Jump to content

Pseudohomophylus

Üyeler
  • İçerik sayısı

1351
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

59

Pseudohomophylus kullanıcısının paylaşımları

1. Yaş günün mübarek ola

Sağlık ve mutluluk getire Singuman 

:ballerina-crazy-rabbit-emoticon:

2. Aslm Zoro Umarım düzelir
  3. @Sasaki Kojiro hepsini izlemişseniz sizin bize öneride bulunmanız daha makbul üstat -Black Lagoon izlemedim ama izlemeyi düşünüyorum sanırım size de önerebilirim. -91 days ve Banana Fish güzeldi beğenebileceğinizi düşünüyorum
  4. Selam Öksürük akrabalardan daha beter Tam iyileştim diyorsun bir ciğerlerinin kopmadığı kalıyor Hamamotu da şey değil mi Sülfürlü mülfürlü deri yakan bir şey İnanıp birileri içmeyi denese ne gülünç olur, acilde düşünsene; Çok şifalıymış sülfür bir fırt çekeyim dedim diyormuş Ben daha ölmedim, Lookism'e bakıyorum final vermiş. Henüz değil Güncellendiğine göre ölmesine daha var:)
  5. Herkese selamlar

Mini bir duyuru yapmak için foruma dalmış olan

Bendeniz vefa çuvalı Homhom:)
    Uzunca bir aradan sonra güzel bir haberle yeniden karşınızdayım.

Geçtiğimiz siyah beyaz korona günlerine ufaktan ufaktan veda ederken nedense
    yılın bu zamanları dışarıdan fark edilir ölçüde keyfim pek bir yerinde oluyor. 
    Belki sizlerin de keyfi yerine gelir diye bu güzel haberleri paylaşmaya geldim.

Öhöm sebeb-i ziyaretim
    Japonya Festivali!

100429541.jpg

İçerikler yine yeni yeniden çeşit çeşit göz doyuran cinsten:loveloveplz:

Ben şimdilik bugün ve yarın yapılacak olanlara değineceğim. 

Umarım herkes en güzel şekilde bu festivalden keyif alır. 

JAPONYA FESTİVALİ AÇILIŞI 

100431391.jpg
    Program içeriği:
    -Büyükelçi Suzuki’nin Açılış Konuşması
    -Manga Çizim Yarışması Ödül Töreni (Japon Mangası üzerine kısa bilgilendirme)
    -Studio Ghibli Belgesel Gösterimi  ‘10 Years with Hayao Miyazaki’

Yer ve zaman:
    Türk Japon Vakfı Özdemir Sabancı Salonu

10 Aralık 2022 (Cumartesi) yani bugün saat 14.00-16.00

Bu etkinliklerin bir kısmı sınırlı kontenjanlara sahip olduğundan bazıları ön kayıt gerektiriyor. 

Belgesel gösteriminde kişi sınırı olmayıp Ankara'da bulunan tüm Miyazaki-severlere duyurulur.
    *Ön kayıt yapılması gerekmemekte olup koltuk sayısı 300 ile sınırlıdır.

Ayrıntılar:

Büyükelçi Suzuki’nin açılış konuşmasının ardından Türkiye’de yaşayan herkesin katılabildiği Manga Çizim Yarışması’nın sonuçları açıklanacak ve Japon Mangası üzerine kısa bilgilendirme yapılacaktır. Devamında NHK World’de yayınlanan Studio Ghibli’nin belgesel gösterimi ‘10 Years with Hayao Miyazaki’den (Türkçe Altyazılı) ‘Episode 1: Ponyo is Here’ ve ‘Episode 2: Drawing What’s Rea’ gösterilecektir. Manga Çizim Yarışmasında dereceye giren dokuz eser (3 kategoride 3’er eser) Anatolium Ankara AVM'de 2 hafta boyunca sergilenecektir.

100429526.jpg
    11 Aralık 2022 Pazar günü yani yarın saat 12:00-14:30* da her yıl festivalin vazgeçilmez bir parçası olan Türkiye'de Japonca öğrenen Türkler için çevrimiçi "Ankara Japonca Sunum Yarışması" düzenlenecektir. Ön elemeyi geçen A ve B kategorisinde toplam 13 kişi “Japonya / Japonca ve Ben – hayat hikâyemin Japonya ile bağlantısı” temasına uygun sunum yapacaktır. Japonca konuşma yarışması COVID dönemi nedeniyle Zoom'a taşınmış olup konuşma yarışmasının kaydı günün ilerleyen saatlerinde YouTube üzerinden büyükelçiliğin hesabında paylaşılacaktır.

*Program akışına göre bitiş saati değişebilir.

+Aşağıdaki linkten lütfen ön kayıt yapınız.
    https://jbkultur.wixsite.com/jb-cultural-event

Festivalin geri kalan etkinliklerinden haberdar olmak için Japonya Büyükelçiliğinin sosyal medya hesaplarını takipte kalın.

