Jump to content

IKahn

Üyeler
  • İçerik sayısı

2
  • Son ziyareti

IKahn kullanıcısının paylaşımları

1. ad:mutlak güç(ultimate muscle/kinnikuman nisei) tür:bilim-kurgu,macera,spor(güreş),dövüş sanatları,komedi bölüm sayısı:3 sezon ve bir film(toplam 78 bölüm) yapım tarihi:2002-2004 yayın yılı:2005-2006 türkiye de:yayınlandı(JOJO tv de ve izledim de :P) konusu:bu animenin temeli 1980 lere dayanmakta , zaten 1980 lerdeki bölümleri bu animedeki karakterlerin babalarını anlattığı için,çok uzun karışık ve konumuz bu olmadığı için o bölümü geçiyorum.asıl konumuz şu; kinniku adı verilen bir gezegende yine aynı adlı halkı yaşamaktadır ve bu gezegenin soyluları(yani kral,prens,yardımcı vs...)kendilerini dünya da yaşayan insanları kötü şeytan dan(bu bir karakterin ismi :))ve onun kurduğu DMP(açılımı 'demon making plan' galiba şu anlama geliyor 'şeytan plan yapıyor' :o )adlı takımdan korumaya adamışlardır.kinniku gezegenin kralı(yani kinnikuman)artık yaşlanmış ve bu vazifeyi oğluna (yani güçlü kid/kid muscle)devretmek istemektedir ama diğer aile üyeleri böyle birşeyi istememektedirler. çünkü kid yaramaz ,vurdum duymaz ve tembeldir.her şeye rağmen kid ailesine,halkına kendini kanıtlamak ve üzerine düşen bu babadan-oğula kalan vazifeyi gerçekleştirmek için kahramanlar merkezi(hercules factory) tarafından gezegeninden alınır ve bu merkezin bulunduğu gezegene gönderilir.bu yolculuk sırasında kendi gibi genç,farklı gezegenlerden gelen ama amaçları aynı olan kişilerle tanışır.ve işte her şey başlar...eğitim tamamlandıktan sonra dünya ya gönderilirler ama aldıkları eğitim silahlı ya da vurdulu kırdılı değildir.bu eğitim onlara düşmanını yere serebilmeyi öğreten ama bir o kadarda estetik olan bir dövüş sanatıdır... (NOT:eğer bu animeyi izlemek isterseniz internetten bütün bölümlerini ingilizce,italyanca ve portekizce dublajlı olarak izleybilirsiniz.maalesef bundan 1-2 sene önce araştırdığımda sadece portekizce vardı o yüzden portekizce izlemek zorunda kaldım :D ayrıca bu anime amerika da bu sene tekrar yayınlandı ve belki de türkiyede de tekrar yayınlanır. 8)) bu animede çok fazla karakter var.bu yüzden sadece ana karakterlerin resimlerini koydum :P güçlü kid(kid muscle) maskeli kevın(kevin mask) roksan(roxanne) terry kenyon dik dik vandik(gazelleman) http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRgX3uLhkoiuFQVfrr-PkVQNDjLUGA-Ew6NXJgEcllyoZYl60i54w wally
  2. öncelikle herkese merhaba ben daha yeni üye oldum ve eğer bir hata yaparsam söyleyin 8) bu anime hakkında sitede araştırma yaptım ve bulamadım bende kendim yapiyim dedim... 'Zaman Gezginleri' diğer adıyla'Time Jam: Valerian & Laureline' aslen 1976 yılına ait Fransız yapımı bir çizgiroman. O zamandan bu yana animasyona uyarlanmak istenmişse de maddi zorluklar nedeniyle bu başarılamamış. Neyse ki Studio Satelite projeyi devralmış ve 2007-2008 arasında 40 bölümlük bir Anime şeklinde yayınlanabilmiş. Gerçi bu sürüm birebir adaptasyon değil, bir remake. Bu Remake versiyonda Mecha dizaynları Shoji Kawamori'ye ait. Çizgiroman hakkında bilgim olmadığından konu şöyleydi böyleydi tarzı ezbere birşeyler yazmam mümkün değil ama ulaştığım bilgilere göre çizgiromanın başlarındaki atmosfer biraz daha yumuşatılmış ve Anime versiyonu çizgiromandan farklı bir sonla ve daha karanlık şekilde bitmekte. Biraz konudan bahsedersek(ki tam olarak bilgim yok. :D)valerian adlı bir oğlanımız var ve uzayda bir federasyonda görev yapmakta(yani bir nevi ajan)burada çalışmasına karşın kendince bir amacı vardır...dünya ya dönmek...zaten karakterimiz dünyada doğmuştur.(sanki biraz tuhaf oldu ama dediğim gibi pek fazla bilgim yok)neyse valerian yine bir görevdeyken zaman kaymasına uğruyor(nasıl olduğuna dair bir fikrim yok) ve dünya ya düşüyor(ya da öyle birşey :D)düşmesine ama karakterimiz şundan habersizdir zaman kayması yaşayarak dünya ya düştü ama... dünyanın başka bir zamanına... yani ortaçağ dönemindeki fransa ya... neyse valerian şaşkınlığı üzerinden atıyor ve etrafı dolaşırken halkın ortasında genç bir bayanın meşalelerle gösteri yaptığını görüyor(ki bu animemizin ikinci ana karakteri adı da laureline)neyse bazı olaylar gelişiyor kovalamaca,macera ve heyecan derken valerian ,laureline de yanına alıyor ve büyük maceralara atılıyorlar...(eğer araştırırsanız daha geniş çaplı bilginiz olur.) bu anime TRT ÇOCUK ta 2010 yılı ekim ile eylül ayları arasında yayınlandı.(ve umarım tekrar yayınlanır... :D) mecha,komedi,macera ve uzay tarzında bir yapım.bütün bölümlerini izleyemesemde beğenerek izlediğim bir anime ve size de tavsiye ederim.(tabi bunun için tekrar yayınlanmalı ya da aşağıdaki NOT ta belirttiğim dilleri bilmeniz gerekiyor.) (NOT:bu anime fransa,amerika,yunanistan,polonya ve ülkemizde yayınlanmıştır.eğer bu anime yi izlemek isterseniz ingilizcesi var ama ingilizcesini yayınlayan siteler bizim ülkemize bağlı olmadığı için videoları maalesef açmıyor ??? ama fransızca , yunanca ve lehçe olarak bazı bölümlerini bulabilirsiniz.) resimlerrr... valerian laureline animeden görüntüler...
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.