Jump to content

Amygirl

Forum Admin
  • İçerik sayısı

7341
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

184

Amygirl kullanıcısının paylaşımları

1. Lisede ahdım vardı tüm kitaplarını okuyacam diye :D Duma Adası Buick 8 ve Hayvan Mezarlığını çok sevmiştim en sevdiğim yazardır kendisi :D Bu arada sen söyleyene kadar nickinin mayhoş olduğunu bilmiyordum :huh: mayhos sanki yabancı bir şeymiş gibi :)
  2. Amygirl

İtiraf Köşesi

Naruto 101. bölüm yaa gene izlesem gene gülerim :D :D
  3. Amygirl

Otaku House Cosplay Idol 2012

Böyle bir şey olduğunu bilmiyordum bile :o :o bilgilendirme için ayrıca teşekkürler :)
  4. Amygirl

İtiraf Köşesi

ana!!! Depresyon belirtisi!!!! :o :o :o
  5. Kaicho wa maid samanın 2. sezonu geliyormuş martta bugün sınavdan 100 aldım ama bu kadar sevinmemiştim yaa günün en güzel haberi bnm için :)))

1. Hokage_Minato

Hokage_Minato

:) Mart bekle bizi :)

2. gereksiz

gereksiz

martta aş bir başka ( miyauvvvv )

3. EndEverAfter

EndEverAfter

mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır :D

6. Amygirl

2013 Mart Ayında Yayımlanacak Animeler

bir Kaicho wa Maid Sama gördüm sanki :D oleeeeyyyy oley oley oleyyy :D ayrıca Hokuouki ve Dragon Ball movieleri var 2013 iyi geçecek yaa :D bilgilendirme için teşekkürler :)
  7. Amygirl

