Jump to content

Serhat Zeraora

Üyeler
  • İçerik sayısı

142
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to KuramaUN in ( 24 / 24 ) Dororo   
    Anime Adı: Dororo
    Anime Türü: Tarihi, Aksiyon, Shounen, Macera, Doğaüstü Güçler, Şeytanlar
    Bölüm Sayısı: 24 / 24
    Yapım Yılı: 2019
    Çevirmen: Ayris
    Düzenleme: KuramaUN
    Özet: Bir samuray lordu muharebede üstünlük sağlamak karşılığında yeni doğan oğlunun organlarını 48 iblise feda eder. Ama terk edilen bebek, onu ilkel protezlerle donatan bir tıp adamı sayesinde hayatta kalır. Haksızlığa uğrayan oğul, babasıyla yüzleşmeden önce tek seferde bir parçasını almak için iblislerin peşine düşer. Bu yolculuğu sırasında genç kahraman Japonya'nın en iyi hırsızı olduğunu iddia eden bir yetimle karşılaşır.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

2. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Golge_Kaze in Himitsu FanSub ^^   
    Himitsu Diyarı ailesi iyi yıllar diler <3
    Bu güncelde, animelerden Mahoromatic 13-14. bölümlerini yayımlıyoruz ve sonunda final veriyor, Blue Gender animesinde ise 12. bölümü hazırladık.
    Mangalarda ise, yeni serimiz Live Forever'ın ilk bölümü ve American Ghost Jack'in 18. bölümü var ^^
    Ayrıca üyelerimizin yeni yıl dileklerini de ekledik ;)
    https://himitsusub.wordpress.com/2018/12/31/himitsu-diyarindan-iyi-seneler-dilekleri-3/
  3. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Golge_Kaze in Himitsu FanSub ^^   
    “Soğuk bir kış gününde, havanın kararmasına yakın bir saatte bir genç, hızlı adımlarla okulundan evine yürümeye başlamış. Aklında bir çok cevapsız soru ve kaygı ile yürürken hızlanmaya başlayan karı fark edememiş bile…
    Ve tabii yanlış bir yolda yürüdüğünü de..
    O yürüdükçe kar hızlanıyor, kar hızlandıkça rüzgar sertleşiyormuş. Ve düşünceleri de korkunç bir hal almaya başlıyormuş. Gelecek kaygısı, aile baskısı, insanların onun hayalleri hakkındaki sözleri…
    Kendine hiç güvenmiyormuş bu genç. Aslında yapabileceği çok şey varmış ama özgüven eksikliği ve korkuları düşüncelerinin önüne geçiyormuş.
    Bu şekilde yürürken havanın normalden daha da karardığını fark etmiş ve üzerine baktığında çok fazla kar tanesi ile kaplı olduğunu görmüş. Şaşkınlığın etkisi ile bir anda olduğu yerde durup, etrafına bakmış.
    Her yer sis içindeymiş ve kimse yokmuş. Büyük ağaçların arasında ormanda gözünün önünü göremeyip kafasının içindeki korkulara daha da korku eklemiş. Dizlerinin üzerine çökmüş ve beklemeye başlamış. Beklemiş, beklemiş ve beklemiş…
    Kimse gelmemiş. Kalbinde boşluk o kadar büyümüş ki, bağırmak istemiş. Ama bunu da anlamsız bulmuş.
    Sonunda yürüyerek bu ormandan kurtulmaya karar vermiş. Hiçbir şey yapmadığında onu kurtaracak bir şey de gelmiyormuş sonuçta.
    Biraz zor da olsa, çabalayarak ormanda yürümeye başlamış. Yürürken farklı şeylere bakıyormuş, görebildiği yaprakları ya da taşları sayıyormuş. Stresten kurtulmak için yapabildiği en iyi şey farklı bir şey ile ilgilenmekmiş çünkü...
    Sisin ardına geçtikçe kar taneleri yumuşamaya ve bir ışık görülmeye başlamış.
    Artık o kadar da karanlık bir yerde değilmiş ve gördüğü şey başka bir ormanmış.
    “Kaçıp kurtulmayı çok fazla istemiş olmalısın?”
    Kulağında yankılanan sesin olduğu yöne hızlıca dönmüş. Yüzünü seçemediği biri ona bakıyormuş. Gülümsediğini biraz seçebiliyormuş ama emin de değilmiş.

