Jump to content
Türk Anime TV Forum

DeryaDerys

Üyeler
    80
  • Son ziyareti

DeryaDerys hakkında

• Derece
    Level 1
  • Doğum tarihi 08-06-1997

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

2.470 kez ziyaret edildi
  1. Herkese selamlar

1. Barbarosa

Barbarosa

Merhaba. 2011 kayit baya erkenmis ya:D

2. Kudaran

Kudaran

derys kimdi ya

3. Pelin
  2. Çizimlere başladım arkadaşlar. Şuan elimde hazırladığım 4 sayfalık bir webtoon var. Devamını da çizip güzel bir hikayeyle de harmanladıktan sonra paylaşmayı düşünüyorum.

1. Ftsuu

Ftsuu

Kolay gelsin.

2. DeryaDerys

DeryaDerys

Teşekkür ederim. ^^

3. 1.Bölüme göre çok hızlı geliştiğini düşünüyorum. Bazı şeylerin ayrıntısı tam verilmemiş. Mesela yemeğin yapılışını anlatıyorsun fakat yediğini pek anlayamıyoruz. Sonra Japonlar gerçek Japon mu, animeden fırlamış gibiler mi emin değilim. Kızıl saçlı, sarı saçlı, mavi gözlü falan. Hah, diyeceğim saçını boyatmış ama mavisi, yeşil gözlüsü falan var. :) Anlatım tarzın güzel fakat ana karakter fazla atarlı. Belki ben atarlı kişileri pek sevmediğim için böyle düşünüyor olabilirim. Yani demek istemem o ki ağzı bozuk bir karakter bile olsa birinin arkasında şöyle böyle konuşmamalı. Bu sadece onun kalitesini düşürür. Fakat ki biri gelip ona ihanet etse falan o zaman edebilir diye düşünüyorum. Bu dediklerimi bir kötü yorum yerine, bir eleştiri olarak düşün. Bir insan ancak kendini eleştirilerle geliştirir. Tabi onu geliştirebileceği eleştirilerle. Bende bu yollardan geçtim, merak etme. Daha iyisini yapacağına inanıyorum, elinden geleni yapmalısın. ^^
  4. DeryaDerys

2015 Temmuz Animeleri!!!

Şimdiden gözüme bir iki seri kestirdim. Umarım çevirmen arkadaşlar ilgilenirler. ^^ Çevirmenlik çok zor biliyorum. Bu yüzden onlara kolay gelsin diyor ve yorumu bitiriyorum. :)
  5. Hepsini izledim. İzlemesi keyifliydi. ^^ Yeni bölümleri bekliyorum, şimdiden kolay gelsin. :)
  6. DeryaDerys

Bu Animeyi İzledin mi?

Evet, izlemedim. ^^" Altta ki üye Mirai Nikki'yi izlemiştir.
  7. DeryaDerys

Üstteki Üye Hangi Anime Karakterine Benziyor?

Evet, başka bir şey bulamadım. ^^
  8. Zombi hikayeleri hep sevmişimdir. Bakalım bu nasıl olacak? Hep beraber okuyup öğreneceğiz. ^^ Bölümleri merakla bekliyorum, kolay gelsin.
  9. DeryaDerys

DeryaDerys Çizimler ^^ [Yeni resimler eklendi. Sy:2]

Bu güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. ^^ Büyük düşüncelerim var, onları gerçekleştirmeye ufaktan başladım diyebilirim. :)
  10. DeryaDerys

Bu Animeyi İzledin mi?

Hayır. İzlemedim. Eh, sanırım ben uzun bir süre anime izlemedim, fakat manga okurum. ^^ Altta ki üye Yankee-kun to Megane-chan mangasını okumuştur.
  11. DeryaDerys

(Fan Art) Nedir?

