Jump to content

heichou_7

Üyeler
  • İçerik sayısı

114
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    heichou_7 reacted to ipeksenpai in Ao Haru Ride   
    teşekkürler söylediğiniz için bulup okudum cidden kanser oldum haklısın :D
  2. Beğen
    heichou_7 reacted to FuwaFuwa in Ao Haru Ride   
    Bilmiyorum reklama girer mi ama https://serimanga.com/manga/ao-haru-ride bu linkten girebilirsin eğer linke basılmıyorsa direk serimanga sitesinden oku ama benden demesi kanserdir ilk animelerimden olduğu için devamını merak edip okumuştum ama okurken öldüm dirildim

İyi okumalar dilerim :)

3. Beğen
    heichou_7 reacted to BURUN in herkese merhabaa   
    HxH diye bir ecchi animede var DxD değil HxH arkadaş knla karıştırdı heralde.
    Bu arada bu arkadaşta ilk gün kurbanlarından galiba bakalım ne zaman geri dönücek.
  4. Beğen
    heichou_7 got a reaction from BURUN in herkese merhabaa   
    Kanka HxH ecchi değil DxD ile karıştırıyo olmayasın 
  5. Harika
    heichou_7 got a reaction from nezuraraka in Sword Art Online hakkında düşünceleriniz.   
    Aynen ya Miyuki Sawashiro’nun da etkisiyle aşırı seviyorum onu 

Şuna aşırı derecede katılıyorum ?? Eugeo cidden çok minnoş bir karakter, Sinon da seride sevdiğim tek kız karakter olabilir ?
  6. Harika
    heichou_7 got a reaction from nezuraraka in Sword Art Online hakkında düşünceleriniz.   
    Böyle `hurraa arkadaşlığın gücü adına´ muhabbetleri bi yerden sonra sıkıyor, o muhabbet dönmese de Alicizanation’dan sonra araya bir şeyler girdi ve izlemeyi bıraktım :P ALO cidden aşırı kanserdi bu arada onu izledikten sonra bir süre cringe olma yeteneğimi kaybettim. Bir de Asuna’yı pek sevdiğim söylenemez bu beni bayağı etkiledi önerme konusunda 
  7. Beğen
    heichou_7 got a reaction from Real-Men-Frrranky in Zevkler ve Renkler Tartışılır mı?   
    Dediğin aslında doğru, fakat bir noktaya değinmek istiyorum; Renkler ve zevkler tartışılmaz sözü bana kalırsa sadece iş tartışmadan kavga/vs.ye dönüşeceğinde kullanılmalı. Bu gibi durumlar dışında insanlar bu sözü tartışmadan kaçmak için kullanıyor ki ben de rahatsız oluyorum bundan. Zaten dediğin gibi bakış açıları getirmek tartışmalarla olur ama bazı insanlar tartışma diyince sadece kavga veya kendilerine yöneltilen karşıt düşünceler olarak alıyorlar. Karşıt düşüncelere karşı inatçı bir tavır sergilediklerinden de bunu diyorlar —_—||
  8. Beğen
    heichou_7 reacted to Akrei in herkese merhabaa   
    Gül gülmek iyidir :D
  9. Harika
    heichou_7 reacted to Akrei in herkese merhabaa   
    Kanka benim kafa gidik herşeye ecchi diyorum takma XD da hunter x hunter denmi bahsediyor orda 
  10. Beğen
    heichou_7 got a reaction from FakeNanami in Anime İstek ve Önerileri   
    @orangesenpaii nin önerilerinden Aot ve Kiseijuu’yu sakın kaçırma (fmab den sonra emkmskvmkckd) 
  11. Beğen
    heichou_7 reacted to FakeNanami in Anime İstek ve Önerileri   
    İlk olarak Fullmetal Alchemist'i (en sevdiğiniz :)) izlemedim ama baya ismini duydum konusunu da okudum güzele benziyor ancak nedense bu animeyi izleyesim gelmiyor bir türlü (valla açıkçası bende kendimi pek anlamıyorum bu konuda :D) şuan önyargı yapıyomuşum gibi hissediyorum kesin izleyince bırakamayacağım bi anime olucak o yüzden başlamaya çalışacağım sağolasınız 
    Sonra Orange senpai :) senin önerdiklerinden Blue Exorcist ve Attack on Titan çok ilgimi çekiyo çizim olsun konu olsun falan Naruto'yu da izlemek için kendimi yavaş yavaş hazırlamaya çalışıyom çünkü baya bölümü var :D (şahsen hunterxhunter'ı 2 ayda zor bitirdim baya sürükleyiciydi ama o 148 bölüm baya uzun sürdü) Guilty Crown ve Kiseijuu animelerine de baktım ama valla doğruyu söylemek gerekirse Blue Exorcist ve Attack on Titan daha çok izleyesim geldi 
    Önerileriniz için teşekkür ederiim

