Jump to content

Perfectum

Kayıtlı Üye
    207
  • Last visited

• Days Won

26

Reputation Activity

1. Beğen
    Perfectum reacted to Amygirl in Basilisk Manga ve Anime Serisine Devam Haberi Duyuruldu   
    Öldüğüm andır!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    2005 yılı yapımı fantastik, dram, romantizm, doğaüstü ve tarihi seri olan Basilisk Kouga Ninpou Chou'ya resmi bir siteden devam sezonu geleceği açıklamasında bulunuldu. Yeni serinin adı Basilisk: Ouka Ninpou Chou olacak. Seriye hem manga hem de anime devam sezonu gelecek. Tarihi belirtilmese de bu güzel habere acayip seviniyorum. Ancak İzleyenler bilirler. Tatmin edici bir sonla bitmişti. İnsan acaba yeni karakterlerle mi devam sezonu olacak diye düşünmeden edemiyor. 
    Basilisk, Ninja Scroll gibi seriler, Fuutarou Yamada tarafından 1958-1959 yılları arasında kaleme alınan Kouga Ninja Parşomenleri adlı romandan esinlenilmiş seriler. Bunun gibi daha birçok sinema ve TV uyarlaması mevcut. Bakalım yeni seri nasıl olacak?
    Rabbbbıııımmmm bir an önce gelsin istiyorum. Acaba devam sezonunun da opening-ending müziklerini Onmyouza üstlenir mi? 

Kaynak: myanimelist.net
  2. Beğen
    Perfectum got a reaction from zileansavedjesus in Bir merhaba diyeyim   
    Bir hoş geldin diyeyim bende. Keyifli forumlar :)
  3. Beğen
    Perfectum reacted to Barış D. Baryshx in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Bu da güzelde, benim tercihim Kardaşlar

4. Beğen
    Perfectum got a reaction from AraharaFox in Ataberk O. | Çizimlerim / Güncel 25.05.17   
    Gölgeleri müko ayarlamışsın. Çizimine bakarken Türkiye'de de manga çizilse -var aslında bir kaç bildiğim ama az ya- manga sektörü olsa keşke diye düşünmeden edemedim :) Çizmeye devam o zaman emeğine sağlık 
  5. Beğen
    Perfectum reacted to Arcangelo in En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri   
    Biz sadece toplumdaki çöpleriz ve yakaladığımız her şans için hayatımızı riske atmazsak bir ezikten daha fazlası olamayacağız, bu yüzden cesaret bizim tek umudumuz.
    Rokurouta Sakuragi/Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin
    Bu kan denizinin üstünde duran cehenneme, sözde dünyamız diyoruz.
    Aizen Sousuke/Bleach
  6. Beğen
    Perfectum reacted to by_alfa in Yeni Bir Başlangıç! Çizime Baştan Başlamak!   
    A fresh start
    3 yıl önce 1 buçuk yıllık çizim maratonuma 8. Sınıftaki sınabım yüzünden ara vermiştim(7. Sınıfın yazında bırkamıştım çizmeyi kısacası.)  Resim dersindeki mevsim çizimleri vs. onlar hariç hiç çizim yapmadım ve tekrardan çizim yaomaya başladım. Bu sefer önceki gibi sabırsız davranıp anatomi ve diğer önemli şeyleri atlamayacağım. Gelişimim de görülsün diye buraya atmak istedim(gene). Çizim yapmaya pazar günü(23.04.2017) da başladım. Sınavlarım olmadığı müddetçe her güne en az 1 çizim yapıo buraya atmaya çalışacağım. Sıra çiziktirmelerde =D
    23.04.2017

24.04.2017

Kendi tasarımım bir karakter ->

25.04.2017

26.04.2017

27.04.2017
    Kimya performansını son güne bıraktığım için şu an için yok.  Eğer erken bitirsem bu günde birşeyler çizmeyi planlıyorum. 
    28 ve 29.04.2017
    Biraz gezdim ve çizemedim =#
    30.04.2017

