Jump to content

Kamisamadiyenmuhabbetkusu

Üyeler
  • İçerik sayısı

33
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Harika
    Kamisamadiyenmuhabbetkusu reacted to Shinobi_Naku in çevirmenlerle ilgili merak ettiklerim   
    Çevirmenlik işinde uzman olduğumu kesinlikle iddia etmiyorum ama belirli bir zamandır bu işi yapan biri olarak cevap verebilirim sanırım. Kendime göre cevaplamam gerekirse animenin İngilizce alt yazılı halini bir uygulama yardımıyla Türkçeye çeviriyorum (uygulama sadece alt yazı eklememe yarıyor, yanlış anlaşılmasın). FanSub'larda çevirmenlik işi tamamen gönüllülük esaslı yapılan bir iş olduğundan karşılığında bir şey almıyorum. Zorlandığım kısımlar genelde İngilizce'nin deyimleşmiş kalıpları oluyor çünkü onları direk çevirdiğim zaman hiçbir anlamı olmadığından dolayı ne demek istediğini biraz araştırmak gerekiyor. Onun dışında İngilizcen iyiyse zorlanacağın bir kısım olduğunu düşünmüyorum. Böyle söylesem de çok büyük emek isteyen bir iş gerçekten, dıştan görünenden daha zahmetli bir iş. Yine de benim için eğlenceli bir uğraş, o yüzden anime çevirmeyi seviyorum. 
  2. Karmaşık
    Kamisamadiyenmuhabbetkusu reacted to Golge_Kaze in Gölge'nin Çeviri Defteri (Defterim Benim Evimdir...)   
    Bugün Monster Animesinin 1. Kapanış şarkısının çevirisini getirdim, öneri için @Perfectum'a teşekkür ederim : ) Çevirirken anlamını yansıtmak için elimden geleni yaptığım şarkılardan biri oldu, hatalarım için şimdiden özür dilerim ve umarım beğenirsiniz :)
    https://animeciejderha.wordpress.com/2019/08/07/monster-1-kapanis-sarkisi-for-the-love-of-life/

Ve benimi için değerli bir yeri olan Ao no Exorcist animesinin, sınav dönemi ve özellikle iş yoğunluğundan hayata sövmek istediğim zamanlarda açıp dinlediğim şarkılardan biri olan CORE PRİDE'ı getirdim size. Animenin ilk açılış şarkısıdır ve sözleri cidden karışık olsa da önerebileceğim bir OST'dir:
    https://animeciejderha.wordpress.com/2019/08/07/ao-no-exorcist-1-acilis-sarkisi-core-pride/

- Gitmeden not: Çeviri önerilerine her zaman açığım, Zümrüd-ü Anka'nın Evi dilerim daha uzun yıllar böyle çeviriler yayımlamaya devam eder-
    -Anka
  3. Harika
    Kamisamadiyenmuhabbetkusu reacted to Nones in Birisiyle Evlensen Hangi Animeden Olur   
    İdeal erkek benim için yıllardır Junjou Romantica animesinden Nowaki Kusama'dır.
    Fakat bu olasılık gerçekleşse bile kendisi gay olduğu için benim bahtım her şekilde kapalı 

4. Beğen
    Kamisamadiyenmuhabbetkusu reacted to Sukirai in Bleach   
    "Üç büyükler" denen seriler içinden (böyle bir şey genel olarak ABD'de varoldu. Japonya'da hiçbir zaman olmadı), bir zamanlar çok düşük noktada gördüğüm ama zamanla beraber, ne kadar güzel şeyler işlediğini ve anlattığını farkettiğim seri. Bleach'in iki hikayesi vardır: bir önde sunulan, bir de arka planda işlenen. Arka planda işleneni fark etmeye başlamam ve deşmem, aynı zamanda bir zamanlar her yerde olan olumsuzluktan uzak kalarak kafamı dinlemem sayesinde, seri şu an favorilerimden bir tanesi haline geldi. Bleach'in lore (irfan) kısmını araştırdığım zaman aldığım zevki, hayatımda çok az şeyden aldım.

Bleach, yapboz gibidir. Hikayesinin bütün parçaları ordadır ama okuyucunun bir araya getirmesini bekler. Araştırmayı seven insanları teşvik eder. Sadece, kimi zaman birisinin bunun varlığını, hafif de olsa göstermesi gerekebiliyor. Aynı sebeple, mangasını daha çok severim. Animede belli nüanslar, ister istemez kayboluyor. Kubo'nun çizimlerinde karakterlerin yüz ifadelerine verdiği önemin bir sebebi vardı.
  5. Harika
    Kamisamadiyenmuhabbetkusu reacted to Saye in VeteranSubs Anime Kapakları   
    Veteransubs çalışmaları ile gayet kaliteli, takip ettiğim bir çeviri ekibi..
    naçizane faydam olsun dedim veteransubs için yaptığım anime kapak çalışmaları.

