Jump to content

Gallardo

Üyeler
  • İçerik sayısı

1000
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

47

Gallardo kullanıcısının paylaşımları

1. Gallardo

Animelerdeki En Güzel Mekanlar

Toaru Hikuushi e no Tsuioku Sakurada Reset Hunter x Hunter 2011
  2. Gallardo

Animenin tadına SEINEN ile varın!

18'ini izledim 12'sini izlenecek (Gantz'ın mangası vardı 11) güzel bir derleme olmuş arigato gozaimashita Jansetto nee swan :)
  3. Gallardo

Anime İstek ve Önerileri

Sen tam adamına denk geldin. Biraz uzun olabilir. -Öncelikle Miyazaki filmleri. Ne bulursan yala yut. Tam aradığın türde çünkü. -Aria serisi (Aria the Animetion, Aria the Natural, Aria the Origination). Henüz ilk sezonunu izledim ama önermem için yeterli nedene sahip. -Barakamon. Yenilerlerden güzel bir öneri olabilir. -One Piece bol fantastiyşınıl öğeli ama tam aradığın samimiyeti verir özellikle eski bölümleri. Yeni bölümleri maalesef gitgide bozmakta (zamana oynama bakımından, çizimler vs) mümkünse mangasını oku derim (ya da Fairy Tail gibi bunun da animesini yarıda bırakabilirsin). Hunter x Hunter'ın da tahminen 2011 versiyonunu izledin. Sen onun bir 99 versiyonunu gör 2011 serisinin yüzüne bakmazsın. Samimiyet bakımından apayrı bir boyutta. Birkaç opening endingine bakarsan fikir verecektir. One Piece ve Hunter x Hunter evet bu ikisi bilinmeyen dünyalara macera hissi yaşatan ruhu özgürleştiren seriler tabi ikisinin de tadı eski işlenişle bir başkadır. -Hai to Gensou no Grimgar. Fantastik dünya, kılıçlı dövüşlü ama atmosferi muazzam. -Mushishi serisi. Tüm sezonlar. Ne var ne yoksa. Hepsi! -Spice and Wolf. Bu da gönül rahatlığıyla önerilir. -Seirei no Moribito. Savaş sahneleri var ama yine atmosfer. Böyle özenli çizimler zor bulunur. -Ookami Kodomo no Ame to Yuki. Mamoru Hosoda'nın en doğayla iç içe filmi.
  4. Bu animenin adını bilen var mı?

Spoiler

1. Arcangelo

Arcangelo

occultic nine olması lazım

2. Nones

Nones

Occultic;Nine aynen. Uzun konuşmalar seni sıkmazsa izlenebilecek ortalama bir animedir kendisi. Şayet videodaki kişiye göre izleyeceksen hayal kırıklığına uğrayabilirsin çünkü bu kızı çok göremiyoruz hikayede. 

3. Gallardo

Gallardo

Biraz bakındım. Azıcık hayal kırıklığına uğramadım değil ama yine de izlemeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim :)

5. Gallardo

Anime Dünyasındaki Karakterlerin Benzerlikleri

Chiyo Tsukidate&Suginami Mutsumi&Shiori Shinomiya: Okul animelerinde denk gelebileceğiniz benzer çizimleri olan sessiz çekingen utangaç tipleme. Shihou Kimizuki&Kei Tsukishima Aoi Nagisa&Amatsume Akira Kasugano Sora&Hanazono Shizuma
  6. Dün akşam çok beğenip indirdiğim, hatta avatarım yapsam mı diye düşündüğüm bir resmi bugün avatar olarak kullanan birinden bildirim geldi. Hayat çok ilginç

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Gallardo

Gallardo

Leffwn bu kadar hızlı değişmesini beklemiyordum :)

Perfectm öyle ''eyvah başkası kapmış'' gibi bir düşüncem olmadı sadece ''ilginç bir tesadüf'' anlamında söyledim :)

3. Yuki-chan

Yuki-chan

Bende arkadaş aldı diye mezuniyette istediğim ayakkabıyı alamamıştım. Seni çok iyi anlıyorum. :smoking1-onion-head-emoticon:

4. Leffwn

Leffwn

Bunu da degistiririm bir sure sonra :D

7. İyi insan, gülüşünü sevdiğiniz kişidir.

8. Gallardo

Anime Dünyasındaki Karakterlerin Benzerlikleri

Hinazuki Kayo & Megumin Misaki Nakahara & İsara Gunther
  9. Gallardo

Bu gün hangi Manga'yı okudunuz?

Oyasumi Punpun son 3 cilt. Depresif bir seriydi ama nedense garip bir şekilde huzurlu hissediyorum biraz da karmakarışımsılık var içimde. Tuhaf bir his yani.
  10. Gallardo

Bir Hayaliniz

Geçmiş zamanlarda yaşamış bazı insanlarla tanışmak.
  11. Gallardo

Anime İstek ve Önerileri

Kokoro Connect Denpa-teki na Kanojo Koitabi: True Tours Nanto Rec Fumiko no Kokuhaku Otona Joshi no Anime Time Hibike Euphonium 1 ve 2 Natsuyuki Randezvous
  12. Gallardo

En Sevdiğiniz Anime Filmi ?

