Jump to content

asofgg

Üyeler
  • İçerik sayısı

2
  • Son ziyareti

1 Takipçi

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

469 profil görütülenme

asofgg üyemizin başarıları

1. asofgg

Shoujo-ai/ Yuri Önerileri

Yagakimi tarzında shoujo-ai anime çok yok diye biliyorum, eğer ilgilenirsen anime yerine manga önerebilirim :') anime olaraksa dediğim gibi tam yagakimi gibi değil ama Kase-San serisine bakabilirsin güzeldi baya. Shoujo ai değil ama Hibike! Euphonium animesindeki iki ana karakterin ilişkisi az çok Yuu ve Touko ilişkisini andırıyor biraz yuri bait bir anime ama güzel ve bu serinin bir de filmi var Liz to Aoi Tori bunları da öneririm. Aoi Hana, Konohana Kitan, Netsuzou Trap, Oshi ga Budoukan Ittekuretara Shinu, Koisuru Asteroid, Flip Flappers bunlara da bakabilirsin ayrı olarak
  2. Öncellikle ellerine sağlık mükemmel bir yazı hazırlamışsın bolca bilgilendiriyor ve anlaşılmayan her şeye açıklık getiriyor sırf teşekkür edebilmek için hesap açtım :D İlk sezonu izlerken ilk bölümlerin birinin dolmasını beklerken forum başlıklarında şans eseri görmüştüm ve animeye devam ettiğim için merak ettim kaydettim bitince okurum diye. Daha en başında animede yatan anlamın görünenden daha derin ve insanı etkileyen türden bir şey olduğunu anlamıştım bu yüzden seriyi kısa sürede bitirdim sırf yazını okumak için. Anlamadığım kısımlar, eksik gelen şeyler vardı ve sen resmen hepsinin cevabını burada belirtmişsin ellerine sağlık tekrardan. Seri bende baya bir etki bıraktı ve bu okuduklarımdan sonra kolay kolay unutamayacağım sanırım. En başta belirtmiştin genelde herkesin Yui'yi sevdiğini ve Yukino'nun gerektiği ilgiyi görmediğini. Aslına dikkatli izlenecek ve Hachiman'nın düşünceleri (sadece animede geçenler) üzerinde düşünecek olunursa da aslında Yukino'nun daha fedâkar olduğu anlaşılıyor tabii bu benim düşüncem. Animede çok eksik var ama kesinlikle yüzeysel geçilmemiş Yukino'nun mimikleri, sözleri, Hachiman'a davranışları olsun bence Yui'den daha samimi ve içtendi. Yanlış anlaşılmasın kesinlikle Yui de iyi biri fakat kendi çıkarları ve iyiliği daha ön planda. Eğer böyle olmasaydı sınıfta bile Hachiman'ın arkadaşı olur ve onu tek bırakmazdı ki, Hachiman da onun bu rahatsızlığının farkında ve Yui'yi sınıfın dışında beklediği sahnelerde onun sınıfta kendisi ile beraber görülmemesini sağlamak içindi. Ayriyetten diğer karakterler (özellikle Haruno benim için anlaması çok zor biri olmuştu animede fazla sinsi ve sinir bozucu gösterilmiş) için verdiğin bilgilerde çok iyiydi ve diğer karakterlerle ilişkilerin anlaşılmasını kolaylaştırmış. En önemlisi ise şarkı sözleri ve semboller kısmı olmuş hatta sembol kısmında şaşırdığım baya şey oldu benim gibi sadece animeyi izleyenler için epey bilgilendirici olmuştur. Gerçek Şey ve Hachiman'ın Yukino hakkındaki düşencelerine bolca yer verdiğin içinde teşekkürler animede gerçekten bunlar eksikti bu yüzden çok fazla sinirlenip "Bu kadar kısa olamaz!" ya da "Bu böyle olamaz!" diye sövdüğüm yerler olmuştu. Uzun lafın kısası muazzam bir yazı yazmışsın ve okuduktan sonra gerçekten seri, Hachiman ve Yukino'nun kendi aralarında ki konuşmalar, Yui'nin amacı, animede de geçen 'satır arası' şeyler, karakterler, olay örgüsü, karakterlerin beklentileri ve akıllarındakiler daha rahat anlaşılıyor. Tekrar ve tekrardan ellerine sağlık :D Sayende çoğu soruma cevap buldum :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.