Jump to content

NitianErXing

Kayıtlı Üye
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

About NitianErXing

 • Rank
  Level 1
 • Birthday 10/23/1996

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet :
  Erkek
 • İlgi :
  Sinema ya gitmek, kitap okumak ve yazmak, manga okumak, çizim yapmak, fotoğraf çekmek.

Recent Profile Visitors

433 profile views
 1. Bu kadar kaliteli bir seriyi nasıl yarıda bırakabilirler anlamıyorum 😏 okuyucusu az da değil. Bu arada okuyun, okutturun.
 2. Evet aşırı kalitelidir çizimleri. Renkli olması da cabası :) Rica ederim ne demek.
 3. Evet çin ve Kore mangaları bazı istisnalar dışında pek iyi değiller. Ama Feng shen ji çok iyi. Hatta 3 defa okudum ben. The breaker da baya iyi. Burdan yasak mı bilmiyorum ama kaynak atabilirim okuyabileceğin. Olur mutlu olurum ben de 😊
 4. Feng shen ji ve the breaker'ı okumuşsundur belki. İkiside çok iyi hele de Feng shen ji nin eşi benzeri yoktur. İngilizce konusunda çok iyi yapmışsın bende sırf bunun için öğreneceğim. Çoğu serinin Türkçe'ye çevrilmesi hem uzun sürüyor hem de çoğu zaman orijinalliği bozuluyor. En iyisi ya orjinal dilde okumak ya da en azından İngilizce okumak oluyor. Tabi iyi bir İngilizce ye sahip olmak lazım 😂
 5. Evet weptoona kaymış biraz çeviriler. Birde Türkiye de maalesef hala manga-anime kültürü gelişemedi. Talep çok olmadığı arz da olmuyor malesef. Üstelik çeviri gruplar da telif muhabbetlerinden sıkılmış gördüğüm kadarıyla. Tabi bu sorunlar yüzünden kaliteli serilerin de Türkçe'ye kazandırılması yavaşlamış oldu. Manhua ve manhwa da bakıyorum arada. Hatta çok iyi bir kaç seri okudum. Bilmiyorum tabi sen takip ediyor musun. Bu arada maalesef o kadar anlayacak kadar İngilizce de bilmiyorum. Yakın zaman da sırf İngilizce manga okumak için öğreneceğim İngilizce. 😊
 6. Türkçe olanların çoğunu okudum zaten. İngilizcem olmadığı için malesef okuyamıyorum diğer serileri. Çevrildikçe okumaya çalışıyorum. Fakat artık bu tarz serilerin çevirileri de yavaşlamış sanırım.
 7. Yok malesef kullanmıyorum malesef 😔 bende yaklaşık 5-6 senedir nerdeyse sadece manga okuyorum. Artık sevdiğim türlerde kaliteli manga bulamıyorum. Tabi genellikle bitmiş serileri okumayı seviyorum o yüzden bazı serileri eliyorum bitene kadar.
 8. Sorun değil zaten indirip okuyorum ben :) samurai konulu mangaları bende çok seviyorum ama malesef bulamıyorum doğru düzgün manga. Olanları da okudum zaten. Çok manga okuyan birisin anladığım kadarıyla. Okudukların felan listesi var mı ? 😊
 9. Berserkten daha seinen bir manga olacağını düşünmüyorum 😊 listeme dediklerini ekliyorum bakacağım hepsine. Bu arada Türkçe çevirileri var değil mi ?
 10. Teşekkürler önerin için. Bakacağım bugün önerdiklerine. Ben daha çok kan görmeyi seviyorum aslında. Örneğin en sevdiğim seinen manga Berserk. Bu tarz var mı bildiğin ?
 11. Küçükken TV'de izlediklerimizi saymazsak ilk animem Narutoydu. İlk göz ağrım olarak hala kalbimin bir köşesinde duruyor.
 12. Evet baya andırıyor. Bitmiş ama sanırım. Zaten çizer kishimoto değildi. Muhtemelen istenilen başarıyı gösteremeyince sonlandırma kararı aldılar.
 13. Samurai 8: The Tale of Hachimaru diye bir manga çıkardı. Yani bundan bahsediyordur herhalde. Tabi istediği başarıyı yakalayamadı. Naruto çizmeye şimdi başlasa yine tutulur açıkcası.
 14. Merhaba arkadaşlar. Bana önerebileceğiniz, Türkçe çevirisi olan seinen manga var mı ? Manhua ve manhwa da olur. Çizimleri kaliteli, hikayesi kaliteli olsa hoş olur.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.