Jump to content

Lynx

Üyeler
  • İçerik sayısı

2080
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

6

Lynx kullanıcısının paylaşımları

1. Lynx

Japon Yemek Kültürü

Yemekleri çok lezzetli görünüyor ama yiyenler hep çok kötü diyor. ;D Ben güzel olduğunu düşünüyorum.. Burada Japon lokantası da yoktur. Tatmak isterdim tabii ama Japonya da. ::)
  2. Lynx

Sakura Zensen - Kiraz Ağacı

Ne güzel ya.. Çok isterdim Japonya da olmayı :) Eline sağlık, teşekkürler paylaşım için.
  3. Nana Mizuki (Japonca: 水樹 奈々 - Mizuki Nana, doğum adıyla 近藤 奈々 - Kondou Nana) popüler bir Japon şarkıcı, şarkı yazarı ve ses sanatçısıdır. 21 Ocak 1980 yılında Japonya'nın Ehime Bölgesi'ndeki Niihama kentinde doğmuştur. Doğduğu kentte büyüyen Mizuki enka şarkıcısı olarak yetiştirilmiştir. Ses sanatçısı olarak ilk çıkışını 1998'de yapmıştır; ama ilk çıkış teklisi "Omoi", King Records şirketiyle 6 Aralık 2000'de piyasaya çıkmıştır. Bir yıl sonra ilk çıkış albümü "Supersonic Girl" 5 Aralık 2001'de sürülmüştür. Yıllar geçtikçe Mizuki alçakgönüllü başarısını "Innocent Starter" adlı teklisiyle devam ettirdi. Bu teklisi Top 10 Oricon tekliler listesinde 9 numarada yer aldı. Oricon şirketi Japonya'daki müzik endüstrisi üzerine en önemli istatistik ve bilgi şirketidir ve Oricon listesine girmek Mizuki için onun ilk başarısıdır. Bu zamandan sonra Mizuki'nin parçaları Japonya'da hep listelerin üstlerinde yer aldı ve ülkede en popüler şarkıcılardan biri oldu. Bunun dışında oldukça çok seiyu olarak çalışmıştır, farklı yerlerde 130'dan fazla seslendirme yapmıştır. 3 Haziran 2009'da albümü "Ultimate Diamond" haftalık Oricon albümler listesinde 1 numaraya çıkmış ve daha sonradan Japonya'da listelerin en üstlerinde yer alan sanatçılardan biri olmuştur. Mizuki, 1968'den beri yapılan haftalık Oricon albümler listesinde en üst sıraya çıkan ilk seiyu olma özelliğini taşır. Hoshina Utau, Hyuuga Hinata vs gibi önemli anime karakterlerini seslendirmiştir. Albümleri Stüdyo Albümleri Supersonic Girl - 5 Aralık 2001 Magic Attraction - 6 Kasım 2002 Dream Skipper - 27 Kasım 2003 Alive & Kicking - 8 Aralık 2004 Hybrid Universe - 3 Mayıs 2006 Great Activity - 14 Kasım 2007 Ultimate Diamond - 3 Haziran 2009 Derleme Albümleri The Museum - 7 Şubat 2007
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.