Jump to content

Gallardo

Kayıtlı Üye
  • Content Count

950
  • Last visited

• Days Won

34

Status Updates posted by Gallardo

1. Kentaro Miura hayatını kaybetmiş. Berserk ve diğer tüm çalışmaların için teşekkürler Miura Sensei. Huzur içinde uyu.

1. Show previous comments  3 more
    2. Gallardo

Gallardo

Görünüşe bakılırsa seri devam edecek:

Spoiler

Ve Myanimelist'te okuduğum üye yorumlarına göre Miura'nın sağlık sorunları olmasa seri aslında çoktan bitecekmiş, Miura ne olursa olsun serinin biteceğini söylemiş, elde birtakım taslaklar varmış, fazla zamanı kalmadığını tahmin edip bir süredir asistanlarını eğitiyormuş hatta Duranki'de çizimler büyük ölçüde asistanların elinden çıkmış. Belki finali bile bellidir. Tabi doğruluk payı nedir bilmiyorum.

3. Perfectum

Perfectum

Şoktayım... Sağlık durumunun iyi olmadığı haberlerini okumuştum ama vefat ettiğine insanın inanası gelmiyor yine de ya. Berserk'in devamını bir yana büyük bir sanatçıyı kaybettik. Acayip moralim bozuldu yav şu an. Adamın paylaşacağı daha çok şey vardı. Akut aort yırtılmasından dolayı vefat ettiği söyleniyor.

4. Gallardo

Gallardo

We are gonna carry that weight.

2. Bu ikisi arasında bir şeyler olmasını istiyorum.

1. Ohayou_Kerem

Ohayou_Kerem

İzlerken bi kıvılcım var gibi hissettim ama çözemedim :D Animenin adı nedir?

2. Gallardo
  3. Bir insanın hayata daha adım atar atmaz kendisinin içinde bulunduğu maskeli balodan haberdar edilmesi çok önemlidir. Aksi halde karşılaştığında anlayamayacağı ve tahammül edemeyeceği, hatta şaşkınlıktan donup kalacağı birçok şey vardır; ve aslında en uzun ömürlü olanlar onlar olacaktır. Alçaklığın gördüğü himaye, erdemin çektiği aldırmazlık, hakikate ve büyük yeteneklere tahammülsüzlük hatta garazkârlık, bilim adamlarının kendi sahasındaki cehaleti, halis mamullerin neredeyse her zaman aşağılanması ve sadece sahtelerin baş tacı edilmesi böyle bir şeydir. 

Gençler bu maskeli baloda elmaların balmumundan, çiçeklerim ipekten, balıkların kartondan yapılma ve istisnasız her şeyin bir oyun ve oyuncaktan ibaret olduğunu mutlaka öğrensinler. Birbirleriyle ciddi ciddi iş yapma azmi içerisindeki iki insandan birinin sahte mallar tedarik ettiğini, diğerinin de bunun karşılığında ona sahte paralar ödediğini zamanında onlara söylemek gerekir. (Arthur Schopenhauer)

1. Pseudohomophylus
    2. Asperatus

Asperatus

Gerçek Maskeli Balo

Spoiler

4. O müzik bu müzik.

Spoiler

1. Perfectum

Perfectum

İllüstrasyonu görmeseydim herhalde yine sabah güneşinin doğuşu aklımda canlanırdı. Sakinleştirici bir etkisi var parçanın, beğendim. :)

2. Gallardo

Gallardo

Sanırım animeyi izlemeyip ilk defa dinleseydim, ben de senin gibi düşünürdüm :)

5. Trinity Blood izlerken en zevk aldığım 2 karakter. Biri coolluğun öbürü dobralığın sözlükteki tanımı. 

1. Show previous comments  10 more
    2. Amygirl

Amygirl

Katsuyuki Konishi kesin top 10da zaten :embarrassed4-onion-head-emoticon:

Spoiler

Şair adam Hisoka hahahahah

3. Amygirl

Amygirl

Romi Park tan romantik kadın çıkar mı ki ya hahahah gerçi Osaki Nana gerçeği var :thank_you__onion_by_elcerbero:

4. Gallardo

Gallardo

Josei'den aşağısı kurtarmaz ama Josei de iyi olur :)

6. Bolt Crank reyiz seni tanımak güzel.

1. Can

Can

Başarılı gayet başarılı

7. Ona söyleme. Yıkılabilir.

Tabi ki söylemem. Bir hanımefendiyim sonuçta.

