Jump to content

CocoJutsu

Üyeler
  • İçerik sayısı

31
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Teşekkür
    CocoJutsu got a reaction from Pseudohomophylus in Merhaba dünyalı! Ben dostum!   
    Oo yalnız efsaneymiş 1500 kelime istiyorlar galiba dimi.Tebrik ederim.Ceren sen de hoşgeldin, dil öğrenme-çevirmen olma yolunda başarılar, kolaylıklar :)
  2. Üzgün
    CocoJutsu got a reaction from Pseudohomophylus in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    kaç yaşına geldim ama , assasination classroom un sondan bi öneki bölümünde hüngür hüngür ağladım yav çok fenaymış. Ano hanadan sonra 2.  tear-jerker anime bu oldu benim xd

3. Beğen
    CocoJutsu got a reaction from Caprihorn in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    "Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir" durum bu durum üstü çatı altı bodrum :)
  4. Harika
    CocoJutsu got a reaction from Pseudohomophylus in İyi ki anime/manga evrenini biliyorum dediğiniz anlarınız neler?   
    Üniversite 3. sınıfta deli gibi anime izlerdim manga okurdum. Hepsini İngilizce takip ederdim. O zaman yds ye girmiştim 86 küsür puan almıştım. Şimdi dr yim, Yabancı dil tazminatının 100 tl ek ücretini yiyorum xdxdxd
  5. Teşekkür
    CocoJutsu got a reaction from Kamisamadiyenmuhabbetkusu in Kaç Dil Biliyorsunuz Ya da Öğrendiğiniz Diller Neler   
    İlginç herkes 3-4 dil biliyo xxd. Şahsen sadece İngilizcem var Yds den 87 küsür bir şey almıştım anime- manga sayesinde. İngilizce seyiyem "İntermediate" diyebilirim. Japoncayı anime izlerken duyuyosun tabi de 2-3 kelime bilmek o dili bilmek sayılmaz tabi ki de. Yeni başlayan, sınavlardan yuksek almak isteyen arkadaşlar içinde tavsiye : Grammer filan kendiliğinden gelen bir şey vocabulary niz sağlam olsun bir de çok güzel bir laf bunu beyninize yazın "Use it or lose it" . Yabancı dil, bilimsel her türlü konu -ders bu mantık çerçevesinde beyinde kodlanıyor. Ne kadar çok beyninizi Yabancı bir dile maruz bırakırsanız Diliniz okadar çabuk gelişir ?
  6. Teşekkür
    CocoJutsu got a reaction from AnimeSeverler in Kaç Dil Biliyorsunuz Ya da Öğrendiğiniz Diller Neler   
    İlginç herkes 3-4 dil biliyo xxd. Şahsen sadece İngilizcem var Yds den 87 küsür bir şey almıştım anime- manga sayesinde. İngilizce seyiyem "İntermediate" diyebilirim. Japoncayı anime izlerken duyuyosun tabi de 2-3 kelime bilmek o dili bilmek sayılmaz tabi ki de. Yeni başlayan, sınavlardan yuksek almak isteyen arkadaşlar içinde tavsiye : Grammer filan kendiliğinden gelen bir şey vocabulary niz sağlam olsun bir de çok güzel bir laf bunu beyninize yazın "Use it or lose it" . Yabancı dil, bilimsel her türlü konu -ders bu mantık çerçevesinde beyinde kodlanıyor. Ne kadar çok beyninizi Yabancı bir dile maruz bırakırsanız Diliniz okadar çabuk gelişir ?
  7. Beğen
    CocoJutsu got a reaction from Saskibdo in En Son Bitirdiğiniz Anime?   
    Haikyuu!! serisinin hepsini tek oturuşta bitirdim hem de blok sonu sınavıma 2 hafta kala. Spor animesinden isteyeceğiniz her şeyi sunmuş adamlar bir de en güzel kısmı acayip uzun olması bitme derdi fazla olmuyor.
  8. Beğen
    CocoJutsu reacted to Cevanes in Selamat Pagi!!   
    Hoş geldin :)
  9. Beğen
    CocoJutsu reacted to ardaoy in Selamat Pagi!!   
    merhaba! ben de yeninim :D
  10. Beğen
    CocoJutsu reacted to LieWish in Selamat Pagi!!   
    hoş geldin :D
  11. Beğen
    CocoJutsu reacted to Amygirl in Selamat Pagi!!   
  12. Beğen
    CocoJutsu reacted to Sena33 in Selamat Pagi!!   
    hoşgeldin
  13. Beğen
    CocoJutsu reacted to Barış D. Baryshx in Selamat Pagi!!   
    Hoşgeldin Şamil
  14. Beğen
    CocoJutsu reacted to Arcangelo in Selamat Pagi!!   
    hoş geldin Şamil, ismin çok hoş kalıcı olursun umarım :)
  15. Beğen
    CocoJutsu reacted to Sena33 in Anime İzleyenlerin İş Sektörü :D   
    zaten öyle yapacağım üniversiteye 3 yıl var elimden geldiğince hazırlanacağım.
  16. Beğen
    CocoJutsu reacted to Sena33 in Anime İzleyenlerin İş Sektörü :D   
    onu bende yapıyorum cidden yardımcı oluyor.
    Anime izleyen birisi fazlaya kaçmadığı sürece -anime izlemede- istediği her şeyi başarabilir.Ben Moleküler Biyolog olmak istiyorum. Japonya 'da doktora gibi şeyler yapmak istiyorum. Bu yüzden animelerle Japonca'mı geliştirirsem bana faydası olur.