İtiraf Köşesi

İtiraf ediyorum 1)performans ödevi 2) seçmeli dersler sırf bu ikisi yüzünden zamane ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine acıyorum :( ama en iyi ders boş derstir :D
  8. Onmyo Za ya da Onmyouza adıyla bilinen grup biri bayan dördü erkek beş kişiden oluşmaktadır. Ülkemizde animeciler arasında Basilisk açılış şarkısı Kouga Ninpou Chou ile bilinen grup şarkıdan da anlaşılacağı üzere heavy metal müzik yapmaktadır. Grup ilk albümleri olan Kikoku-Tenshou’yu 1999 da yayınlamıştır. Toplamda günümüze kadar 11 albüme imza atmıştır. Onmyo Za “ying ve yang’ın birleşimi” demektir. Ülkemizde de iyi bilinen bu terimin ifade ettiği anlamlardan biri olan zıtlıkların uyumunu şarkılarında bol bol dile getirmektedir. Buna ek olarak grup sadece metal müzik yapmamakta metal müzikle geleneksel Japon müziğini de birleştirmektedir. Uzun ve ağır metal müziğin arasında grubun bayan vokalisti Kuroneko’nun anonim bir Japon şarkısını seslendirmesine rastlanabilinmektedir. Hatta grup canlı performanslarına geleneksel kıyafetlerle çıkmaktadır. Sadece kıyafetlerle değil saçlarla da bu gelenekselliği temsil eder. Hatta ve hatta erkek üyelerinin saçları benimkinden bakımlı, uzun ve güzeldir. :D/> Bunun yanında klasik gitarla slow şarkıları da bulunmaktadır. Beni her dinlediğimde şoka uğratan şey ise Kuroneko’nun (ki siyah kedi demekmiş) sesinin söylediği her şarkıyla uyumudur. Bence sesi en az yirmi oktav uzamaktadır :D/> ki bir arkadaşıma ardı ardına birkaç şarkılarını dinlettiğimde arkadaşım şarkıların hepsini aynı kadının söylediğine inanmamıştır. Erkek vokalist Matatabi’nin sesine diyecek lafım yoktur zaten… Grubun üyeleri: Kuroneko: Bayan vokalist Matatabi: Erkek vokalist, bas gitar, söz yazarı Maneki: yardımcı vokalist, gitar Tomotaka İshikawa: davul Karukan: gitar Abe Masahiro: klavyeli çalgılar ( ki birden fazlalar :)/>) Şarkılarından seçilen yazarın yani bendenizin top 10’u: 1)Wa Nyuudou ( Hayatım boyunca dinlediğim en kaliteli heavy metal yapımdır :wub:/>) 2)Nemuri ( Birgün FF’im anime olursa opening budur arkadaş kapılarında yalvarırım telif hakkı için :D/>) 3)Agito ( Bu da ending i olacak inşallah :D/>) 4)Kouga Ninpou Chou 5)Akaki Murayami ( o ne kederli bir bitiştir öyle :(/>) 6)Omokage 7)Ouka no Kotowari 8)Kuchizuke 9)Kureha 10)Yugamu Tsuki Kişisel görüşüm: Sanki diğerleri kişisel görüşüm değilmiş gibi :D/> Grup üç kıtada dinlediğim en kaliteli heavy metal grubudur. Dinlemekten çok büyük keyif alırım ve her fırsatta birilerine öneririm. Bu grubun canlı performanslarını gözlerimle görmeden ölürsem gözlerim açık gider. :D/>
  9. estağfurullah :) koy ben de doğum günümde arkadaşlarımdan Kenpahi resimli pasta isteyeceeem :D
  10. İnşallah :) Ama beni örnek göstermeyin yaa cuma sınavım var buralarda dolanıyorum :D dur pastanı da beğeneyim :D
  11. Bak işte ben ne diyorum kaçırıyorum doğum günlerini anasayfada olmayınca :angry: Doğum günün kutlu olsun Ezgi :) yeni yaşın sana mutluluk ve başarı getirir umarım :D
  12. Çizgi Film ve animasyon filmler, sinema ve .televizyonculuk sektöründe yapılan evrensel bir sanattır Anime aslında manga ki tarihi 3. - 4. yy'a dayanıyor Japonların geleneksel görsel sanatıdır. çizimleri çizim teknikleri anlatmak istedikleri çizgifilmden tamamen farklıdır. Ör: Büyük gözün masumiyeti ifade etmesi gibi... Hatta yapımında başka ülkelerin yer aldığı ancak çizim teknikleri ve içeriği Japon kültürü olan başka çizimler animeden sayılmaz diye okumuştum :o Ör: Avatar... tamamen japon öğeleri içerir ancak bir anime değildir. Bu Amerikalının gelip evlenirken kına gecesi yapması gibi bir şeydir :) ha tabi ki fun artlar olur fun fictionlar yazılır bu o kültüre sahiplenmekten çok o kültüre duyulan sevgiyi gösterir. ^_^ Üniversite 1. Sınıfta bununla ilgili bir proje hazırlamıştım okul için ve bayağı araştırmıştım bu konuyu... o yüzden yanımda animeye asla çizgifilm mangaya da asla çizgi roman dedirtmem :D
  13. Ör: Cuma sınavım var ve ben buralarda takılıyorum (Gidip çalışayım bari :) ) Ama bir çözüm buldum Çalışmak istemediğim zamanlar Rock Lee yi aklıma getiriyorum hemen azim geliyor bana :D :D
  14. 70-130 arasını final tatilinde izlemiştim hala o sene sınıfta kalmadığım için şeker dağıtasım geliyor :D :D
  15. Amygirl

Hobbit Beklenmedik Yolculuk

şu sınav bi bitsin ben de gidecem kamera arkasını izlemiştim güzel bişeye benziyor :huh:
  16. Amygirl

En nefret ettiğiniz anime karakteri.

