Jump to content

Toprakezgi

Emektar
  • İçerik sayısı

8820
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

33

Toprakezgi kullanıcısının paylaşımları

1. Hooooy minna-san! Bugün acayip yorucu bir gün oldu, amelelik yaptım. Çok yorgunum ama bi selam vereyim size dedim. Alıntılayamıyorum ama pega ve ferris(nickini unuttum :|) size DNA anlatacak kadar gelişirsem neden olmasın? ??
  2. Ödev yapıyorum bugün, tüm gün böyle geçmesi planlar dahilinde olsa da her an kaçıp kendimi sokağa atabilirim. Evde çok bunaldım. Pek keyifli de değilim şu an. Senin nasıl geçiyor bakalım?
  3. Bunu atlamışım, hello. :D
  4. Mitoloji onun mu işiymiş? Allah'ım, tuttu ya abartır artık. Kitaplarda da filmlerde de karmaşa yok, insanı şaşırtan "Aa demek bu bundan dolayıymış." dedirten hiçbir şey yok. Keşke daha önce yazdığı kitabı tekrarlamak yerine yeni bir şey çıkarsaymış da değerlendirseymişiz. Göçebe diye bir kitabı var aynı yazarın, o daha başarılı bence. Sesli olarak dinlemek iyi olabilir. İlk fırsatta bakıcam, Notumu aldıım. "Masalın Aslı", "Şişkolarla Sıskalar" çocuk kitaplarının isimleri. Büyük abime dayım hediye etmiş o küçükken, sonra ben okudum. Sonra abim üniversitedeyken bu kitapları doğudaki okullara yollamış. Keşke birkaçı kalsaymış ya, hatıra olurdu. :( Ben çoğu fantastik kitabımı verdim, zaten lise döneminde arkadaşlarla ortaklaşa alıyorduk. Uzun serilerin bir kitabını ben bir kitabını bir başkası. Şimdiyse paramı edebi dili daha iyi olan kitaplara yatırmaya çalışıyorum. Gerçi önce elimdekileri bitireyim diye kendimi tutuyorum şu sıralar. Malum, hayat çok pahalı. Bir de üniversiteden ödünç aldıklarım var, içlerinden biri Sanşiro. Çok merak etmiştim ama başlayamadım henüz. :( Genetikle ve bitkilerle alakalı iki kitabı bitirmeye çalışıyorum şu an. Onlar biterse... Hayırlısı diyelim. :D Bu arada öneriler için çok teşekkür ederim. Seninle tanıştığıma memnun oldum.
  5. Ben artık admin değilim, özgürlük savaşçısıyım.
  6. Gözüme çok ponçik geldin, korkamadım şu an. :D Benden de sana zarar gelmez herhalde. Tek hedefim kendi okulum. şajsbdşkajd Mika çok tatlıymış, utanmıyor musun insanlara yalan yanlış bilgiler vermeye? Terbiyesiz.
  7. Evet Yerdeniz Ursula'nın, beni o yazarla forumdan birisi tanıştırmıştı. :D Ya dimi o aşk üçgenini yapmasa ölecek. Bir de tam sevindirmeden bitiriyor. :/ Zaman Çarkı'nı da bir arkadaşım öve öve bitiremiyor ama çok uzun bir seri ve kitaplar çoook kalın. Okumaya çalıştığım dönemde sürekli okula gidiyordum ve kitap asla taşınmıyordu ben de Eren'e verdim okusun diye. Şimdi tekrar elime geçerse kitap okuyacağım. :D Edward'ın kitabı mı çıkmış? Bir ara onun ağzından bir kitap yazılacaktı sonra yazarın laptobu çalınınca yarım kalmıştı. (yıl 2008 falan hahahaha) Edgar Allan Poe okuyayım o zaman, önce bir kitabını alayım. Gammaz Yürek'le başlıyorum bakalım. :D Evdekiler kızacak sürekli kitap alıyosun diye ama hayırlısı. aiskndiald Filme de bir göz atacağım, malum oyuncular... Çocuk kitabı benim de okumam lazım, ilkokulda bir yazar bana ismime göre ana karakterin adının Ezgi olduğu bir kitap önermişti, o zamandan beri çocuk kitaplarına bayılırım. Gerçi popüler olanlardan pek okumadım. :D Şunu yazdım bir türlü gönderemedim çünkü çocukken okuduğum bir kitabın adını hatırlamaya çalışıyorum.
  8. İnşallah. :D
  9. Beti bize whatsapptan bile cevap vermiyo. honospu
  10. Eskilere dönüş yapıyorum şu sıra. :D Ben de sarılmak istiyoruuum.
  11. Naber tatlı kıs?