06.05.2017
    Ziyaret ettiğiniz ve yorum yaptığınız için şimdiden teşekkürler =)

7. Beğen
    Perfectum got a reaction from 1456ha in ( 11 / 11 ) Kuuchuu Buranko   
    Tanıdık bir konsept izlerim ben bunu . Çeviri ve düzenlemeler içinse şimdiden kolay gelsin 
  8. Beğen
    Perfectum reacted to Gallardo in En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri   
    Sadece biraz tarih çalışmıştım. İnsan toplumunda kısıtlı tecrübemle iki tür düşünce akımı olduğunu öğrendim. İnsan hayatından daha değerli şeylerin varlığını savunan fikir ile insan hayatına denk hiçbir şeyin olmadığını savunan fikir. İnsanlar savaşmaya başlayınca ilkini savunanların bahanesi ile gerçekleşir. Bıraktıklarında ise diğerlerininkini haklı gösterir. Acaba kaç yüz yıldır, kaç bin yıldır bu döngü işlemeye devam ediyor? Hayır, genel anlamda insan ırkı önemli değil. Acaba dökülmüş kanın miktarına eşdeğer bir şey yapabilir miyim ki?
    Yang Wenli - Legend of the Galactic Heroes
  9. Beğen
    Perfectum reacted to AraharaFox in Ataberk O. | Çizimlerim / Güncel 25.05.17   
    Ataberk O. | Çizimlerim
    Umarım gününüz güzel geçiyordur bi süredir gözüm kaysada girmek ve incelemek nasip olmayan bu bölümde bizimde bi tuzumuz olsun dedim ve konu açtım. Umarım beğenirsiniz bir çok çizim paylaşmaya çalışacağım çizdikçe ekleyeceğim. Eğer sormak istediğiniz olursa lütfen paylaşın. Elimden geldiğince cevap vermeye ve yeni arkadaşları yüreklendirirken birkaç kolaylık gösterebilirsem ne alaa :)

Ilk olarak manga ingilizceye çevrilmeye başladığı günlerden beri takip ettiğim Boku no Hero Academia'dan Uraraka Ochaco Namıdiğer Uravity (küçük ufak bi spo bu ama o kadar da önemli değil sadece bi nickname)
    Devamı da gelecek... Elimde MICRON kalemlerimden sadece 0.20 ve 0.40 kaldığı için böyle düzensiz oldular çizimler :'( fakat tedarik sonunda tekrar normale döneceğizz inşallah.

Yeni güncelleme--  25.05.2017
    Alttakini tamamladım aslında ama tamamlanmış halinin fotoğrafını bi bulamadım. Arkadaşıma hediye ettiğim için elimde bu kaldı. Tam bi Chevy hastasıdır arkadaşıma armağanımdır.
    En beğendiğim karakterlerden biridir Bell arkadaşımız. Gözlerinin orantısı oturmadı hissiyatı bırakıyor çokta memnun değilim ama yorum sizin :)
    Biricik Shiina'm 2 sene kadar öncesine dayanıyor bu resim buldum çektim bende.

10. Beğen
    Perfectum got a reaction from by_alfa in Yeni Bir Başlangıç! Çizime Baştan Başlamak!   
    Vuuuv müko çizmişsin yav  . İkinci renklendirmede Batsy yi güzel çizmişsin ama renklisinde bazı gölgelendirmeleri yapmamışsın. Mesela çizimde çıkan yıldırımlardan oluşacak olan gölge detaylarını eklemiş olsaydın daha realist bir şey elde edebilirdin. Ama her halükarda güzel çalışmaların, devam et. Ne demiş atalarımız azimle işeyen mermeri deler 
  11. Beğen
    Perfectum reacted to KuramaUN in ( 11 / 11 ) Kuuchuu Buranko   
    Anime Adı : Kuuchuu Buranko
    Anime Türü : Seinen, Komedi, Dram, Psikolojik
    Bölüm Sayısı : 11 / 11
    Yapım Yılı : 2009
    Çevirmen : 1465ha
    Düzenleme : KuramaUN
    Özet: Irabu Genel Hastanesi psikiyatri servisini, çeşitli rahatsızlıklara sahip birçok hasta ziyaret eder; atlayışında aniden başarısız olduktan sonra uykusuzluk çeken bir trapez sanatçısı, bıçaklardan ve sivri nesnelerden korkan bir gangster ve 24 saat boyunca ereksiyonu olan bir iş adamı. Hepsi hastane müdürünün çocuk ruhlu oğlu Doktor Ichiro Irabu’nun danışmanlığını alır. Asistanı asık suratlı seksi hemşire Mayumi’dir. Gizemli iğneleri ve anlamsız önerileriyle Doktor Irabu hastalarının aklını karıştırır. Ancak onun eşsiz tedavilerinin sonunda, hastaları ruhlarının derinliklerine bir göz atar ve iç huzura erişirler.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Sign In or Sign Up TAÇE Discord Sunucusu

