Jump to content

Gallardo

Üyeler
  • İçerik sayısı

1002
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

47

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Gallardo got a reaction from Perfectum for bir durum güncellemesi, Trinity Blood izlerken keşfettiğim aşırı underrated karizmatik ses.   
    Trinity Blood izlerken keşfettiğim aşırı underrated karizmatik ses.

2. Beğen
    Gallardo reacted to Amygirl for bir durum güncellemesi, Üç tane taze yazı buyrunuz ifinim https://amyninanimeguncesi.blogspot.com/2020/08/mas   
    Üç tane taze yazı buyrunuz ifinim 
    https://amyninanimeguncesi.blogspot.com/2020/08/mashlemagic-and-muscles-tantm-yeni.html
    https://amyninanimeguncesi.blogspot.com/2020/08/toorigakari-ni-one-point-advice.html
    https://amyninanimeguncesi.blogspot.com/2020/08/nan-hao-shang-feng-tantm-yeni-bolumu.html
  3. Beğen
    Gallardo got a reaction from yumulonely for bir durum güncellemesi, Haikyuu Twitter'da Türkiye gündemine girmiş :)   
    Haikyuu Twitter'da Türkiye gündemine girmiş :)

4. Üzgün
    Gallardo got a reaction from Moonliqht0s for bir durum güncellemesi, Gelecekte olası bir Myanimelist VS'si: Fullmetal Alchemist Brotherhood vs Kaguya-sama   
    Gelecekte olası bir Myanimelist VS'si: Fullmetal Alchemist Brotherhood vs Kaguya-sama wa Kokurasetai Season 3
  5. Beğen
    Gallardo reacted to Perfectum for bir durum güncellemesi, Re:zero'nun ikinci sezonunu bu yaz sezonunda görecek olmamız güzel oldu.   
    Re:zero'nun ikinci sezonunu bu yaz sezonunda görecek olmamız güzel oldu.

6. Beğen
    Gallardo got a reaction from yumulonely for bir durum güncellemesi, Bir kuş olarak konmak için sağlam dal bulacaksın ama herşeyden önce, dal kırılınca dü   
    Bir kuş olarak konmak için sağlam dal bulacaksın ama herşeyden önce, dal kırılınca düşüp mahvolmana engel olacak güçlü kanatların olacak. Önce kanatlarına güveneceksin, dala değil. Asıl soru dal neden sağlam değilden önce benim neden güveneceğim kanatlarım yok sorusudur.
  7. Beğen
    Gallardo reacted to Mileydi for bir durum güncellemesi,   
  8. Beğen
    Gallardo got a reaction from AndaAtsushi for bir durum güncellemesi, Bir anime 10 puanlık etki verebilir ama bu kalbin 1. katmanı ile sınırlı olabilir. Üs   
    Bir anime 10 puanlık etki verebilir ama bu kalbin 1. katmanı ile sınırlı olabilir. Üst bölge titreşir ama derinlere pek ulaşmaz. Bir anime 6 puanlık etki verebilir ama 3. katmana dokunabilir. Etkisi daha az şiddetli ama daha derin olabilir. Bir animenin etkisi farklı katmanlarda farklı şiddetler de gösterebilir. Örnekler çoğaltılabilir. Yüksek puanları, uç etkileri sevsem de sanırım özünde katmanlarla ilgiliyim. Düşününce, müzikler de böyle, filmler de böyle, kitaplar da böyle, sanat eserleri de böyle... İnsanlar da böyle.
  9. Karmaşık
    Gallardo got a reaction from AndaAtsushi for bir durum güncellemesi, One Piece'in 2011 yılındaki yıl bazında manga satış rekorunu Kimetsu no Yaiba bu yılı   
    One Piece'in 2011 yılındaki yıl bazında manga satış rekorunu Kimetsu no Yaiba bu yılın ilk yarısında hem de 40 milyon cilt fark atarak kırmış. Diyecek söz bulamıyorum.
    https://myanimelist.net/news/59888183?fbclid=IwAR0IldTid-6BInuwfxMdwUi7tJj8Ykg-DeYUwOU7btSQ0aEDKnyltnXXsNo