6. Beğen
    Kamisamadiyenmuhabbetkusu reacted to RivaMika in Sinirlendiğinde En Korkunç Görünen 20 Bayan Karakter-Charapedia Anketi   
    Şu Asuna çok sinirlerime gitmeye başladı. Kız böyle gözlerde netleşmiş. Bir anket olsun hemen Asuna. Bence bu listede sadece Otae ve Mikasa yerini hak ediyo. Hatta Asuna nın yerine Kagura yı koysalar daha mantıklı olurdu. Bence Kagura 3 te olmalıydı 17 nedir ya? 
  7. Teşekkür
    Kamisamadiyenmuhabbetkusu reacted to CocoJutsu in Kaç Dil Biliyorsunuz Ya da Öğrendiğiniz Diller Neler   
    İlginç herkes 3-4 dil biliyo xxd. Şahsen sadece İngilizcem var Yds den 87 küsür bir şey almıştım anime- manga sayesinde. İngilizce seyiyem "İntermediate" diyebilirim. Japoncayı anime izlerken duyuyosun tabi de 2-3 kelime bilmek o dili bilmek sayılmaz tabi ki de. Yeni başlayan, sınavlardan yuksek almak isteyen arkadaşlar içinde tavsiye : Grammer filan kendiliğinden gelen bir şey vocabulary niz sağlam olsun bir de çok güzel bir laf bunu beyninize yazın "Use it or lose it" . Yabancı dil, bilimsel her türlü konu -ders bu mantık çerçevesinde beyinde kodlanıyor. Ne kadar çok beyninizi Yabancı bir dile maruz bırakırsanız Diliniz okadar çabuk gelişir ?
  8. Beğen
    Kamisamadiyenmuhabbetkusu got a reaction from Shirokun in Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?   
    Anime bir çizgi filmdir de anlayamadım nesini tartışıyoruz görmüyonuz mu zaten ?
    Bu anlam karışıklığı bir tek bizde var herhalde,çizgi filmi Tom ve Jerry Tweety pepe Caillou ile sınırlandırıyoruz.Çizgi filmde bir yaş sınırı da yok halbuki.Nesil farkından da çıktı bu olay yaştan bağımsız büyük bir anlayış farkı mevcut artık.Fazla büyümüş yetişmiş efsane bir kesim var ki onlar aldı başını gidiyor tutmamak gerek onları.İçimiz kurumuş bizim ne diyebilirim ki?
    Onun dışında yani zevk meselesi ne izlediğin önemli içeriği önemli ?
  9. Beğen
    Kamisamadiyenmuhabbetkusu got a reaction from AndaAtsushi in Bir animeyi aklınızdan silmeniz ve o animeyi tekrar izlemeniz için bir şansınız olsa ?   
    Narutoyu aklımdan silip bir daha izlemezdim 
  10. Üzgün
    Kamisamadiyenmuhabbetkusu reacted to sacak32 in Anime veya Manga serisini çok kötü anlat!   
    Çok zevkli ya bir tane daha yapıcam 
    Liselinin teki var tüm suçluları öldürüp dünyayı kötülükten koruyacam diyor ama daha kendi kıçını koruyamıyor 
    Not: Anlaşıldığı üzere koyu L'ciyimdir
  11. Harika
    Kamisamadiyenmuhabbetkusu got a reaction from sleeper_001 in İsminizin Japonca karşılığı :)   
    Rinkutakiri Arikutokachi tekerleme gibi ?
  12. Harika
    Kamisamadiyenmuhabbetkusu reacted to Ma-Chan in Favori Anime Müzigin ?   
    Gintama ost'si Taiyou Ni Hoero açılış şarkısının parodisi olması lazım

Cowboy Bebop - Cats On Mars
    Saiki Kusuo - Judgement Knights of Thunder
    HACHİKUJİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ
    Ben-to - I Gotta Turn It On
    Devilman Crybaby - Debiruman No Uta
    Drifters - Gospel Of The Throttle
    Gintama - Madao
    Initial D - Rage Your Dream (bütün ostler mükemmel ama birini seçmek zorundaysak)
    JoJo's Bizarre Adventure - Sono Chi No Sadame (JooooooooooooooooooooooJo)
    Mekakucity Actors - Summertime Record
    NHK Ni Youkoso - Purupuru Pururin Rin!
    One Punch Man Speciallarının Endingleri
    Paprika - Parade
    Cutey Honey - Papaya
    Sakigake Cromartie High School Ost falan değil ama hmmmladıkları şarkı
    Laputa Theme

13. Beğen
    Kamisamadiyenmuhabbetkusu reacted to sleeper_001 in Kimin Yemeğini Yemek İsterdiniz?   
    Thousand Sunny de Sanji'nin yemeklerini yemek isterdim (Luffy ile birlikte et yeme yarışması da yapardımkimin yeneceği belli ama)

14. Harika
    Kamisamadiyenmuhabbetkusu reacted to sleeper_001 in Bu Animeyi İzledin mi?   
    Hayır izlemedim ama listeme aldım yakın zamanda izleyeceğim
    Alttaki Karneval izledin mi? (Sevdiğim animelerden birisidir tavsiye ediyorum Gareki❤❤)
  15. Harika
    Kamisamadiyenmuhabbetkusu reacted to Tardu Sarp in Birisiyle Evlensen Hangi Animeden Olur   
    Şüphesiz Erza Scarlet ama Mazoşist olmazsan nasıl yaşarsın bilmem hergün bir ton sopa yerdim herhalde.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.