12. Beğen
    Perfectum got a reaction from Rakuncuk in Miku^^ Burada   
    Hoşgelmişin minik keyifli forumlar 
  13. Beğen
    Perfectum got a reaction from Nones in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Birçok teşhirci klipten ve şarkıdan daha anlamlı buldum bu şarkıyı ve klibini

14. Beğen
    Perfectum got a reaction from Gallardo in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Rosalineee :) 

15. Beğen
    Perfectum got a reaction from Eolo-sama in ( 11 / 11 ) Zankyou no Terror   
    Animenin adını defalarca görsemde, konusunu inceleyip, açıpta izlemedim. Acayip sıkıcıdır falan diye düşünüyordum ki konu süper ilgimi çekti. Şeytan dürtüyor aç 1. bölümü izle diye amma vizeleer . Vakit bulursam izleyeceğim. Daha izleyemesem de emeği geçenlere teşekkür çakayım şöyle.

16. Beğen
    Perfectum reacted to kawaii kereste in Manga - TR ve Gerekli Şeyler arasında geçen konuşma - video hazırladım   
    şöyle de bi durum var, tek bi kişinin yaptığı terbiyesizliği bütün şirkete yıkıp özür üstüne özür dilemelerine rağmen boykota devam diyorsunuz. sonra yurtdışından anime/manga ile alakalı bi video bişey görünce Türkiye'de niye böyle şeyler yok diyoruz.

önce şunu anlamak lazım, eğer kullanılan üslup düzgün olsaydı MangaTR haksız taraftaydı. sonuçta bu mangalar animeler babamızın hayrına üretilmiyor. biz burada oturup beleşe izleyip okuyoruz ama bunları yapan bunlara büyük emekler veren insanlar var Japonya'da ve para kazanmaları lazım. bunlar da sattıkları ürünler sayesinde, verdikleri lisanslar sayesinde oluyor. Gerekli Şeyler bu noktada bi yatırım yaparak bazı mangaların telif hakkını satın almış. bizim beleşe okuyup izlediğimiz şeyler için asıl hak sahiplerine para vermişler. yani bu durumda hem kendileri para kazanacak hem telif hakkına verdikleri para sayesinde Shounen Jump gibi dergiler dolaylı olarak da mangakalar para kazanacak.

bir kişinin terbiyesizliği yüzünden butthurt moduna geçip bütün şirketi tü-kaka yapmak bence yanlış bu durumda. hele hele yine bir kişinin terbiyesizliği yüzünden bi anda "zaten çevirileri de berbattı", "zaten dandik firmaydı" falan demek yine yanlış. yapılan hareketi elbette ki tasvip etmiyorum ama yapmaları gerekeni yapmışlar ve özür dilemişler mangaseverlerden. o zaman boykotu devam ettirmek niye?
  17. Beğen
    Perfectum got a reaction from bbbbbbbbbbbbbbbbb in Sarılmanın cezası olur mu?   
    Ben aslında şaşırmadım. "dört duvar, saldırmaya teşvik" yorumlarını duyunca lan yuh dedim. Bu insanlar baya bastırılmışlar toplum tarafından. Sarılmanın bir çok anlam içerebileceğini yorumlayan olmuş, güzel. Ama bu zihniyette olan insanlar, bunu bile cinsellik olarak algılar olmuşlar. Bence bu insanların sarılmaya ihtiyacı var :D
  18. Beğen
    Perfectum reacted to KuramaUN in ( 13 / 13 ) Onihei   
    Anime Türü : Tarihi, Seinen
    Bölüm Sayısı : 13 / 13
    Yapım Yılı : 2017
    Çevirmen : Eldorwyn
    Düzenleme : canseckiner
    Özet: "Şeytanın" kılıç sanatları, huzur içindeki Edo'ya tehlike oluşturan kötülükleri ortadan kaldırmak için görevlendirildi! Heizou Hasegawa, suç ve kundakçılığa karşı koruyucu olarak başkomiserlik rolünde bulunuyor! 1783'te, Tenmei çağının can alıcı zamanlarında birçok alçak hırsız ve suçluyu bastırmış, çoğu kişinin korktuğu, Şeytan Heizou olarak namlanmış bir birey olan Hasegawa, bölgenin güvenliği sağlamakla görevlendirilmiş bir birimde başkomiserlik makamını tutuyor...