OMG Ulqiorra'yı sevmeyen birisi :o :o
  17. Sınavda hoca(kendisi kardiologtur) bana kalp nerede diye sorarsa Rukia'nın teğmeninin söylediği sözü söylicem :) bakalım bana kaç verecek :D

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Amygirl

Amygirl

Kalplerimiz bedenlerimizde değildir. Bir şey düşündüğümüzde veya birini umursadığımızda, orası kalplerimizin doğduğu yerdir.

3. veritas

veritas

bleach e mi başlasam :D

4. EndEverAfter
  18. Amygirl

Rütbe Derecelendirme

99- 2000 arası ne olacak o zaman :o
  19. Bleach'i izlerken tabi ki üzüldüğüm duygulandığım sahneler olmuştur :( ama düşününce ilk aklıma gelen sahneler komedi sahneleri genelde :D Nel'in olduğu bölümler favorimdir :D openinglerine falan diyeceğim yok sevmediğim tek ost'si olaya kahraman geldiğinde bi müzik çalıyor ya whooooo yeaaaaahhh if you wanna... diye başlayan bi şey :D bi kadın söylüyor benim için müzikleri bakımından bir numaralı anime Naruto'dur :wub: hüzünlü melodilerini duyduğum an gözyaşlarına boğulurum Pain'in melodisini duyduğumda tüylerim diken diken olur hele ending 1 izlediğim tüm animelerdeki en iyi şarkıdır hatırlamak bile gözlerimi yaşartır :(
  20. Amygirl

İlk İzlediğiniz Anime?

Beyblade'de hatırladığım iki sahne repliği var aklıma geldikçe gülerim: İkinci sezonda düşman: Eğer benimle düello yapmazsan arkadaşını ve beyblade'ini yok ederiz. Kai: Canınız cehenneme ona ne yaptığınız umrumda değil :D İkincisinde Bilgiç'le Takao Eiffel Kulaesinde'ler: Takao: Aaaa bu kule ne kadar uzun bütün şehri görebiliyorum :o Bilgiç: Bu kulenin adı Eiffel kulesidir. 1889'da Gustave Eiffel tarafından yaptırılmıştır. Takao: Aaaa ne kadar ilginç. Kulenin adıyla adamın soyadı aynııııı :o :D :D :D salak yaa :D
  21. Dünyanın en uzun süren baş ağrısına sahip olduğum için Guinness Rekorlar Kitabına girebilirim :(((

1. Hokage_Minato

Hokage_Minato

Hadi hayırlısı :)

22. Bleach'te hiç hüzünlü sahne gelmiyor aklıma yaa bir tek Rukia'nın teğmeni ile olan anıları işte hüzünlü hatırladığım genelde komedi sahneleri aklıma geliyor. :D Gerilim ve aksiyon sahnelerinde bile araya komik bir olay sıkıştırıyorlar yani seni germiyor :) o animede en çok sevdiğim şey buydu. Mesela
  23. Amygirl

The Beginning I

sana kimse işini anlatmaya çalışmıyor zaten yazdıklarımı tam okumuyorsun herhalde...
  24. Amygirl

The Beginning I

ben sana AMV'nin çıkışı hakkında okuduğum bir şeyi söyledim kafamdan uydurduğum bir şeyi değil tabi AMV de benden çok daha tecrübeli olduğun aşikar (ki benim hiç tecrübem yok)hakkında da benden çok şey bilmen doğal... AMV'nin kurallarla sınırlandırılması gerektiğini de söylemedim isteyen istediğini yapar sadece çıkış amacını aşıyor dedim amaç konusuna gelirsek herkesin AMV den fun arttan ya da fun fictiondan anladığı istediği farklıdır AMV nin amacı diye bir şey yoktur gibi bir cümle sert olmuş önce yaptığı şeyin ne olduğunu bilmeli insan!
  25. Amygirl

Turkanimecon 2012 AMV - Worldwide

şimdilik bu ilk yaptığım deyince ilk denemen sandım kusura bakma :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.