Jump to content

Gallardo

Üyeler
  • İçerik sayısı

1002
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

47

Durum güncellemeleri bölümüne Gallardo kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Spice and Wolf'e 13 yıl sonra yeni anime duyurusu. Bu gelebilecek en güzel haberlerden bir tanesiydi.

Edit: Remake olacağı söylentileri varmış. 

1. Perfectum

Perfectum

Keşke Claymore içinde böyle bir çalışma olsa. Animenin bittiği yerden itibaren mangası çok güzel devam ediyordu.

2. Gallardo

Gallardo

Claymore olsa yer yerinden oynar. Ama cesaret ister. Ve çok pahalıya patlayacağı kesin.

3. Perfectum

Perfectum

Bence yeri yerinden oynatmak için küçük bir meblağ :) 

2. Bu videoda en çok One Piece ve Hunter x Hunter'ın ilk 2 sırayı paylaştığı Nisan 2001 - Ağustos 2004 arası 3 yıllık dönemi seviyorum. HxH uzun aralar vermeseydi, uzun vadede nasıl bir gidişat olurdu az çok fikir veriyor. Ardından One Piece'in dışında 3 ismin zirveye çıktığı bir dönem var. Nana (Ekim 2005 - Nisan 2006), Death Note (Ağustos 2006 - Şubat 2007) ve Nodame Cantabile (Şubat 2007 - Mart 2007). Sonrasında One Piece'in 11 yıl sürecek liderliği başlıyor. Bildiğimiz kısımlar.

Spoiler

3. Naoki Urasawa'nın sunuculuğunu yaptığı, her bölüm farklı mangakanın konu alındığı program ''Naoki Urasawa no Manben.''

Spoiler

1. Amygirl

Amygirl

Heheheh bu etkinliğe bayılıyorum :loveloveplz:

2. Gallardo

Gallardo

Hepsi de çok iyi isimler :)

4. Pırıl pırıl kar, son derece net bir hava ve gecenin ayazına tezat sıcak ay manzarası :)

5. En çok ağlatan sahneler salt drama değil, dramdan mutluluğa geçiş sahneleridir. 

6. Bleach hayranları hadi yine iyisiniz :)) yeni trailer ateş ediyor.

Spoiler
    1. xemerius

xemerius

Cok iyi cok iyi cok iyi

2. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Bin Yıllık Kan Savaşı:happy-onion-head-emoticon:

7. Az önce Casshern Sins 8. bölümü izledim.

8. Bazı animeler tekrar izlenmeli, bazı mangalar tekrar okunmalı, bazı duygular tekrar yaşanmalıymış. Favori bir serinizi okumak bazı şeyleri tekrar hatırlamanıza vesile olur ve kendinizin daha iyi bir versiyonuna dönüşmenizde etkili olur.

1. heymely

heymely

Katılıyorum. En önemlisi deneyimler ve yaşlar ilerledikçe tekrar edilen çoğu şeyin anlamı senin için bambaşka oluyor. :angel2-onion-head-emoticon:

2. Gallardo

Gallardo

Evet, önceki halini ve o zamanki bakış açını hatırlıyorsun ve ne kadar değiştiğini fark ediyorsun :)

9. Teoman yaşlandıkça sesi ve konuşma tarzı Nakata Jouji'ye evrilmeye başlamış :)

10. Bir animede gördüğüm en etkileyici seslendirmelerden bir tanesi. Yıllanmış şarap gibi bir ses resmen.

Spoiler

3'lüden uzun dalgalı saçlı olan.

11. -Ee, ne düşünüyorsunuz dedektif?

-Bilmem. Hayatta yapmak istediği şeyi yapan çok fazla insan yok.

-Ama bu insanlar gerçekten, hayatta ne yapmak istediklerini düşünmemeliler anlamına da gelmez.

-Öyleyse siz ne olmak istiyorsunuz "Dedektif" Kirima Nagi-san?

-Henüz bilmiyorum. Bu yüzden size sordum. Hiç başka biri olmak istediniz mi, Dedektif?

-Bakalım... Muhtemelen... Bir adalet savunucusu.

-Ciddi misin?

-Gülme!... Mesleğim kitaplardaki gibi macera ve eğlenceyle dolu değil. Gerçekte yapmak zorunda olduğumuz birçok pis iş de var. Ve her tür saçma kurallar tarafından sınırlandırılmışız. Ama ben kurallarla bağlanmak istemiyorum. Sadece suç ve adaletsizlik için savaşmak istiyorum. Bir adalet savunucusu... Olmak istediğim şey bu.

-Öyleyse ol. Eminim bunu yapabilirsin!

-O kadar kolay değil.