12. Beğen
    heichou_7 got a reaction from orangesenpaii in Anime İstek ve Önerileri   
    İzlemediysen Fullmetal Alchemist: Brotherhood’u izle :) İzlediysen de sallama beni dkıcmejcnksöslxlaössl
  13. Beğen
    heichou_7 got a reaction from 908 in Sword Art Online hakkında düşünceleriniz.   
    Aynen ya Miyuki Sawashiro’nun da etkisiyle aşırı seviyorum onu 

Şuna aşırı derecede katılıyorum ?? Eugeo cidden çok minnoş bir karakter, Sinon da seride sevdiğim tek kız karakter olabilir ?
  14. Beğen
    heichou_7 reacted to 908 in Sword Art Online hakkında düşünceleriniz.   
    Asuna yerine Sinon olsa fena mı olurdu :p

Bilmiyorum belki de ALO dışındaki kısımları sevme nedenim:
    FPS ve MMORPG türünün beni kendine çekmesidir.
    Alicizationda'da güzel kurgulanmış bir hikaye olduğunu düşünmem filandır. (gerçi daha sonunu göremedim :d)

Sinon ve Eugeo karakterlerine ısınmam da var tabii.
    Gerisinin kafası pek çalışmıyor gibi geliyor bana .-.
  15. Beğen
    heichou_7 reacted to haikurema in Animelere telif hakkı gelebilir   
    Anime ve manga çevirmenliği tamamen gönüllülük esaslıdır. Yani 5 kuruş dahi kazanmıyoruz. Bir de yapımcıyla iletişime geçeceğiz, yok artık! Koskocaman Netflix bile bünyesinde çok az sayıda anime barındırabiliyor, telif ücretleri kim bilir nasıl olur? Torrent ve alt yazı ile anime izleme sistemi kolay kolay çökmez lakin. Kissanime falan kapatılmış bildiğim kadarıyla, eğer Turkanime'ye falan vurursa büyük bir karmaşıklık ve arşiv kaybı olacağı kesin. Malum birçok artık çeviri yapmayan fansubun ve bağımsız çevirmenlerin serileri var sitede.
  16. Beğen
    heichou_7 reacted to 908 in Sword Art Online hakkında düşünceleriniz.   
    Animeye lafım yok. Bence, hoş ve popüler bir seri olmayı hak ediyordur tabii.
    Diğer animelere bakınca bunun da büyük bir kitle toplayacağı belli olurdu baştan.

"Harem" dediğim.. benim ilk izlediğim zamanlarda aldığım bir kanı. (ilk sezonu için sadece)

Çaktırmamak için Klein karakterini koymuşlar gibi geldi bana :d Bu elbette işin esprisi ama hiç izlememiş biri olsam, bana şu kapağı gösterilip türleri sorulsa "harem" türünü de sayardım galiba. Ondan dolayı öyle bir yorum yaptım ^-^

