Jump to content

Gallardo

Üyeler
  • İçerik sayısı

1002
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

47

Durum güncellemeleri bölümüne Gallardo kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Spoiler

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Yuki-chan

Yuki-chan

Niye kız olsan? Karşı cinsi rol model almak yasak mı? :dunno-crazy-rabbit-emoticon:

3. Gallardo

Gallardo

Karşı cins olunca başka şeyler düşünüyorum :)

4. Yuki-chan

Yuki-chan

Ahaha Haklısın valla. Kadınlardan hoşlanıyor olsam ben de aynı şekilde düşünürdüm herhalde. :D

2. Spoiler

1. Rakuncuk

Rakuncuk

Çok hakı. Hatta 14 yaşından bile değil, okul öncesi bile çalıştırılmalı. İnsan, zoru deneyerek öğrenmeli, ekmeğini taştan çıkarmalı, kan ve ter dökmelidir. Şimdiki nesil ise neler ile uğraşıyor. Yok bağcılar oturuşu, yok okuldan kaçmalar, yok kendini üstün görme. Bunların hepsi zarar.

2. Gallardo

Gallardo

Aynen. Ve insan bilmediği şeyden korkar. Bu şekilde hayatı ucundan da olsa tanımak çok faydalı.

3. Spoiler

1. mustafalrsm

mustafalrsm

Mantıklı dedikleri, herke hata yapıyor ama insan kendine çok acımasız davranıyor. Ama yine de bu kendimizi düzeltmemiz gerektiği gerçeğini değiştirmez :onion_yep_by_7anime7drawer7:

2. Gallardo

Gallardo

Evet. Başkalarına gösterdiğimiz tarafsızlığımızı kendimize göstermiyoruz ama göstermemiz gerekiyor :)

4. Spoiler

Spoiler

5. Spoiler

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Gallardo

Gallardo

Olur arada öyle :) Ben de küçükken mikrofona mikrop diyordum mesela. Bunu sürçülisanla bile açıklayamazsın :D ''Bir İdam Mahkumunun Son Günü'' bu da benim önerim olsun o halde :)

3. Perfectum

Perfectum

:D bende muhabbete muhammed derdim küçükken. Hepimizin var ya böyle :D Teşekkürler bu arada önerin için en kısa sürede dinleyip yorumu mu yazacağım sana :)

4. Gallardo

Gallardo

Seninkinde bir nebze anlam yakınlığı var :D Rica ederim, iyi dinlemeler. Bu aralar aradığın psikolojik tahlil yönünden epey zengin bir içeriği var.

6. Spoiler

1. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

59 yaş için fena değil

Ölüm döşeğindeki birinin sesi gibi geliyor:dead-crazy-rabbit-emoticon:

2. Gallardo

Gallardo

Bu şarkıyı söylerken 40 yaşındaymış :D bana da yoğun sigara aromalı gibi geliyor.

7. -Ee, ne düşünüyorsunuz dedektif?

-Bilmem. Hayatta yapmak istediği şeyi yapan çok fazla insan yok.

-Ama bu insanlar gerçekten, hayatta ne yapmak istediklerini düşünmemeliler anlamına da gelmez.

-Öyleyse siz ne olmak istiyorsunuz "Dedektif" Kirima Nagi-san?

-Henüz bilmiyorum. Bu yüzden size sordum. Hiç başka biri olmak istediniz mi, Dedektif?

-Bakalım... Muhtemelen... Bir adalet savunucusu.

-Ciddi misin?

-Gülme!... Mesleğim kitaplardaki gibi macera ve eğlenceyle dolu değil. Gerçekte yapmak zorunda olduğumuz birçok pis iş de var. Ve her tür saçma kurallar tarafından sınırlandırılmışız. Ama ben kurallarla bağlanmak istemiyorum. Sadece suç ve adaletsizlik için savaşmak istiyorum. Bir adalet savunucusu... Olmak istediğim şey bu.

-Öyleyse ol. Eminim bunu yapabilirsin!

-O kadar kolay değil.

1. Perfectum

Perfectum

Akıl hastanesinin bahçesinde sigara içiyordum. Merakımdan sanırım, bir şekilde orada buldum kendimi. Kendi halinde, oldukça normal davranan, yüz çizgilerinden kırklarında olduğunu düşündüğüm bir adamla göz göze geldik. Ben bir kaç kafamı çevirsem de, o gözlerini üzerimden hiç çekmedi. Kıyafetlerinden anladığım kadarıyla misafirdi orada, hasta demeye dilim varmıyor şimdi. Önce biraz çekindim, sonra cesaretimi toplayıp küçük adımlarla yaklaştım yanına. "Sigara versene" dedi hemen. Sigarayı uzatırken "neden buradasınız?" demiş bulundum. Sigarasını yaktı, tekrar gözlerini dikti üzerime. Kırpmıyordu bile, ürkmedim desem yalan olur. "İyi günler" dileyerek uzaklaşmaya karar verdim. "Belki de yanlış bir soru sormuşumdur. Belki canını sıkmışımdır ya da ne bileyim adam deli işte!" diye geçirdim içimden. "Sen neden burada değilsin?" diye bağırdı arkamdan. Öyle bir bağırdı ki, arkamı dönmeye korktum. Cinnetle bağırır gibi.. Döndüm yüzümü, olduğum yerde, yaklaşmadan baktım yüzüne. Bu sefer sesini daha da yükselterek, tekrarladı; "Sen neden burada değilsin? Onca sahtekarın, onca vicdansızın, onca ihanetin içinde durabilmeyi nasıl başarıyorsun ? Çocukların vurulduğu, çiçeklerin koparıldığı, sevgilerin harcandığı, umudun tükendiği, renksiz, yapay bir dünya var dışarıda. Uyuşmadan uyum sağlayamadığım, gürültüsünden uyuyamadığım. Kirli, kibirli, kaba bir dünya var. Çıkarları uğruna seni çakıyla son model bir arabayı çizer gibi çizecek binlerce insan var. Kanını emecek bir sürü vampir. Sana kullanılıp, köşeye atılmış pis bir mendil gibi hissetirecek bir sürü katil. Sen neden burada değilsin?"