10. Beğen
    Gallardo got a reaction from anes for bir durum güncellemesi, Bir anime 10 puanlık etki verebilir ama bu kalbin 1. katmanı ile sınırlı olabilir. Üs   
    Bir anime 10 puanlık etki verebilir ama bu kalbin 1. katmanı ile sınırlı olabilir. Üst bölge titreşir ama derinlere pek ulaşmaz. Bir anime 6 puanlık etki verebilir ama 3. katmana dokunabilir. Etkisi daha az şiddetli ama daha derin olabilir. Bir animenin etkisi farklı katmanlarda farklı şiddetler de gösterebilir. Örnekler çoğaltılabilir. Yüksek puanları, uç etkileri sevsem de sanırım özünde katmanlarla ilgiliyim. Düşününce, müzikler de böyle, filmler de böyle, kitaplar da böyle, sanat eserleri de böyle... İnsanlar da böyle.
  11. Beğen
    Gallardo got a reaction from BURUN for bir durum güncellemesi, Bir anime 10 puanlık etki verebilir ama bu kalbin 1. katmanı ile sınırlı olabilir. Üs   
  12. Beğen
    Gallardo got a reaction from yumulonely for bir durum güncellemesi, Bir anime 10 puanlık etki verebilir ama bu kalbin 1. katmanı ile sınırlı olabilir. Üs   
  13. Beğen
    Gallardo got a reaction from NatsuJun for bir durum güncellemesi, Bir anime 10 puanlık etki verebilir ama bu kalbin 1. katmanı ile sınırlı olabilir. Üs   
  14. Beğen
    Gallardo reacted to NatsuJun for bir durum güncellemesi, Kaldığımız yerden Oregairu çevirilerine devam ediyoruz anime başlamadan spoiler yemek   
    Kaldığımız yerden Oregairu çevirilerine devam ediyoruz anime başlamadan spoiler yemek isteyenleri 12.kitabı okumaya bekliyoruz.

15. Beğen
    Gallardo reacted to eskiçeviri for bir durum güncellemesi, Çevrilmesini istediğiniz serileri bana bildirir iseniz çevrilecekler listemize ekleye   
    Çevrilmesini istediğiniz serileri bana bildirir iseniz çevrilecekler listemize ekleyebilirim. 
  16. Beğen
    Gallardo reacted to Perfectum for bir durum güncellemesi, Hayırlı bayramlar hepimize Türkanime Forum ahalisi :)   
    Hayırlı bayramlar hepimize Türkanime Forum ahalisi :)
  17. Beğen
    Gallardo got a reaction from anes for bir durum güncellemesi, Millet izleyecek anime bulamaz ben listedekileri nasıl bitireceğimi düşünürüm.   
    Millet izleyecek anime bulamaz ben listedekileri nasıl bitireceğimi düşünürüm.
  18. Harika
    Gallardo got a reaction from Mileydi for bir durum güncellemesi, Millet izleyecek anime bulamaz ben listedekileri nasıl bitireceğimi düşünürüm.   
    Millet izleyecek anime bulamaz ben listedekileri nasıl bitireceğimi düşünürüm.
  19. Beğen
    Gallardo got a reaction from Moonliqht0s for bir durum güncellemesi, Okumanın zevkine, kitap sizinle konuşmaya başladığında varırsınız.   
    Okumanın zevkine, kitap sizinle konuşmaya başladığında varırsınız.
  20. Teşekkür
    Gallardo got a reaction from Barış D. Baryshx for bir durum güncellemesi, Legend of the Galactic Heroes eski seri vs yeni seri karşılaştırmalı vidolar buldum.   
    Legend of the Galactic Heroes eski seri vs yeni seri karşılaştırmalı vidolar buldum. Die Neue These hiç fena değilmiş (sahneler movielerden sanırım çünkü çizimler oldukça detaylı) ama tabi eski serinin yeri ayrı. Geçen 30 yılda seslendirme tarzının ne kadar değiştiğine de güzel bir örnek olmuş.

