Jump to content
Türk Anime TV Forum

Zusth

Üyeler
 • Mesaj sayısı

  8
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Mesajlar bölümüne Zusth kullanıcısının eklediği dosyalar


 1. Torukojin_A, 10 saat önce yazdı:

  Facebook'ta JAPONYADAKİ  TÜRKLER...! Kültür Elçiliği Grubu...! isimli kapalı gruba katılın. Grubun "Dosyalar" kısmında "JAPONYA EĞİTİM SİSTEMİ" ve "JAPONYA’da ÜNİVERSİTE okumak...!" konularına bir göz atın büyük ihtimalle işinize yarayacaktır. Dosyaları okumadan gruba gönderi yazmayın, grubun yöneticisi haklı olarak dosyalar okunmadan soru sorulmasını sevmiyor :) 

  https://www.facebook.com/groups/Maturan/

  Teşekkür ederim bu yardımcı olabilecek gibi duruyor.

  animemuzikleri, 1 saat önce yazdı:

  :D ben de olsa da yüksek lisansa japonyaya gitsem istiyorum, belki şansa bir şekil tuttururum üniversitenin bursu verirler de giderim ya da bir iki yıl burada çalışıp para toplayıp öyle giderim,  yabancı öğrenci olarak baktığında adamlarda en büyük sıkıntı para sıkıntısı çünkü o yüzden üç yorumdur ekonomik yorum yapıyorum .D harbiden araştırdığım zaman birkaç üniversitenin kurallarında vardı bir de üstelik okurken çalışmana filan izin vermiyor yabancısın diye resmi olmadan çalıştıran esnaf filan oluyormuş gerçi de 

  Hocam yabancı ülkelerin çoğu yurt dışından gelen öğrencilere açık. Sen hapishaneye gitmiyorsun ki, hem ilerde gittiğin okulun prestijini artırmış olacaksın hemde ekonomiye katkın olacak sonuçta orada okuyup Türkiye'ye dönecek halin yok. Almanya öğrencilere tüm ulaşım hizmetlerini bedava karşılıyor ve 180 tam gün part-time çalışma izni veriyor, bunun yanında devletten gelen burslardan bahsetmeme gerek bile yok. Aynı şekilde Japonya'da hem burs hemde part-time desteği var.


 2. Selam arkadaşlar!

  Öncelikle sadece konuya hakim olan arkadaşların yorum yapmasını rica ediyorum. Üniversite için Japonya'ya gitmeyi düşünüyorum, çünkü hem ülke olsun hemde insanı olsun ilgilendiğim bir yer. Halihazırda iyi düzeyde Almanca ve İngilizce konuşabiliyorum ve dil belgelerim de var. Ancak Almanya için anadil seviyesi diplomaya sahip bir öğrenci LYS, YGS sınavına girerek katılabiliyorken, internette Japonya hakkında hiçbir bilgi bulamadığım için buraya yazmak istedim. Normal bir şekilde üniversite hayatımı (4 yıl) mühendislik okuyacak şekilde geçirmek için neler yapmam lazım? Japonca falan öğrenilir hatta direk dil okuluna bile yazılabilirim onda sıkıntı yok ama önemli olan üniversite işi benim için. Yoksa Almanya alternatifi de duruyor nede olsa.

  Şimdiden teşekkürler.


 3. Bağış dahi olsa çok para gerekecek diyen kişiler Kickstarter'da ne gibi projeler ne kadar meblağ para aldı bilmiyor sanırım. Ama bazı animelerin erken kesilmesi sadece maddiyatla sonuçlandırılamaz tabi, mangakaların depresyona girdiği bile oluyor. En basitinden Yoshihiro Togashi o kadar yoğun çalışma saatlerinden dolayı HxH'yi bayağı bir erken kesmek zorunda kalıyor. Örnek olarak;


   weeklyscheduleofamangaka_large.png


 4. 26 Ağustos'ta indirmeye sunulacak oyunda Japonca dil desteğinin yanında Almanca, İngilizce ve Fransızca olmak üzere arayüz ve altyazı desteği sunulmakta.

  Sistem gereksinimlerine gelecek olursak;

  • MİNİMUM: 
   • İşletim Sistemi: Windows® 7, Windows® 8.1, Windows® 10 
   • İşlemci: Core i7 870 2.93GHz over 
   • Bellek: 4 GB RAM 
   • Ekran Kartı: NVIDIA Geforce GTS 450 
   • DirectX: Sürüm 11 
   • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı 
   • Depolama: 25 GB kullanılabilir alan 
   • Ses Kartı: DirectX 9.0c over 

  İşlemcinin minimumu Core i7 olması şaşırtıcı.

  Satın alım sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

×