Jump to content

animefreak

Kayıtlı Üye
 • Posts

  13
 • Joined

 • Last visited

About animefreak

 • Birthday 09/11/2000

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet :
  Kadın

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

animefreak's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Ben de izlediğim gibi taze tazeyken yazdım sorularımı zaten sonradan unutmamak için. Bir ara tekrar izleyip kitabını da okuyacağım. Umarım bazı şeyler kafama oturur.
 2. Merhabalar. Öncelikle konu başlığından anlaşılacağı üzere bu film hakkında tartışmak istiyorum. Uzun zamandır izlediğim en iyi filmlerden biri olmakla birlikte oldukça karışık da budum. Anlayamadığım bazı noktalar var ve oldukça fazla sorum var. Yani hayranları ve anlayanlar benim de anlamamda yardımcı olursa çok mutlu olacağım. ->Öncelikle en çok aklıma takılan sorulardan, Sophie neden bir yaşlanıp bir gençleşti, en son genç kalmayı nasıl başardı, büyünün etkisi geçti mi, geçtiyse nasıl geçti ve saç rengi niye aynı kaldı? ->Anlamadığım noktalardan birisi de kötülükler cadısı gerçek vücuduna döndürüldükten yani yaşlandıktan sonra tam olarak ne yapmaya çalıştı? Bir onlara yardım ettiğini düşündüm bir zarar verdiğini. Hala da emin olamıyorum. Öncesinde neden peşlerindeydi, orası da biraz muamma benim için. ->Filmin altında yatan anlamlar vardı tabi ki her studio ghibli veya hayao miyazaki filminde olduğu gibi ama bu filmde daha derinlere saklanmışlar gibi hissettim bu yüzden bu konuda da bilgilendirmeye çok açığım. Bir başka aklıma takılan konu ise karakterlerin çok hızlı değiştiğini hissetmem. Kişiliklerinden bahsediyorum tabi. Howl neden bir yerde kuzguna dönüşüp diğer yerde dış görünüşünden - saçlarının renginden - endişe duyuyordu? Sophie neden yaşlıya dönüştüğünü çabucak kabullendi ve "yaşlı olmanın iyi yanları..." tarzında cümleler kurmaya başladı? Kötülükler cadısı Howl'u ele geçirmeyi bu kadar isterken yaşlandıktan sonra niye ona hiçbir şey yapmadı, yanı başında durmasına rağmen? Yine kötülükler cadısı filmin sonlarında yanmak pahasına elinde tutmak istediği ve "benim!" diyerek çıldırdığı Calcifer ı neden sırf Sophie çok istedi diye direnmeden veriverdi? ->Yine Howl hakkında merak ettiğim bir başka nokta. Kuzguna dönüşmesi Calcifer ile anlaşmasının bir sonucu muydu, başka bir ruh(?) ile anlaşmasının sonucu mu yoksa kendi yeteneği mi? Niye çok acı çekiyordu ve Calcifer neden bir gün geri dönüşemeyeceğini söyledi? ->Howl neden savaşa katıldı? Sonlarda korumak istediği şeyler olduğunu söyleyip gitmesini anlayabilirim ancak başlarda katılmasının sebebi neydi? ->Neden bir savaş vardı? Kralın büyücüsü olduğunu söyleyen kadın (şuan adını hatırlayamıyorum) anladığım kadarıyla Howl' un Calcifer ile olan anlaşmasını bozmak istedi. Bunu onun iyiliği için mi istedi? Neden anlaşma bozulduğu gibi savaşın durdurulmasını istedi? Savaşın anlamsız olduğunu da belirtti o zzaman neden ilk başta savaş çıkmasına karşı karşı koymadı? Bunun gibi birçok sorum var ama ne olduklarını ben bile bilmiyorum kafam sorularla dolu gibi hissediyorum ama ne sorulara ne de cevaplarına ulaşabiliyorum yani biraz yardım alabilirsem çok mutlu olacağım. Şimdiden herkese teşekkürler.
 3. Pardon bir şeyi anlamaya çalışıyorum yeniyim de FC burası mı? Ben de gelebilir miyim ortamlar çok güzel görünüyor da :D
 4. Hoş geldin, bir fujoshi olarak daha önce bir sürü başka fujoshiyle tanışsam da ilk kez bir fudanshi görüyorum. Umarım kalıcı olursun ve eğlenceli vakit geçirirsin
 5. izledim ve bu seneki yeni sezon söylemlerinden ötürü umutla doluyum :)) alttaki akuma no riddle ı izledi mi acaba?
 6. @sadece okan ingilizcem genel olarak anlayacak kadar var ama her şeyi anlayamıyorum bazen :D teşekkürler yardımların için tekrar :))
 7. @sadece okan zor da olsa açıcaz artık o zaman çare yok :D para veremem ama 700 ü biriktirip biriktirip açarım. Peki ileride mana veya deck kapasitesi büyüyebiliyor mu? 25 manalık bir kart çıktı paketlerden ama 10 mananın üstüne çıkmıyor benim kapasitem. Bir de 3 tane görev bitirdim, gadgetzanın 3 büyük bir şeyi açıldı katılabilirsin filan dedi de, onlara katılmak mantıklı mı, mantıklıysa nasıl katılabilirim?
 8. @sadece okan bir sorum var solo maceralarda temalı bölümler var ya, o bölümleri açmam çok önemli mi?, özel herolar kartlar filan geliyor mu ödül olarak?
 9. @sadece okan anladım teşekkürler, başka sorularım olursa da sorarım sakıncası yoksa :))
 10. Gençler bu arada ben yanlışlıkla amerika server ı seçmişim ama server değiştirmeye kalkınca sıfırlıyor ilerlemeyi, ilerleme sıfırlanmadan nasıl server değiştirebilirim? Ya da değiştirebilir miyim?
 11. Farkındayım baya geride olduğumun hemen yakalamasam da olur yavaş yavaş da olsa geliştirmek istiyorum twitch izliyorum ama izlediğim yayıncılara da gelişmiş olduğundan pek yardımı dokunmuyor maalesef :)
 12. Sa gençler forumda da yeniyim, oyunda da yeni sayılırım ama arkadaşlarım oynadığı için temel hatlarıyla biliyorum oyunu ama bir türlü ilerleyemiyorum gibi hissediyorum ve bayağı dandik kartlarım var. Nasıl geliştirebilirim kendimi taktik verebilirseniz sevinirim, turnuva kazanamıyorum ^^
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.