Jump to content
  • Create New...

Toprakezgi

Emektar
  • Content Count

8,814
  • Last visited

• Days Won

30

Everything posted by Toprakezgi

1. İyiyim iyiyim, çok yorgunum. Yeğenim 5,5 yaşında olduğu için diş tedavisini anesteziyle oldu. Çok uzun sürdü operasyon. Genetik olarak dişleri çok sıkı olduğu için çürümeye yatkınmış. Ameliyattan çıktığında ağlamak dışında iyiydi. Eve götürdük, o sırada bizim araba kilitlenmedi onunla uğraştım uzun bir düre. Tam eve girdim derken abim aradı. Ali fenalaştı diye. Çocuğun şekeri düşmüş işte. Ömrümden ömür gitti ya. O yüzden mental olarak da biraz yorgunum. Şimdi çok iyi, sarhoş gibi saçmalayıp gülüyo. :D Çok konuştum gomen, sizler de iyisinizdir umarım. 🐥
  2. Selam gençler, bugün çok uzun bir gün oldu ya. :(
  3. Sağol. 😂 sürekli konuya girenlere mi bakıyosun nasıl anlıyosun dpgğvğv
  4. Günaydın, biraz koşturmacalı geçiyor gün. Yeğenimin diş ameliyatı var, sürücülük yaptım. Bir yandan da ders yapıyor hoca. Şu an videoyu izleyemiyorum maalesef. :( Sonra izleyip üzerine konuşuruz. 💃🏻
  5. @Pseudohomophylus Aramızda iki yaş varmış, bana abla demek de ne bileyim... Erkek arkadaşımla aynı yaştasın
  6. Benimki 2.7'ydi. Keşke son sürümü öğrenseymişim. :D
  7. Video işi bende de birden bire çözüldü evet. Tam "Bu video kodu nasıl yazılıyordu yav manuel girsem." demiştim ki linki yapıştırınca hoop halloldu her şey. :D Teşekkür ederim hepinize.
  8. Python ben de bir dönem ders olarak aldım, çok iyi değilim ama çok kolay bir dil bence. Gerçi sürüm arttıkça kurallar da artmış sanırım. Bizim hocamız bayağı eski bir sürümü öğretmişti, bayağı rahat. Sen neden 3.7 öğreniyorsun?
  9. O zaman ben Metin diyeyim, 26 olmak üzereyim. :D Valla şimdi gidip yaşlarına bakıcam hepsinin, çok fark yoksa...
  10. Cumhuriyetimizin 97. yılı kutlu olsun! Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına saygı ve rahmetle...
  11. Pek içmedim sütlü ama güzel oluyor evet. :D Memnun oldum Metin abi. :D Buradayıım. Forumu iyice unutmuşum, video yükleyemiyorum youtubedan. El atsanıza bana bi ya. Evde yok ama alırız senin için. :D Deniz ne iyi gelirdi şimdi, bizim yerimize de al o havayı. :(
  12. Kahve de var tabi, gerçi ben gün içinde içmeyi tercih ediyorum. Şöyle kahvaltıdan sonra iyi gidiyor bir filtre kahve. 😂 İsim neydi acaba? Posta posta sormuş oldum biraz ama...
  13. Benim de yarına var bir tane. Hastanede yazarım diye düşündüm, hayırlısı. Yaşınız kaç ayıptır sorması? :D Ee gençler, çay var içer misiniz?
  14. Telefonda toplu alıntı yapamadım ben. :( Bu küçükler ne çekti be? Pseudo, biz değil abimler taşınıyorlar. Evler çok yakın olunca ordan oraya sürüklüyorlar beni de. Yarın da karşıda bi hastaneye gideceğiz yine. Allah’ım inşallah korona olmadan atlatırım. 🥺 Siz neler yaptınız bugün? Rapor bitti mi pega?
  15. Evet ve böyle işlerde evin en iyisi de benim. İkea'da dolap sökerken bize yardımcı olan adam sizin bu işlere yeteneğiniz mi var yoksa işi mi biliyosunuz dedi. ailskndilknasildkn
  16. Evet devamı, bir de kurulumu var. İnşallah bana yaptırmazlar onu dai gazi oldum resmen.
  17. Akşamüstü eşya taşıdım abimlerin evine, sonra bi üşüme ve mide bulantısı başladı. Acele eve gelip uyumuşum. Midem hala biraz kötü ama daha iyiyim. O yüzden de uğrayamadım. Nasıl gidiyor hayat? Bu arada o arkadaş konuşmuyor pek, dün selam verdik bastı gitti. :D
  18. Bölümle değil Türk Dili dersi. :D Evet tam olarak onun gibi. 1. Toplumsal cinsiyet tanımına katılıyor musunuz? Neden evet? Neden hayır? Kendi kişisel deneyimlerinizden yola çıkarak tartışınız. 2. Yazılı/görsel/sosyal medyadan cinsiyetçi olduğunu düşündüğünüz ifadeleri bularak neden böyle düşündüğünüzü belirtiniz (Lütfen kendiniz bulun, hazır bulunmuş ifadeler ve haberlere yer vermeyin!) 3. Türkçede cinsiyetçilik içeren atasözlerini, deyimlerini bulunuz (atasözü ifadesinin kendisi bile cinsiyetçi!!!) ve tartışınız, neden cinsiyetçi bulduğunuzu ifade ediniz. 4. Türkiye’de toplumsal cinsiyet farklılıklarının toplumun yapısı içine sinmişliğinin sizce en somut örnekleri nelerdir? Kız çocukları için pembe, erkek çocuklar için mavi odalardan başlayabilirsinizJ 5. Sizce cinsiyetçi dilden nasıl arınabiliriz? Bunun yolları nelerdir? Sorular bunlardı. :D 17'de kapanan konuya 16:59'da son mesajı ben attım. Seni ezer geçerim. :D
  19. Benim de son dkya kalmış bir ödevim vardı, dilde cinsiyetçilikle alakalı birkaç yazı yazılacak tartışma konusuna. Onu yaptım son dakika. :D Şimdi cevap yazanlardan bir ataerkil toplum yiğidine cevap vericem alsdşaksd
  20. İkiz ikiz diyince seni de erkek sanmıştım nedense. Hahahaha İkinizle de tanıştığıma memnun oldum, pcden girdiğim bi gün profillerinizi stalklarım gençler.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.