17. Beğen
    heichou_7 reacted to -48 in Sword Art Online hakkında düşünceleriniz.   
    Ah bu hayranlar yok mu? Her şeyi abartırlar. SAO onlardan nasibini almış bir anime.
    İlk bakışta farklı bir konusu olmasına rağmen hikaye tarafında izleyici hayal kırıklığına uğratmış bir anime olmasına rağmen  dünyasının tasarımı oldukça iyidir. Bir de müziklerle çook iyi bir uyum sağlamıştır. MMORPG türü iyi bir şekilde işlenmiştir (bazı mantık hataları hariç).Karakterler ise fazla derinliğe sahip değillerdir. Birkaç karakter hariç diğer karakterler görünüp kaybolan türden.
    İzlemeli miyim? Diyorsan şahsen ben izlerken eğlendim. Şans verip izlemelisin.
  18. Beğen
    heichou_7 got a reaction from Pseudohomophylus in İyi ki anime/manga evrenini biliyorum dediğiniz anlarınız neler?   
    Benim de böyle iki anım var. 8 yaşında falanım. Kidz/Animez kanalında Naruto vardı.  Annemler o gün erken uyumuştu ve bana da yarım saat şartıyla televizyon izlememe izin vermişlerdi. Naruto'nun bir bölümü vardı böyle altyazılı olduğunu görünce ilgimi çekti hızlı okuma yeteneklerimi göstermek istedim kendime sjsjjsjs. Baya da ilgimi çekti böyle uyumam gerekmese izlerdim ama annem geldi yatağa götürdü beni :( Ikinci anım da Bleach ile ilgili. Gene aynı kanalda Bleach'in bir bölümünün sonu vardı ben de bi bakayım demiştim  (+13 olunca daha bi ilgimi çekmişti). Sonra görmemem gereken bazı kanlı sahneler gördüm ve bu nasıl çizgi film diye kapattım :') Bleach ile diğer karşılaşmamsa etütte olmuştu birisi kitap ayracını unutmuştu ve birden aklıma o anı gelmişti :) Neyse iyice anılarıma gömüldüm ben demek istediğim o zaman Naruto ve Bleach'in çizgi filmlerden farklı havası sayesinde şu an birsürü anime izledim. Bazısı mükemmel bazısı kötüydü ama hepsi farklı dünyalara açılan kapılar gibiydi <3
  19. Harika
    heichou_7 reacted to canatan in Selllammlar   
    one piece izleyen bordo bereli flandır
  20. Teşekkür
    heichou_7 reacted to torotoro in Mobil Cihaz Uyumluluğu   
    Sitemizde bulunan bütün animeler için kendi alt yapımız ile kaliteli ve düzgün bize özel bir stream sistemi ayarlayabilirsek ancak o zaman Android cihazlar için bir mobil uygulama düşünebiliriz. Ancak bu bahsettiğim sistemin maliyeti çok fazla olduğundan dolayı hayata geçirme ihtimalimiz düşük.
  21. Teşekkür
    heichou_7 reacted to torotoro in Mobil Cihaz Uyumluluğu   
    Uzun süre boyunca m.turkanime.net olarak sunduğumuz mobil sitemiz yerine artık direkt turkanime.net üzerinden mobil cihazlarınızla uyumlu olarak siteyi kullanabilirsiniz. 
    (Henüz tamamen bitirilmemiştir, uyumsuz olan sayfalar mevcuttur. İlerleyen zamanlarda onlarda tamamlanacaktır)

Eğer Türk Anime'yi mobil cihazlarınızda da masaüstü sürümünde kullanmak istiyorsanız. Siteye girdikten sonra tarayıcınızda "Masaüstü Sitesi" seçeneğini aktifleştirin.

22. Üzgün
    heichou_7 reacted to Nanachi1 in Sizi Gerçekten Etkileyen, Ağladığınız / Aşırı Duygulandığınız Animeler (Spoiler Vererek Konuya Değinebilirsiniz)   
    Made in Abyss

Fullmetal Alchemist Brotherhood

Ansatsu Kyouhitsu

Naruto , Naruto Shippuuden

Sword Art Online
    Yui'li kısımlarda ağlamıştım

Ano Hana
    Son bölümde ağlamıştım.

... Bitmiyecek sanırım :D Yeni fark ettim de gönderdiğim zaman farkı da göz yaşartıcı :D
  23. Beğen
    heichou_7 got a reaction from mrsaitama in Sword Art Online animesinin japonlar tarafından sevilmesi   
    Evet renkler ve zevkler tartışılmaz :)
  24. Beğen
    heichou_7 got a reaction from BURUN in Sword Art Online animesinin japonlar tarafından sevilmesi   
    Evet renkler ve zevkler tartışılmaz :)
  25. Teşekkür
    heichou_7 got a reaction from inlovewithafairytale in Hachi-nan tte blabla... Nereye gidiyor bu anime? [Spoiler içerir.]   
    Katılıyorum sana özellikle dram ve romantizm konusunda. Yeni bir Kenja no Mago vakası gibi duruyordu ben de 3. bölümde bıraktım YouTube'daki kliplerden de biraz bakınca sarışın bir kız vardı -tabii ki rahibe- ve 12 yaşında olup mc ile nişanlanıyordu sanırım plot twist falan yapmaya çalışmışlar ???
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.