1. Perfectum

Perfectum

Akıl hastanesinin bahçesinde sigara içiyordum. Merakımdan sanırım, bir şekilde orada buldum kendimi. Kendi halinde, oldukça normal davranan, yüz çizgilerinden kırklarında olduğunu düşündüğüm bir adamla göz göze geldik. Ben bir kaç kafamı çevirsem de, o gözlerini üzerimden hiç çekmedi. Kıyafetlerinden anladığım kadarıyla misafirdi orada, hasta demeye dilim varmıyor şimdi. Önce biraz çekindim, sonra cesaretimi toplayıp küçük adımlarla yaklaştım yanına. "Sigara versene" dedi hemen. Sigarayı uzatırken "neden buradasınız?" demiş bulundum. Sigarasını yaktı, tekrar gözlerini dikti üzerime. Kırpmıyordu bile, ürkmedim desem yalan olur. "İyi günler" dileyerek uzaklaşmaya karar verdim. "Belki de yanlış bir soru sormuşumdur. Belki canını sıkmışımdır ya da ne bileyim adam deli işte!" diye geçirdim içimden. "Sen neden burada değilsin?" diye bağırdı arkamdan. Öyle bir bağırdı ki, arkamı dönmeye korktum. Cinnetle bağırır gibi.. Döndüm yüzümü, olduğum yerde, yaklaşmadan baktım yüzüne. Bu sefer sesini daha da yükselterek, tekrarladı; "Sen neden burada değilsin? Onca sahtekarın, onca vicdansızın, onca ihanetin içinde durabilmeyi nasıl başarıyorsun ? Çocukların vurulduğu, çiçeklerin koparıldığı, sevgilerin harcandığı, umudun tükendiği, renksiz, yapay bir dünya var dışarıda. Uyuşmadan uyum sağlayamadığım, gürültüsünden uyuyamadığım. Kirli, kibirli, kaba bir dünya var. Çıkarları uğruna seni çakıyla son model bir arabayı çizer gibi çizecek binlerce insan var. Kanını emecek bir sürü vampir. Sana kullanılıp, köşeye atılmış pis bir mendil gibi hissetirecek bir sürü katil. Sen neden burada değilsin?"

-Nursen Yıldırım

2. Gallardo

Gallardo

İlginç bir şekilde iki olay da hastanede geçiyor :) Biri akıl hastanesi biri normal hastane.

12. Susamlı kraker yemenin en güzel tarafı paketi bitirdikten sonra kalan susamı avucuna döküp fondiplemek.

13. Kahverengi ceketli süpersin :D

Spoiler

14. Bildiğiniz en uzun süre sonra 2. sezon alan anime hangisi? Benim aklıma 9 yıl sonra 2. sezon alan Mushishi geliyor.

15. Planetes ve Vinland Saga aynı mangakanın serileriymiş. Çok yönlülük diye buna derim.

16. Tatsuki Fujimoto'nun bugün yayınlanan one shot'ı Look Back için mangakaların ve light novel yazarlarının yorumları:

Asano İnio (Oyasumi Punpun, Subarashii Sekai...)

Spoiler

Sumito Owara (Eizouken)

Spoiler

Rei Hiroe (Black Lagoon)

Spoiler

Masakazu İshiguro (Soredemo Machi wa Mawatteiru)

Spoiler

Nora İto (Hidarikiki no Eren)

Spoiler

Tomomi İzumi (Mieruko-chan)

Spoiler

Watari Wataru (Oregairu)

Spoiler

Ryogo Narita (Baccano, Durarara)

Spoiler

Ayrıca one shot'ın 2 ay önce, yani Miura'nın vefatı döneminde başlayıp, KyoAni olayının 2. yıl dönümümde yayınlanması da ayrıca düşündürücü.

17. Myanimelist'te ilk defa bir shoujo animesini lider görüyorum.

Spoiler

442200afe93b5138e9036683bba57a94bfaa74f0

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Gallardo

Gallardo

FMA fanlarının başı çektiği toksik bir kitlenin etkisi. Yoksa şu anki istatistikleriyle 9,3+. Benim de resimdeki animeler içerisinde FMA, SnK ve Steins Gate'in üzerinde konumlandırdığım bir seri :)

3. LeornKayn

LeornKayn

FMA'nın önüne geçmiş ha merak ettim FMA bayağıdır liderdi oralarda, FMA'dan iyi olması beklentimi yükseltir. Snk'den iyi olmasını da tat ve zevklere bağlarım. FMA iyi olabilmesi içinse yönetmenlik ve iyi bir hikaye anlatımı gerekli bakalım merak ettim bakacağım buna.

