Jump to content

1456ha

Üyeler
  • İçerik sayısı

286
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

32

İtibar Etkinliği

1. Üzgün
    1456ha got a reaction from 908 in Bazı fansublar olur ya hani, "komiklik" yapmaya çalışan türden filan.   
    Böyle "çevirmen notlarını" anime izlerken görmeyi sevenler de var ben ona şaşırıyorum.. 
  2. Beğen
    1456ha got a reaction from Amygirl in Vay arkadaş! Birisi şu seiyuu hafızamı silsin kendi kendime spoiler yedim Jojo Part 5   
    Bir gün izlersem kötü karakter oymuş unutmam artık :D 
  3. Harika
    1456ha got a reaction from bluegrass in Erasmus+ sınavına gireceğim, aşırı gerginim. t.t   
    Ben de eramus yapıyorum şu an ^^ Umarım güzel sonuç alırsın :)
  4. Üzgün
    1456ha reacted to Perfectum in Sizin şehirlere de kar yağıyor mu?   
    Burası ise tamamen karla kaplanmış durumda. Üniversitenin sınavları iptal etmesinden korkuyorum   otobüs bileti yanacak :D
    Sana hayali bir fincan çayla battaniye gönderiyorum : )
  5. Beğen
    1456ha got a reaction from Gallardo in Kış Sezonu!! Yeni sezondan çevirmeyi planladığım seriler ^^ İzlemeyi düşünen olursa b   
    Hahah teşekkürler. Böyle bir yorum beklemiyordum açıkçası :)
  6. Teşekkür
    1456ha got a reaction from Barış D. Baryshx in Kış Sezonu!! Yeni sezondan çevirmeyi planladığım seriler ^^ İzlemeyi düşünen olursa b   
    Somalinin mangası için güzel yorumlar okudum umarım animeye de güzel yansıtabilirler :)
  7. Beğen
    1456ha reacted to Barış D. Baryshx in Kış Sezonu!! Yeni sezondan çevirmeyi planladığım seriler ^^ İzlemeyi düşünen olursa b   
    Runway bana hitap etmiyor ama somali'ye göz atarım
  8. Beğen
    1456ha reacted to Gallardo in Kış Sezonu!! Yeni sezondan çevirmeyi planladığım seriler ^^ İzlemeyi düşünen olursa b   
    Sen iyi bir insansın 1456ha. Anime çeviriyorsun :)
  9. Harika
    1456ha reacted to Gallardo in İlgi çekicilikte ilkbahar sezonu, kış sezonunu döver diyorum :) https://myanimelist.n   
    Fragmanda yine 80'leri çağrıştıran melodiler var :D

10. Beğen
    1456ha reacted to Barış D. Baryshx in Kutsal kitaplarda çokça adı geçen şeytan, gerçek dünyada size ahlak dersi veren bir y   
    "Kim namus ve ahlâk şövalyeliği yapıyorsa, Bilin ki en namussuzu o' dur." - Friedrich Nietzsche
  11. Beğen
    1456ha reacted to bluegrass in Üniversite tercihi yapmak ne kadar stresli bir iş yahu. Yok başarı sıralaması, puanın   
    @1456ha Teşekkürleer  :) Gelse ve bir rahatlasam artık. 
  12. Beğen
    1456ha got a reaction from bluegrass in Üniversite tercihi yapmak ne kadar stresli bir iş yahu. Yok başarı sıralaması, puanın   
    Kolay gelsin istediğin yer olur umarım
  13. Beğen
    1456ha reacted to mustafalrsm in Bu forumda bir animenin çevirisi var mı anlamanın basit yolu var mı? Mesela Parasyte'   
    Heh ya liste varmış çok teşekkürler herkese çok iyi oldu bu  :)
  14. Beğen
    1456ha got a reaction from Barış D. Baryshx in Bu forumda bir animenin çevirisi var mı anlamanın basit yolu var mı? Mesela Parasyte'   
    Bu listeyi kullanıyorum ben genelde 

