Jump to content

undercity

Üyeler
  • İçerik sayısı

10
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

undercity kullanıcısının son zaferi 7 Ağustos 2016

undercity en beğenilen içeriğe sahiptir

1 Takipçi

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

2914 profil görütülenme

undercity üyemizin başarıları

Tek durum güncellemesi

Tümünü görüntüle: undercity

1. İnanç nedir ? Bildiğini bilmek mi yoksa bildiğini inkar etmek mi ?

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. undercity

undercity

Bilmek yada bilmemek ile ilgili değil . Yaşamın tarzını ve tarihi akışı ortaya koyan bir şey .Yani kısaca var olan dünyayı var kılan bir şey ! (Sultan Mehmet inanmıştı.Kurtuluş Savaşı'nda inamıştık vs vs)

3. Perfectum

Perfectum

Ne demek istediğini anlamadım. Şayet soruyla da çelişiyor açıklaman ve bir de dünyanın var olduğunu kabul ediyorsun ama bunu inançla hangi yönden bağdaştırıyorsun? Ona da bir açıklık getirirsen inanç üzerindeki felsefi konuşmamız bir anlam kazanacak umarım :D

4. undercity

undercity

Ben sadece soruyu sordum.Cevap vermedim.Ayrica soruyu yazarken uykum vardi yanliş yazmışım :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:.Demek istediğim şu her insanda inanç var ve inanmadan yaşanılmıyor.Yarını göreceğine inanmasan bu günü çalışarak mı harcandın yoksa inançına göre ibadet etmeyi mi? (gerçi İslam'da yerine göre yaşamakta ibadet ama o ayrı konu).Başka örnek verirsek savaşı kazanacağına inanmadan savaş'a gider misin? .Başka sebebin olur(savaşmaktan başka çare kalmaz) o zaman bile yarı yarıya olsada hayatta kalırım inançı gütmez misin?

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.