  12. Ben tatlı severim ama tatlıları çok şekerli sevmem, ekşimtrak tatlıları da çok severim o yüzden limonlu cheesecake alırım senden. :D Ayyy bu kitap listesi biraz anılarımı canlandırdı. Casandra'nın iki serisini okudum, tam bitiremedim. Hmm şu Ölümcül Oyuncaklar çok uzun bir seri. Bence benim okuyup bıraktığım yerde kitap bitebilirdi. Sonra tekrar boka sardı. gibi oldu, dedim ki daha da okumam. asjdşkajsbd Ama Mekanik Melek vs çok daha güzeldi. Hafif karanlık bir kitap, sevmiştim. Son serisini duymadım, artık o tarz kitapları çok nadir okuyorum. En son Panzehir diye bir kitap okumuştum. Seriydi o da, beğenmiştim. :D Vampirli kitaplardan ilkokulda Twilight okuyup jübilemi yaptım. aisdnialksd TVD dizisini izledim işte, severiz kendisini. :D Hmm melekli bir seri vardı okuyup çok sevdiğim ama yıllar içinde unutmuşum. Hemen bakıyorum neydi diye. :D (Hush-hush serisiymiş :D) Korku okumuyorum, korku türünü sevmem. Ne film olarak ne de kitap. :D Ama saydığın yazarların bazı kitaplarını okumuştum. :D Otomatik Portakal'ımı @Haruka'ya verdim. Okursa geri alıp okuyacağım. :D Korku harici zevklerimiz uyuyor bence. Modern klasiklerden kastım da İş Bankası Yayınları'nın Modern klasikleri ve Hasan Ali Yücel serilerini okumaya çalışıyorum ama daha çok başlardayım. Ursula K. Le Guin de çok iyi bir yazar, bence sen seversin eğer okumadıysan. :D Tavsiyelerin için çoook teşekkür ederim. Seni sonrasında özelden de darlayabilirim. :D
  13. İnşallah çok kilo alırsın. -.-
  14. Yiyip yiyip kilo almayan insanları hiç sevmem.
  15. E ondan bende de var? Hatta usta olduğum bir konu. aisjdakjsd Senin başka bir nickin var mıydı? Ya da ismini paylaşıyor muydun? Tarifte bana her şey uyar. Tariflerinden birini denediğimde damak zevkimiz uyuşuyor mu uyuşmuyor mu anlarız bence. :D Farklı mutfak olarak neler var mesele? Bana yıllar önce birisi tiramisu tarifi vermişti, likörlü falandı bi türlü yapacak fırsat bulamadım. :( Kitap olarak da modern klasikleri okuyorum şu sıralar, sarmayanına denk gelmedim. Ama tarih kitaplarını pek sevmem, ı- ıh. Psikolojik,bilim kurgu, fantastik vs olabilir. :D Teşekkürler. aisndilkasd Çok hızlı cevap geliyor yetişemiyorum of...
  16. Şey, tarif mi var? Ben yemek yemeyi çok severim her türlü tarife açığım. Denenmiş tariflere ayrı bir bayılırım. Bana da yollayıverin be. Ayrıca senden kitap önerisi de istiyorum. Kuşlar bana çok kitap okuduğunu söyledi. İnşallah nickleri karıştırmamışımdır.. asjdiansd
  17. Hangi sınav? Ben sınava gireli kaç sene oldu, geçti bizden...
  18. NEEEE
  19. Korktum... Üye Albümü'nde hala fotom var mı acaba, inşallah yoktur. iaskndilkansd
  20. Öğrenci evi mi orası? Yoksa prensip olarak tv almayan bir aile evi mi? Meraklandım. Spgpbpbb
  21. Masterchef izlemeye gittim ben ya spfğgğbğn
  22. Oooh bugün de doydum çok şükür. Şimdi tekrar ödev yapmaya dönmem lazım. Mobilde yazıyı renklendiremiyorum, bu beni üzüyor. Bu arada bu sene ben de tekrar gireceğim yks tyt zımbırtısına, burs almam lazım tekrar spgpbpb İnşallah tüm forumdaşlarımın sınavı iyi geçer. Fightiiiing!!
  23. Ya bu ne?? Kendime kahkaha attım. asjdkşajsnd Online lab simülasyonundayım da, gelicem inşallah. aisndilkansd
  24. Geldiiim, tam rahat rahat gezdim tozdum evime geldim saat on, arkadaş dedi ki 11'e essay kaynaklarını atmamış gerekiyormuş. Koştura koştura yapıp geldim. Allah razı olsun senden Fuki. Ne muradın varsa versin ALLAH. aisdknilaksnidlk
  25. Kötü, galiba kum döküyorum. Ağrım çoktu. Şimdi iyiyim. :D Senin nasıldı Pega?
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.