Klasör Linki

19. Beğen
    Perfectum reacted to Lynx in İtiraf Köşesi   
    Aynen kankam duygusal ya. :lol: Ahh ah.. Senin bu platonikler bitmeyecek Nurcan. :D
    İtiraf ediyorum, eskiden babam ders çalışalım diye bilgisayarın fişini saklardı. Abimle gider yeni fiş alır, gizlice oynardık. :ph34r:
    Sonra bilgisayar ısınır, babam anlardı.. :mellow:
    Ehem neyse biz de taktik değiştirdik. -_- Monitorün üstüne poşetle buz koyardık ki soğusun da babam anlamasın.. B) Ne yaramazdık ya.. Ne cinmişiz. Hep abim ama benim suçum yok. :P
  20. Beğen
    Perfectum reacted to asci in Ağlamasına Dayanamadığınız "Sen Ağlama! Dayanamam! Ağlama Göz Bebeğim Sana Kıyamam" Dediğiniz Karakterler   
    Gaaranın ve narutonun küçüklükleri,sıkıntılı geçmişleri midir nedir bilmem ama görünce benim de gözlerim yaşarmıştı:

21. Beğen
    Perfectum reacted to KuramaUN in ( 12 / 12 ) Gintama (2017)   
    Anime Adı : Gintama (2017)
    Anime Türü : Aksiyon, Bilim Kurgu, Komedi, Parodi, Samuray, Shounen, Tarihi
    Bölüm Sayısı : 12 / 12
    Yapım Yılı : 2017
    Çevirmen : Eldorwyn
    Düzenleme : Rosiecy
    Özet: Gintama'nın yeni sezonudur.

Klasör Linki

22. Beğen
    Perfectum reacted to Rosiecy in ( 12 / 12 ) Gintama (2017)   
    1. Bölüm eklenmiştir. İyi seyirler... :)
  23. Beğen
    Perfectum reacted to MiranamiTsuki in Tsuki'nin Projeleri (Güncellendi: 05.07.15♥)   
    Merhaba!
    Yaklaşık 3 yıldır ciddi ciddi resim çiziyorum. Birçok şey biriktiği için hepsini burada paylaşamayacağım. Ama ilgilenenler deviantartıma ya da instagramıma bakabilir.
    Ayrıca resimlerimde gerçek insan çizimleri ve yanına resmini koyduklarım hariç referans almıyorum.
    Projelerim:
    Mitolojik Naruto Kızları Projesi

Efsanevi Sahneler Projesi

Edward Elric // Again

Akihito&Mirai // Daisy

Eren Jaeger // The Eye

Yapım aşamasındakiler ve aklımdaki fikirler için deviantart jurnalime bakabilirsiniz -> http://miranamitsuki.deviantart.com/journal/Legendary-Scenes-Project-522106215
    Tükenmez Kalemi Sevme ve Sevdirme Projesi

Wonder Woman

Lavi

Allen

The Tanaka

Deidara

Mikasa

Snow White-Death Note crossover

Uta

Kageyama

Inuyasha-Kikyo

Misa Misa

Bu SuiKa aşkım lise versiyonu. Suigetsu'ya inen sıkı tokat!!! 1 saniye sonra

Sakura Temalı Resim Yarışmasını Kazanmak İçin Elinden Geleni Ardına Koymama Projesi

Akatsuki Posteri Projesi 2013 Ekim

İkinci Akatsuki Posteri Projesi (Yapım aşamasında)

Eskiden Düşman Olduğu Suluboyaya Aşık Olma Projesi

Ve Naruto Gaiden sayesinde sevdiğim Sakura ve sarılmak istediğim kızı

Irina - Karasuma ♥

SuiKa Festival

Güzel Gurme Tsukiyama

MikaRen

Çiçekli taç perisi içime oturunca çizdiğim Geyik Luhan, Sasuke ve Selena Gomez

Marker Alınca Kolay Alışabilmek İçin Şimdiden Keçeli Kalemle Çalışma Projesi

Orihime

Sketches ve Kuruboya
    Türkçesi ne bunun?

