Jump to content

MadMonkey

Üyeler
  • İçerik sayısı

51
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Teşekkür
    MadMonkey got a reaction from Zenn in Koe no katachi mangasını okuyup filmini izledikten sonra   
    Same feelings here 
  2. Üzgün
    MadMonkey reacted to Zenn in Koe no katachi mangasını okuyup filmini izledikten sonra   
    Özgürlükten ziyade boş vermişlik, umursamazlık yaratır bünyede. hiçbir şeye üzülmez, hiçbir şeyi konuşmak istemez hale gelirsiniz. olaylara, duygulara karşı hissizleşirsiniz. Onca şeyi yaşarken hop oturup hop kalkan yüreğin istediği de budur belki. Sessizce beklemek, her şeye, herkese uzak olmak, beklentisiz kalabilmek...

bir idealden, iyilikten, özgürlükten, adaletten, sevgiliye sıkı sıkı sarılıp onun sıcaklığını hissetmekten, bir kedinin başını okşayıp onun şükran dolu bakışlarını üstüne çekebilmekten, yeni bir güne uyanmaktan vazgeçmekle eşdeğer. Bu yapımı tekrar tekrar izlemek. 

3. Harika
    MadMonkey got a reaction from AndaAtsushi in Mesleğiniz yada olmak istediğiniz   
    Genetik mühendisliği okuyup dünyaya zombi virüsü saçmak istiyorum
  4. Beğen
    MadMonkey got a reaction from Arcangelo in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Normalde yorum atmazdım ama kulaklarım bayram etti ?
  5. Beğen
    MadMonkey got a reaction from 1456ha in Kitaplardan Sevdiğiniz Alıntılar   
    İlk 2 si çok iyi
  6. Beğen
  7. Beğen
  8. Beğen
    MadMonkey reacted to Singularity in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Skyrim başkadır.

9. Beğen
  10. Beğen
    MadMonkey reacted to Keria in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    orijinalinden daha güzel geliyor bana
  11. Beğen
    MadMonkey reacted to Nones in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    En sevdiğim ses olabilir.

12. Beğen
  13. Beğen
    MadMonkey reacted to 1456ha in Kitaplardan Sevdiğiniz Alıntılar   
    "İnsanoğlu kendini aşırı ciddiye alıyor. Dünyanın işlediği ilk günah budur. Mağara adamı gülmesini bilseydi tarih çok daha başka olurdu."
    - Dorian Gray'in Portresi

"Ümit mi? Ümit en son kötülüktür! Nietzsche adeta haykırmıştı.“İnsanca, Pek İnsanca adlı kitabımda ileri sürdüğüm gibi, Pandora'nın kutusu açılıp, Zeus'un içinde sakladığı bütün kötülülükler dünyaya saçıldığı zaman, orada son bir kötülük kaldığından kimsenin haberi olmamıştı: Ümit. O zamandan beri, yanlışlıkla kutuyu ve içindeki ümidi iyi şans olarak yorumladık. Fakat Zeus'un arzusunun, insanların kendilerini işkenceye teslim etmeleri olduğunu unuttuk. Ümit kötülüklerin en kötüsüdür, çünkü işkenceyi uzatır."
    - Nietzsche Ağladığında

"Yarın öldüğüz zaman birisi bize sorsa: ‘Dünyada neler gördünüz?’ dese herhalde verecek cevap bulamayız. Koşmaktan görmeye vaktimiz olmuyor ki…”
    Dişi gözlerinin içi buğulanarak:
    “Ah” dedi, “tıpkı benim gibi düşünüyorsun.” 
    Erkek cevap verdi:
    “Zaten seni burada tek başına görünce benim gibi düşündüğünü anlamıştım. Doğru değil mi ama? Şu dünyayı adamakıllı görmeden, dünyanın ne olduğunu adamakıllı anlamadan buradan gidecek olduktan sonra ne diye buraya geldik sanki? Yaşadığımızın farkına varmayacak olduktan sonra ne diye yaşıyoruz?"
    - Kamyon, Sabahattin Ali

"Evet, deliliği bilip bilmediğimi sormuştun.” 
    “Çok doğru. Bu kez sana öykü anlatmayacağım. Deli olmak, düşüncelerini iletmekten aciz olmak demek. Sanki yabancı bir ülkedesin, çevrede olup biten her şeyi görüyor, anlıyorsun, ama istediğini anlatmaktan, dolayısıyla da yardım bulmaktan umutsuzsun, çünkü orada konuşulan dili bilmiyor, anlamıyorsun.”
    “Hepimiz hissetmişizdir bunu.”
    “Hepimiz şu ya da bu biçimde deliyiz zaten."
    -Veronica Ölmek İstiyor