4. Gallardo

Gallardo

@LeornKaynAslında bir anket yapılsa bence FMA (SnK ve Steins Gate de) rahat alır çünkü son derece genele hitap eden bir anime. FB'yi üste koymamın ana nedeni karakterlerini daha çok sevmem. Yani tamamen göreceli. 

18. Cowboy Bebop opening One Piece Water Seven & Enies Lobby versiyonu. Gördüğüm en iyi Cowboy Bebop opening uyarlaması olabilir.

Spoiler

1. Zorojuro

Zorojuro

Çok efsane olmuş gerçekten.

19. Shinei Nouzen 40lı yaşlar olası görünüm.

Spoiler

MV5BMTc0NjgzMTc3NV5BMl5BanBnXkFtZTgwODg0

20. Kentaro Miura hayatını kaybetmiş. Berserk ve diğer tüm çalışmaların için teşekkürler Miura Sensei. Huzur içinde uyu.

2. Gallardo

Gallardo

Görünüşe bakılırsa seri devam edecek:

Spoiler

Ve Myanimelist'te okuduğum üye yorumlarına göre Miura'nın sağlık sorunları olmasa seri aslında çoktan bitecekmiş, Miura ne olursa olsun serinin biteceğini söylemiş, elde birtakım taslaklar varmış, fazla zamanı kalmadığını tahmin edip bir süredir asistanlarını eğitiyormuş hatta Duranki'de çizimler büyük ölçüde asistanların elinden çıkmış. Belki finali bile bellidir. Tabi doğruluk payı nedir bilmiyorum.

3. Perfectum

Perfectum

Şoktayım... Sağlık durumunun iyi olmadığı haberlerini okumuştum ama vefat ettiğine insanın inanası gelmiyor yine de ya. Berserk'in devamını bir yana büyük bir sanatçıyı kaybettik. Acayip moralim bozuldu yav şu an. Adamın paylaşacağı daha çok şey vardı. Akut aort yırtılmasından dolayı vefat ettiği söyleniyor.

4. Gallardo

Gallardo

We are gonna carry that weight.

21. Bu ikisi arasında bir şeyler olmasını istiyorum.

1. Ohayou_Kerem

Ohayou_Kerem

İzlerken bi kıvılcım var gibi hissettim ama çözemedim :D Animenin adı nedir?

2. Gallardo
  22. Bir insanın hayata daha adım atar atmaz kendisinin içinde bulunduğu maskeli balodan haberdar edilmesi çok önemlidir. Aksi halde karşılaştığında anlayamayacağı ve tahammül edemeyeceği, hatta şaşkınlıktan donup kalacağı birçok şey vardır; ve aslında en uzun ömürlü olanlar onlar olacaktır. Alçaklığın gördüğü himaye, erdemin çektiği aldırmazlık, hakikate ve büyük yeteneklere tahammülsüzlük hatta garazkârlık, bilim adamlarının kendi sahasındaki cehaleti, halis mamullerin neredeyse her zaman aşağılanması ve sadece sahtelerin baş tacı edilmesi böyle bir şeydir. 

Gençler bu maskeli baloda elmaların balmumundan, çiçeklerim ipekten, balıkların kartondan yapılma ve istisnasız her şeyin bir oyun ve oyuncaktan ibaret olduğunu mutlaka öğrensinler. Birbirleriyle ciddi ciddi iş yapma azmi içerisindeki iki insandan birinin sahte mallar tedarik ettiğini, diğerinin de bunun karşılığında ona sahte paralar ödediğini zamanında onlara söylemek gerekir. (Arthur Schopenhauer)

1. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Spoiler

sahne-ile-ilgili-sozler-480x270.png

23. O müzik bu müzik.

Spoiler

1. Perfectum

Perfectum

İllüstrasyonu görmeseydim herhalde yine sabah güneşinin doğuşu aklımda canlanırdı. Sakinleştirici bir etkisi var parçanın, beğendim. :)

2. Gallardo

Gallardo

Sanırım animeyi izlemeyip ilk defa dinleseydim, ben de senin gibi düşünürdüm :)

24. Trinity Blood izlerken en zevk aldığım 2 karakter. Biri coolluğun öbürü dobralığın sözlükteki tanımı. 

2. Amygirl

Amygirl

Katsuyuki Konishi kesin top 10da zaten :embarrassed4-onion-head-emoticon:

Spoiler

Şair adam Hisoka hahahahah

3. Amygirl

Amygirl

Romi Park tan romantik kadın çıkar mı ki ya hahahah gerçi Osaki Nana gerçeği var :thank_you__onion_by_elcerbero:

4. Gallardo

Gallardo

Josei'den aşağısı kurtarmaz ama Josei de iyi olur :)

25. Bolt Crank reyiz seni tanımak güzel.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.