Seçemiyorum ki. Birini seçsem öbürü arkadan bakacak. Doushio Kazuma!! Evet Legend of the Galactic Heroes 1988 ve 1993 movieleri, Cowboy Bebop movie, Umi ga Kikoeru, Tokyo Godfathers, Redline, Princess Mononoke, Suzumiya Haruhi movie birkaçı.
  13. Yorum içeriği bakımından forumdaki en iyi konulardan biri de sanırım bu. Kimin ne kadar manzaralı bir bakış açısına sahip olduğu az çok göz önüne seriliyor. Bunu dışında bir kaç konuya değinmek istiyorum: -Zevkler ve renkler olayı kısmen doğru olabilir ama kimi zaman düşünce yolunu tıkamaktan başka bir halta yaramıyor. Misalen tartışmak işine gelmiyor mu, zevkler ve renkler de. Kestirip at. Kolaya kaç. Böyle çok insan var. -Popüler serilere ''insanlar bunda ne buluyormuş'' deyip göz attığım olur. Severim sevmem o ayrı. -Bi de ''beğenmiyorsan sen yap'' çılar var. Neyzen Tevfik'in bir sözü vardı şimdi aklıma gelmedi. Kısaca yumurtanın iyisini anlamak için tavuk olmaya gerek yok. -Fanservice. Zekice yapılan, sanatsal, 12'den nokta atışı yapan güzide farserviceleri bir kenara koyuyorum. Onların yeri ayrı :) Konumuz aptal fanserviceler. Gördüğünüzde hissedersiniz. Daha doğrusu aptal klişelerle yoğrulduğu için göze batarlar. Ağı atarsın nehre sazanlar takılır o hesap. -Aptal klişeler. İzleyiciler prim verdikçe yapılmaya devam edecek şeyler. Bizim ülkede de prim vermeye dünden razı kesim hiç az değil. Türkiye'deki anime izleyicileri... Açıkçası pek de umursamıyorum. Anime izleyen kitlenin artması, animenin popülerleşmesi demek anime hakkında daha fazla ulaşılabilir kaynak demek. Bu da bir animesever olarak benim işime gelir. En basitinden bu konu altındaki yorumlar da o kitleden küçük bir parça sunuyor sizlere. Bu yazı konuyla ne kadar alakalı oldu, pek de düşünmedim. Genel bir yorum yapacak olursam: Çoğunluğa nazaran kendimi şanslı sayıyorum. Son olarak bu kitleye yeni katılacak arkadaşlara da birkaç sözüm olacak. Sürü psikolojisine uymayın. Sırf emek var diye ılımlı yaklaşmak zorunda değilsin. Eleştirel olun. Yeri geldiğinde ''en kaliteli'' diye söz edilen yapımlara bile eleştirel yaklaşmasını bilin. Kaliteliyse zaten belli bir yer edinmesini bilecektir. Bir gün, mesela bir bölüm izledin, hani güzel ama öyle ahım şahım da değil. Sonra yorumlara bakıyorsun, senin ''fena değil'' dediğin bir sahneye başkasının methiyeler dizdiğini görüyorsun. İşte bu tarz olayları bir kaç defa yaşayınca, yavaş yavaş çoğunluğun seni belli bir dereceden fazlasına götüremeyeceğini idrak edeceksin. Burada ipleri eline alma, özgür iradeli olma, seçiciliğini geliştirme, bilinçli yardım alma gibi konularda gelişme gösterme zamanı geldi demektir. İlerledikçe yalnızlaşacaksın. Kafa dengi insanlar azalacak. Ama kurduğun bağlar daha ''öz'' olacak.
  14. Konosuba - Darkness. Bir şey deneyeceğim.
  15. Gallardo

Yaoi Fc (+15)

Şunu atıp kaçıyorum by
  16. Gallardo

Bugünü Gülümsemeden Bitirmeyin :)

Hoş geldin KeepInMind. Gülümseyen insanları severim. Böyle ortamlara daha çok neşe katıyorlar :)
  17. Gallardo

Anime Karakterlerinin İlginç Alışkanlıkları

Spike Spiegel. Nasıl çalıştığını kestiremediği, ne menem bir şey olduğuna akıl sır erdiremediği şeyleri tekmeleyerek tanımaya çalışma gibi bir eğilimi vardır. Virüs kapsülü, betamax video oynatıcı bunlardan birkaçı.
  18. Gallardo

En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri

-Kazuma Kazumaa! -Kazuma desu. -Nee Kazumaa! -Kazuma desu. -Chotto Kaazumaa! -Hai. Kazuma desu. -Oi Kazuma! -Kazuma da yo.
  19. Gallardo

Anime Aşk Üçgenleri (Konusu Harem Olmayacak)

-Onegai Teacher (ki Ano Natsu de Matteru'nun da muhtemel esin kaynağı) aklıma geldi söyle bir üçgen var. (Tür: Sci-Fi, Comedy Drama, Romance, School) -Bokura ga İta (Slice of Life, Drama, Romance, Shoujo) üçgenler konusunda gördüğüm en iyi işlenişlerden birine sahip. Ama eppey sıkıntılı ve sancılı bir konusu var. Bunu hissettiriyor. Üçgen 1 Üçgen 2 -Byousoku 5 Centimeter (Drama, Romance, Slice of Life) pek tabii ki: -Golden Time (Comedy, Romance, Seinen) ahh Golden Time... Bu da çok sıkıntılı bir üçgen. -Honey and Clover (Comedy, Drama, Josei, Romance, Slice of Life) 2 sezon Üçgen 1 Üçgen 2 Üçgen 3 Kokoro Connect (Slice of Life, Comedy, Supernatural, Drama, Romance, School) Bir tarafın feci ağır bastığı bir üçgen var izleyenler o tarafı çok iyi biliyor Natsuyuki Randezvous (Superatural, Drama, Romance, Josei)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.