"Geç modern çağa kadar insanların yüzde 90'ından fazlası, her sabah erken kalkıp ter içinde kalana dek çalışan köylüler olarak yaşıyorlardı. Ürettikleri fazladan gıda, tarih kitaplarını dolduran küçük bir seçkin azınlığı doyuruyordu: krallar, bürokratlar, askerler, rahipler, sanatçılar ve filozoflar. Tarih çok az insanın “yaptığı”, geri kalanların da tarla sürdüğü veya su kovaları taşıdığı bir şeydir."
    - Hayvanlardan Tanrılara, Sapiens

"Yatağımın karşısında bir pencere var. Odanın duvarları bomboş. Nasıl yaşadım on yıl bu evde? Bir gün duvara bir resim asmak gelmedi mi içimden? Ben ne yaptım? Kimse de uyarmadı beni. 
    İşte sonunda anlamsız biri oldum. İşte sonum geldi. kötü bir resim asarım korkusuyla hiç resim asmadım;
    Kötü yaşarım korkusuyla hiç yaşamadım."
    - Oğuz Atay, (hangi kitabı bilmiyorum maalesef..)

"Ölmek bir şey değil yaşamamak korkunç."
    - Sefiller
  14. Beğen
    MadMonkey reacted to Black Angel in Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?   
    Claymore muhteşem bir animeydi...
  15. Beğen
    MadMonkey reacted to crazyturtle64 in En Çok Sevdiğiniz Kitap?   
    Harry Potter ve Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları serileri
  16. Beğen
    MadMonkey got a reaction from BentenSama in Popüler Olduğu ya da Sevildiği Halde İtici Bulduğunuz Karakterler   
    Sevenler olabilir saygı duyuyorum ama death note daki tüm karakterler hatta animenin kendisi itici
  17. Beğen
    MadMonkey reacted to melonnlord in İlk İzlediğiniz Anime?   
    Daha henüz 10 yaşındayken ben aşırı derece de Avatar:son hava bükücü manyağıydım ve o zamandan beri(Şuan 19 yaşındayım) her yaz tatilinde açıp baştan aşağı izlemişimdir onun dışında canım sıkıldığında da açar izlerdim öyle efsane bir seridir yani.Abartısız 20 defa falan izlemişimdir baştan aşağı.Hatta fark edeniniz olur mu bilmem ama kullanıcı adım bile oradaki bir sahneden geliyor :) Yıllarca melon lord ne diye sorup durdular ama söylesem de anlamazlar diye anlatmadım kimseye :D
    Ama türkanime tv ile tanışmam,yani animeyle tam anlamıyla tanışmam 13 yaşındayken Toradora ile olmuştu.O zaman ergenlik tabi kendimi Taiga'ya benzetirdim onun gibi tsundereydim ve arkadaş problemlerim vardı falan işte :D
    Ama şimdi yıllar geçti kazık kadar oldu o ayrı :')
  18. Beğen
  19. Beğen
    MadMonkey got a reaction from Rakuncuk in Ağlama Duvarı   
    Çok sevdiğin birine sevdiğini söyleyememek içinde tutmak işte bu ağlatıyor insanı
  20. Beğen
    MadMonkey got a reaction from Arcangelo in En son gittiğiniz / izlediğiniz film?   
    Orphan
  21. Beğen
    MadMonkey got a reaction from God Eater in Bu Animeyi İzledin mi?   
    İzledim alttaki 07 ghost izlemiştir?
  22. Beğen
    MadMonkey reacted to God Eater in Full Metal Alchemist Original & Brotherhood   
    Çok güzel bir anime,mutlaka izleyin.
    Anime izlerken tarafsız olun,inançsız olun demiyorum ama inancınızı animeye yansıtmayın;eğer inancınızı animeye yansıtırsanız güzel olanı izlemez ve bilemez hale gelirsiniz. Yani hiçbir şeyden tad alamazsınız.Şu şöyledir bu böyledir demeden,düşnmeden izleyin. Bunu yaparsınız animlerden keyif de alırsınız,ders de alırsınız.
    Ben böyle yapıyorum.
  23. Beğen
    MadMonkey got a reaction from Kikuchi in İtiraf Köşesi   
    Okul zamanı ailem eve gelmeden modemi söküp buzluğa atardım ?
  24. Beğen
    MadMonkey got a reaction from DRAGONNA in Merhaba c:   
    Hoş geldin
  25. Beğen
    MadMonkey got a reaction from jans09 in Full Metal Alchemist Original & Brotherhood   
    Kesinlikle izlenmesini tavsiye ediyorum olay ateistliği empoze etmekte değil abi kardeş ilişkisinin ne denli kuvvetli olduğunu göstermek ve de baya sarıyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.