“Kimsin sen?” diye sormuş.
    “Gölge, bölgenin sorumlusu. Sen?”
    “Öylesine biri.”
    “Şehir bu yönde çocuk.”
    Gölge, gence yolunu göstermiş genç de tam gidecekken gölge ona “Fark ettin değil mi? Sadece durursan kimse sana yardım etmez. Biraz çabalayıp bu ormandan çıkmak için gücünü toplayıp emek harcaman gerekti. Harcadığın emeğe ek olarak ben çıktım karşına ve sana yolu bulmanda yardım ettim. Hayat işle böyledir genç adam. Yolunu bulmak için öylece bekleme, insanların sana inanıp güvenmesini ve yardım etmesini istiyorsan sen de çabalamalısın.” demiş.
    Çocuk ona şaşkınlıkla bakmış. “Burası neresi peki?” demiş.
    “Himitsu Ormanı? Diyarı? Adını ne koymak istersen.. Çabalayan ve yorulanların boş vakitlerinde bir şeyler üretip, paylaşmak için buluştuğu yer. Sen de istersen gel buraya.”
    Bunu söyledikten sonra kaybolmuş.”

Himitsu FanSub iki çevirmen, bir yardımcı, bir yönetici ve bir de stajyerden oluşan beş kişilik küçük bir FanSub’dır. Hikâyede de bahsettiğimiz gibi yolumuzu kaybettiğimizde, boğulduğumuzda, yorulduğumuzda nefes almak için boş vaktimizin küçük bir kısmını ayırdığımız bir yerdir.
    Genel olarak yarım bırakılmış ya da kıyıda köşede unutulmuş anime serilerini çeviririz. Elimizden geldiğince o serileri sizlere ulaştırmaya çalışırız. Arada mangalar ile de ilgileniriz.
    Şu ana dek yaptığımız çalışmaları sitemizi ziyaret ederek inceleyebilirsiniz: Tık
    Daha çok şey yapmak isteriz ancak ekibimiz şu anlık çok küçük.
    Geçmişte de şimdi de her bir üyemizin bizim için değeri büyüktür. Aramıza katılmak isterseniz şu yazıyı okuyup, şartlar size uygunsa başvurmanız yeterli olacaktır: Tık
    Bize istek, şikayet ve önerilerinizi ulaştırabilirsiniz.
    -Gölge-
  4. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Nones in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı !!!   
    Vurgunum bayrağımızın al rengine, vurgunum vatanımızın her bir karış toprağına...
    En Büyük Bayram Olan Cumhuriyet Bayramımız Kutlu ve Daim Olsun.
    Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını sevgi ve saygı ile anıyorum. Ruhları şad olsun. 

5. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Strix. in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı !!!   
    Cumhuriyet Bayramı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs'ta kutlanan bir milli bayramdır.
    Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı ülkelerde 28 Ekim öğleden sonra ve 29 Ekim tam gün olmak üzere bir buçuk günresmî tatildir. 29 Ekimlerde stadyumlarda şenlikler yapılır, akşam ise geleneksel olarak fener alayları düzenlenir.
    Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyetin onuncu yılı kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10. Yıl Nutku'nda, bu günü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun!

Ulusal egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, mahvolur. Mustafa Kemal ATATÜRK

Not: Her yıl Ayrı Ayrı konu açılmasın, 29 ekim bayram mesajlarına buradan devam edilsin.
  6. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Saki Asamiya in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı !!!   
    Harekat öyle olmaz, böyle olur.
  7. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to KuramaUN in ( 26 / 26 ) R.O.D the TV   
    Anime Adı : R.O.D the TV
    Anime Türü : Dram, Süper Güçler, Macera, Komedi, Bilim Kurgu
    Bölüm Sayısı : 26 / 26
    Yapım Yılı : 2003
    Çevirmen : Adafeloz
    Düzenleme : KuramaUN
    Özet: “İnsan İmha Görevi” olarak bilinen olayın üzerinden beş yıl geçti. Japonya’da, bir yazar, arkadaşının kayboluşunun ardından bir yazma tıkanıklığıyla boğuşuyor. Hong Kong’da, kağıt kullanma ustası olan üç kız kardeş, kitapları içeren davaları çözmek için kendi dedektiflik bürolarını işletiyor. Bu insanlar bir araya gelince kandan daha güçlü bir bağ kuruluyor – dünyayı ele geçirmeye niyetli kötü güçler tarafından acımasızca test edilecek bir bağ. Dünyayı kötü deha Bay Carpenter’dan kurtarmak için seyahat eden Anita, Maggie, Michelle ve Nenene’ye katılın! Tabi okudukları kitapları bırakmaya vakit bulabilirlerse…