Büyükelçilik  instagram  youtube

İyi eğlenceler.

HOMHOM SERZENİŞİ

:depressed2-onion-head-emoticon: Neden renkli yazıp yazılarımı düzenleyemiyor ve spoiler kutucuğuna

yeniden hasret kalıyorum nedeeen Tanrı'm nedeeen

Soldaki aydınlık karanlık tema tuşu dışında bu güncelleme olmamış cık cık cık

Gerçi aktiflik artacaksa ben buna da okeyim^^

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Ayrıntıları bilmiyorum ama güzel arabaydı~.~ 

Mesele model değil de ücreti... Bana ilk arabasına alana ÖTV indirimi olacak dediler, olmadı. Seçime doğru arabalar ucuzlar dediler o da olmadı. Mal gibi her şeye inanınca aksiyon alamadım 5 aydır yerimde saydım resmen neyse bakalım umut kırıntılarım bitmedi şükür yarından hala umutluyum:onion_emo_2_by_theg_force:  

Dünya kupası ile ilgili iki olay aklımda kalacak iyi olarak açılışı JK'in yapmış olması 

Kötü olarak ise uyuz ve rezil olup aklımdan çıkmayan tukutuku takatukulu şu şarkı 

*silencio*

3. Perfectum

Perfectum

Ablamda aynı durumda inanır mısın :D Allah işinizi rast getirsin ne diyeyim. :stars-crazy-rabbit-emoticon: Şu taka tukuya biz çok güldük ya ama dile dolanıyor sıkıntı..saf gibi bir hafta evin içinde birden taka tuku diyoruz falan aman  :kill-crazy-rabbit-emoticon:emmaa Nicki'nin olduğu yeri beğendim şimdi yalan söylemeyeyim :uhuhuh-onion-head-emoticon: 

4. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

İnanırım kardeş :sad__sad__onion_by_elcerbero: biz Y kuşakları her yerde kendimizi belli ediyoruz. Üvey evlat muamelesi görmediğimiz yer yok mübarek.

Bence Nicki bile kurtaramamış o garabet örneği şeyi başkası adına utana sıkıla yaşamaya devam. Ben kaçtım kendine cici bak Perfekto-kun:muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

*Kesinlikle ilçede elektrikler kesildiği için veda etmiyorum:scared-onion-head-emoticon:*

6. Kurtlar Vadisi Ergastulum
  7. İyi akşamlar Geçmiştir umarım Kemano-kun Sen yine de bilmediğin otları içme ne olur ne olmaz
  8. Mevcut içerik siteden kaldırılmış. Belki video formatının düzenlenmesi gerekiyordur belki de bölümler arıza verdiğinden yeniden gözden geçirilip siteye tekrar yüklenmesi gerekiyordur. Bilemiyorum Muhtemelen yeniden yüklenene kadar da orada görmeniz pek mümkün olmayacak. Çeviren fansub ismini bilmiyorum ama Eskiçeviri veya bir başka fansubun discord adresine girerek yeniden çevrilmesi için talepte bulunabilirsiniz. Şanslıysanız kabul eden birilerini bulursunuz. İyi forumlar^^
  9. Mevcut içerik siteden kaldırılmış. Belki video formatının düzenlenmesi gerekiyordur belki de bölümler arıza verdiğinden yeniden gözden geçirilip siteye tekrar yüklenmesi gerekiyordur. Bilemiyorum Muhtemelen yeniden yüklenene kadar da turkanimede görmen pek mümkün olmayacak. Çeviren fansub ismini bilmiyorum ama Eskiçeviri veya bir başka fansubun discord adresine girerek yeniden çevrilmesi için talepte bulunabilirsin. Şanslıysan kabul eden birilerini bulursun. İyi forumlar^^
  10. Çok geçmiş olsun. Bir salgındır almış başını gidiyor Kemano-kun dikkat et kendine Nane limonun eksik olmasın bardağından Sınavlar da iyi geçmiştir inşallah gerçi hasta hasta girdiysen iyi geçmesi zor-.- İçmiş kadar oldum eksik olmayın^^ @triolog @akamine Yumyum ve Afyon kaymağım evinize yeniden hoş geldiniz Gözümüz yollarda kaldı Darısı diğerlerinin başına^^
  11. Hoş buldum Kemano-kun İyiyim afiyetteyim çok şükür elhamdülillah Sen nasılsın? Nasıl gidiyor hayat meşgaleleri? Söylemeden geçmeyeyim dutluğun bu misafirperverliği insanın içini bir hoş ediyor^^ İyi ki varsınız
  12. Merhabalar ve yeniden kaleminize sağlık, manga serisi çizdiğinizi bilmiyordum güzel sahneler ortaya çıkarılmış. Site kuralları gereği reklam yapmamak adına DM üzerinden ufaktan bir çıtlatacağım.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.