Öncelikle biliyorum biriniz 2011 yılında, diğeriniz 2013 yılında mesaj atmış. Yani şuan belkide sorularınızın cevabını buldunuz, ya da bulmadınız. Fakat biraz sonra yazacaklarım tek sizler için değil bu soruyu sorup da cevap bulamayanlar için olacak. Eh, o zaman cevabımıza dönelim. El çizimi yaptıktan sonra photoshop gibi programlarla üzerinden geçebilirsiniz. Photoshop gibi programlarda vektör araçları var. Bunları kullanarak çiziminizin üzerinden geçebilirsiniz. Böylece dijital çizimler elde edebilirsiniz. "İyi de ben programdan falan anlamam, nasıl vektör çizim yapayım?" diyorsanız. Size öncelikle bir program indirmenizi veya satın almanızı öneririm. Bu bir photoshop sürümü olabilir. Programınızı indirdikten sonra internete, anime vector drawing, gibi kelimeler yazabilirsiniz. Burada en önemli husus izleyeceğiniz derslerin adlarını ingilizce olarak aratmanız. Böylece bir çok ders bulabilir ve onlara bakarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Ben şuan daha farklı bir yolla çizim yapıyorum. Aslında dijital çizimler. Nesnelerin üzerinden oynayarak çizimler yapıyorum. Bu nasıl oluyor dediğinizi duyar gibiyim. İşte bu vektör araçlarını kullanıyorum. Benim çizim yapmamın tek farkı vektör araçları direkt kullanmam. Yani, önce el çizimi yapıp sonra üzerinden geçmiyorum. Direkt vektör araçlarını kullanıyorum. Söyleyeceklerim bu kadar. Umarım bu sorunu yaşayan bir çok kişi sorunlarının cevabını bulmuştur. ^^
  12. Merhaba. ^^ Forumda üst üste, sanki iki kişi konuşuyormuş gibi yazmayı sevmiyorum. O yüzden buraya mesaj bırakıyorum. Eh, o zaman asıl konuya geleyim. Hikaye konuma attığınız son mesajı gördüm. Taslağınızı kaybettiğinize üzüldüm. Fakat benim için sorun değil. Yazdıktan sonra istediğiniz bir zaman paylaşırsınız o zaman okurum. :) Fakat beni bilgilendirmeyi unutmayın. ^^

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Bakabakashi!

Bakabakashi!

zaten arada bir zorunlu olarak kaldırılıyorum kardeşim tarafından ^_^ zaten şu an hit em up dinliyorum yani rap tarihinin en güçlü(ve asla bu değişmeyecek) diss(laf atma- lafa cevap verme) şarkısı. savaş temasıyla iyi gider diye düşünüyorum ^_^

3. DeryaDerys

DeryaDerys

Profilinize baktığımda zaten sevdiğinizi belli ediyorsunuz. ^^ Ben sizi oyalamayayım siz yazın. :) Ayrıca resimde çiziyorum. Bugün foruma yeni resimler ekledim. Boş zamanınız olursa mutlaka bakın.

Forum başlığı: DeryaDerys Çizimler

4. Bakabakashi!

Bakabakashi!

teşekkürler, en kısa zamanda bakacağım ^^

13. DeryaDerys

DeryaDerys Çizimler ^^ [Yeni resimler eklendi. Sy:2]

Yapılan son yorumlara çok teşekkür ediyorum. ^^ Yeni çizimlerle döndüm. :) İster 1.sayfadan isterseniz de aşağıdan bakabilirsiniz. ^^ 2015 Tarihinden itibaren: Yıllar arasında oluşan çizimim de değişiklik: Japon Üniformalı Karakterim ^^ Karakter: Ekstra ^^
  14. DeryaDerys

Hayatımsın (Baka to Test Fan-Fiction)

Yok, hayır. Öyle bir şey aklımın ucundan bile geçmedi. ^^ Ben herkesi dinlerim. Yazmaya başladığımda dinlediklerimde aklımın bir köşesinde mutlaka bulundururum. :) Kitaplarımın ana teması aşk olasada kendime göre kavga sahneleride yazıyorum. Eh, ne kadar gerçeksi olur orası tartışılır. :D Hikayenizi yazdıktan sonra beni haberdar etmeyi unutmayın, okuyacağım. ^^
  • Yeni Oluştur...