-Nursen Yıldırım

2. Gallardo

Gallardo

İlginç bir şekilde iki olay da hastanede geçiyor :) Biri akıl hastanesi biri normal hastane.

8. -Peki nereye gidiyorsun? Konuşmamayı tercih ettiğini söylemiştin ama hey, herkes zaman zaman biraz merak eder.

-Ed artık insanlarla konuşmayı sevmiyor. Ama sen Ed'i kurtardın bu yüzden Ed sana söyleyecek. Ed büyük bir hata yaptı. Ed sahip olduğu tek aileyi terk etti. Şimdi Ed kimsesiz.

-Ed kim? Bekle, ne yapıyorsun?! Dur!

-Ben, artık geçmişimden kaçmayacağım... Üzgün olduğumu söylemeliyim. Bebop'a geri dönmeliyim... Son bir kez.

Spoiler

j5lfy2200ev31.png

9. :D

Spoiler

10. "Gelmiş geçmiş en iyi..." diye başlayıp "...lerden biri." diye biten yorumlara uyuz oluyorum.

1. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

İzlediği her animenin altına "Bugüne kadar izlediğim en....animeydi" yazanlar 

Bitmiyorlar üstat :depressed2-onion-head-emoticon:

2. Gallardo

Gallardo

Senin dediğin biraz ayran gönüllü izleyicilere yönelik, onlar da ayrı bir problem :/

Benim kastettiğim çok hype başlayıp birden sıradanlaşan yorumlar. ''Bakın iddia ediyorum, GELMİŞ GEÇMİŞ EN DUYGUSAL SAHNElerden birini izledik -__-''

3. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Şişirilip şişirilip fos çıkması durumu :oh-onion-head-emoticon:

Anladım

Eskiden makuldü yorumlar ilk 5-10 tanesine bakıp aşağı yukarı ha şöyledir diyebiliyordum

Şimdi 50 tane de okusam anime ile ilgili 3-5 tane düzgün yorum bulamıyorum...

Bu yüzden fanatizmden nefret ediyorum:lonely-onion-head-emoticon:

11. <3

Spoiler

12. :))

Spoiler

1. Perfectum
    2. Pseudohomophylus
    3. Gallardo

Gallardo

İkisi (genel olarak) seinenin farklı uçlarında seriler. Bana da hoş bir sürpriz olmuştu :)

13. 0:41'de ki deri ceketli elemanın adını bilen var mı?

Spoiler

14. 10 Kasım'ın ertesi günü bir İtalyan gazetesinin manşeti: ''Sezar, İskender, Napolyon, ayağa kalkınız. En büyüğünüz geliyor.''

15. 80'lerden 2 bombastik şarkı forumdaşlarıma gelsin :))

Spoiler

Spoiler

16. 80'lerden bombastik bir şarkı

Spoiler

1. LeornKayn

LeornKayn

capan retrolarının Türkiye temsilcisi gibi adamsın. 

17. Abi siz n'apıyosunuz iyi misiniz siz?

Spoiler

1. Zorojuro

Zorojuro

Kaç yakıyor acaba 100 km'de?

2. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Höh yani bu nedir :nonono-onion-head-emoticon:

Az ıkınsa sesi geçecek:shock2-onion-head-emoticon:

3. Gallardo

Gallardo

Saniyede 148m! Ufak bir fikir vermesi açısından, 90la giden araç saniyede 25m yol alır.

@Zorojuro Maalesef o konuda bilgi yok.

18. Acaba ne kadar tanıyabilirim seni

Ne kadar bulabilirim sende kendimi

Ne kadar açığa çıkarabilirsin bilmediğim hislerimi

Heyecanım seni ilk keşfettiğim zamanki gibi mi

Sanmıyorum

Büyüyorum gelişiyorum değişiyorum

Ama seni ilk tanıdığım zamankinden daha fazla heyecanlanıyorum

Daha da yol aldıkça, daha da seninle özdeşleşiyorum

Bunca zaman yaşadıklarım aramızdaki mesafeyi azaltmış, şimdi anlıyorum

Bazen senin bir anime karakteri olduğuna inanmakta zorlanıyorum

19. Adam bishounen tanımının kendisinden daha bishounen V2.

1. Perfectum

Perfectum

Aklıma ilk Berserk'den Griffith geldi. Sonra diğer yorumları da okudum. Çoğu yakışıklı karaktere model olmuş abimiz. Griffith de dahil olmak üzere. 

2. Gallardo

Gallardo

Adam 70lerin başında bir Japonya hayran ziyareti ile sektöre yeni bir boyut katmış. 

20. Adam bishounen tanımının kendisinden daha bishounen

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.