21. Beğen
    Gallardo got a reaction from Reiinaa_ for bir durum güncellemesi, Çoğu modern Batılı meditasyonu bir rahatlama tekniği olarak bilir. Yoga pantolonunuzu   
    Çoğu modern Batılı meditasyonu bir rahatlama tekniği olarak bilir. Yoga pantolonunuzu giyer, sıcak ve minderlerle dolu bir odada on dakika oturur, telefonunuzdan size iyi olduğunuzu, her şeyin iyi, he şeyin harika olduğunu, yüreğinizin sesini izlemenizi... vs.vs.vs. söyleyen yatıştırıcı bir sesi dinlersiniz.
    Ama gerçek Budist meditasyonu insanın kendini hoş uygulamalarla rahatlatmasından çok daha yoğundur. Yoğun meditasyon sessizce ve merhametsizce oturup kendinizi izlemenizi gerektirir. İdealinde her düşünce, her yargı, her eğilim, her kımıldama, duygu, varsayım izi zihin gözünüzün önünden geçerek yakalanır, kabul edilir ve boşluğa geri bırakılır. İşin kötüsü de bunun sonu yoktur. İnsanlar sık sık meditasyonda ''iyi olmadıklarından'' sızlanırlar. İyi olmak diye bir şey yoktur. Tüm mesele de budur. Meditasyonda berbat olmanız gerekir. Bunu kabul etmeli, kucaklamalı ve sevmelisiniz.
    İnsan yeterince uzun süre meditasyon yaparsa her türlü şey ortaya çıkar: tuhaf fanteziler ve onlarca yıllık pişmanlıklar, tuhaf cinsel dürtüler ve inanılmaz bir sıkıntı, ezici yalıtılmışlık ve yalnızlık duyguları. Ve bunları da gözlemek, kabul etmek ve bırakmak gerekir. Bunlar da geçecektir. (Mark Manson - Her Şey B*ktan)
  22. Beğen
    Gallardo got a reaction from Kai for bir durum güncellemesi, Çoğu modern Batılı meditasyonu bir rahatlama tekniği olarak bilir. Yoga pantolonunuzu   
    Çoğu modern Batılı meditasyonu bir rahatlama tekniği olarak bilir. Yoga pantolonunuzu giyer, sıcak ve minderlerle dolu bir odada on dakika oturur, telefonunuzdan size iyi olduğunuzu, her şeyin iyi, he şeyin harika olduğunu, yüreğinizin sesini izlemenizi... vs.vs.vs. söyleyen yatıştırıcı bir sesi dinlersiniz.
    Ama gerçek Budist meditasyonu insanın kendini hoş uygulamalarla rahatlatmasından çok daha yoğundur. Yoğun meditasyon sessizce ve merhametsizce oturup kendinizi izlemenizi gerektirir. İdealinde her düşünce, her yargı, her eğilim, her kımıldama, duygu, varsayım izi zihin gözünüzün önünden geçerek yakalanır, kabul edilir ve boşluğa geri bırakılır. İşin kötüsü de bunun sonu yoktur. İnsanlar sık sık meditasyonda ''iyi olmadıklarından'' sızlanırlar. İyi olmak diye bir şey yoktur. Tüm mesele de budur. Meditasyonda berbat olmanız gerekir. Bunu kabul etmeli, kucaklamalı ve sevmelisiniz.
    İnsan yeterince uzun süre meditasyon yaparsa her türlü şey ortaya çıkar: tuhaf fanteziler ve onlarca yıllık pişmanlıklar, tuhaf cinsel dürtüler ve inanılmaz bir sıkıntı, ezici yalıtılmışlık ve yalnızlık duyguları. Ve bunları da gözlemek, kabul etmek ve bırakmak gerekir. Bunlar da geçecektir. (Mark Manson - Her Şey B*ktan)
  23. Beğen
    Gallardo got a reaction from anes for bir durum güncellemesi, Az önce acaip bişey keşfettim :D   
    Az önce acaip bişey keşfettim :D

24. Karmaşık
    Gallardo got a reaction from Perfectum for bir durum güncellemesi, Az önce acaip bişey keşfettim :D   
    Az önce acaip bişey keşfettim :D

25. Teşekkür
    Gallardo reacted to Golge_Kaze for bir durum güncellemesi, Bayağıdır bloga yeni gönderi atmak istiyordum ama çevirmek istediğim bir anime OST'si   
    Bayağıdır bloga yeni gönderi atmak istiyordum ama çevirmek istediğim bir anime OST'si yoktu. Sonunda bir tane şarkı buldum!
     2020'nin İlk Şarkı Çevirisi HoneyWorks'den "Tokyo Autumn Session" oldu, baya da güzel oldu, aferin bana xD

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.