15. Beğen
    1456ha reacted to Gallardo in Başrolün şöyle; Villainin şöyle; Olduğu sistem karşıtı bir polisiye animesi. Lanet ol   
    Biri gündüz biri gece
    Biri sıcak biri soğuk
    Biri yaz öbürü kış
    Ama düşünce şekilleri benzer. Birbirlerinin repliklerini tamamladıkları sahneler var.
    Ve sonunda ikisinin de öldüğü zirvede bırakan bir final..
  16. Beğen
    1456ha reacted to Gallardo in Başrolün şöyle; Villainin şöyle; Olduğu sistem karşıtı bir polisiye animesi. Lanet ol   
    @1456ha Makishima Shogo ve Johan Liebert'i andıran bir kötü karakter :)
  17. Beğen
    1456ha got a reaction from Gallardo in Başrolün şöyle; Villainin şöyle; Olduğu sistem karşıtı bir polisiye animesi. Lanet ol   
    Souya meijin'den müthiş kötü karakter çıkardı yalnız  
  18. Beğen
    1456ha got a reaction from Mileydi in Başrolün şöyle; Villainin şöyle; Olduğu sistem karşıtı bir polisiye animesi. Lanet ol   
    Souya meijin'den müthiş kötü karakter çıkardı yalnız  
  19. Beğen
    1456ha reacted to Gallardo in Ya çevirmenler teşekkür yorumları muhtemelen mutlu ediyordur sizi ama hiç "hep emekle   
    En basitinden "Teşekkürler iyi iş" veya yukarıdaki cümleler 1-2 ek cümle ile soslandırılabilir. Esprili bir dille "emeği geçen tüm ekibe çay kahve ısmarlayabilirim o derece mutluyum" veya "siz iyi bir insansınız bize böyle güzel seriler çeviriyorsunuz" falan denebilir.Favori bir seriyse bir parça samimi bir iç dökme olabilir.. Örnekler ekibin çevirdiği serilerin tarzı veya çevirmenin karakterine göre çoğaltılabilir. Defalarca ve defalarca aynı cümleleri görmek hergün aynı yemeği yemek veya her seferinde aynı hediyeyi almak gibi bir süre sonra etkisini kaybeder (samimi yazılmış olsa bile ezberlesen bir algıya kurban gider) + okuyanlar da sürekli aynı cümleleri göre göre duygularını aktaracak başka cümleler düşünmez hale gelirler (1984'de ki kelimelerin bilinçli azaltılması gibi bir etki bu). Basit de olsa farklılık iyidir. Rutinin dışına çıkmak daima iyidir. Onlar o kadar emek verip bir değer üretiyorlar karşılığında birkaç orjinal yorumu, en azından aynı şeyi anlatsa da farklı şekilde yazılmış bir geri bildirimi hak ediyorlar. Böylece cümleler bir süre sonra hayalete dönüşmez yerine sağlıklı bir şekilde ulaşmış olur.
  20. Beğen
    1456ha reacted to Gallardo in Haikyuu'ya yeni sezon geliyor!! Sonunda ya https://myanimelist.net/news/56534730   
    Darısı Shokugeki'nin başına :)
  21. Beğen
    1456ha reacted to sShoguNn in Steins;Gate 0'ı yani yeni sezonu izleyen varsa konuşmak istiyorum. Bu animeyi düşündü   
    @1456ha Evet 3000'den bahsediyoruz 30 değil 300 değil koskoca 3000 sıçrama. Madem bu kadar kısa kesicektiler o halde 30 sıçramayla halletseydiler mesela sadece 2 hafta değil tek seferde 1 yıl ya da 2 yıl birden geriye gidebilseydi o zaman 20 sıçramada biterdi. Video konusunda animeyi gayet dikkatli izlediğime eminim ve ufak anlara yedirilmişse gerçekten hiç dikkat çekmeyecek şekilde yapılmış fakat bu kadar önemli bir mevzu neden öylesine saçma bir anlatıma girer ki? ?
    @Singularity Böyle yapmasını bekleyeceğim en son anime buydu. Hiç düşünmezdim Steins;Gate gibi bir animenin böyle bir sezonu olacağını...
  22. Beğen
    1456ha got a reaction from sShoguNn in Steins;Gate 0'ı yani yeni sezonu izleyen varsa konuşmak istiyorum. Bu animeyi düşündü   
    İlk spoilerda o 3000 kez zamanda sıçrama hakkında dediklerine harfiyen katılıyorum o kısım gerçekten de fazla hızlı geçildi. O kadar şey yaşadı falan bunu da hemen atlattı gibi gösterdiler belki ama en az Mayuri'nin tekrar tekrar ölmesinde yaşadığı kadar hatta belki daha fazla üzerinde bir etkisi olması gerekirdi.. Belki de animede yer verilmeyen birkaç sıçramada kendini hazırlayıp öyle geçmiştir eyleme? ?
    O video konusunda da dünyayı kandırma mevzusu yanlış hatırlamıyorsam anime içinde ufak anlara yedirilmişti. Birkaç sahnede Leskinen ve sanırım Suzuha ona çağrışım yapacak şeyler söylüyordu gibi. Akumina isimli blogdan her hafta animeyle oyunun karşılaştırmalarını okuyordum, orada yazdığına göre oyunda daha farklıymış fikrin gelişimi Okabe'de. 
  23. Beğen
    1456ha reacted to Amygirl in https://myanimelist.net/news/55494221 Kahroldum   
    Gene trollediler
  24. Beğen
    1456ha got a reaction from Gallardo in https://myanimelist.net/news/55494221 Kahroldum   
    Bitti... mi acaba? 
    https://myanimelist.net/news/55722505 
  25. Beğen
    1456ha reacted to Mileydi in Boku no Hero Academia'ya başlamak için bir neden daha. Kim olduğuna bakmadım ama yüz   
    One Piece  sadece 2 bölüm izleyip bıraktım ? Mangasını çok övüyorlar ama o.O Şöyle bir düşündüm de fangirllük yapmadığım sayılı serilerden biriymiş BNHA ? Ama Todoroki fanı olduğum doğrudur ki kendisinin hikayesi beni çok etkilemiştir, bence, türüne ve yüzeysel bir şekilde bakıldığında fark edilmeyen ağır bir dramı var serinin, sadece bunu izleyicin gözüne burnuna sokmadan yapıyorlar. İleride ne olur bilmiyorum ,mangaka nasıl bir yol izler, ne çizer, hikaye nasıl bir değişikliğe uğrar belli olmaz,  ama internette deli teoriler dolaşıyor ? Ayyy izleyinde azcık seri hakkında konuşacak birileri olsun etrafımda kimse izlemedi pehhhhh ?o kadar da öneriyorum ? Güncel izleme özürlü olan ben 3 sezonunu güncel takip ettim siz düşünün...
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.