17. Beğen
    CocoJutsu reacted to AndaAtsushi in Anime İzleyenlerin İş Sektörü :D   
    Anime izleyen insanların karşılaşacağı sorunları hepimiz biliyoruz, buna otaku olmak diye özet düşebiliriz. Ancak anime izleyen insanın kazandığı şeyler de vardır, bunlardan birincisi Japonca ve İngilizce'de gelişme kaydedilmesi. Şahsen ben animeler ile alakalı İngilizce makaleler okuyarak,Türkçe altyazı olmayan serileri çok iyi olmasam da İngilizce'den izleyerek bayağı bir şey öğrendim.Japoncayı zaten izlediğimiz süre boyunca dinlemiş oluyoruz, yani Japonya'ya giderek birkaç ay geçirip dili öğrenmek ile 400-500 arası anime bitirmek eşdeğer denilebilir. En azından Japoncayı işitmek açısından. 
         Animeler çizimlerden oluşur, anime izlediğimiz her saniye aslında bir çizim dersi alıyoruz. Mesela ben çizmekte zorlandığım bazı nesneleri, vücut parçalarını çizmeyi animelerden gözlemleyerek öğrendim. Bunların dışında Japon kültürünü az buz öğrenmiş oluyoruz. Çan çin çon'dan ibaret olmadıklarını biliyoruz. 
    Başlık hoşuma gitti iyi bir sohbet dönebilir burada. Takibe alıyorum 
  18. Beğen
    CocoJutsu got a reaction from Sena33 in Anime İzleyenlerin İş Sektörü :D   
    Güzel konu gerçekten.Animeyle bir hassa da mangayla uzun süredir tanışıklığım var.Ben anime ve mangayı  ingilizce maksadıyla izliyorum-okuyorum ve somut olarak da faydasını gördüm (örneğin YDS sınavından mesela).Herkese de kesinlikle ingilizce altyazılı olarak izlemesini tavsiye ederim.Bir yandan ingilizce kelime dağarcığınızı genişletirken eğleniyorsunuz, sıkılmıyorsunuz.Bu arada üniversite öğrencisiyim tabi ki hobi amaçlı yapıyorum bu işi neticede anime izleyerek, manga okuyarak ileride bu sektörle ilgili bi iş sahibi olma (yani yazar,çizer ,çevirmen) fikri çok da akıllıca değil kanımca...En iyisi hem eğlenelim hemde ingilizce  öğrenelim diyorum. Fikrime katılıp katılmadığınızı veya sorularınızı alabilirm hihhi keyifli bir muhabbet dönsün bu başlık altında ne dersiniz?Admin de boostlarsa seviniriz.
  19. Beğen
    CocoJutsu got a reaction from Rofh in En iyi Seinen mangalar   
    seinen deyince aklıma ilk gelen ve bence ennn güzeli 1-ONE PUNC MAN.Orijinal ve hakkaten komik.2-ERASED var.eh işte sürükleyicilikten kazanıyor.3-3 GATSU NO LİON.Karakter yorumlanması açısından keyifli sürükleyici psikoloji iyi işlenmiş.4-DEMİ-CHAN WA KATARİTAİ puanı MAL' da 8 altı ama ben haftalık takip etmiştim ilkbahar sezonunda ben baya beğendim bilmiyorum nasıl anlatacağımı kısaca bu animeyi ama kesinlikle öneririm.Sonuç olarak izlemeyenlere önerilir:
    1-One punch man (özellikle Japonca dublaj , ing altyazı önerilir.)
    2-Boku dake ga Inai Machi (Erased)
    3-3 Gatsu no lion (3 e de 3 denk geldi xd)
    4-Demi-chan wa Kataritai 
  20. Beğen
    CocoJutsu got a reaction from jans09 in [TAÇE] Tamamlanmış Anime Çevirileri Listesi   
    çeviri yapacak olanlar içinde güzel liste olmuş .:)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.