456ha in En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri   
    Adaletle yenemeyeceğiniz bir kötülük olsaydı ne yapardınız? Kötülüğü yok etmek için ellerinizi kötülüğe bulaştırır mıydınız yoksa kötülüğe teslim olsanız bile adaletli olmaya devam mı edersiniz?

Lelouch vi Britannia / Code: geass
  24. Beğen
    Perfectum got a reaction from Aechee in Bu gün hangi Manga'yı okudunuz?   
    Warehouse diye bir yaoi mangaya başladım şuan bakalım.
  25. Beğen
    Perfectum got a reaction from Barış D. Baryshx in Basilisk Manga ve Anime Serisine Devam Haberi Duyuruldu   
    Benimde çok beğendiğim bir seriydi çizimlerine hastayım zaten. Umarım berserk gibi olmaz devam serisi çizimleri böyle olsun 
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.