Ciel

Kotetsu T. Kaburagi

Derste öylesine çizilen Misa vs Ciddi çizilen Misa (Oyum derstekine)

Derste öylesine yüz çalışmak için çizdiğim kız

Ciel Phantomhive

Inoue Orihime

Armin Arlert

Lanet olası güzellikteki Tifa. Hayır ne kıskanıyım? :depressed2-onion-head-emoticon:

Hızlı bir Lana Del Rey çizimi. Tek ton kurşun kalem boyama üstünde sadece silgi kullanarak saç çizme alıştırması.

Hayatımda ilk defa detaylı metal çizdiğim için beni baya yoran ve zırhı bitirince ruhum çıktığı için yüz sönük de kalmış olsa şu sıralar göz bebeğim olan
    "Gılgamış Cosplayi Yapan Kise"

Instagramdaki iyi bir arkadaşım için çizdiğim Allen.

Doll Sakura

Gandalf Orihime - Mizah anlayışım yine yakıyor

200 Pounds Beauty'den Kang Hanna/Jenny. En sevdiğim film olur. Gerçekten bir "fikri" olan bir filmdir. Ayrıca bu bir yürüme çalışması.

sorularıma doğru cevap veren bir Twitter arkadaşıma çizdiğim Clare

OTP Corner Projesi

Ve en sevdiğim Naruto kızı olan Karin ♥

Ve en sevdiğim couple'ım!☆☆☆
    My One True Pairing!!

Picolo-kun Color Challenge
    Madam Red

Nami

Kise

Picolo-kun için çizilen Maleficent.

Hareket çalışması

Erkek saçı çalışması

Gerçek İnsan Çizimlerim

Sunny

Avril Lavigne

Bu kadının burnunu ve burnunun altındaki girintiyi çizmeye bayılıyorum *weird artist*
    Marilyn Monroe

Luhan 2013 vs 2014 çizimim. Şahsen standartlarımın altında. Daha iyi yapabilirdim -Üvey evlat Luhan-

Deviantart -> miranamitsuki.deviantart.com
    İnstagram -> www.instagram.com/miranamitsuki
    Sayfa düzenlendi. Teşekkürler FLMN
  24. Beğen
    Perfectum reacted to katsumihoku in KatsuMihoku fan art   
    Merhaba minna-san severek yaptığım çizimlerimden birkaçını sizinle de paylaşmak istedim :love-you-crazy-rabbit-emoticon: çizdikçe eklemeler yapabilirim ^_^
    Death Note. En sevdiğim çizimlerimden biriydi ama arkadaşıma hediye ettim -_-

Gintama. Bunun orijinali yok kendime böyle birşey yapmak istedim :D

Nanatsu no Taizai - Ban.(çok deli bir karakter :head2: )

Kuroko no Basket - Kiseki no Sedai. (Aomine'ye fazla takılmayın yandı o :P )

Azcık One Piece

Naruto - Uchiha Klanı. Aslında İtachi fanıyım sadece ama adamların gözü yeter.

Bleach - Aizen. Bunu da hediye ettim hala üzülürüm  :dying-onion-head-emoticon:

25. Beğen
    Perfectum reacted to Amygirl in Bounty Hunterz Okuyucuları İle Buluşuyor!   
    Bounty Hunterz Okuyucuları İle Buluşuyor!

Aziz Can Binen'in manga tekniği ile çizilmiş Bounty Hunterz romanının ilk sayısı basıldı!
    Ödül avcısı üç kardeşin maceralarını anlatan kendisine has başarılı çizimleri ile trtart.org'da binlerce takipçisi olan eseri artık raflarda da göreceğiz.
    Türk çizgi romanının böyle güzel yerlere gelebildiğini görmek bizi çok sevindirdi ve sizlerin de bu güzel durumdan haberdar olmasını istedik. Sanatçıya başarılarının devamını diliyoruz. Umarım onun başarısı başka yerli sanatçılarımıza da umut ışığı olur.
    Sanatçının kendisine ait facebook sayfasından Bounty Hunterz'ı nerelerden alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.