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

8. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Singularity in ( 12 / 12 ) Shingeki no Kyojin Season 3   
    insanların emeğine sizin gibi çöp düşünceli insanlar saygı duymayı ne zaman ögrencek ?
  9. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Nones in ( 12 / 12 ) Shingeki no Kyojin Season 3   
    Asıl saçma olan burada verilen emeğin karşılığını sizin gibi örümcek beyinlilerin görmesini engelleyecek bir sistemimizin olmamasıdır. ?
  10. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Miriia in Kitaplardan Sevdiğiniz Alıntılar   
    14 yaşındayken karnımı doyurmak için bir parça ekmek çaldım. Bu yüzden beni zindana attılar ama 6 ay bedava ekmek verdiler. Hayatın adaleti bu işte.
    Victor Hugo - Sefiller
    Yara ile alay eder, hiç yara almayan.
    William Shakespeare - Romeo ve Juliet
    Kırk bin can toplasa sevgisini, etmez ki benim ona olan aşkımın dengi.
    William Shakespeare - Hamlet
    Yapmak istediğimiz bir şeyi yapabiliyorken o zaman yapmak gerekir
    Çünkü bu yapabilirim değişecektir.
    Engellerle, ertelemelerle, aksaklıklarla karşılaşacaktır.
    Sonra elimizde kala kala yapabilirdim kalır.
    William Shakespeare - Hamlet
    Siz sorgularınızla hırpaladığınız suçluya ya da suçlanana inanmayabilirsiniz, ama ruhu soylu bir insana, ruhunun en soygulu duygularına inanmamazlık edemezsiniz, hatta bunu yapmaya hakkınız da yok! 
    Ama ne çare ,
    Sus kalbim,
    Sabret, eğil ve sus!
    Dostoyevski - Karamazov Kardeşler
  11. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to YuujiSama in Bu Animeyi İzledin mi?   
    İzledim.
    Alttaki Ore no Nounai Sentakushi ga, Gakuen Love Comedy wo Zenryoku de Jama Shiteiru izlemiştir.
  12. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to YuujiSama in Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!   
    D Gray man.
  13. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to UnderminE in Akumina \(>ヮ<)/ - VN - Oyun - Anime İncelemeleri   
    Steins;Gate 0 - 20. Bölüm İncelemesi

İyi ki otoko da.
    >Yazı Linki<
  14. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to YuujiSama in Bu Animeyi İzledin mi?   
    İzledim.
    Alttaki Blend S izlemiştir.
  15. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to TheKej in İçimden Geçeni Söylesem Kesin Linç Edilirim!!   
    linç yiyiycem ama death note ile tokyo ghoul'den nefret ediyorum ?
  16. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Sinsine in ( 126 / 124+ ) Yawara!   
    22-23. Bölümler eklendi. İyi seyirler...
  17. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Sinsine in ( 12 / 12 ) Kyoto Teramachi Sanjou no Holmes   
    7-8. Bölümler eklendi. İyi seyirler...
  18. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Nones in ( 12 / 12 ) Shingeki no Kyojin Season 3   
    6. bölüm eklenmiştir.
  19. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Mileydi in İçimden Geçeni Söylesem Kesin Linç Edilirim!!   
    Uzun zaman oldu konu açmayalı, nasıl giriş yapıyorduk buraya? Kapı nerede? 

Bazı seriler vardır, çoğunluk öve öve bitiremez, ama siz sevmemiş hatta bu ne nereden izledim bu seriyi diye söylenmişsinizdir, ama bu söylenmeler hep içinizde kalmıştır, sevmedim dersem kesin döverler diye…

Ya da tam tersi bir durum söz konusudur, çoğunluk seriyi yerin dibine sokarken, ee ama bu güzel nesini beğenmediler dersiniz, ama o dersiniz kısmı hep içinizde kalır.

İşte varsa böyle aklınıza gelen seriler buyurunuz, paylaşınız…

NOT: Tüm animeler büyük emek ve paralar ile yapılıyor eleştirirken lütfen, bu çöp, iğrenç, gibi saçmalıklar ile değil uygun ve saygılı bir dil ile sebeplerinizi yazınız, kimse kimsenin beğendiği veya beğenmediği animeyi aşağılama hakkına sahip değildir. Bu tür yorumlar görüldüğü takdirde silinecektir.

20. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Sinsine in ( 24 / 23+ ) Steins;Gate 0   
    19. Bölüm eklendi. İyi seyirler...
  21. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Sinsine in ( 13 / 13 ) Yami Shibai 6   
    7. Bölüm eklendi. İyi seyirler...
  22. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Nones in ( 67 / ?? ) Black Clover (TV)   
    46. Bölüm Eklenmiştir.
    İyi Seyirler, İyi Arşivler, İyi Bayramlar.
  23. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Amygirl in Ramazan ve Kurban Bayramları Kutlama Konusu   
    İyi bayramlar 
  24. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Sinsine in ( 24 / 23+ ) Steins;Gate 0   
    Anime Adı : Steins;Gate 0
    Anime Türü : Bilim Kurgu, Gerilim
    Bölüm Sayısı : 24 / 23+
    Yapım Yılı : 2018
    Çevirmen : 1456ha
    Düzenleme : Sinsine
    Özet: Kurisu'yu kurtarmaya yönelik yaşadığı başarısız girişim sonrası eski haline dönmekte güçlük çeken çılgın bilim adamı Okabe Rintarou'nun baş rolünde olduğu Steins;Gate'in anlatılmamış karanlık hikayesi. Geçmişi unutma arayışı içinde, hayat dolu bilim adamı benliğinden vazgeçip onu terk etmeye karar verir. Her şey yolunda görünürken; kendisine bir insanın hatıralarını kaydederek o kişinin özelliklerinin ve karakterinin simülasyonunu yaratabilen bir cihazın denemelerine başladıklarını söyleyen Kurisu'nun bir tanıdığıyla karşılaştığında geçmişin içine çekilmiş gibi olur. Okabe deneye başlar ve Kurisu'nun simülasyonunun kederi geri getirdiğini ve bazı yeni ve beklenmedik trajedilere sebep olduğunu keşfeder.

Klasör Linki

25. Beğen
    Serhat Zeraora reacted to Golge_Kaze in Gölge'nin Çeviri Defteri (Defterim Benim Evimdir...)   
    Yo minna ^^
    Gölge desu.

Öncelikle yeni temayı beğendiniz mi? Uzun zamandır değiştirmek istiyordum ama fırsatım olmuyordu. Bugün boşken uğraşayım dedim.
    Evet…

Adı da değişti ama amacı değişmedi. Benim için burası “Zümrüd-ü Anka’nın Evi” olarak yolculuğuna başlamış ve ardından çeviri defterim hâline gelmiş olan bir yer. Defterim benim evimdir…

Bu mantıktan yola çıkarak bu hâle getirdim. Hadi biraz da buranın başlangıcı nasıldı ona bakalım?
    (Biraz uzun ve sitenin altı yıllık geçmişine değinip, Gölge'nin yani benim hakkımda olan bir kısım olduğu için spoiler olarak ekliyorum, okumayı sizlerin isteğine bırakıyorum ;) )

Biraz da mahlaslarım hakkında konuşalım çünkü bu konuda tam bir kafa karıştırma makinesi olduğumu biliyorum:
    Başta mahlasım “ancaks” idi, bu benim yazdığım ilk karakterin adıdır. (Soranlar için diyorum: yazdığınız gibi okuyun, hiçbir anlamı da yok xD)
    Sonra “Anka” olarak değiştirdim. Himitsu FanSub’ı açtıktan sonraydı.
    Şimdi de Gölge’yi kullanıyorum. Neden bu kadar çok değiştirdiğimi bilmiyorum. Her daim, bazı konularda ani karar değiştiren bir insan olacağım sanırım. Muhtemelen bu yüzden sabit kalamıyorum..

Peki burada neler var?
    Burada anime OST’leri var. Ben eskilerde kalıp, hâlâ böyle blog tarzı çeviriler yapmayı tercih edeceğim. Videolar çok uğraştırıcı oluyorlar ve YouTube telifleri çekilmez..
    Eskiden Novel Çevirileri vardı, artık novel çevirilerimi okumak için sizi buraya alayım: Novel Aozora
    Anime-manga çevirilerim için de buraya: Himitsu FanSub
    (Sadece çok keyfi olarak anime çevirmek istersem burada çeviririm o da Hakuouki Movie‘lerinde olmuştu)
    Bunun dışında beni Mabushi Majo‘da da görebilirsiniz  Orada editörüm.
    Ayrıca buraya yakın zamanda blog yazıları da eklemeyi düşünüyorum. Ayrıca yaptığım mini çeviriler, notlar gibi şeyleri de buraya ekleyebilirim. Yedinci yılımıza giriş yaparken bunlar da yapmak istediğim şeyler arasında ama dediğim gibi buranın en temel amacı OST çevirmek 
    Çevirilerim hakkında yapıcı eleştirilerinizi beklerim ^^
    https://animeciejderha.wordpress.com/

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.