Seninnn Hataannn!!!

8. Bahar Sezonu Şampiyonlar Ligi 1. Torba :)

Spoiler

1. Show previous comments  3 more
    2. Gallardo

Gallardo

Şimdilik Akito'nun cinsiyeti dışında gözüme çarpan bir eksisi yok izlemem lazım :)

3. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Eski Fruits Basket'i mi o.O

Peki keyifli seyirler:dancing-crazy-rabbit-emoticon:

4. Gallardo

Gallardo

Evet. Teşekkür ederim :)

9. Romantizm konulu olmayan animelerdeki romantizm > romantizm animelerindeki romantizm. Çoğu zaman geçerli bir formül.

1. Show previous comments  8 more
    2. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

@Amygirl Maalesef :dunno-crazy-rabbit-emoticon:henüz izlemedim.

Metin abi için mutlaka bir gün izleyeceğim :thank_you__onion_by_elcerbero:

@Gallardo Galiba anlıyorum ne demek istediğini :happy-onion-head-emoticon:Kişilerin birbirlerine hissettiği duyguları shoujo ve joseiden daha başarılı bir şekilde izleyiciye yansıtıyorlar, yapmacıklıktan uzak bir şekilde:embarrassed4-onion-head-emoticon: 

Ego tatminleri ve benlik savaşlarının değil kalplerin konuştuğunu hissettiriyorlar

3. Gallardo

Gallardo

@PseudohomophylusRomantizm ana yemek değil de sos olduğu zaman daha tatlı oluyor genellikle :)

4. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

@Gallardo Süper güzel bir benzetme. Homhom bunu sevdi :relax1-onion-head-emoticon: 

10. Şu openingin güzelliğine bak. Bir remake de animeye yapsalar süper olur.

Spoiler

11. Sektördeki en havalı kadın seslerden bir tanesi.

Spoiler

Spoiler

1. FeeLing7d

FeeLing7d

Favorim

12. Patlayan mısır tanelerinin de hiçbiri birbirine benzemiyor.

1. Show previous comments  4 more
    2. Gallardo

Gallardo

@pegasusejderMasumum ben :D @AmygirlAnimede mantık arıyorsun sen de :D Hijikata da 27-29. Wiki'de güncellemişler.

Spoiler

https://gintama.fandom.com/wiki/Sakata_Gintoki 

https://gintama.fandom.com/wiki/Hijikata_Toushirou

Tsukuyo da 23+

https://gintama.fandom.com/wiki/Tsukuyo

Katsura, Takasugi, Sakamoto 20lerin sonları demişler de muhtemelen onlar da aynı.

3. Amygirl

Amygirl

İnanmıyom banane :tuzkistrokeplz:

4. pegasusejder

pegasusejder

@Amygirl mühim olan sayılar değil abla nasıl gösterdiğin, konuşmaların böyle üniversiteli genç kız gibi. :teehee-crazy-rabbit-emoticon:

@Gallardo beni ikna ettin masum olduğuna. :D 

13. <3

Spoiler

14. Öylesine izlediğim anime başyapıt çıkmıştır.

Spoiler

1. Show previous comments  6 more
    2. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Gidişatı paralel deyince ben de spesifik bir animeden bahsettiğini düşündüm. 

Horimiya'nın mangası güzeldi:thank_you__onion_by_elcerbero:.

Okuduktan sonra içimden keşke animesi çıksa dediğim shoujo klasiklerindendi çıkmasına sevindim ama yakın zamanda animesini izleyebileceğimi sanmıyorum  şimdilik onu da listeye ekleyeyim:studing_is_boring__onion_by_elcerbero:

3. Gallardo

Gallardo

Animenin ilk bölümü gayet iyiydi. Devamına daha bakmadım. Beni hemen hemen Gekkan Shoujo Nozaki-kun kadar eğlendirdi.

4. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

İçine etmedikleri sürece beğenirim diye düşünüyorum :wow1-onion-head-emoticon:

Ben kaçtım iyi geceler 🖐️

Spoiler

15. Shingo Tamagawa'nın kendi başına 3 yıllık çalışmasıyla oluşturduğu 3 dakikalık animasyon filmi Puparia.

Spoiler

1. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Çok fazla yüz göz ve kafatası kesiti görüyorum. :help-crazy-rabbit-emoticon:Kör oldum galiba.

Müzik rahatlatıcı ama çizimler tam tersi rahatsız edici ve garip. 

2. Gallardo

Gallardo

Bu da animasyonun arka planı :)

Spoiler

3. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Gözlerin şaşkın olmasının bir sebebi varmış en azından

Animatör arkadaşı takdir ettim, cesur. Bu zamanda iyi cesaret hiçbir prodüksiyona bağlı olmadan içerik üretmek

Ama sanırım ne aktarmak istediğini tam olarak o da bilmiyor 1,5 yıllık bir çökkünlüğe bile düşmüş.

Sanatçıların ortak kaderi bu galiba.

16. Harika! :D

Spoiler

1. Show previous comments  5 more
    2. Gallardo

Gallardo

Animeler gerçek hayata serpiştirilmiş manzaraları da görmemizi kolaylaştırıyor diyebilirim :)

3. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Bu söylediğine kısmen katılıyorum.

Düşünmeyi öğrenmeden önce tüketenlerde gördüğüm şey daha çok körleşme gibi, animeler onları fanatisizme düşürüp sorgulamayı bırakmalarına neden oluyor.

Temelsiz bilgilere sahip değer yargıları dengesiz bir kitle oluşturuyor.

Neyse ben bunun felsefesine kadar inebilirim fazla uzatmayayım. Kısacası her şeyin fazlası zarar.

4. Gallardo

Gallardo

Animeye göre değişir. Çoğunluk maalesef dediğin gibi. Bu durum Japonya'da büyük bir sorun.

17. Kız olsam Free'de ki erkekler umrumda olmaz ama bunu gördüm mü sapıtırım Part 2.

Spoiler

474136b942e333d36a85b916a11e3741.jpg

1. Perfectum

Perfectum

Lolipop seven James Bond tipi :D Anahtar kolyeleri bende hoş buluyorum. Güzel Fanart.

2. Amygirl

Amygirl

Bizim gönlümüz geniş biz hepsini seviyoruz :dancing-crazy-rabbit-emoticon:

3. Gallardo

Gallardo

Bishounen + erkeksi giyim.

@PerfectumUzun saçlı bir James Bond güzel olabilirdi :)

@Amygirlİşte gerçek bir fangirl :)

18. Beğendim :)

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

19. Chainsaw Man & Fire Punch manyakça!

20. Anime mangalarla alakalı istatistik derlemesi

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

1. Show previous comments  4 more
    2. Beytize

Beytize

Bak işte ya beğenmiyorlar güzelim animeyi :D neyseki bir dönem hak ettiği değeri görmüş -,-

3. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Alıntı

Gallardo

O kadar seri arasından Gintama'yı seçmen ilginç :D

8-10 yıldır istisnasız her yıl merak edip de izlemeyi ertelediğim üç baba seriden biriydi çünkü :full-onion-head-emoticon:

4. Gallardo

Gallardo

Aizawa Yuuichi Key animelerindeki en iyi ana karakter.

Gintama herkese hitap etmez ama edene eşsiz bir seyir zevki sunar.

21. N'aber forum? Yeni yıla mutlu girdiniz mi? Ben anime izleyerek girdim. Son birkaç yıldır olduğu gibi :)

1. Show previous comments  1 more
    2. Asperatus

Asperatus

Yeni yeni ayılıyorum :SDdas

3. Perfectum

Perfectum

Ben yeni yıla mutlu girdim diyebilirim. Ailemle birlikte güzel bir akşamdı. Anime olarak ne izledin? Kesin değişik bir konusu vardı izlediğin animenin. :D

Çünkü senden hep ilginç şeyler geliyor :magic-left-crazy-rabbit-emoticon:

4. Gallardo

Gallardo

@Perfectum School Rumble 2. Sezon. Kendi adıma izleyebileceğim en güzel içeriklerden biri ama aynı şekilde önermem :)

22. Naoki Urasawa Chainsaw Man'i övüyor :)

Spoiler

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.